OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
Neuchâtel

Neuchâtel’de Kültür. Ziyaret edilmesi gereken yerler - şehrin tarihi kısımları, tiyatrolar, müzeler ve saraylar

  Neuchatel, orta çağların ve sonraki dönemlerin ilginç anıtlarına hayran kalacağınız, mükemmel korunmuş tarihi bir bölgeye sahiptir. Çoğu gezi rotası için başlangıç noktası, Eski Kent’in kalbinde yer alan Place Pury’dir. Buradan uzanan çok sayıda tarihi cadde, mimari anıtlar, ilginç mağazalar ve popüler restoranlar ile turistleri çekmektedir.
  İsviçre’nin Neuchatel şehri, aynı adı taşıyan gölün üzerinde yer alan harika bir tatil yeri ve yüzlerce turist de öyle. Birçoğu buraya çocuklarıyla birlikte büyük bir aile olarak geliyor. Bu aslında harika … Açık
Yakınlarda, muhteşem tarihi yapılarla çevrili olan pitoresk meydan Place des Halles bulunmaktadır. Yerel binaların çoğu şu anda restoranlar ve kafeler tarafından işgal edilmiş durumda. Sıcak mevsimde bazı masaları açık teraslara kurulur. Eski meydan, şehirdeki en gürültülü ve en canlı meydanlardan biridir. Yıl boyunca burada birbiri ardına festivaller ve renkli fuarlar düzenleniyor. Meydanın ana mücevheri, 16. yüzyıldan kalma lüks Maison des Halles’tir. Miras bölgesinde korunan cazibe merkezleri birbirine o kadar yakın duruyor ki, birinden diğerine sadece birkaç dakika içinde gidebilirsiniz.
Burada, her biri değerli bir tarihi anıt olan pitoresk cadde Rue du Chateau’da yürüyebilirsiniz. Burada, diğer yapıların yanı sıra, eski 18. yüzyıl Belediye Binası ve 12.-13. yüzyılların başında inşa edilen eski kiliselerden biri görülebilir. Şehrin ana tarihi sembollerinden biri, Orta Çağ’da büyük bir savunma kompleksinin parçası olan Neuchâtel Kalesi’dir. Zamanla bina eski alaka düzeyini kaybetti ancak yıkılmadı. Kale, tarihi boyunca statüsünü defalarca değiştirdi. Şimdi çeşitli devlet kurumlarının ofisleri tarafından işgal edilmektedir. Bu kadar önemli bir durum, kalenin turistlere açık olmasını engellemedi - Neuchâtel Kalesi’ne her gün ücretsiz turlar düzenleniyor. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Neuchâtel’de gurmeler, popüler İsviçre yemeklerini tatma fırsatı bulacak. Lezzetli peynirler ve şarküteri etleri yerel mutfağın ana sembolleri olmaya devam ediyor. Yöre halkının en sevdiği yemeklerden biri, … Açık
Kaleden çok uzak olmayan, eski savunma yapılarının hayatta kalan bir başka nesnesidir - Hapishane Kulesi. Kule turları yalnızca Nisan’dan Eylül’e kadar mevcuttur. Kule binasında küçük bir tarihi müze faaliyet gösteriyor. Hapishane Kulesi küçük bir tepenin üzerinde duruyor, bu yüzden bitişiğindeki bölge, tarihi bölgenin çarpıcı bir manzarasını sunuyor.
Neuchatel, tarihi caddelerden birinde bulunan Musee d’Art et d’Histoire dahil olmak üzere birçok ilginç müzeye sahiptir. Değerli tarihi eserler ve sanat eserlerinin yanı sıra, 18. yüzyılın sonlarında yaratılan karmaşık, kendi kendine çalışan mekanik bebekler olan eşsiz bir antik otomata koleksiyonuna ev sahipliği yapmaktadır. Bu harika oyuncak bebeklerin yazarı, çalışmaları ona dünya çapında ün kazandıran ünlü saatçi Pierre Jaquet-Droz’du.
  Neuchatel, yalnızca orijinal tarihi eserleriyle değil, aynı zamanda her yıl burada gerçekleşen güzel bayramlar ve festivaller sayesinde birçok gezgin tarafından tanındı. Şubat ayında, İsviçre’deki türünün en … Açık
Neuchâtel yakınında, bilim adamlarının birçok antikayı keşfettiği birkaç değerli arkeolojik alan var. Bugün hepsi büyük bir tarihi parkta bulunan Laténium Arkeoloji Müzesi’nde sergileniyor. Roma İmparatorluğu döneminde bugün müzenin bulunduğu yerde büyük bir şehir bulunuyordu. Bugün, tarihi parkı ziyaret edenler, antik çağda inşa edilmiş antik yapıların parçalarını görebilirler. Müzeyi ziyaret etmek için en iyi zaman sıcak mevsimdir.
ERKEKLER - Birkaç yıl önce açılan Musée d’ethnographie de Neuchâtel, ziyaretçilere yerli halkın tarihi ve geleneklerini tanıtıyor. Sergileri arasında yerel halkın güzel kostümleri, asırlık ev eşyaları, eski müzik aletleri ve silahlar var. Müze ayrıca çeşitli dönemlere ait ilginç bir sanat eserleri koleksiyonu sunuyor. Salonlarının bir kısmı geçici sergiler için donatılmıştır.
  Neuchâtel, popüler bir spor turizmi merkezidir. Aktif turistler, şehirdeki yürüyüş ve bisiklet yolları ve çevresindeki güzel doğa rezervleri ve göller ile bakımlı parkların tadını çıkarabilirler. Neuchâtel ayrıca … Açık
Hayatta kalan dini anıtlar arasında göze çarpan biri, Kalenin yakınında bulunan eski Collégiale Kilisesi. İnşaatı 12. yüzyılda başladı ve 50 yıldan fazla sürdü. Kilisenin ana mimari özelliklerinden biri yüksek bir kuledir. 19. yüzyılda gerçekleşen büyük ölçekli bir yeniden yapılanma döneminde inşa edilmiştir. Yüzyıllar boyunca, kilise birçok ilginç değerli eşyayı ve sanat eserini korumayı başardı. Şimdi ana dekorasyonu, 15 soylu heykelini tasvir eden muhteşem bir 14. yüzyıl anıtıdır. Kilise, yüzyıllar boyunca birçok orijinal mimari unsuru korumayı başaran canlı bir Gotik anıttır.
Aşağıdaki bölümde, Neuchâtel ve çevresinde gezi biletlerimizden veya şehir keşif turlarından birine ulaşabilirsiniz. Web sitemiz, yerinde yapılan çevrimdışı satın alımla karşılaştırıldığında% 10-30 daha düşük bilet fiyatları sunuyor.

Neuchâtel ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Neuchâtel - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8
Referans Bilgi
Tüm sarayların haritası
Neuchâtel yakınındaki halka açık saraylar
♥   Sarayı 'Château de Montbéliard' , 58.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm kiliselerin haritası
Neuchâtel yakınındaki katedraller ve bazilikalar
♥   Cathédrale Saint-Nicolas, Fribourg, 27 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Bistumskathedrale St. Urs und Viktor, Solothurn (Soleure), 43.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Ancienne cathédrale protestante Notre-Dame, Lausanne, 57 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Basilika Mariastein, Metzerlen-Mariastein, 68.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Basilique-Cathédrale Saint-Christophe, Belfort, 72.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Basilique Saint-François-de-Sales, Thonon-les-Bains, 77.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Basler Münster, Basel, 79.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
OrangeSmile araç kiralama Neuchâtel’de araba kiralama

2022'de 9 Yeni Otel Açmayı Tercih Etti

Eylül 2022'de Oslo'daki Sommerro oteli, özenle restore edilmiş 1930'lardan kalma Art Deco binasında hizmet vermeye başlayacak. Bu bina, Norveç başkentinin tarihi bir mahallesi olan Frogner'in gerçek bir simgesidir. Milyonlarca dolarlık bir yenileme, Norveç'teki en büyük koruma projesini özenle, 56 rezidans dahil 231 odalı modern bir otele dönüştürdü. Preferred, 2022'de New York'ta The Wall Street Hotel, Singer Island'da (Florida, ABD) Amrit Ocean Resort & Residences, Zanzibar'da TOA Hotel & Spa, Washington'da Pendry otel ve Pendry Park City olmak üzere beş otel daha açacak. Utah'ta bir otel. Oku bunu

13.08.2022

Neuchâtel’in Kültürel Mirası Fotoğraf Galerisi

Neuchâtel’in Kültürel Simgeleri Haritası: Sanat galerileri, anıtlar, saraylar vb.

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Neuchâtel Komşularında Kültürel Geziler

Neuchâtel Kültür Rehberi. Neuchâtel’de ziyaret edilmesi gereken büyüleyici yerler: tapınaklar, müzeler, kiliseler, tiyatrolar ve kaleler. Neuchâtel’de 'mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerler'e dair öneriler (adresler, telefon numaraları ve bağlantı linkleriyle). Bu sayfa bilgisini kullanarak kendi şehir gezinizi planlayın!
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018