OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
Cozumel

Cozumel’de Kültür. Ziyaret edilmesi gereken yerler - şehrin tarihi kısımları, tiyatrolar, müzeler ve saraylar

Cozumel - International Pier Area from Ship   Cozumel Adası, çoğu rehberli turların bir parçası olarak bugün ziyaret edilebilecek birçok ilginç arkeolojik alana sahiptir. Böylece geçilmez ormanlar, antik San Gervasio şehrinin kalıntılarını çevrelemektedir. Araştırmacıların öğrendiği gibi, bir zamanlar adanın Maya tanrıçası Ixchel’e adanmış en büyük tapınağı bu yerdeydi. Arkeolojik kazılar sırasında burada tanrıça heykelleri keşfedildi. Eski yapılardan bazıları kısmen restore edilmiştir. Kutsal alanın, İspanyollar’ı istila edene kadar sağlam ve çalışır durumda kaldığına dikkat etmek önemlidir. Sömürge döneminde tahrip edildi.
  Cozumel Adası’nın başlıca turistik değerleri arasında, eşsiz doğal güzelliği ve ilgi çekici yerlerini vurgulamakta fayda var. Seçimi tam anlamıyla sınırsız olan aktif eğlence için burada ideal koşullar … Açık
Güzel sömürge yapılarından biri, ziyaretçileri yerel doğanın özellikleri, adanın tarihi ve halkının gelenekleri ile tanıştıran Museo de la Isla de Cozumel’e ev sahipliği yapmaktadır. Müze, jeolojik ve tarihi eserlerin yanı sıra, ilginç bir doğa bilimleri sergisi koleksiyonuna sahiptir. Burada, adanın keşfi sırasında keşfedilen bazı eşsiz arkeolojik bulguları da görebilirsiniz. Müzenin en sıradışı ’sergisi’, eski bir Maya kulübesinin yeniden inşa edildiği avlusunda yer alıyor. Eski Maya konutlarının tipik atmosferini yeniden yaratmaya çalıştılar. Evi donatmak için yalnızca orijinal tarihi eserler kullanılmıştır.
Adanın en mistik manzaralarından biri olan Küçük Eller Tapınağı. Bu yapının oluşum tarihi hala bilinmemektedir ve çok sayıda gizem bezemeleri ve özellikleri ile bağlantılıdır. Sürümlerden birine göre, bu tapınak savaş tanrısı Ah Hulneb’in onuruna yapıldı. Başlıca özelliği, zengin kırmızı renkli boya yardımı ile yapılmış çok sayıda küçük el izidir. Araştırmacılar, tapınağın, tanrı Ah Hulneb’in ana patron olduğu yerel kabilelerden birinin temsilcileri tarafından inşa edilebileceğini varsayıyorlar. Her neyse, tapınak duvarlarında çok fazla el izi bırakan ve bu tür bir ritüeli ne amaçla yaptıkları gibi sorular bugün için cevapsız kalıyor. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  1. İspanyolca adada yaygın bir şekilde konuşulur, bu nedenle yerlilerle iletişimi mümkün olduğunca kolaylaştırmak için birkaç basit kelime öbeği öğrenmeye çalışın. Büyük otel ve restoranlarda çalışan … Açık
Çok ilginç bir tarihi alan El Cedral. Burada 8. yüzyıla tarihlenen en eski Maya yerleşiminin kalıntıları burada keşfedilmiştir. Binalarının bir kısmı 19. yüzyıla kadar İspanyol sömürgecileri tarafından kullanıldı; en büyük binalardan birinde bir hapishane vardı. Günümüzde, eski yapılar kalıntılarda yatmaktadır ve arkeolojik parkın temel değeri küçük bir evin büyüklüğü ile karşılaştırılabilir eski bir anıttır.
Cozumel Koloni dönemlerinden beri, ada San Miguel Kilisesi gibi birkaç güzel kiliseyi korudu. Kar beyazı duvarlara sahip görkemli kilise, iki yüz yıldan fazla bir süre hayatta kaldı. Neyse ki, çok sayıda rekonstrüksiyon sırasında eski vitray pencerelerin ve heykel kompozisyonlarının korunması mümkün olmuştur. Kilise hala aktif ve önemli alayı her zaman burada önemli dini bayramlarda yapılır. Kilisenin bitişiğindeki alanı güzel bir tropik bahçe ile bezenmiştir.
  Cozumel Island lüks mücevher mağazaları ile ünlüdür ve Diamonds International bu kategorideki en ünlülerden biridir. Müşterilere altın ve gümüşten yapılmış geniş bir takı yelpazesinin yanı sıra geniş bir lüks … Açık
Tarihi mekanların hayranları muhtemelen antik Castillo Real kalesinin kalıntılarını keşfetmekle ilgilenir. Kıyı bölgelerini korumak için sömürge döneminde inşa edilmiştir. Uzun tarihi boyunca İspanyol kalesi birçok savaşa girmiştir. Bir zamanlar görkemli kaleden sadece birkaç parça kurtulmuş. Sömürge döneminin bitiminden sonra önemini yitirdi ve yavaş yavaş çöktü. Kalenin kalıntıları, çevrenin harika manzarasını sunan küçük bir tepede bulunabilir.
Cozumel’in en ilginç ve güzel mimari eserlerinden biri Palacio Municipal. Bu zengin saray, geniş bir peyzajlı bahçenin topraklarında duruyor. Yüzlerce yıl önce inşa edilen, ihtişamıyla ziyaretçileri şaşırtmaktan hiç vazgeçmedi. Son tadilattan sonra, hükümet ofislerinden biri duvarları içinde faaliyet gösteriyor ve çevresindeki bahçe halkı ve turistleri rahatlamak için popüler bir yer.
  Bu merkez, kıyıları tamamen beyaz kumlu plajlarla dolu, orta kısmı yeşilliklerle kaplı en büyük Meksika şehri. Çare hızla tüplü dalış sevenler arasında popüler hale geldi. Buradaki su çok temiz ve bunun nedeni … Açık
Devlete ait olanlara ek olarak, adada birçok ilginç özel müze vardır. Canlı bir örnek, Maya Kakao Şirketi topraklarında bulunan bir müzedir. Bu şirket, kakao üretimiyle ilgileniyor, bu nedenle ziyaretçileri tüm üretim sürecini kendi gözleriyle görme fırsatı bulacaklar. Fabrika, çok çeşitli ilgili sergiler içeren bir tema müzesine sahiptir.
Aşağıdaki bölümde, Cozumel ve çevresinde gezi biletlerimizden veya şehir keşif turlarından birine ulaşabilirsiniz. Web sitemiz, yerinde yapılan çevrimdışı satın alımla karşılaştırıldığında% 10-30 daha düşük bilet fiyatları sunuyor.

Cozumel ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Cozumel - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8
OrangeSmile araç kiralama Cozumel’de araba kiralama

Tayland, COVID-19 Politikasını Gevşetiyor

Tayland'daki Yeni Yıl etkinliklerinin bu yıl daha fazla insanı getirmesi muhtemel çünkü herkes karantinalardan ve normal hayata özlem duymaktan bıktı. Tatil sezonu için Pattaya, Krabi veya Phuket'te otel rezervasyonu yapan birçok turist de katılmak istiyor. Şampanya yılbaşı kutlamalarının vazgeçilmez içeceği haline gelirken akıllara alkol tüketimi sorusu geliyor. Hükümet, Yeni Yıl geri sayımı sırasında alkollü içki servisine izin verdi, ancak 1 Ocak 2022'de saat 1'e kadar sadece açık hava kafe ve restoranlarının bunu yapmasına izin verilecek. Bu kural ülke çapında geçerlidir. Oku bunu

25.06.2024

Cozumel’in Kültürel Mirası Fotoğraf Galerisi

Cozumel’in Kültürel Simgeleri Haritası: Sanat galerileri, anıtlar, saraylar vb.

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Cozumel Komşularında Kültürel Geziler

Cozumel Kültür Rehberi. Cozumel’de ziyaret edilmesi gereken büyüleyici yerler: tapınaklar, müzeler, kiliseler, tiyatrolar ve kaleler. Cozumel’de 'mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerler'e dair öneriler (adresler, telefon numaraları ve bağlantı linkleriyle). Bu sayfa bilgisini kullanarak kendi şehir gezinizi planlayın!
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018