OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Meksika Gezisi. Seyahat Rehberi - Gezilecek Yerler, Manzaralar, Geziler ve Doğa

Puerto Vallarta   Zengin geçmişi olan bir ülke, Meksika eski uygarlıkların eşsiz manzaralarına ev sahipliği yapmaktadır. Ülke sadece sıcak ülkelerden ve plaj dinlenenlerinden değil, aynı zamanda tarihi, sayısız bilim adamı ve arkeologdan da etkileniyor. Meksika’da birçok efsaneye ve gizemli hikayeye değinilen, uluslararası ünlü Mayar piramitleri, Aztek anıtları ve antik yerleşim yerlerini görebilirsiniz. Eski kabilelerin yerleşim yerlerini kendi gözleriyle görmek isteyenler, kesinlikle Teotihuacar piramitlerine gezi yapmalıdır. En büyük iki piramit bu ’hayalet şehir’ de bulunmaktadır. Bunlar Ay ve Güneş piramitleri, bunların yüksekliği sırasıyla 150 ve 225 metreyi buluyor. Maya’ya göre en güçlü ve onur verilen tanrı Quetzalcoatl’ın tapınağı yakınlardadır.
  Renkli, güneşli Meksika, tüm dünyada popüler olan çeşitli yemeklerden oluşan mükemmel bir mutfağa sahiptir. Tariflerin çoğu, bazıları kana susamış Aztekler …
Devamını oku
Ziyarete değer olan bir daha eski yapı Cholula’da bulunur. Bu Cholula Piramidi, Cheops piramidinin boyutunu bir kez aştı. Cholula Piramidi kısmen yok edildi, ancak günümüzde bile çok etkileyici görünüyor. Chichen Itzā, El Tajin, Palenque, Tikal, Xel-Ha, Xcaret ve Uxmal kentlerinde ilginç binalar bulunabilir. 1325 yılında kurulan Mexico City, gerçek bir açık hava müzesidir. Günümüzde, şehirde 1400 kadar tarihi yer var. Toprakları 10 arkeolojik bölgeye ve 80’den fazla müzeye ev sahipliği yapmaktadır. El Zocalo Meydanı’nı ziyaret ederek kenti gözlemlemeye başlayın; çok sayıda eski evin, sömürge döneminin konakları ile Aztek zamanlarının mucizevi bir şekilde günümüze kadar ayakta kalmış yapılarının keyfini çıkarın. Metropol Katedrali ortaçağ döneminin en güzel binalarından biridir. Bu, bütün Latin Amerika’daki en büyük kilisesi. Ulusal Saray, tanınmış bir mimarlık şaheseri. Sarayın ön cepheleri ve salonları güzel fresklerle süslenmiştir.
Muhteşem şehri Teotihuacan’ı ziyaret ederek Meksika’nın tarihi mirasına aşina olun. Quetzalcoatl Tapınağı, Jaguarlar Sarayı, Quetzal Kelebekler Sarayı, Tüy Yılanı Tapınağı ve Plaza de la Luna, yerel turistik mekanlardan sadece birkaçı olan birkaç mimari kompleks. Muhteşem doğanın tadını çıkarmak isteyen gezginler, yerel ulusal parklardan birini ziyaret etmelidir. Xel-Ha Park en çok ziyaret edilen yer olmaya devam ediyor. Parkta, yerel mağaralardan birinde görülen doğal olarak yapılmış bir akvaryum bulunmaktadır. Gezginler, bu güzel yerde egzotik balıklar ve nadir bulunan bitkiler bulacaklardır. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Meksika, tüm renkli Meksika kültürüne nüfuz eden gürültülü ve parlak bir ülkedir. Çoğunlukla şehir sokaklarında, ’mariachis’ ile tanışabilirsiniz …
Devamını oku

Tarih ve Eğlence

  Meksika, plaj rekreasyonu için en popüler ülke. Büyüleyici palmiye plajları tüm dünyada ünlüdür. Ülkenin en popüler tatil beldelerinden biri Cancun. Ana cazibe, geleneksel olarak ikiye bölünmüş geniş bir plaj. Plajın bir kısmı büyük sabit dalgalarla ayırt edilir, bu yüzden sörfçüler zamanlarını burada geçirmeyi severler. Aksine, tam tersine, çok huzurlu ve aile rekreasyon için mükemmel bir yer olarak kabul edilir.
Ülkenin en sakin ve en güvenli plajlarından biri de Isla Mujeres. Playa Linda Resort su sporları hayranları ile çok popüler. Ülkenin en prestijli tatil köyleri Riviera Maya ve Playa del Carmen’dir. Konuklarını sadece çok sayıda lüks sahile değil aynı zamanda lüks otellerle de memnun edecekler.
  Meksika, her yıl 20 milyon turist tarafından ziyaret edilmektedir. Bazıları deniz tatilleri, bazıları yerel yemekler, bazıları da antik kültür tarafından …
Devamını oku
Meksika sadece huzurlu plaj rekreasyonu için değil, aynı zamanda dalış için de mükemmeldir. Bir sürü dalgıç Cozumel adasını ziyaret ediyor. Kıyı sularında, vatozlar, deniz kaplumbağaları ve diğer deniz egzotik sakinleri için bir ev olan muhteşem mercan resifleri vardır. Meksika’da, tecrübeli dalgıçların yanı sıra bu sporu sadece ustalaşanlar için mükemmel bir dalış alanı olduğunu unutmamak gerekir.
Vista de Cancun Yeni başlayanlar için büyüleyici mercan ormanlarına hayran kalacağınız Playa del Carmen beldesini ziyaret etmek çok ilginç olacaktır. Akumal ilçesinde deniz kaplumbağası ve müren yılanı görebilirsiniz. Mama Vina schooner, benzersiz su altı cazibe merkezlerinden biridir. Özellikle dalgıçlar için su basmıştı. Bugün, bavulu büyük cazibe merkezleri güzel mercanlar.
  Meksika şehirleri asla uyumaz. Gecenin kendine has renk ve tonları var ve gece hayatı enerjik ve kışkırtıcı. En popüler kulüplerden biri olan Coco Bongo, …
Devamını oku
Meksika da alışveriş meraklıları ile çok popüler. Buraya benzersiz gümüş eşyalar, tekila, seramik eşyalar ve ulusal kıyafetlerle güzel kıyafetler için geliyorlar. Turistler için en popüler hediyelik eşyalardan bazıları Maya tarzındadır. Gezginler harika rite maskeleri ve farklı ahşap ürünleri satın alabilir. Gıda alışveriş tutkunlarının geleneksel tatlılarıyla ünlü Morelia’yı ziyaret etmeleri ilginç olacaktır. Bazı ulusal davranır kaktüsler pişirilir, bu yüzden yabancı turistlere gerçekten egzotik görünüyorlar.
Meksika rehberi bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Meksika’nın Şehirlerinde Fantastik Turlar ve Geziler

Referans Bilgiler
Tüm parkların haritası
Meksika şehir parkları ve milli parklar
♥   State Park 'Alameda Poniente San José de la Pila' . Haritada   Fotoğraflar
♥   World Heritage Site 'Ancient Maya City and Protected Tropical Forests of Calakmul, Campeche' . Haritada   Fotoğraflar
♥   City Park 'Andrés Quintana Roo' . Haritada   Fotoğraflar
♥   City Park 'Anexo Villa de Guadalupe' . Haritada   Fotoğraflar
♥   City Park 'Angel Albino Corzo' . Haritada   Fotoğraflar
Tüm kalelerin haritası
Meksika kaleleri
♥   Kalesi 'San Juan de Ulúa' Veracruz. Haritada   Fotoğraflar
Tüm sarayların haritası
Meksika sarayları
♥   Sarayı 'Los Pinos Official Residence' Mexico City. Haritada   Fotoğraflar
♥   Sarayı 'Museo Nacional del Arte' Mexico City. Haritada   Fotoğraflar
♥   Sarayı 'National Palace' Mexico City. Haritada   Fotoğraflar
♥   Sarayı 'Palace of Government' Monterrey. Haritada   Fotoğraflar
♥   Sarayı 'Palace of Iturbide' Mexico City. Haritada   Fotoğraflar

İnceleme Serimizden Meksika’nın Ünlü ve Benzersiz Yerleri

San Juan Parangaricutiro Kilisesi

Serimizden “Ürperme Hissi Yaratan Issız Yerler”
  Zarar veren unsurlardan etkilenen kasaba ve köyler daima heyecan verici bir manzaradır. San Juan Parangaricutiro kilisesi, yıkıcı bir doğal felaketin tanıklığını oluşturuyor. Görme, Meksika'daki aynı yerleşimin eski yerleşiminde bulunmaktadır. 1944 yılında, Parikutin yanardağı patlaması sırasında şehir tamamen yok edildi. Kilise binası hayatta kalmayı başaran az sayıdaki insandan biridir.

Bugün, kilise neredeyse tamamen bir lav tabakası altında gömülüyor. Felaketten bu yana, terk edildi. Katılaşmış volkanik konilerle çevrili olan harap olmuş bina çok acımasız görünüyor. Bazı gezginler kilisenin kalıntılardan restore edilmiş antik bir binaya benzediğini söylüyor. Felaket sırasında güçlü lav akıntıları yerini örter; onlar birkaç metre kalınlıkta idi. Bu göz önüne alındığında, kilisenin … Tümünü Oku

Ciudad Juárez

Serimizden “Gezegendeki En Sıradışı Yerleşkeler”
  Meksika'nın en uç kenti Ciudad Juarez'tir. Doğal felaketler veya sert hava riski yüzünden değil. İlk bakışta diğer Meksika şehirlerinden farklı olmayan bu şehrin asıl sorunu, olumsuz suç durumudur. Şehrin gerçek sahipleri büyük suç grupları olup, aralarındaki çatışmalar sıradan vatandaşları etkiliyor. Her gün cinayetler ve diğer suçlar yaşanıyor. Yerel makamlar ve polis herhangi bir şekilde şehirde huzur dolu bir hayat kuramaz.

Ciudad Juarez'in nüfusu yaklaşık 1,5 milyon kişidir. En kriminojenik şehirlerden birinde birçok sanayi merkezi var. Turizm sektörü de yerel ekonomideki yerini alıyor. Doğal olarak, birçok tarihi ve kültürel cazibe alan şehrin sadece en güvenli ve en rahat yerleri turistlere açıktır. Ancak, karanlıktan sonra, bu alanlarda bile yalnız yürümek daha iyi değildir.

Ciudad Juarez, … Tümünü Oku

Teotihuacan

Serimizden “Kuzey Amerikadaki Ünlü Unesco Bölgeleri”
  Tarihi mekanlarda yürüyen hayranlar, İspanyol şehirlerinden uzakta bulunan Teotihuacan şehrini ziyaret edebilecekler. Terk edilmiş şehrin kesin yaşı bilinmiyor. Bilim adamlarına göre, 28 kilometrekareye ulaşabilir, nüfusu yaklaşık 200 000 kişidir. Büyük ölçekli, ayrıntılı tasarım ve eskiden görkemli yapıların kalıntıları korunmuş olup kentin yıllarca geliştiğine tanıklık etmektedir. MS 7. yüzyılın ortalarında vahşileşti.

Çökmenin tam nedeni bilinmiyor. Kesinlikle zengin ve müreffeh bir şehir tamamen yağmalandı ve yok edildi. Çalışma sırasında bilim adamları terk edilmiş mezarları buldu ve ritüel hediyeler sakladı önbellekleri. Birçok kutsal Maya heykeli çökertildi ya da bozuldu. Bu verilere dayanarak, çöküş nedeninin yabancı bir istila ya da nüfuzun ezilen alt tabakalarının ayaklanması … Tümünü Oku
Tüm benzersiz geziler Meksika
Ülke haritaları Meksika haritaları
OrangeSmile.com'da araba kiralama Araba kiralama
Şehirler haritası Meksika şehir haritası
Bölgelerin haritası Meksika’da bölgelerin haritası
Kabartma haritası Meksika’nın kabartma haritası

Hard Rock Londra'da Casino Açacak

Londra'nın doğduğu yer olan Hard Rock markası için özel bir anlamı var. Bu nedenle, İngiltere'nin başkentine sadece özel konukseverliği değil aynı zamanda eğlence ve oyun oynamayı da getirmek özellikle önemliydi. Dünyanın en tanınmış otel markalarından biri olan Hard Rock, bu popülerliği kullanmaya ve konuklarına eksiksiz bir hizmet yelpazesi sunmaya çalışıyor. Londra kumarhanesi açıldığında, Hollywood, Madrid, Amsterdam, New York ve dünyadaki diğer birçok geçit kentindeki Hard Rock kumarhanelerine katılacak. Oku bunu

17.01.2021

Meksika’nın Popüler Şehirlerinde Geziler

Meksiko
Güzel Sanatlar Sarayı. 1904 yılında Güzel Sanatlar Sarayı'nın (Palacio de Bellas Artes) inşaatı başlatılmıştır. Saray, Santa Isabel Manastırı kalıntıları üzerine kurulmuştur. Plana göre, sarayın geniş açılışı Meksika'nın İspanya'dan bağımsızlığının 100. yıldönümünde gerçekleşecek. Bununla birlikte, İtalyan mimar Adamo Boari tarafından yönetilen proje, arazide kararsızlık nedeniyle ciddi zorluklarla karşı karşıya kaldı. Zaman geçti, devrim başladı ve saray binası ancak 1934'de bitti. O … Devamını Oku
Cancún
Olağandışı kültürel ve eğlence etkinliklerinin hayranları kesinlikle Cancun Kültür Evi'ni ziyaret etmelidir. Yerel sanatçıların sergilerinden performanslara ve edebi akşamlara kadar çeşitli etkinliklere düzenli olarak ev sahipliği yapıyor. Turistler özellikle ulusal dans gecelerinde etkilenirler; bu sırada yalnızca profesyonel dansçıların gösterilerini izleyemez, aynı zamanda onlardan birkaç ustalık dersi alabilir. Kültür kurumları arasında Antropoloji Müzesi'ne dikkat edilmeye değer. Bu müzenin … Devamını Oku
Guadalajara
Kentte çok güzel saraylar var; En dikkat çekenlerden biri, Plaza de Armas'da bulunan Palacio Del Gobierno. Şimdi bu sarayda ilginç bir tarihi müze var ve bir kısmı devlet kurumlarının ihtiyaçları için verildi. Aslen cazip saray, Meksika Devlet Başkanı'nın ana ikametgahı olarak hizmet ediyordu. İç dekorasyonu neredeyse tamamen bozulmamıştı ve lüksü ile hayrete düşürüyor. Ekonomik turistler bu güzel sarayın koridorlarında dolaşmanın tamamen ücretsiz olduğunu öğrenmekten memnun olacaklardır. Çok uzak … Devamını Oku
Monterrey
Tüm doğa severler, harika Cola de Caballo şelalesi turuna çıkma fırsatı bulacaklar. Monterrey'in hemen yakınında, pitoresk vadiler ve yemyeşil egzotik bitki örtüsünün arasında yer almaktadır. Çok uygun bir yürüyüş yolu, özel olarak donatılmış köprüler ve gözlem platformları bulacağınız şelaleye götürür. Oldukça sıradışı bir şehir cazibe merkezi Fundidora Parkı'dır. Çok uzun zaman önce kendi sahasında 1900'den itibaren neredeyse yüz yıl boyunca faaliyet gösteren büyük bir metalürji … Devamını Oku
Acapulco
Uzun yürüyüşleri tercih edenler için, antik bir kalenin Barış Şapeli kalıntılarına gitmek gerekiyor. Çevrenin muhteşem panoramik manzaralarını sunan bir tepenin üzerinde yer alır. Kalenin kalıntılarının yakınında, denizcileri terk etmeye adamış, başka bir tarihi nesne olan 42 metrelik bir haç var. Acapulco'nun doğal cazibe merkezleri arasında, önceki yüzyılın 40'lı yıllarına dayanan Papagayo'nun doğal rezervi bulunmaktadır. Bugün bu park ilginç bir turizm merkezi haline getirildi ve orada yalnızca … Devamını Oku
Merida
Bulvarda, şimdi Bölge Antropoloji Müzesi'nin bulunduğu muhteşem Palacio Canton yer almaktadır. Duvarları içinde, Yucatán'ın yerli sakinlerinin kültürüne ve yaşamına adanmış zengin bir tarihi sergiler koleksiyonu var. Serginin önemli bir kısmı Maya kültürüne ayrılmıştır. Bunlar arasında benzersiz kült eserler ve paha biçilmez arkeolog buluntuları görülebilir. Mérida'nın ana tarihi sembollerinden biri, şehrin 1542 yılında inşa edilen en eski binası olan Casa de Montejo Konağı'dır. İnşaat anından … Devamını Oku

Meksika’nın Şehirleri Turistik Rehberleri Haritası

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018