OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Cozumel Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

  Bu merkez, kıyıları tamamen beyaz kumlu plajlarla dolu, orta kısmı yeşilliklerle kaplı en büyük Meksika şehri. Çare hızla tüplü dalış sevenler arasında popüler hale geldi. Buradaki su çok temiz ve bunun nedeni olağandışı cay kumu içinde. Tesis 1950 yılında açılmıştır. O zamandan beri orada birkaç düzine otel inşa edilmiştir. Her otelin kendi bölgesinde bir plajı, bir restoran ve mağaza zinciri var.
  1. İspanyolca adada yaygın bir şekilde konuşulur, bu nedenle yerlilerle iletişimi mümkün olduğunca kolaylaştırmak için birkaç basit kelime öbeği öğrenmeye çalışın. Büyük otel ve restoranlarda çalışan … Açık
Birçok turist güneşlenmek ve yüzmek veya yerel barlarda taze kokteyller içmekten hoşlanır, ancak aktif spor severler Cozumel’de çok ilginç ve eğlenceli aktiviteler bulabilir. Asul Gallery, yerel cam üfleyiciler tarafından yaratılan gerçek cam şaheserlere sahiptir. Burada ayrıca Maya tarzında yapılmış geniş bir vazo, lamba ve mücevher koleksiyonu bulacaksınız. Balam Galerisi daha az popüler değil. Kuşların tüylerini çizen nadir bir sanat türü sergiler. Fotoğraflar için genellikle kullandığımız küçük çerçeveler bir bakışta sıradan görünen tüyleri tutar. Ancak, daha yakından bakarsanız, güzel manzaralar ve çiçekler içeren çizimler göreceksiniz.
Gerçek Kale, muhtemelen, bu yerin en ünlü mimari manzara. Maya tarafından yaptırılmıştır. Kalenin topraklarında, iyi korunmuş antik bir tapınak göreceksiniz. Kalenin gözetleme kulesinde muhteşem bir sahil panoraması var. Cozumel Müzesi en çok ziyaret edilen yerlerden biridir. Müzede çeşitli sergiler var. Burada bir coğrafi eser koleksiyonu, Maya kültürünü tanımanıza yardımcı olacak sergiler ve bitki ve böcek koleksiyonları bulacaksınız. Merkez Meydan yürüyüşler için mükemmel bir mekandır. Meydanın yakınında çok sayıda ticaret merkezi ve restoran bulacaksınız. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Cozumel Island lüks mücevher mağazaları ile ünlüdür ve Diamonds International bu kategorideki en ünlülerden biridir. Müşterilere altın ve gümüşten yapılmış geniş bir takı yelpazesinin yanı sıra geniş bir lüks … Açık
  Adanın güney tarafında bulunan Chankanaab Beach Adventure Park’taki doğal güzelliklere hayran kalacaksınız. Bu park rekreasyon için iyi bir donanıma sahip, yürüyüş için çok güzel yerler var ve ayrıca güzel bir göl var. Gölde yüzemezsiniz, ancak kıyısında güneşlenebileceğiniz ve aktif dinlenmenin tadını çıkarabileceğiniz birkaç plaj vardır. Gölün yakınında birkaç restoran ve kafe ve ayrıca mükemmel hediyelik eşya dükkanları var.
Cozumel Heyecan hayranlarına Punta Sur Ekolojik Sahil Parkı’na bir gezi teklif edilecektir. Başlıca sakinleri, güvenli bir mesafeden izlenebilecek timsahlardır. Kıyılarda yer alan bu rezerv, doğal güzellikleri ile de ünlü.
  Cozumel, çok çeşitli eğlence seçenekleriyle çocukları tatilcilere memnun edecek. Çocukların en gözde cazibe merkezlerinden biri olan Dolphinarium Dolphin Discovery Cozumel. Bu merkezde, kesinlikle herkes yunuslar ve … Açık
Tatilinizi, eski San Gervasio Maya Koruma Alanı’nı ziyaret ederek çeşitlendirebilirsiniz. Bir zamanlar Mayalar tanrıça Ix-Chel onuruna törenler yaptılar. Günümüzde turistler, eski büyüklüğünü tamamen takdir edebileceğiniz kutsal alanın korunan parçalarına hayran olabilirler. Sığınak, aynı zamanda birçok endemik bitkinin yetiştiği aynı doğal rezervin topraklarında bulunmaktadır.
Cozumel at Night, Quintana Roo, Mexico Meksika’yı Keşfedin Park Cozumel, Meksika’nın kültürünü ve geleneklerini keşfetmek için harika bir yerdir. Geniş topraklarında, ülkenin en ünlü yerlerinden küçük kopyalar var. Dinlenmek için pek çok peyzaj ve inanılmaz güzel yerler var. Bu parkta ziyaretçiler için eğlence etkinlikleri düzenlenmektedir. Ustalık derslerine katılabilir, ilginç sergileri ve dans gösterilerini ziyaret edebilirler.
  Cozumel Adası’nda klasik Meksika mutfağı gelenekleri hakimdir. Mısır, yüzlerce yıldır yerel gastronomi için önemli bir bileşen olmuştur. Mısır unu, dünyaca ünlü ’ekmeği’ de dahil olmak üzere … Açık
Cozumel adasının en gizemli simgesi, Küçük Eller Tapınağı’dır. Bu, araştırmacıların duvarlarda bulmayı başardıkları mağara, kırmızı ellerde çok sayıda küçük parmak izi buldu. Bu izlerin nasıl ve hangi amaçla yapıldığı - araştırmacılar için hala bir gizemdir. Bazı varsayımlara göre, Maya zamanında bu mağarada savaş tanrısı Ah Hulneb’e adanmış bir tapınak olabilirdi.
Cozumel - International Pier Area from Ship Adanın her plajı eşsiz bir simge yapıdır. Kıyı sadece eğlence için değil aynı zamanda heyecan verici geziler için de uygundur. Açık bir sahil şeridi yürüyüşü sırasında çeşitli şaşırtıcı bulgularla karşılaşacaksınız. Bunlar arasında ilginç jeolojik oluşumlar, çeşitli arkeolojik eserler içeren mağaralar, mucizevi derecede güzel küçük koylar ve inanılmaz derecede büyük hindistan cevizi ağaçları vardır.
Cozumel - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

Cozumel ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm parkların haritası
Cozumel çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   National Park 'Arrecifes de Cozumel' , 0.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Natural Park 'Laguna de Chancanaab' , 9.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'Arrecife de Puerto Morelos' , 39.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'Tulum' , 60.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   City Park 'Kabah' , 71.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

'Dünyadaki Sıradışı Yerler' Rehberimizden Cozumel ve Çevresindeki Turistik Yerler

Sistema Ox Bel Ha

From the series “Dünyanın En Büyük ve En Fazla Dallanmış Mağaraları”
Hemen hemen tüm Ox Bel Ha koşuları su altındadır. Bazı yeraltı akıntıları Karayipler ile doğrudan bağlantılıdır. Halihazırda dalgıçlar, yer altı galerilerinin yaklaşık 100 km'sini inceledi. Bu büyük yeraltı akımlarının kara ve hayvan oluşumunu etkilediği tespit edildi. Kıyıs bölgelerindeki egzotik bitkiler ve hayvanlar çeşitli yeraltı mağaralarından kaynaklanmaktadır. … Devamını oku
OrangeSmile araç kiralama Cozumel’de araba kiralama

Dubai'deki Expo 2020 7 Milyondan Fazla Ziyaretçi Tarafından Ziyaret Edildi

Henüz bu etkinliği ziyaret etmediyseniz, Dubai'de otel rezervasyonu yapmak için hala zamanınız var çünkü Expo 2020 Dubai 31 Mart 2022'ye kadar sürüyor. Emirliği ziyaret edemeyen kişiler Expo 2020 web sitesinde sanal bir tur yapabilirler. Bu arada, sanal ziyaret Aralık sonunda 31.6 milyona ulaştı. Oku bunu

29.05.2024

Cozumel Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Cozumel Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Cozumel, Meksika Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Cozumel’de 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Cozumel’den birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018