OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
Georgetown

Georgetown’ın Renkleri - Gelenekler, Festivaller, Düşünce Anlayışı ve Yaşam Tarzı

Georgetown Steel Mill and Paper Mill   Etnik çeşitlilik, yerli halkın tüm yaşam alanlarına yansımasını buldu. Yerel halk çok ilginç ve sıradışı bir kültüre ve geleneklere sahiptir. Şehrin her sakini turistlere şanlı ataları hakkında birçok ilginç hikaye ve efsaneler anlatabilir. Bu büyük ve kahramanca eylemlerin bazılarının yüzyıllar önce yaşanmış olmasına rağmen, yerel halk onlarla hala gurur duyuyor. Georgetown farklı milletlerden insanlara ev sahipliği yapmış olsa da etnik gruplar arası ilişkiler sakin ve arkadaş canlısı olarak nitelendirilebilir. Yerel halk oldukça sakin ve tutkulu. Turistler çoğu kez mükemmel mizah anlayışlarını övüyorlar.
  Her türlü su bazlı eğlence Georgetown’da inanılmaz derecede popüler. Tatilciler her zaman bölgeyi yeni bir açıdan görecekleri veya balık avının tadını çıkarabilecekleri Karayip Denizi’nde gemi gezileri … Açık
Yerli insanlar iyimser ve mizah anlayışı titiz ve kesinlikle saldırgan değil. Herkesi duygularını incitmeden herkesi eğlendirme yeteneği, ulusal karakterin en çarpıcı özelliklerinden biridir. Bu, Georgetown sakinlerinin duygularını açıkça ifade etmekten hoşlanmadıklarını söyledi. Aşırı derecede mutlu mu yoksa çok mu hüzünlü oldukları önemli değil, yerliler duygularını başkalarıyla paylaşmak için acele etmeyecekler.
Dini kanonlar yerel halk için büyük öneme sahiptir, ancak kendi din anlayışlarına sahiptir. Bunun bir açıklaması var - çoğu insan farklı tanrılara ve doğa ruhlarına ibadet etmeye devam ediyor. Bu asırlık gelenekler, farklı ulusal bayramlarda özellikle dikkat çekiyor. Yüzyıllar önce birçok ritüel ve gelenekler kuruldu. Örneğin, yerel festivallerden birinde, insanlar kendilerini vampirlerden korumak için cildini acı biberle ovalarlar. Bu ritüel turistlere oldukça garip gelebilir, ancak yerliler onun önemine ve gücüne inanıyorlar. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  1. Seyahat edenler, yalnızca şehrin uzak mahallelerine yürüyüş yapmamalıdır. Halka açık yerlerde kalırken temel önlemleri unutmamak da önemlidir. Popüler bölgelerde yan kesiciler ve dolandırıcılarla … Açık
Bir ormanda gezerken turistler, yerlilerin belirli bitkilere nasıl ibadet ettiğini de görebilir. Bu, doğa ruhlarıyla bağlantı kurmanın bir yoludur. Söylemeye gerek yok, yerel halk bu kült yerlerine büyük şeref ve sorumlulukla davranıyor. Bu sakral bölgeleri daima özel kıyafetlerle ziyaret ederler. Turistlere ayrıca daha resmi bir şeyler giymeleri ve başka bir fırsat için favori kot pantolonları ve tişörtlerini bırakmaları önerilir. Bu arada, şehirdeki günlük kıyafetlerle ilgili kesin kurallar yoktur. Belki de turistler şehrin sokaklarında gezintiye çıkmayı planladıklarında spor kıyafetleri giymemelidir, çünkü kıyafetler düşük sosyal statünün sembolüdür.
The Fleet at Dockside   Pirates Week Festival, turistlerin kesinlikle hatırlayacağı bir başka renkli ve heyecan verici etkinlik. Festival genellikle Kasım ayında gerçekleşir. Bu renkli geçit törenini görmeleri için çocukları götürmeyi unutmayın, çünkü çocuklar genellikle korsanlara aşık olurlar. Korsanlar Haftası Festivali boyunca ziyaretçiler yerel halkı korsan kostümü olarak göreceklerdir. Yerliler sadece turistleri ağırlamakla kalmıyor, aynı zamanda en iyi kostüm yarışmasına katılıyorlar. Etkinliğin konuklarının korsanlarla ilgili eşyaları ve diğer hediyelik eşyaları satın alabileceği geleneksel bir fuar ticareti de vardır. Enerjik müzik ve dans festival boyunca asla durmaz. Tüm sporcular 5-10 kilometrelik maratonlara katılabilir. Elbette, bu festivali yılın bu döneminde özellikle popüler olan yerel lezzetler ve yolculukları olmadan hayal etmek imkansız. Pirates Week Festival şehrin ana caddelerinde, yelkenli gemilerin sergisi ise Seven Mile Plajı’nda gerçekleşiyor.
  Georgetown’da, ucuz yerel üretim dokusu sunan oldukça cazip mağazalar var. Bu mağazaların çoğu Teluk Bahang Caddesi’nde ziyaret edilebilir. Muhteşem batik kumaş ve kıyafetlerini uygun fiyatlarla satıyorlar. … Açık
Cayman Adaları’nın başkenti, Cayman Sanat Festivali’nin yeri olarak da bilinir ya da yerlilerin gayrı resmi olarak adlandırdığı gibi, Cayfest. Popüler etkinlik Harquail Theatre’de ve bir yelkenli gemi ve yelkenli gemileri sergisine ev sahipliği yapan Seven Mile Plajı’nda gerçekleşiyor. Kural olarak, etkinlik Nisan ayında gerçekleşecek. Etkinliğin geniş programı genellikle çeşitli performanslar, sanat sergileri, fotoğraf sergileri, tiyatro oyunları, müzik konserleri, çok çeşitli el yapımı ürünlerle yapılan adil bir ticaret, bir hazine avı oyunu ve sayısız yemek pişirme ve müzik yarışmasını içerir. Cayman Sanat Festivali sırasında bir mini festival bile var. Buna, Hikaye Anlatımı Festivali olan “Hamilelik Festivali” denir.
Gurmeler, kentin Cayman Yemek ve Şarap Festivali’nin tadına ev sahipliği yaptığı Ocak ayının sonunda Georgetown’u ziyaret etmeyi tercih ediyor. Şehrin merkezindeki çok sayıda restoran bu etkinliğe katılıyor ve özel bir ilginç menü sunuyor. Bunun yanı sıra, birçok ulusal mutfaktan yemekler ve lezzetler denemek mümkündür. Elbette, şefler dünyanın farklı mutfaklarından yemekler hazırlarlar. Cayman Yemek ve Şarap Festivali’nin tadı sırasında ziyaretçiler farklı yemek pişirme yarışmalarına, çocuklar için oyunlara, ana sınıflara ve toplantılara katılabilir. Etkinlik inanılmaz derecede samimi ve misafirperver bir atmosfere sahip. Pek çok ziyaretçi, kısa süre sonra diğer katılımcıları tanıdıklarını düşünüyorlar.
  Ülkenin en büyük şehri olan George Town, tarihine henüz 10. yüzyılda başladı. Bu kadar uzun bir tarih boyunca George Town birkaç kez fethedildi. Şehir Hollandalılar kolonisi idi ve daha sonra Fransız ve İngiliz … Açık
Kraliçe’nin doğum günü, Cayman Adaları’ndaki yaygın olarak kutlanan bir bayramdır. 9 Haziran’da gerçekleşti. Kuşkusuz, ülkenin başkenti tatille ilgili en büyük etkinliklere ev sahipliği yapıyor. Askeri geçit töreni ve renkli havai fişek, Kraliçeyi onurlandırmanın geleneksel yolları. Kural olarak, geçit Yasama Meclisi’nden başlar. Çiçek hayranları ve muhteşem performanslar Şubat ayının sonunda Cayman Adaları’nı ziyaret etmeyi tercih ediyor. Ülkenin Cayman Adaları Orkide Şovu’na ev sahipliği yaptığı zamandır, bu sırada katılımcılar Cayman Adaları’nın sembollerinden biri haline gelen ünlü muz orkide de dahil olmak üzere en ilginç bitkileri görebilirler. Estetik hissin yanı sıra, bu festivali ziyaret etmek eğitici olacak - ziyaretçiler farklı türlerdeki orkide yetiştiriciliği hakkında birçok özelliğe sahip olacaklar. Geleneksel olarak Kraliçe’de gerçekleşen etkinlik
Georgetown - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7

Georgetown ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

OrangeSmile araç kiralama Georgetown’da araba kiralama

İzlanda Aşılı Turistler İçin Kapılarını Açmak İstiyor

Başlangıçta, yalnızca AB / AEA bölgesinden gelen turistler herhangi bir test veya karantina olmaksızın İzlanda'ya basit giriş için uyguntu. Ancak bugün herkes başvurabilir ve aşı kanıtı sağlayabilir. Aşının Avrupa Tıp Kurumu tarafından onaylanması gerektiğini unutmayın. Tüm gereksinimler İzlanda Baş Epidemiyoloğu tarafından sağlanan kılavuzda bulunabilir. Aşı WHO (Dünya Sağlık Örgütü) tarafından onaylanırsa, bu uluslararası sertifika (Uluslararası Aşılama Sertifikası veya Carte Jaune / Sarı Kart) İzlanda hükümeti tarafından da kabul edilir. Oku bunu

08.05.2021

Fotoğraflarla Georgetown’ın Renkleri

Georgetown Haritasında Popüler Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Georgetown’ın Komşu Şehirlerindeki Gelenekler ve Festivaller

Georgetown’ın gelenekleri, düşünce anlayışı ve yaşam tarzına dair şehir rehberi. Georgetown’ın ruhunu - otantik festivallerini, etkinliklerini ve kutlamalarını - keşfedebileceğiniz en iyi zaman aralığını öğrenin. Ayrıca, Georgetown’ın ilgi çekici adetlerini, dünyaya ve turistlere karşı tutumunu açığa çıkarıyoruz.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018