OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Merida Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

Catedral de Mérida   Merida, Meksika’nın en eski şehirlerinden biridir. Turistler, tüm yıl boyunca bu yer için en tipik olan güneşli havalardan etkilenmektedir. Eski zamanlarda, kelimenin tam anlamıyla ’beş tepedeki şehir’ anlamına gelen Ichkaanziho adlı Maya yerleşimi modern bir kentin bulunduğu yerdeydi. Birkaç yüz yıl boyunca bu şehir Maya’nın kültür merkeziydi. İlk yerleşimlerin inşası sırasında İspanyol sömürgeciler eski binalardan kalan taşları kullandılar.
  Aktif turistler, doğal cazibe merkezleri ve eğlence merkezleri açısından zengin Merida’yı kesinlikle takdir edeceklerdir. Şehir, seyahat eden aileler ve tüm doğa tutkunları için ilginç olacak Parque Zoologico del … Açık
Merida’nın tarihi merkezi, Ana Katedral’den kesinlikle bahsetmemiz gereken güzel eski binalarla dekore edilmiştir. Tur sırasında rehberler size katedralin duvarlarında da bulunan eski kayaları gösterecektir. Orta çağlardan beri ayakta kalan bir diğer mimari dönüm noktası, kale kapılarının ve duvarlarının kalıntılarıdır. Bir kez şehrin girişini sembolize ettiler ve bugün şehir bölgesi bu kısıtlayıcı kapıların çok ötesine geçti. Merida, tarihi eserlerin yanı sıra müzeler, sergiler ve galeriler açısından da zengindir. Bazılarında çağdaş ressamların ve heykeltıraşların eserlerinin sergisini görebilirsiniz, diğerleri ise şehrin tarihi ve gelişimi hakkında bilgi verecektir. Tüm antik kentler gibi Merida da herkesin görebileceği zengin bir arkeolojik eserler koleksiyonuna sahiptir.
Modern sinema salonlarını, restoranları ve barları ziyaret ederken, sömürge binalarının şaşırtıcı kontrastlarına hayran kalacaksınız. Birçok otel eski evlerde açılır, ancak içinde teknoloji son trendlerine göre donatılmış güzel tasarım kompleksleri vardır. Merida, bu muhteşem mekanın ziyaretçileri için çok sayıda kültürel program ve cazibe merkezine sahiptir. Yerel spesiyalitelerin tadına bakmak, Merida’nın eski sokaklarında yürümek, şehrin tarihini örten gezi ve güzel efsaneler - bu, herhangi bir gezginin programına dahil edilmesi gereken aktivitelerin sadece küçük bir parçasıdır. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  1. Merida, ılıman ılıman bir iklime sahiptir. Yazın ortasında bile çok sıcak değil. Uzun yağmurlar çok nadirdir, bu nedenle yılın herhangi bir zamanında rahatça seyahat edebilirsiniz. 2. Tarihi bölge … Açık
  Yürüyüş için en iyi yer tarihi Paseo de Montejo Bulvarı’dır. 19. yüzyılın sonunda, en müreffeh kasaba halkı lüks konaklarını bu caddeye inşa etti. Sömürge zamanlarının birçok mimari eseri günümüze ulaşmıştır. Antik ağaçların bulvarına daha da büyük bir çekicilik verilir. Şu anda tarihi binalarda Meridaas’ın en prestijli otelleri ve restoranları ve ünlü eğlence mekanları bulunmaktadır.
CIUDAD DE MÉRIDA - MERIDA CITY Bulvarda, şimdi Bölge Antropoloji Müzesi’nin bulunduğu muhteşem Palacio Canton yer almaktadır. Duvarları içinde, Yucatán’ın yerli sakinlerinin kültürüne ve yaşamına adanmış zengin bir tarihi sergiler koleksiyonu var. Serginin önemli bir kısmı Maya kültürüne ayrılmıştır. Bunlar arasında benzersiz kült eserler ve paha biçilmez arkeolog buluntuları görülebilir.
  Olağandışı ulusal mal ve ürünleri aramak için Merida’nın birçok misafiri Lucas de Galvez Pazarı’na gider. Gezginler, yerel kafelerdeki popüler sokak yemeklerinin yanı sıra çok çeşitli egzotik meyvelerden … Açık
Mérida’nın ana tarihi sembollerinden biri, şehrin 1542 yılında inşa edilen en eski binası olan Casa de Montejo Konağı’dır. İnşaat anından 20. yüzyılın 70’lerine kadar bu konak Montejo ailesine aitti. Şimdi bir müze ve bir kültür merkezi var. Konakta, geçmişin çevresi maksimum düzeyde korunmuştur. İçinde antika mobilyalar, ev eşyaları ve sanat eserleri ile eski sahiplerin eşyaları koleksiyonu korunur.
CATEDRAL DE MÉRIDA - En büyük mimari anıt, içinde Yucatán Eyaleti hükümet ofislerinin bulunduğu Palacio de Gobierno Sarayı’dır. Sarayın bir kısmı ziyaretçilere açıktır. Burada gezginler ünlü sanatçı Fernando Castro Pacheco’nun fresklerine hayran olabilir ve sarayda korunan tarihi ortamı takdir edebilirler. Sarayın turistler için büyük bir bilgi merkezi vardır ve burada kentte planlanan kültürel ve eğlence etkinlikleri hakkında bilgi edinebilirsiniz.
  Merida’da çocuklarla rekreasyon, birçok ilginç eğlence ile çeşitlendirilebilir. Açık hava meraklıları Rio Salvaje Su Parkı’nı sevecekler. Bu merkezde herkes için uygun cazibe merkezleri bulunabilir. Güzel … Açık
Ana katedralden çok uzak olmayan, Yucatán Eyaleti’nin en ünlü sanatçıları ve heykeltıraşlarının eserlerini içeren Ateneo Çağdaş Sanat Müzesi’dir. Müzenin ikinci katı geçici sergiler ve ustalık dersleri için kullanılıyor. Burada turistler hamak örmeyi ve tören Maya maskelerini nasıl boyayacaklarını öğrenebilirler. Birçok kişi ilginç el yapımı hediyelik eşyalar satın almak için sergi merkezini özel olarak ziyaret ediyor.
Merida - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

Merida ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm parkların haritası
Merida çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   State Park 'Lagunas de Yalahau' , 53.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

'Dünyadaki Sıradışı Yerler' Rehberimizden Merida ve Çevresindeki Turistik Yerler

Chicxulub Krateri

From the series “Dünyadaki En Büyük Meteor Kraterleri”
Yapısı, 1987'de, petrol yataklarını aramak için düzenlenen jeofizik seferlerinden birinde oldukça yakın bir geçmişte bulunmuştur. Sonuç olarak simetrik kemer Meksika Körfezi'nin altındaki araştırmacılar tarafından keşfedildi. Sonra bilim adamları karaya taşındı. Yakındaki Chicxulub yerleşiminden sonra keşfedilmiş bir kraterin adını vermeye karar verildi. Bu ad, kelimenin tam anlamıyla bir iblisi olarak Maya'dan çeviriyor. Keşif sonrasında, kraterin geniş çaplı çalışmaları bir süre bile durmaz. Soruşturma, dinozorları ve birkaç hayvan ve bitki örneğini öldüren Cretaceous-Paleogene krizinin teorisini açıklığa kavuşturmayı mümkün kıldı. … Devamını oku
OrangeSmile araç kiralama Merida’da araba kiralama

Suudi Arabistan Diriyah'ta 38 Otel Açacak

Diriyah, Suudi Arabistan'daki ilk mega projelerden biridir. Oteller ve diğer altyapılar önümüzdeki yıl açılmaya başlayacak ve tüm çalışmaların 2026'da bitmesi bekleniyor. Bujairi Terrace'taki ilk 18 restoran 2022'nin başlarında faaliyete geçecek. Oku bunu

19.06.2024

Merida Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Merida Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Merida, Meksika Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Merida’da 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Merida’dan birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018