OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
Neuchâtel

Neuchâtel’in Renkleri - Gelenekler, Festivaller, Düşünce Anlayışı ve Yaşam Tarzı

neuchatel lake   Neuchatel, yalnızca orijinal tarihi eserleriyle değil, aynı zamanda her yıl burada gerçekleşen güzel bayramlar ve festivaller sayesinde birçok gezgin tarafından tanındı. Şubat ayında, İsviçre’deki türünün en büyük etkinliklerinden biri olan geleneksel bir caz festivali düzenliyorlar. Festival programı, dünyanın her yerinden sanatçıların katıldığı müzik konserlerinin yanı sıra başka eğlencelerle de dolu. En görkemli olaylardan biri de ana caddelerden geçen caz orkestralarının geçit törenleridir.
  İsviçre’nin Neuchatel şehri, aynı adı taşıyan gölün üzerinde yer alan harika bir tatil yeri ve yüzlerce turist de öyle. Birçoğu buraya çocuklarıyla birlikte büyük bir aile olarak geliyor. Bu aslında harika … Açık
En iyi yöresel şarap ve lezzetlerin gastronomik eğlencesi ve tadımı da ziyaretçileri bekliyor. Neuchâtel’in merkez meydanlarında, ilginç hediyelik eşyalar ve el sanatlarının yanı sıra birinci sınıf yerel yiyecekler satın alabileceğiniz fuarlar düzenliyorlar. Caz festivali düzenleme geleneği birkaç yıl önce ortaya çıktı. İlk yıllarda caz müziği hayranlarını bir araya getirmeyi amaçlayan mütevazı bir etkinlikti.
Yıllar geçtikçe, festival programı önemli ölçüde genişledi ve artık yalnızca müzik performanslarıyla sınırlı değil. Ana özellikleri, festival boyunca neredeyse her gün gerçekleşen renkli geçit törenleri ve alaylardır. Festival, festivalin tüm misafirlerinin katıldığı Grand Parade ile açılıyor. Birkaç gün sonra bir çocuk kostüm geçit töreni düzenlerler ve en fantastiklerinden biri çiçek karnavalı. Festival süresince Neuchâtel tanınmayacak şekilde değişir. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Neuchâtel’de gurmeler, popüler İsviçre yemeklerini tatma fırsatı bulacak. Lezzetli peynirler ve şarküteri etleri yerel mutfağın ana sembolleri olmaya devam ediyor. Yöre halkının en sevdiği yemeklerden biri, … Açık
Eylül sonunda şehri ziyaret eden gezginler, başka bir ilginç tatil olan Fete des Vendanges’e katılma şansına sahip olacaklar. Yerel sakinler için bu şarap festivali ana tarihi geleneklerden biridir. Üzüm hasadı için zamanlanmıştır ve genellikle Eylül ayının son hafta sonu yapılır. Festivalin eğlence programlarının ana kısmı tarihi semtte gerçekleşiyor. Burada, şehrin sokaklarında müzik performansları, sokak gösterileri, renkli fuarlar ve şarap tadımları düzenliyorlar.
Neuchâtel at Sunset Şarapçılık gelenekleri, bin yıldan fazla bir süredir kültürün önemli bir bileşeni olmuştur. İlk üzüm bağları 9. yüzyılda şimdiki şehrin topraklarında kuruldu, bu yüzden nadir üzüm çeşitleri bu güne kadar burada yetiştiriliyor. Şehrin eteklerinde, uzun zamandır popüler cazibe merkezlerinin statüsünü kazanmış eski şarap imalathaneleri var. Kasaba halkı, 1902’de ilk üzüm hasadı festivalini düzenledi ve o zamanlar bile, sokak eğlencesi tatilin önemli bir özelliğiydi.
  Neuchatel, orta çağların ve sonraki dönemlerin ilginç anıtlarına hayran kalacağınız, mükemmel korunmuş tarihi bir bölgeye sahiptir. Çoğu gezi rotası için başlangıç noktası, Eski Kent’in kalbinde yer alan … Açık
Yüz yıldan fazla bir süredir festival o kadar popüler hale geldi ki, son yıllarda en az 150.000 kişi onu ziyaret ediyor. Festival süresince her gün misafirleri için tadımlar yapılıyor - sadece en iyi yöresel şarapları değil, aynı zamanda özel yerel lezzetleri de deneyebilirler. Yine de herkes en güzel üzüm bağlarında dolaşabilir ve şarap yapımı gelenekleriyle ilişkili diğer ikonik yerleri ziyaret edebilir. Neuchâtel’in şarap festivali sadece meraklı turistleri değil, aynı zamanda profesyonel sommelierleri ve şarap üretimi alanındaki diğer uzmanları da cezbetmektedir.
Modern müziğin hayranları, Festi’neuch - Neuchâtel açık hava festivaline ev sahipliği yaptığı Haziran ayında şehri ziyaret etmekle muhtemelen ilgileneceklerdir. Şehir çevresinde açık hava konser salonlarında düzenleniyor. Çağdaş Müzik Festivali ilk olarak 2001 yılında düzenlendi ve şimdi düzenli katılımcı sayısı 40.000 kişiyi aşıyor. Etkinlik inanılmaz derecede güzel bir doğal alanda gerçekleşir. Devasa sahnelerin yanı sıra, ziyaretçiler için oyun alanları ve rekreasyon alanları da kurdular. Festivale birçok yerli ve seyahat eden aile katılır, bu nedenle en genç konuklar için oyun alanları da mevcuttur.
  Neuchâtel, popüler bir spor turizmi merkezidir. Aktif turistler, şehirdeki yürüyüş ve bisiklet yolları ve çevresindeki güzel doğa rezervleri ve göller ile bakımlı parkların tadını çıkarabilirler. Neuchâtel ayrıca … Açık
Gölde kurulan en büyük açık hava sahnesi 3.500 seyirci için tasarlandı. Bununla birlikte, ana sahne her zaman iç mekandır ve bir seferde 10.000 seyirciyi ağırlayabilen devasa bir çadır şeklinde donatılmıştır. Festival süresince neredeyse günün her saati eğlence programları düzenleniyor. Konserlerin çoğu gündüz yapılır ve karanlık çöktüğünde, sabaha kadar süren canlı açık hava partilerinin zamanı gelir. Festivale çeşitli müzik tarzlarında performans sergileyen müzisyenler katılıyor, bu yüzden kesinlikle herkes için ziyaret etmek ilginç olacaktır.
Neuchâtel - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

Neuchâtel ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm kiliselerin haritası
Neuchâtel yakınındaki katedraller ve bazilikalar
♥   Basilique Notre-Dame-de-l’Assomption, Neuchâtel, 0.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Basilique Notre-Dame, Fribourg, 26.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Cathédrale Saint-Nicolas, Fribourg, 27 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Bistumskathedrale St. Urs und Viktor, Solothurn (Soleure), 43.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Ancienne cathédrale protestante Notre-Dame, Lausanne, 57 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Basilika Mariastein, Metzerlen-Mariastein, 68.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Basilique-Cathédrale Saint-Christophe, Belfort, 72.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Neuchâtel kaleleri
♥   Kalesi 'Grand-Vivy Castle' , 22.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Grandson Castle' , 29.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Lucens Castle' , 32.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Reichenbach Castle' , 39.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Château de Belvoir' Doubs, 44.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Toffen Castle' , 44.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Château de Fort de Joux' Doubs, 44.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
OrangeSmile araç kiralama Neuchâtel’de araba kiralama

Suudi Arabistan Diriyah'ta 38 Otel Açacak

Diriyah, Suudi Arabistan'daki ilk mega projelerden biridir. Oteller ve diğer altyapılar önümüzdeki yıl açılmaya başlayacak ve tüm çalışmaların 2026'da bitmesi bekleniyor. Bujairi Terrace'taki ilk 18 restoran 2022'nin başlarında faaliyete geçecek. Oku bunu

13.08.2022

Fotoğraflarla Neuchâtel’in Renkleri

Neuchâtel Haritasında Popüler Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Neuchâtel’in Komşu Şehirlerindeki Gelenekler ve Festivaller

Neuchâtel’in gelenekleri, düşünce anlayışı ve yaşam tarzına dair şehir rehberi. Neuchâtel’in ruhunu - otantik festivallerini, etkinliklerini ve kutlamalarını - keşfedebileceğiniz en iyi zaman aralığını öğrenin. Ayrıca, Neuchâtel’in ilgi çekici adetlerini, dünyaya ve turistlere karşı tutumunu açığa çıkarıyoruz.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018