OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
Sidney

Sidney Seyahatinizi Hazırlayın: Tavsiyeler & İpuçları - Yapılması ve Uyulması Gerekenler

Sydney - View From Hotel   1. Şehir merkezine, yerel havaalanından kolayca ulaşabilirsiniz. Oraya en pahalı yol taksi (yaklaşık 30 YTL) ’dir. Fiyatın yarısı, doğrudan havalimanında bulunan ekspres trenin biletidir. Hafif bagaj taşıyan yolcular otobüsle de seyahat edebilirler; otobüs bileti 3 USD’dir.
2. Yılın herhangi bir döneminde bir gezi planlayabilirsiniz, çünkü yılın 12 ayında Sydney’de hafif bir hava var. Kışın bile sıcaklık nadiren 18 ° C’nin altına düşer. Ancak, Sydney’de hava oldukça hızlı bir şekilde değişir, bu nedenle uzun bir yürüyüşe çıkarken bir şemsiye almak en iyisidir. Akşamları çok serinleşebilir, bu nedenle sıcak kıyafetlerinizi yanınıza alırsınız. Plaj tatili hayranlarının Kasım’dan Nisan’a kadar tatile gitmeleri önerilir.
3. Şehir mükemmel bir toplu taşıma sistemine sahiptir. Aktif olarak şehir etrafında dolaşmayı planlayan turistlerin bir seyahat kartı satın almaları önerilir; feribot dahil her türlü toplu taşıma araçları üzerinde çalışır. Seyahat kartları bir gün veya bir hafta boyunca tasarlanabilir; maliyet sırasıyla 20 ABD Doları ve 60 ABD Doları’dır.
4. Araba kiralama, yalnızca şehir dışına seyahat etmek isteyenler için. Hafta içi, kentin ana caddelerinde yoğun trafik sıkışmaları var, bu nedenle araba ile seyahat etmek her zaman uygun değildir. Ayrıca, sürücüler, ücretsiz otoparkın çok nadir olduğunu bilmelidir; şehir merkezinde bir park yerinin maliyeti saatte yaklaşık 25 USD’dir.
5. Büyük bir şirkette seyahat edenler için taksi servislerini kullanmak daha faydalı olacaktır, çünkü şehir içindeki geziler oldukça ucuzdur. Taksiler telefonla aranıyor. Arabayı tanıdık bir şekilde sokakta durdurmak neredeyse imkânsız. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
6. Zengin bir gezi programı beklemek isteyen gezginler, özel bir Sydney Explorer bileti satın almak zorundadır. Bir dizi gezide indirimli fiyatlara hak kazanır ve bazı seyahat acentelerinde ve bazı otelleri satılır.
7. Tüm önemli şehir mekanlarını hızlı bir şekilde görmek için en iyi yollardan biri, Red Sydney Explorer Otobüsünü kullanmaktır. Yalnızca Sydney Explorer biletinin sahipleri tarafından kullanılabilir. Otobüs güzergahı tüm önemli turistik alanları kapsamaktadır.
  Sydney konuklarına ilginç ve zengin bir kültür programı sunmaya hazır. Büyük Opera Binası şehrin uzun yıllardır ana sembolü olmuştur. Modern mimarinin gerçek bir şaheseridir; binanın benzersiz ve ahenkli stili … Açık
8. Parkta temiz havada dinlenmeyi sevenler için kapalı ayakkabı ve kıyafetler önerilir. Yerel parklarda çok sayıda böcek var; bunların çoğu akşamları aktif. > 9. Şehri ve çevresini dolaşmanın en iyi yolu metrodur. Bu tür ulaşım sadece en ucuz değil aynı zamanda en hızlıdır. Gündüz kentin ana caddelerinde trafik sıkışıklığıyla karşı karşıya kalabilirsiniz.
10. Şehri araba ile dolaşmanın en iyi vakti sabahın erken saatlerinde ve saatler sonra - saat 19: 00’dan başlamaktadır. Günün bu saatlerinde sokaklarda daha az araba var.
11. Sydney’i ilk ziyaret eden gezginlerin, şehrin haritasını almaları önerilir. Sydney planı oldukça karmaşıktır, bu yüzden caddeleri ve bölgeleri geçerken yönlendirmek gerçekten zor olacaktır.
12. Şehrin birçok yaya bölgesi var, bu yüzden modern sokaklarında yürümekten kendinizi çekme şansını inkar etmemelisiniz.
Sidney - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

Sidney’de Nereleri Ziyaret Etmeli - Benzersiz Yerler

Harbour Bridge

From the series “Şehirlerin Panoramik Görüntüsü ile Nefes Kesen Yüksek Gözlem Noktaları”
Şehrin panoramik manzarasına hayran kalmanın daha uygun ve güvenli bir yolu var. Sydney Harbour Bridge, yayalar için özel yollar barındırıyor, bu nedenle herkes orada yürüyebilir. Bununla birlikte, gözlem güvertesindeki bir artış gezginler arasında giderek popüler hale gelir. Her gün, orada sınırlı sayıda insan orada yürüyebilir, bu nedenle turistlerin bir tura kaydolmaları birkaç gün sürebilir. Gözlem güvertesine yapılan yükselişin yalnızca daha sıcak aylarda ve güzel havalarda kullanılabileceğini de belirtmek gerekir. Bununla birlikte, çoğu gezginler, geleneksel bir piroteknik gösterisinin önemli bir parçası olduğu için Yılbaşı gecesinde köprüyü ziyaret etmeye çalışıyorlar. … Devamını oku

Sidney ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

OrangeSmile araç kiralama Sidney’de araba kiralama

Dubai'deki Expo 2020 7 Milyondan Fazla Ziyaretçi Tarafından Ziyaret Edildi

Henüz bu etkinliği ziyaret etmediyseniz, Dubai'de otel rezervasyonu yapmak için hala zamanınız var çünkü Expo 2020 Dubai 31 Mart 2022'ye kadar sürüyor. Emirliği ziyaret edemeyen kişiler Expo 2020 web sitesinde sanal bir tur yapabilirler. Bu arada, sanal ziyaret Aralık sonunda 31.6 milyona ulaştı. Oku bunu

01.02.2023

Sidney Fotoğrafları

Sidney haritasında servisleri (eczane, polis, otopark, bankalar) arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Sidney Çevresindeki Şehirler için İpuçları

Sidney Seyahati - Tavsiyeler ve İpuçları. Alınması gereken önlemler, uymanız gereken kurallar, ve Sidney’de yapmaktan kaçınmanız gerekenler. Seyahatinizin beklenmedik sürprizler olmadan, pürüzsüz ve kolay geçmesi için yardımcı oluyoruz.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018