OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

İsviçre Gezisi. Seyahat Rehberi - Gezilecek Yerler, Manzaralar, Geziler ve Doğa

  İsviçre konukları için harika bir eğlence seçeneği hazırladı. Sadece her gezgin burada kişinin zevkine uygun aktiviteler bulacaktır. Bern’de birkaç önemli yer işareti bulunabilir. Ülkedeki en eski dini yapı olan Fransız Kilisesi de burada bulunmaktadır. 1270 yılında inşa edilen kilise restore edildi ve birkaç kez yeniden dizayn edildi. Kilisenin iç tasarımı muhteşem fresklerle ve zarif çizimlerle ziyaretçilerini şaşırtmaktadır. Kilise çalışmaya devam ederse, her zaman kalabalık olur.
  İsviçre’de rahat bir konaklama için her şey var. Ülkenin çeşitli oteller var. Bunların arasında, her zamanki anlayış çerçevesinde sığmayan şeyler var. …
Devamını oku
Kornhaus tahıl ambarı ziyarete değer bir başka yer. Aslında binanın daha üst katları tahıl ambarı olarak kullanıldı, mahzeni şarap depolamak için kullanıldı. 19. yüzyılın başlarında Kornhaus tavernaya dönüştürüldü ve 1983’te kentin ana kulübü oldu. Bina çok ilginç bir mimari ile ayırt edilir - yaylar halinde ejderha, denizkızı ve diğer efsanevi canlıların heykellerini görürsünüz. Kornhaus salonları, müzisyenleri tasvir eden tarihi kostümler, heykeller ve figürinler ile süslenmiştir.
Rus Kilisesi, Cenevre’de önemli bir turistik yer. Kilise 19. yüzyıl ortasında La Grande Duchesse Anna Feodorovna’nın inisiyatifiyle inşa edilmiştir. Kilisede bulunan birçok eşya Kraliyet Ailesi tarafından sağlandığından kutsal alan lüks tasarımlarla ayırt edilir. Lozan kenti ayrıca dini yerleri ile ünlüdür. Burada yolcuların st. Kilisesi’ni ziyaret etmeleri önerilir. 13. yüzyılda inşa edilen Francis. 7 asırdan uzun tarihi boyunca, kilise orijinal görünümünü önemli ölçüde değiştirdi. Değişmeden bırakılan tek şey zarif ve katı salon tasarımlarıdır. Yaklaşık aynı dönemde inşa edilen yerel katedral, daha lüks bir tasarıma sahiptir. Kapıları ve cephesi, rahipleri, İncil kahramanlarını ve melekleri tasvir eden figürlerle süslenmiştir. Katedralin duvarları ve tavanı muhteşem fresklerle süslenmiştir. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  İsviçre’deki insanlar güzel şeyleri sever ve takdir eder. Bir dizi zarif ve şık otel, herkes için bir konaklama yeri seçmenizi sağlar. Sofistike bir iç …
Devamını oku
Lucerne manzaraları arasında antik Su Kulesi en ünlülerinden biridir. Orijinal amacı dışında, kule aynı zamanda bir hapishane olarak kullanıldı ve birkaç yıl boyunca bir arşiv ve hazineye dönüştürüldü. Maalesef kulenin orijinal tasarımı ve stili günümüze kadar ayakta kalamadı, ancak her lokal ve rehber tarafından bilinen sayısız efsane ve hikayeler kulenin ve eski görünümünün bize bildirilmesini sağladı. Kulenin yakınında bir şapel var ve birlikte bu yapılar bir ortaçağ koruma tesisinin bir parçasını oluşturuyor.
Bosco Gurin

Tarih ve Eğlence

  İsviçre, kültürü ve geleneklerini doğrudan etkileyen zengin bir tarihe sahip bir ülkedir. Antik Roma dönemlerinde, modern İsviçrenin toprakları birçok fatih için son derece cazip görünüyordu. Orta Çağ’da, imrenilen topraklar, önemli bir ulaşım ve ticaret yollarının kavşağındaydı ve bu da bir ilgiyi daha da güçlendirdi. İsviçre’nin kuruluş tarihi resmi, üç dağ vadisinin birleştirildiği zaman 1291’dir.
  İsviçre, tatil yapmak için en pahalı Avrupa ülkelerinden biridir ve bu nedenle, gezginlere hizmet sunan lüks oteller çok etkileyici. Dünyanın en prestijli …
Devamını oku
Zaten 16. yüzyılın başlarında, on özerk bölge birliğe katıldı. Orta Çağ’da, genç devletin asıl sorunu dini savaşlarla ilişkilendirildi. 18. yüzyılın sonlarında, ülke Napolyon Waterloo muharebesinde yenildikten sonra Fransa’ya girmiş ve bağımsızlığını kazanmıştır. 19. yüzyılın ortalarından beri, İsviçre istikrarlı ve düzgün gelişme döneminden geçti.
İsviçre, çoğu yıl boyunca kış eğlencelerinin hayranlarını ağırlayan lüks kayak merkezleri ile birçok kişi tarafından bilinmektedir. En güzel tatil yerlerinden bazıları Jungfrau Dağı’nda bulunmaktadır. Toplamda, asansör ve ulaşım bağlantısı ile birlikte yedi tesis alanı vardır. Ünlü Wengen tesisi, uluslararası düzeydeki yarışmaların yapıldığı bir yer olmuştur. Yüksek çevre göstergeleriyle ünlüdür.
  İsviçre, ülkeyi oldukça sıklıkla barındıran eski binalar da dahil olmak üzere ülkenin kültürel değerini temsil eden her şey için çok özenli. En ünlü …
Devamını oku
Yıl boyunca, İsviçre’de pek çok ilginç tatil kutlanmaktadır. Örneğin, Saint Nicolas ’Day geleneksel olarak 6 Aralık’ta kutlanmaktadır. Yerel sakinleri onu ana hamisi olarak görüyor ve şenlikli sokak alaylarını organize ediyor ve şerefine özel bayram etkinlikleri yapıyor. Noel arifesinde İsviçre şehirlerinden birini ziyaret ederek ilginç eğlencelere tanık olabilirsiniz. 25 Aralık’ta tüm sokaklar özel bayram ışıkları ile dekore edilmiştir. Geleneksel festivaller, açık hava paten pistleri ve popüler festival etkinlikleri ile birçok pazar tezgahları bulunmaktadır.
St. Gallen Ülke, dünyanın dört bir yanından gelen ve en çok tercih edilen Rolex ve Omega saatlerini satın almak isteyen alışveriş meraklıları arasında da popüler. Yerel ustalar, ilginç cep bıçakları yapmak için önemlidir. Tatlı dişler, İsviçre çikolatası tarafından çekilmektedir. Ülkede pek çok eşsiz peynir üretiliyor, bu nedenle de tam olarak İsviçre’nin başlıca gastronomik sembollerinden biri peynir.
İsviçre rehberi bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22

İsviçre’nin Şehirlerinde Fantastik Turlar ve Geziler

Referans Bilgiler
Tüm parkların haritası
İsviçre şehir parkları ve milli parklar
♥   World Heritage Site 'Swiss Alps Jungfrau-Aletsch' . Haritada   Fotoğraflar
Tüm Michelin restoranları
İsviçre’deki Michelin yıldızlı restoranlar
♥   Restoranı 'Aklin' Zug. Kategori - Classic cuisine. Haritada   Fotoğraflar
♥   Restoranı 'Al Pentolino' Verdasio. Kategori - Regional cuisine. Haritada   Fotoğraflar
♥   Restoranı 'Al Pontile' Ascona. Kategori - Regional cuisine. Haritada   Fotoğraflar
♥   Restoranı 'Alden' Zürich. Kategori - Swiss. Haritada   Fotoğraflar
♥   Restoranı 'Alla Stazione' Lavorgo. Kategori - Regional cuisine. Haritada   Fotoğraflar
Tüm kalelerin haritası
İsviçre kaleleri
♥   Kalesi 'Brestenberg Castle' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Kalesi 'Brunegg Castle' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Kalesi 'Castello Visconteo' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Kalesi 'Chillon Castle' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Kalesi 'Château de Gruyères' . Haritada   Fotoğraflar

İnceleme Serimizden İsviçre’nin Ünlü ve Benzersiz Yerleri

Zürih'teki çiçek saati

Serimizden “İnsanlar Tarafından Yapılmış Büyüleyici Çiçekten Saatler”
  İnanılmaz çiçek saati Zürih'de. Kentin en pitoresk yerlerinden birinde, Zürih Gölü kıyısında yer almaktadır. Bu alışılmadık işareti görmek isteyen gezginler, Limmat Nehri'nin orijinlerini ve harika dağ manzarasını takdir edeceklerdir.

Dünyadaki pek çok şehirde olduğu gibi, Zürih'deki çiçek saati her yıl farklı görünüyor. Tasarımı, ülkenin en iyi çiçekçileri tarafından yaratılmıştır. İlk bakışta çiçeklerin üzerindeki çiçekler kaotik bir şekilde ayarlanmış gibi görünüyor olabilir. Aslında, ekimden önce, her bitki bir dizi testten geçer. Bitkiler sezon boyunca sevimli kalacakları şekilde seçilir.

Zürih'deki çiçek saatini ziyaret etmek unutulmaz ve romantik bir macera olmayı vaat ediyor. Aslında sıcak aylarda bir tekne veya bir gemi kiralayabilir ve kıyıda güzel bir tekne gezisi … Tümünü Oku

İngiliz Bahçesinde Çiçek Saati

Serimizden “İnsanlar Tarafından Yapılmış Büyüleyici Çiçekten Saatler”
  Dünyanın en ünlü çiçek saatlerinden biri İngiliz Bahçesi'nde Cenevre'de bulunabilir. Cenevre, ülkenin saat endüstrisinde çok özel bir yer olduğundan, dünyadaki en lüks ve en doğru canlı saatlerin birinin burada olması şaşırtıcı değildir. 1955 yılında açılmıştır. Saatin çapı 5 metredir. Ana tasarım özellikleri arasında 2.5 metre uzunluğundaki ikinci elin varlığına dikkati çekiyor. Çiçek saatlerinin hepsinin ikinci elleri yok.

Yaz aylarında İngiliz Bahçesindeki çiçek saatini takdir edebilirsiniz. Çiçekçiler, bir arama oluşturmak için 6 500'den fazla çiçek kullanıyor. Her ay yeni çiçekler ekilir, bu nedenle saat her yaz aylarında özel gözükür. Açılış sırasında, Cenevre'deki çiçek saati dünyanın en büyük çiçek saatiydi. Zamanla lider konumunu kaybetti, ancak saat mekanizması halen … Tümünü Oku

Tortin Ski Slope

Serimizden “En Tehlikeli 13 Kayak Tesisi ve Pisti”
  'Torin', dünyadaki en tehlikeli ve tehlikeli pistlerden biridir. Verbier'nin İsviçre kaplıca kasabasının topraklarında bulunur. Hochwinter'de bu koşuda kayak yapan kayakçılar Torin'in neden zor ve tehlikeli bir pist olarak kabul edildiğini anlayamıyor. Kayak eğimi iyi korunmuşsa, oldukça rahat görünüyor. Kar eridiği anda tehlikeli özelliklerin hepsi görünür hale gelir.

Kaygan olabileceğiniz büyük keskin taşlar, çatlaklar ve buzlu gerilmeler - bazı profesyoneller bile bu zor yolu atlatamazlar. Konuklar Verbier için mevcut olan yamaçların genel uzunluğu yaklaşık 200 km'dir. Yamaçların dörtte birinden fazlası siyahtır. Birçok bakımdan, belirli rotaların karmaşıklığı mevsime bağlı. Hochwinter'da, zorlu kayak pistleri altında tamamen gizlenen bazı zorlu kayak pistleri ve bu nedenle orta seviye atletler için … Tümünü Oku
Tüm benzersiz geziler İsviçre
Ülke haritaları İsviçre haritaları
OrangeSmile.com'da araba kiralama Araba kiralama
Şehirler haritası İsviçre şehir haritası
Bölgelerin haritası İsviçre’de bölgelerin haritası
Tüm ilgi çekici yerlerin haritası İsviçre gezi haritası

Dubai'deki Expo 2020 7 Milyondan Fazla Ziyaretçi Tarafından Ziyaret Edildi

Henüz bu etkinliği ziyaret etmediyseniz, Dubai'de otel rezervasyonu yapmak için hala zamanınız var çünkü Expo 2020 Dubai 31 Mart 2022'ye kadar sürüyor. Emirliği ziyaret edemeyen kişiler Expo 2020 web sitesinde sanal bir tur yapabilirler. Bu arada, sanal ziyaret Aralık sonunda 31.6 milyona ulaştı. Oku bunu

28.11.2023

İsviçre’nin Popüler Şehirlerinde Geziler

Zürih
Kunsthaus Müzesi. Kunsthaus , Zürih'in en önemli müzelerinden biridir. Büyük şehirlerdeki müzelerden daha az ilginç. Londra Tate Modern'de sunulan çok sayıda geçici sergi ya Kunsthaus tarafından tasarlanmış ya da mülkiyete aitti. Sürekli sergi, Norveç dışında Munch'un en büyük koleksiyonu olan Alberto Giacometti'nin, Monet, Van Gogh'un ve Rodin'in heykellerinin sayısız eserinden oluşan zengin bir heykel koleksiyonunu içeriyor. Bunun yanı sıra, müze, İsviçre sanatı hakkında yeni şeyler öğrenmek için harika … Devamını Oku
Zermatt
Ayrıca son 150 yıl içinde tasarım ve dekorasyonda pek değişmeyen üç güzel kilise var. Son yıllarda, tesisin altyapısı yükseltildi ve yeni alışılmadık eğlence kompleksleri ortaya çıktı. Alpin Eğlence Parkı da bu mekanlardan biri. Bu kimseyi kayıtsız bırakmayan bir eğlence merkezidir. Kış voleybolunu denemek isteyen konuklara kış golfü oynamak için özel alanlara sahiptir. Dünyanın her çare, misafirlerine sıra dışı bir eğlence sunamaz. Tesiste 15'ten fazla yüzme havuzu bulunmaktadır ve bazıları … Devamını Oku
Cenevre
Reformcuların Duvarı. Güzel Parc des Bastions Reformer Duvarının (Mur des Reformateurs) yeridir. Yıllar önce Cenevre, Protestan Reformasyon Başkanı John Calvin ve onun ortakları arasında yer aldı. Bu arada, ilk önce Calvin, çok sıkı ve sert olduğu fikrinden dolayı şehre gönderildi. Bununla birlikte, 1541'de döndükten sonra Cenevre 'reformist Roma' haline geldi. Kalvinism fikirlerinin destekçileri şehre Avrupa'nın farklı yerlerinden geldi. Duvarın inşası 1909 yılında Calvin'in doğumunun 400. yıldönümünü … Devamını Oku
Luzern
Şehrin tarihi kesiminde, Museggmauer ortaçağ duvarı kalmıştır. Büyük ölçekli sur yapılarının hayatta kalan bir parçasıdır. Bu duvar 13. yüzyılda inşa edilmiştir ve kenti 19. yüzyıla kadar korumak için kullanılmıştır. Duvarın hayatta kalan kısmının uzunluğu yaklaşık 900 metredir. Bu bölümde birkaç gözetleme kulesi de ayakta kalmıştır. Bugün turistlerin ziyaret etmesi için erişilebilirler. Resim tutkunları, ünlü Avrupalı ustaların eserlerinin sergilendiği Rosengart Galerisini ziyaret etmekle … Devamını Oku
Interlaken
Interlaken'in hemen yakınında, birçok ilginç efsane ile bağlantılı olan güzel St. Beatus mağaraları vardır. Yerliler, bu mağaralarda bir kez, bu yerleri yabancılardan koruyan ejderhalar yaşadığına inanıyorlar. Karmaşık mağaraların bugünkü adı 6. yüzyılda yaşayan bir keşiş olan St. Beatus'un onuruna. Bu mağaralarda uzun yıllar yaşadı ve mezarı da burada keşfedildi. Günümüzde turistler, ejderhalar şeklinde yapılmış, güzel gemilerde bulunan mağaraların yeraltı göllerine biniyor. Mağaraların … Devamını Oku
Basel
Şehir, eski surların bir kısmını korudu, Duomo'nun Spalentor kapıları yakınında. Onlar 14. yüzyılda inşa edilmişlerdi ve yıllar önce, kapılar bugünkü kapsamı ve etkileyici görünümü ile dikkat çekiyorlar. Kapının merkez kulesinin yüksekliği 40 metredir, bu binanın görünüşü neredeyse değişmemiştir. Basel'de çok sıradışı bir Bebek Müzesi açıldı; Avrupa'da türünün en büyük müzesi. Salonları 6000'den fazla antika oyuncak sunmaktadır, bazılarının yaşı 150 yıldan fazladır. Bu müze sadece … Devamını Oku
Locarno
Şehir, çeşitli dönemlere ait birçok dini eseri korumuştur. Ziyaret etmek için ilginç bir yer Yeni Kilise. Barok tarzın canlı bir örneğidir. Bu kilisede, çok fazla rafine süslemeli orijinal iç mekan tamamen korunmuştur. Daha az ilgi çekici olan, ünlü ressam Baldassare Carrari'nin eşsiz fresklerinin korunduğu Aziz Francis Kilisesi. Bu kilise, oluşumuna ek olarak, duvarlarında saklanan dini eserler için de ilgi çekicidir. Aziz Anthony adında bir kilisede, ziyaretçiler ölen İsa'nın betimlendiği inanılmaz muhteşem … Devamını Oku
Saas-Fee

İsviçre’nin Şehirleri Turistik Rehberleri Haritası

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018