OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Cancún Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

at night   Bu tesis Karayipler bölgesinde en çok ziyaret edilen bölge haline gelmiştir. Cancun, görkemli plajları ve Maya Kızılderililerinden beri burada kalan çok sayıda tarihi eseri ile ünlüdür.
  Del Rey kalıntıları, Cancun’un tek tarihi bölgesidir. Arkeologlar tarafından keşfedilen kalıntılar, şehirdeki ilk yerleşimin tarih öncesi zamanlara döndüğünü açıkça ortaya koyuyor. Cancun mimari ve tarihi … Açık
Cancun’un plajları son derece temizdir, bu nedenle tüplü dalış turistler için ana eğlence haline gelmiştir. Sadece havanın hala havalarda olduğunu görünce, suyun altındaki görünürlük 100 metreye ulaştı! Burada dalgıçlar sualtı yaşamının güzelliğinin tadını tam anlamıyla çıkarabilir, harika güzellikteki balıklara ve cay kolonilerine bakar. Burada aynı zamanda tüplü dalış hayranları arasında ünlü bir yer olan Black Cay da bulunuyor. Bu cay Jacques Cousteau tarafından keşfedildi.
Merkez Meydanı, kentin en önemli kültürel bölgelerinden biridir. Her Çarşamba habercisi, güçlerini ve cesaretlerini gösterir. Diğer günlerde bu meydanda müzik performansları görebilirsiniz. Gezilerle dolu bir günün ardından, Ulusal Folklor Bally’yi ziyaret ederek dinlenmenin ve dinlenmenin tam zamanı. Gösteriden sadece memnun kalmayacak, aynı zamanda yerel restoranda da yemek yiyebileceksiniz. Yiyeceklerin maliyeti bilet fiyatlarına dahildir. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Şehrin plajları, tatillerini aktif dinlenmeye ve güneşlenmeye adamak isteyen turistler için mükemmel bir yer olacaktır. Yerel plajlar iyi donanımlıdır ve aktif dinlenme için her şeye sahiptir. Yerel cazibe merkezlerinin … Açık
Kadınlar Adası, dünyanın en dikkat çekici yerlerinden biri haline geldi. Adaya yat ile ulaşılabilir. Beyaz kumlu plajlar, deniz kıyısındaki tekne gezileri, yürüyüşler ve alışveriş - bu tesisin konuklarına sunulan eğlenceler. Gemi gezileri burada daha az popüler değil. Atlantis adlı gemi size sualtı yaşamının güzelliğini gösterecektir. Fotoğraf avına gidebilir veya video kaydedebilirsiniz. Turistler ayrıca Karayip Karnavalı adlı kruvazör gezisi sırasında sayısız eğlence bulacaklar. Sualtı dünyasının güzelliğinin tadını çıkarabilecek ve yerel mutfağın mutfak eserlerini deneyebileceksiniz. Gemi, sizi tüm ziyaretçilerin Karayip Adaları’nın en iyi geleneklerinde büyüleyici bir gösteriye katılabilecekleri geniş bir plaja götürecek.
Night Pool   Cancun’un ana arkeolojik alanı, Maya El Meco antik kentidir. Bölgesinde, 10. ve 11. yüzyıllar arasında benzersiz binalar var. Burada gezginler, yüksekliği 10 metre olan El Castillo piramidinin yanı sıra, her birinin kendine özgü bir önemi olan 13 diğer eşsiz binayı görebilir. Bu arkeolojik bölgenin bugün tüm dünyada bilinmesine rağmen, nispeten az sayıda turist tarafından ziyaret edilmektedir.
  1. Boş zamanlarının çoğunu plajda geçirmeyi planlayan turistler, güneşten korunmayı kullanmayı kesinlikle unutmamalıdır. Yaz aylarında sıradan bir yürüyüş sırasında bile yanmak çok kolaydır. 2. Turistik … Açık
Olağandışı kültürel ve eğlence etkinliklerinin hayranları kesinlikle Cancun Kültür Evi’ni ziyaret etmelidir. Yerel sanatçıların sergilerinden performanslara ve edebi akşamlara kadar çeşitli etkinliklere düzenli olarak ev sahipliği yapıyor. Turistler özellikle ulusal dans gecelerinde etkilenirler; bu sırada yalnızca profesyonel dansçıların gösterilerini izleyemez, aynı zamanda onlardan birkaç ustalık dersi alabilir.
Night @ Cancun Kültür kurumları arasında Antropoloji Müzesi’ne dikkat edilmeye değer. Bu müzenin açılışı 2006 yılında nispeten yakın bir tarihte gerçekleşti. Sergilerinde yerel zanaatkarlar tarafından yapılan oyuncak ve el sanatlarını görebilirsiniz: eşsiz resimler, maskeler ve heykeller, inanılmaz güzel mücevherler, seramik ve camdan nesneler. Bu müze, Meksika’nın en çeşitli halk sanatlarına adanmıştır. Açılışından bu yana ülkede en çok ziyaret edilenlerden biri olmuştur. Müze topraklarında, ülkenin çeşitli bölgelerinden el yapımı ürünler satan mükemmel bir hediyelik eşya dükkanı var.
  Cancun’da alışveriş hayranları çok çeşitli mağazalar ve alışveriş merkezleri arasından seçim yapabilir. La Isla Alışveriş Köyü, hem yerel halk hem de şehrin konukları için en popüler yerlerden biri olmaya … Açık
En sıradışı şehir cazibe güvenle Cancun Sualtı Müzesi olduğu söylenebilir. Bu müzenin sergilenmesinin temeli, çeşitli sosyal sorunlara adanmış Jason deCaires Taylor’ın heykelleri. Toplamda, müzede, tümü deniz tabanına yerleştirilmiş 450’den fazla heykel bulunmaktadır. Çağdaş sanatın bu başyapıtları, sadece tüplü dalış için önceden giyilmiş ekipmanlarla takdir edilebilir. Böyle özgün bir müzenin kendine özgü bir hedefi var, çağdaşları çevreye daha özen göstermeye teşvik ediyor.
Cancun Cancun yakınlarında, Sian Ka’an’ın biyosfer rezervi dahil olmak üzere birçok eşsiz rezerv vardır. Üzerindeki yürüyüşler sırasında pek çok nadir bitki görebilir ve egzotik kuşlara hayranlıkla bakabilirsiniz.
Cancún - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

Cancún ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm alışveriş yerlerinin haritası
Cancún’un alışveriş sokakları
♥   Alışveriş Sokağı ' Kukulcán Avenue' Cancún, 9.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm parkların haritası
Cancún çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   City Park 'Kabah' , 2.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   City Park 'Loma Bonita' , 3.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'Isla Contoy' , 34.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'Arrecife de Puerto Morelos' , 34.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'Arrecifes de Cozumel' , 73.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

'Dünyadaki Sıradışı Yerler' Rehberimizden Cancún ve Çevresindeki Turistik Yerler

Holbox Beach

From the series “Gizli ve Ulaşması Güç Nefis Sahiller”
Yerlilerden birinin eşliğinde, tekneyi sahil boyunca alabilir ve büyük balinaları ve bu alanı seçen köpek balıklarının seyrek türlerini gözlemleyebilirsiniz. Balina köpekbalığının göçü, mısırın başından Ekim ayının başına kadar sürer. Çoğu turist bu sefer adayı ziyaret ediyor. Holbox'taki sakin atmosfer kısmen etkileyici boyutundan kaynaklanıyor. Yaklaşık 34 km'dir. Sahil muhteşem beyaz kumla kaplıdır. Bazı uzantılarda, sahile yemyeşil hurma ağacı gövdesine sınır verilir. … Devamını oku
OrangeSmile araç kiralama Cancún’da araba kiralama

Dubai'deki Expo 2020 7 Milyondan Fazla Ziyaretçi Tarafından Ziyaret Edildi

Henüz bu etkinliği ziyaret etmediyseniz, Dubai'de otel rezervasyonu yapmak için hala zamanınız var çünkü Expo 2020 Dubai 31 Mart 2022'ye kadar sürüyor. Emirliği ziyaret edemeyen kişiler Expo 2020 web sitesinde sanal bir tur yapabilirler. Bu arada, sanal ziyaret Aralık sonunda 31.6 milyona ulaştı. Oku bunu

29.05.2024

Cancún Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Cancún Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Cancún, Meksika Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Cancún’da 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Cancún’tan birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018