OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Guadalajara Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

tall red columns, Guadalajara   Guadalajara, Meksika platosunun güney-batısındaki Meksika’da bulunan bir şehirdir. Şehir, Jalisco eyaletinin idari merkezidir. Bu isim İspanya’da bir kasaba adından alınmıştır. Adı “dağlar arasında akan nehir” olarak çevrilebilir. Guadalajara’ya genellikle batı pırlantası ve güller şehri denir. Şehir nüfusu 1.646 milyon olarak tahmin ediliyor ve Guadalajara’yı Meksika’nın en büyük ikinci şehri yapıyor. Şehir, 1513 yılında İspanyollar tarafından kuruldu.
  Guadalajara, gezginleri çeşitli eğlencelere sahip çocuklarla hoş bir sürpriz yapacak. Zoologico Gudalajara tatilciler arasında çok popüler. Burada, hem nadir avcıları hem de ziyaretçilerin beslenmelerine izin verilen dost … Açık
Burası Meksika’nın batı ve kuzey-batı ekonomik merkezidir. Guadalajara’da gelişmiş gıda, ayakkabı, bira, kimya ve tekstil endüstrisi var. Ayrıca burada modern makine imalatı ve gübre üretim fabrikaları oluşturulmuştur. Şehir, önemli demiryolu ve oto rotalarını geçtiği için büyük bir ulaşım kavşağıdır. Burada ayrıca bir ürün boru hattı ve bir gaz boru hattı bulunmaktadır.
Turistler kesinlikle Guadalajara’yı XVI-XVIII. Yüzyılların sömürge dönemine atıfta bulunan binaları ile hatırlayacaklar. En ilginç olanı barok tarzda inşa edilmiş kiliseler olabilir. Bunların en ünlüsü Santa Monica Kilisesi, San Francisco Kilisesi, charreada Lienzo Charro arenası ve devlet müzesidir. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Yerel restoranlar geleneksel olarak konuklarına birçok ilginç yerel yemeği denemelerini sağlar. Ulusal mutfağa adanmış restoranların menüleri, özellikle et yemekleri hayranlarını memnun edecektir. En popüler yerel … Açık
Guadalajara ayrıca mariachi müziğinin doğuşu ve şapkalarla dans etmek için de bir evdir. Burada insanlar ilk kez tekila içmeye, fötr şapka giymeye ve Meksika rodeolarına katılmaya başladılar. Şehir turistler için caziptir çünkü burada Meksika’da canlı bir kültür, resim galerileri ve müzeler, muhteşem tarihi binalar, mükemmel hizmet veren konforlu oteller, lezzetli yemekler ve unutulmaz gece hayatı gibi şaşırtıcı eğlenceler bulacaksınız. Bununla birlikte, yalnızca Guadalajara’da, bütün bunları büyük şehirlerde çok sık görülen aşırı gürültü olmadan elde edebilirsiniz.
Sitting in the shade, fountain, Gothic Cathedral, fountain, Guadalajara   Guadalajara’nın tarihi anıtlarından bazıları, aralarında Cabañas Kültür Enstitüsü olan UNESCO Dünya Mirası Alanları olarak tanındı. Başlangıçta, bu muhteşem tarihi binada çocukların ve yaşlıların tedavi gördüğü bir hastane bulunuyordu. Bugün bina, kentin tarihine ve kültürüne adanmış bir müzeye dönüştürülmüş ve tarihi binanın bir kısmı da şapel. Güzel bina, mimarinin en değerli anıtlarıdır. Ünlü Meksikalı ressam Jose Clemente Orozca, tasarımı üzerinde çalıştı. Onun yarattığı güzel freskler bu güne kadar hayatta kaldı.
  Guadalajara’nın ulusal kültürü oldukça yönlü ve orijinaldir. Özgünlüğünü hayatın her bir bölgesinde bulabilirsiniz. Birçok turist bu tesisi öncelikle mükemmel kalitede tekila ile ilişkilendirir. Bu popüler … Açık
Kentte çok güzel saraylar var; En dikkat çekenlerden biri, Plaza de Armas’da bulunan Palacio Del Gobierno. Şimdi bu sarayda ilginç bir tarihi müze var ve bir kısmı devlet kurumlarının ihtiyaçları için verildi. Aslen cazip saray, Meksika Devlet Başkanı’nın ana ikametgahı olarak hizmet ediyordu. İç dekorasyonu neredeyse tamamen bozulmamıştı ve lüksü ile hayrete düşürüyor. Ekonomik turistler bu güzel sarayın koridorlarında dolaşmanın tamamen ücretsiz olduğunu öğrenmekten memnun olacaklardır.
Guadalajara Çok uzak olmayan bir yerde, ilginç bir kültürel kurum var - Tekila, Mescal ve Mariachi Müzesi. Burada ziyaretçilere popüler ulusal içkilerin ortaya çıkış tarihçeleri anlatılmaktadır. Müzenin sergileri arasında, yapımları için kullanılan birçok ilginç teknik cihaz var. Gezinin zorunlu bir parçası, popüler tekila ve mariachi çeşitlerinin tadına bakmak. Müzede, sevdiğiniz içeceklerden hediye setleri alabileceğiniz bir dükkan var.
  Guadalajara’nın cazibe merkezlerinin çeşitliliğini görmek için kesinlikle geziyle dolu bir günden daha fazlasına ihtiyacınız olacak. Gezginler kesinlikle Zapopan Meryem Ana Bazilikası’nı görmeli, Bu bina … Açık
Şehirdeki en pitoresk ve bohem yerlerden birinin güvenle gerçek bir açık hava müzesi olan Sanat Bahçesi olduğu söylenebilir. Her gün, bu pitoresk bahçede yerel heykeltraşlar, esnaflar ve sanatçıların sergileri vardır. İstediğiniz tüm işleri kesinlikle satın alabilirsiniz. Ayrıca, bahçe ulusal tarih ve kültüre adanmış kutlamalar ve tematik etkinlikler için kullanılır.
Arcos de Guadalajara Yürüyüş meraklıları El Palomar Dağı’na tırmanmaya bayılırlar. En tepesinde, Guadalajara ve çevresinin muhteşem panoramik manzarasının açıldığı mükemmel bir gözlem alanı var.
Guadalajara - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

Guadalajara ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm alışveriş yerlerinin haritası
Guadalajara’nın alışveriş sokakları
♥   Alışveriş Sokağı ' Andares' Guadalajara, 9.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Alışveriş Sokağı ' Puerta de Hierro' Guadalajara, 10.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm parkların haritası
Guadalajara çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   City Park 'Liberación' , 3.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'Sacromonte' , 7.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Municipal Park 'Bosque Los Colomos' , 7.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   City Park 'Mirador' , 8.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   State Park 'La Primavera' , 24.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

'Dünyadaki Sıradışı Yerler' Rehberimizden Guadalajara ve Çevresindeki Turistik Yerler

Piramit Guachimontones

From the series “Eski Medeniyetlerden Kalan En İyi Piramitler”
Halihazırda, kendi topraklarında benzersiz bir piramit ve 9 benzer bina bulunan bölge, dünyanın yeri olarak görülüyor. Dikkat çeken nokta, arkeolojik alanda Tequila'nin daha önce inşa edilmiş olmasıdır ve bu da halen ulusal içeceği üretmektedir. Düzenli yuvarlak şekli, uyumlu dağ manzaraları ile çevrili olağandışı basamak benzeri piramit inanılmaz derecede etkileyici görünüyor. Son zamanlarda, tarihi anıt devlet tarafından özel olarak muhafaza edilmekte ve korunmaktadır. En büyük Guachimontones piramidi de dahil olmak üzere pek çok piramit çok harap durumda. … Devamını oku
OrangeSmile araç kiralama Guadalajara’da araba kiralama

2022'de 9 Yeni Otel Açmayı Tercih Etti

Eylül 2022'de Oslo'daki Sommerro oteli, özenle restore edilmiş 1930'lardan kalma Art Deco binasında hizmet vermeye başlayacak. Bu bina, Norveç başkentinin tarihi bir mahallesi olan Frogner'in gerçek bir simgesidir. Milyonlarca dolarlık bir yenileme, Norveç'teki en büyük koruma projesini özenle, 56 rezidans dahil 231 odalı modern bir otele dönüştürdü. Preferred, 2022'de New York'ta The Wall Street Hotel, Singer Island'da (Florida, ABD) Amrit Ocean Resort & Residences, Zanzibar'da TOA Hotel & Spa, Washington'da Pendry otel ve Pendry Park City olmak üzere beş otel daha açacak. Utah'ta bir otel. Oku bunu

22.04.2024

Guadalajara Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Guadalajara Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Guadalajara, Meksika Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Guadalajara’da 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Guadalajara’dan birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018