OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
Cozumel

Cozumel’in Renkleri - Gelenekler, Festivaller, Düşünce Anlayışı ve Yaşam Tarzı

Cozumel   Yöre halkı çok arkadaş canlısı, arkadaş canlısı ve neşeli. Cozumel adasında, tüm gezginler konukları ağırlamaktan mutluluk duyar. Burada isteyerek yerel kültürün tüm inceliklerini tanıtılacaktır. Samimiyeti ve misafirperverliğine rağmen, yerliler, İspanyol veya Amerikan tarzında iletişimde olan yabancı turistlere karşı oldukça temkinlidir. Böylesine artan bir uyanıklık, Cozumel Adası için en zor tarihi aşamalardan biri haline gelen uzun bir sömürge dönemi ile ilişkilidir.
  Cozumel Adası’nın başlıca turistik değerleri arasında, eşsiz doğal güzelliği ve ilgi çekici yerlerini vurgulamakta fayda var. Seçimi tam anlamıyla sınırsız olan aktif eğlence için burada ideal koşullar … Açık
Adalılar, farklı yaşlardaki insanlara özgü derin bir vatanseverlik duygusuyla ayırt edilirler. Tüm ulusal bayramlar burada büyük çapta kutlanır ve önemli tarihi tarihlere büyük saygı duyulur. Cozumel sakinlerinin ilginç özelliklerinden biri, yüzlerini hiç terketmeyen açık ve samimi bir gülümseme. Turistler bu tür davranışları oldukça sıra dışı bulabilirler, çünkü buradaki hemen hemen her konuşmaya geniş bir gülümseme eşlik eder. Bu özellik, özellikle yabancıların bile gülümsemeyle karşılandığı küçük il bölgelerinde yaygındır.
Temizliğe bağlılık, ulusal karakterin bir başka önemli yanıdır. Düzenli bir yürüyüş veya mağazaya geleneksel bir gezi için bile, temiz ve düzenli kıyafetler giymek gelenekseldir. Dikkatsizliğin görünümdeki herhangi bir tezahürü burada son derece olumsuz algılanıyor. Ailenin kültü, yerel halk için tipiktir, çocukları bu yaşamdaki ana servetleri olarak görürler. Adadaki birçok ailenin üç veya daha fazla çocuğu var ve en küçük aile üyelerine azami özen ve özgürlük tanınır. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  1. İspanyolca adada yaygın bir şekilde konuşulur, bu nedenle yerlilerle iletişimi mümkün olduğunca kolaylaştırmak için birkaç basit kelime öbeği öğrenmeye çalışın. Büyük otel ve restoranlarda çalışan … Açık
Her yıl 30 Nisan’da, halk gün boyunca ilginç eğlence etkinlikleri düzenlendiğinde Çocuk Bayramı’nı kutlar. Sokak gösterileri ve çocuk tiyatroları, spor yarışmaları ve yarışmaları, yaratıcı programlar ve tüm çocuklar tarafından sevilen bir dizi terapi - böyle güzel bir tatil bir kez daha çocukları memnun etmenin yollarından sadece biridir.
Çok sayıda etkinlik turizmi hayranı, Noel Arifesinde adayı ziyaret etmeye isteklidir. Yerel halk genellikle, başlangıcından iki hafta önce yılın en önemli dini bayramlarından birini kutlamaya başlar. İki hafta boyunca şehirlerde ciddi alayı düzenleniyor. Böyle şenlikli günlerde, en değerli dini kalıntıları sokaklarda taşımak gelenekseldir. Tatilin zorunlu niteliği, kent meydanlarında düzenlenen sokak sanatçılarının ve müzisyenlerin performanslarıdır. Tiyatro gösterilerinin büyük bir kısmı İncil mitleri ve efsanelerine adanmıştır. Noel 24 Aralık’ta, zengin bir masa kurup hediyeler vermenin geleneksel olduğu zaman kutlanır.
  Cozumel Island lüks mücevher mağazaları ile ünlüdür ve Diamonds International bu kategorideki en ünlülerden biridir. Müşterilere altın ve gümüşten yapılmış geniş bir takı yelpazesinin yanı sıra geniş bir lüks … Açık
Yerel sakinler için en önemli tarihi tatillerden biri, 15 Eylül’de kutlanan Kurtuluş Günü. Cozumel, uzun yıllar boyunca İspanya’ya ait oldu ve daha sonra Napolyon savaşları sırasında Fransa’nın bir parçası oldu. Bunca zaman boyunca, yöre halkı, 200 yıldan fazla bir süre önce devlet tarafından kazanılan bağımsızlıkları için savaştı.
Cozumel Sömürge sisteminden kurtulmadan önce, Meksika’nın bütün bölgelerinde büyük ayaklanmalar vardı ve Cozumel adası da istisna değildi. Birçok insan hayatını ülkenin bağımsızlığı mücadelesinde verdi. Bugün özel tören törenleri her yıl onurlandırılıyor. Tatilin zirvesinde, tüm şehirlerde çanlar çalıyor ve sakinlere bu gün başlayan ayaklanmalar hakkında bilgi veriyor.
  Bu merkez, kıyıları tamamen beyaz kumlu plajlarla dolu, orta kısmı yeşilliklerle kaplı en büyük Meksika şehri. Çare hızla tüplü dalış sevenler arasında popüler hale geldi. Buradaki su çok temiz ve bunun nedeni … Açık
Turistler için en sıradışı ve ilginç ulusal bayram, Ölülerin Günü. Evet, yerliler ölüme karşı oldukça sıra dışı görünebilecek olumlu bir tutuma sahiptir. Hala ölümden sonra sevdiklerinin ruhlarının tanrılara gittiğine inanıyorlar, bu yüzden cenaze törenlerinin müzik ve dansla ilgili ciddi alaylara benziyor. Ölülerin Günü’nde, aile üyeleri ve arkadaşlarının mezarlarını ziyaret etmek, onları özel olarak hazırlanmış ikramlar ve orijinal kafatası şeklindeki kurabiyelerle süslemek gelenekseldir.
Cozumel at Night, Quintana Roo, Mexico Son yıllarda, Cozumel ilginç modern tatiller ve festivaller için kalıcı bir mekan haline geldi. Genellikle dünyanın dört bir yanından gelen sanatçıların katıldığı Sokak Sanatı Festivali’ni düzenler. Emrinde eski evlerin cepheleri, çitler ve reklam standları orijinal sanat eserlerine dönüştürülüyor. Böyle renkli bir tatilden sonra, büyük şehirlerin sokakları açık hava galerilerini andırıyor.
Cozumel - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

Cozumel ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

OrangeSmile araç kiralama Cozumel’de araba kiralama

Dubai'deki Expo 2020 7 Milyondan Fazla Ziyaretçi Tarafından Ziyaret Edildi

Henüz bu etkinliği ziyaret etmediyseniz, Dubai'de otel rezervasyonu yapmak için hala zamanınız var çünkü Expo 2020 Dubai 31 Mart 2022'ye kadar sürüyor. Emirliği ziyaret edemeyen kişiler Expo 2020 web sitesinde sanal bir tur yapabilirler. Bu arada, sanal ziyaret Aralık sonunda 31.6 milyona ulaştı. Oku bunu

25.06.2024

Fotoğraflarla Cozumel’in Renkleri

Cozumel Haritasında Popüler Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Cozumel’in Komşu Şehirlerindeki Gelenekler ve Festivaller

Cozumel’in gelenekleri, düşünce anlayışı ve yaşam tarzına dair şehir rehberi. Cozumel’in ruhunu - otantik festivallerini, etkinliklerini ve kutlamalarını - keşfedebileceğiniz en iyi zaman aralığını öğrenin. Ayrıca, Cozumel’in ilgi çekici adetlerini, dünyaya ve turistlere karşı tutumunu açığa çıkarıyoruz.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018