OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Gold Coast Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

  Gold Coast, Queensland’da bulunan Avustralya’nın en büyük şehirlerinden biridir. Küresel önemi olan bir turizm merkezi ve ülkenin en popüler sahil beldesidir. Tesisin ana değeri, her yıl binlerce gezgin tarafından seçilen pitoresk plajlar ve birinci sınıf otel kompleksleridir. 19. yüzyılın sonunda, günümüz modern metropolünün topraklarında sadece aborjin kabileleri yaşardı. Yüzyıldan az bir sürede bu gelişmemiş alan, ışıltılı gökdelenler ve moda eğlence ile ultra modern bir şehre dönüştü.
  Popüler Gold Coast otellerinden bazıları kesinlikle olağanüstü şehir mekanı olarak adlandırılabilir. Otel Hilton Surfers Paradise Residences, muhteşem modern binaların bir kompleksidir. Akşamları cam cephe, cesur … Açık
19-20 yüzyılın başlarında Avrupalıların bölgeye aktif bir şekilde gelişmesi başladı. Verimli topraklar tarafından etkilendiler. Rezerv arazisine ayak basan ilk Avrupalı, dünyaca ünlü kaşif James Cook’du. Böyle önemli bir olay 1770 Mayıs’ında gerçekleşti. O günlerde, günümüz modern şehrinin neredeyse tüm bölgelerinin nadir kırmızı sedirlerin çalılıkları tarafından işgal edilmesi dikkat çekicidir. Daha sonra, neredeyse tüm ayrılmış ormanlar kazıldı. Daha sonra değerli materyal işleme Avrupa tesislerine iletildi.
Genç şehir, çevre yolların inşasından sonra 1925 yılında ilk gezginlerini çekmeye başladı. Altyapısı her geçen yıl daha da mükemmel hale geldi. 30’lu yıllarda ilk lüks oteller ve tatil köyleri ortaya çıktı. Bugünkü adı Gold Coast, yerel gazeteciler sayesinde 1940’ta alındı. Tam anlamıyla tatil beldesi yansıtan ’altın sahil’ olarak tercüme edilebilir. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Gold Coast’un misafirlerinin en gözde mekanlarından biri tematik parkları ziyaret etmeye devam ediyor. Bütün aile için daha ilginç yerler bulmak zor olacak. En popüler park ’Deniz Dünyası’ dır. Burada … Açık
Günümüzde, Gold Coast sadece popüler bir sahil beldesi değil, aynı zamanda dünya düzeyindeki spor etkinlikleri için de kalıcı bir yerdir. Dünyaca ünlü sporcular tarafından ilginç yarışmalar ve gösteriler her ay burada düzenleniyor. Yüzyıllar önce, bölgenin ekolojisi ciddi şekilde zarar görmüş olmasına rağmen, eşsiz doğa, kentin ana özelliklerinden biri olmaya devam ediyor. Gezginler, pitoresk yağmur ormanlarında gezebilecek ve yerel faunanın çeşitliliğine hayran kalacaklar. Şehrin sınırları içinde ve mahallede birçok milli park bulunmaktadır.
Gold Coast Queensland Australia Ayrıca, klasik sahil tatiline ek olarak, Gold Coast’un turistlere çok sayıda ilginç eğlence sunmaya hazır olduğunu da belirtmek gerekir. Modern tesis, aile tatilleri için idealdir. İşte birkaç orijinal tematik park ve eğlence kompleksleri. Çok sayıda güzel alışveriş merkezi, alışveriş yapanları memnun edecektir. Gold Coast parıldayan gökdelenleri ve eşsiz ulusal misafirperverliği ile modern metropol. Aktif gezginlere ve plaj tatilinden hoşlananlara kesinlikle hitap ediyor.
  Gold Coast, büyüleyici kumsalları ile ünlüdür. Çeşitli canlandırmaların amatörleri burada bir yer bulacak. Tüm kıyı şeridinin yüzmeye uygun olmadığını belirtmek önemlidir. Sarı kutular ile tasvir edildiği için … Açık
  Son yıllarda, Gold Coast elit bir beldenin statüsüne kavuşmuştur. Dünyanın farklı bölgelerinden 3 milyon kadar turist bu bölgeyi her yıl ziyaret ediyor. Doğal olarak birçok lüks otel var. Turistler ayrıca muhteşem yerel plajlardan memnun olacaklar. Surfers Paradise, tesisin en ünlü plajıdır. İsminden de tahmin edilebileceği gibi, plajda da sörf yapmak için en iyi yerlerden biridir. Bu kıyı alanı için güçlü dalgalar tipiktir. Bölgesinde ayrıca birkaç harika sörf okulu var. Akşam, tüm plaj neon tabelalarla parıldayan dev bir diskoya dönüşür. Plajdan uzak olmayan birçok gece kulübü ve bar bulunmaktadır.
Plaj rekreasyonunun yanı sıra tesisin konukları, tesisin en pitoresk bölgelerine ilginç yürüyüş turlarına katılabilirler. Örneğin, Lamington Doğa Koruma Alanı turistik alandan çok uzak olmayan eşsiz bir doğa parçasıdır. Toplam alanı 200 kilometrekareden fazla olan büyük bir ormandır. Rezervde yürüyüş sırasında, ziyaretçiler pek çok nadir bitki göreceklerdir. Bir tur rehberi, doğal olarak oluşturulmuş gözlem güvertelerinden bölgenin panoramik manzarasını izlemek için dağların ve tepelerin zirvesine götürecektir.
  Popüler Gold Coast otellerinden bazıları kesinlikle olağanüstü şehir mekanı olarak adlandırılabilir. Otel Hilton Surfers Paradise Residences, muhteşem modern binaların bir kompleksidir. Akşamları cam cephe, cesur … Açık
Birkaç yıl önce, tatil alanında Dream World adlı büyük bir eğlence parkı ortaya çıktı. Aile turistlerinin ve aktif rekreasyon hayranlarının gözde mekanı oldu. Onun büyüklüğü yaklaşık 85 hektardır. Parkın toprakları farklı yaştaki çocuklar için düzinelerce farklı tematik eğlenceler ve oyun alanlarının yeridir.
Sea World Oceanarium, daha az önemli bir turistik nesne değildir. Dünyanın en büyük okyanus akvaryumlarından biri olarak ünlüdür. Ziyaretçiler için, geniş bir deniz canlıları koleksiyonunu görmek için eşsiz bir fırsat. Dahası, okyanus akvaryumu her gün orada gerçekleşen ilginç eğlenceli performanslarla kendi yunus akvaryumuna sahiptir. Tatilciler şeffaf tünelin keyfine varacak ve yanlarındaki derin deniz canlılarını görecekler. Köpekbalığı beslemesi en gözde eğlencelerden biri olmaya devam etmektedir - turistler profesyonel personelin korkunç avcıları nasıl beslediğini görme fırsatını kaçırmazlar.
Gold Coast - rehber bölümleri 1 2 3 4

Gold Coast ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm parkların haritası
Gold Coast çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   Regional Park 'Main Beach' , 2.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Regional Park 'Broadwater' , 4.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'Willandra' , 6.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'Morwell' , 7.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Regional Park 'Newport' , 7.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

'Dünyadaki Sıradışı Yerler' Rehberimizden Gold Coast ve Çevresindeki Turistik Yerler

Wet n' Wild Water World

From the series “En Harika ve Süslü Su Parkları”
Bu sürüşü harekete geçirmeye yetecek kadar cesur olanlar, 17 metrelik bir yükseklikten hızlı bir düşüş yaşıyor ve daha sonra döngüye çarpıp birden fazla eğriyle süper hızlı bir yolculuğa çıkmışlar. Bu inanılmaz slaytın şeffaf bir materyalden yapıldığı dikkat çekicidir, bu nedenle kayan insanları aşağıda izleyebilirsiniz. Bunlar Avustralya su parkının konukları için hazırladığı sürprizlerden sadece birkaçı. Hem küçük çocuklar hem de en cüretkar maceracılar için iyi eğlence seçenekleri var. … Devamını oku
OrangeSmile araç kiralama Gold Coast’da araba kiralama

UNWTO, Pandeminin Uluslararası Seyahati Nasıl Etkilediğini Açıkladı

COVID-19 pandemisinin küresel turizmi kötü etkilediği bir sır değil ve Dünya Turizm Örgütü (UNWTO) bunu bir kez daha kanıtladı. Yakın zamanda yayınlanan verilere göre, Ocak-Mayıs 2021 arasındaki uluslararası turist varışları 2019 sonuçlarının %85, 2020 sonuçlarının ise %65 altında kaldı. Bunun dünya turizminin şimdiye kadar gördüğü en büyük kriz olduğunu söylemek güvenli. tarihi ve endüstrinin ikinci yıl için böyle bir durumda kalması gerekiyor. Oku bunu

29.07.2021

Gold Coast Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Gold Coast Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Gold Coast, Avustralya Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Gold Coast’da 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Gold Coast’tan birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018