OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Winterthur Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

  Winterthur, İsviçre’nin kuzeyinde bulunan bir şehirdir. Burası Zürih’e 212 km uzaklıktaki Toess Nehri vadisinde ve deniz seviyesinden 414 m. Şehir, Zürih kantonunda bulunan ve Winterthur bölgesinin bir parçası olan bölgesel bir merkezdir.
  Winterthur, güzel doğal manzaraları ile turistleri kendine çekiyor. Bu kadar cömertçe bahşedilmiş olmanın sadece onun için büyük bir sevgiden mümkün olduğuna dikkat etmek gerekir. Winterthur’daki tatiller, açık … Açık
Şehrin nüfusu 2008 yılında 100 binden fazla kişi tahmin ediyor. Bu Winterthur’u ülkenin altıncı en büyük şehri yapar.

Winterthur aynı zamanda en büyük ulaşım kavşaklarından biri olarak bilinir. İsviçre’deki herhangi bir büyük şehre değil, aynı zamanda Almanya ve İtalya’ya da bu yerden trenle ulaşabilirsiniz. İyi gelişmiş ulaşım yolları nedeniyle bu şehir komşu bölgelerle ticaret yapmaya devam ediyor. Winterthur’da iyi geliştirilmiş makine mühendisliği, tekstil endüstrisi, metalurji, kimya ve gıda endüstrileri bulunmaktadır.
İsviçreli insanlar Winterthur’u “bir müzeler kenti” olarak adlandırırlar. Burada 16 farklı müze müzesi bulacaksınız. Bunlar arasında Fotoğraf Müzesi, Technorama Müzesi, Doğa Tarihi Müzesi ve daha fazlası bulunmaktadır. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  1. Hükümet büroları 7: 30-8: 30-4: 30-6: 30 saatleri arasında açıktır, kısa bir öğle yemeği molası mümkündür. Cumartesi ve Pazar günleri günlerdir, sadece özel döviz büroları ve bazı büyük bankalar bu … Açık
Winterthur banliyöleri, eski İtalyan kasabası Vitodurum’un kalıntıları üzerine inşa edilen Kyburg ve Meersburg kaleleri ve Oberwinterthur köyü ile ünlüdür. Ayrıca şehirden yaklaşık 20 dakika uzaklıkta bir gezintiye çıkın ve muhteşem bir manzara göreceksiniz - Avrupa’nın en büyük Rheine Şelaleleri.
Eğlencenin, alışverişin ve gece hayatının tadını çıkaran turistler de Winterthur’da çok ilginç bulacaklar. Şehirde günler olmadan ve günde 24 saat çalışan bir dükkan, bar, gece kulübü zinciri var.
  Winterthur, alışveriş severleri kentin en güzellerinden biri olan Shopping Mall Rosenberg’e davet ediyor. Giyim mağazaları, kozmetik ve aksesuarlı pavyonlar, popüler restoranlar ve kafeler içerir. Mükemmel bir … Açık
İyileştirilmiş endüstriye rağmen, Winterthur, tüm modern binaların doğal bir peyzajın uyumunu bozmadığı yeşil bir şehirdir.

  Kentte, İsviçre’nin en ünlü ve ziyaret edilen kültür merkezlerinden biri olan Oskar Reinhart Müzesi yer almaktadır. Bu sanat müzesi, ünlü Avrupalı ressamların eşsiz bir sanat sergisi koleksiyonu sunuyor. Cezanne, Rembrandt, Goya, Picasso, Rubens, Renoir, Monet ve Van Gogh’un çalışmalarına kayıtsız kalmayanlar için mutlaka görülmeye değer.
Şehirdeki turistler için en ilgi çekici yerlerden biri, bugünün düzinelerce eğlence tesisinin odaklandığı eski bir sanayi bölgesi olan Sulzerareal. Burada eski bitki ve fabrikaların binalarında birinci sınıf restoranlar, mağazalar ve eğlence tesisleri açıldı. Burada birçok prestijli otel de bulunmaktadır. Eski endüstriyel binalarda, orijinal görünüşün neredeyse tamamen korunmuş olduğunu ve bu da kurumların çoğunun atmosferini benzersiz kıldığını belirtmekte fayda var.
  Winterthur, aile tatilleri için harika bir şehirdir. Çok sayıda güzel park, eğlence tesisi ve müzelere ev sahipliği yapacak, ayrıca çocuklarla gezmek de ilginç olacak. Şehrin çok dışında ünlü İsviçre Cience Centre … Açık
İlginç tarihi yerlerdeki yürüyüş meraklıları kesinlikle eski şehir gibi olacak. Bugün, tüm toprakları yayaların elindedir. Bu yaya bölgesi, İsviçre’nin en büyüğüdür. Şehrin en güzel mimari anıtlarından biri olan St. Lawrence Kilisesi, burada yer almaktadır. Bu kilise, iki boyutlu bir yapıdır ve bu da onu dünyadaki önemli bir mimari anıt haline getirmektedir. İsviçre’de hala sadece bir iki kule kilisesi var - Grossmünster ve Zürih’te bulunuyor. Ayrıca, tarihi bölgede çok sayıda mağaza ve hediyelik eşya mağazası bulunmaktadır. Birçok turist güzel yarı ahşap evleri fotoğraflamak için buraya geliyor. Onlar, 17. yüzyılda inşa edilmişler ve bugün, tarihi bölgenin eşsiz görüntüsünün temelini oluşturuyorlar.
Şehirde yürüyüş meraklıları Baumli - Viewpoint gözlem platformunu ziyaret etme fırsatına sahip olacak. Bu görüntüleme platformu, çok güzel bir parkın bulunduğu yamaçlarda bir tepenin üstünde. Burası dinlendirici bir tatil için ideal kabul edilir. Bir sessizlik içinde yürüyebilir ve çevredeki doğal ihtişamın tadını çıkarabilirsiniz. Yaz aylarında, parkın konukları sadece şehrin manzarasını değil, aynı zamanda ilginç çevre düzenlemelerini de hayranlıkla izleyebilirler. Tepenin eteklerinde, doğu ülkelerinde görülebilen pirinç teraslarını andıran güzel yeşil teraslar vardır.
Winterthur - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

Winterthur ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm alışveriş yerlerinin haritası
Winterthur’un alışveriş sokakları
♥   Alışveriş Sokağı ' Marktgasse' Winterthur, 1.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Alışveriş Sokağı ' Untertor' Winterthur, 1.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Winterthur kaleleri
♥   Kalesi 'Kyburg Castle' , 4.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Irgenhausen Castrum' , 16.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Laufen Castle' , 22.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Munot' , 23.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Arenenberg Castle' , 30.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm parkların haritası
Winterthur çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   National Park 'Schwarzwald' , 54.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   World Heritage Site 'Swiss Alps Jungfrau-Aletsch' , 124.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm sanat müzelerinin haritası
Winterthur ve çevresindeki sanat galerileri
♥   Sanat Müzesi 'Fotomuseum Winterthur' Winterthur, 0.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sanat Müzesi 'Kunstmuseum Winterthur' Winterthur, 1.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sanat Müzesi 'Museum Oskar Reinhart' Winterthur, 1.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sanat Müzesi 'Collection Oskar Reinhart Am Römerholz' Winterthur, 1.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sanat Müzesi 'Swiss National Museum' Zurich, 20.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

'Dünyadaki Sıradışı Yerler' Rehberimizden Winterthur ve Çevresindeki Turistik Yerler

Hammetschwand

From the series “Dünyadaki En Egzotik 16 Asansör ve Teleferik”
Bekçi platformunda turistler için hoş bir sürpriz bekleyen asansör ile nefes kesen yolculuktan sonra. Burada, mükemmel kahveyi ve popüler ulusal yemekleri tadabileceğiniz harika bir restoran olan 'Berghaus Hammetschwand' 'ı bulabilirsiniz. Hammetschwand, sadece ülkedeki en sıra dışı asansör değil, devletin öneminin gerçek tarihi bir görüntüsüdür. İyi bakım sayesinde, yüz yıldan daha uzun bir süredir mükemmel bir şekilde çalıştı. … Devamını oku

Sternensauser

From the series “Dünyadaki En Uzun Kayak Teleferikleri ve Tramvaylar”
Sternensauser yaklaşık 2 kilometredir, bu yüzden gezegen üzerindeki türünün en uzun hava yolu pistidir. Baş aşağı ters sürüş ilk olarak eğlenceli bir sürüş olarak düşünülmüştür. Tecrübeli gezginler, zip hattına yapılan seyahatin parajumping ve basitçe benzersiz bir serbest uçuş hissi kadar etkileyici olmadığını söylüyor. Sternensauser'in yalnızca yaz aylarında kullanılabilir olduğunu da belirtmek gerekir. Ücret 70 İsviçre Frangı civarındadır. … Devamını oku
OrangeSmile araç kiralama Winterthur’da araba kiralama

Suudi Arabistan Diriyah'ta 38 Otel Açacak

Diriyah, Suudi Arabistan'daki ilk mega projelerden biridir. Oteller ve diğer altyapılar önümüzdeki yıl açılmaya başlayacak ve tüm çalışmaların 2026'da bitmesi bekleniyor. Bujairi Terrace'taki ilk 18 restoran 2022'nin başlarında faaliyete geçecek. Oku bunu

08.12.2023

Winterthur Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Winterthur Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Winterthur, İsviçre Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Winterthur’da 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Winterthur’dan birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018