OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Tasmanya Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

Hobart Customs House   Tazmanya, aynı adadaki adada bulunan Avustralya’nın en küçük eyaletidir. Adanın yarısından fazlası pitoresk doğa rezervleri tarafından işgal edilmiştir; Bu yerlerin doğası eşsiz ve çekici. Adada yoğun ormanlar ve kükreyen şelaleler, geniş düzlükler ve yüksek tepeler vardır. Tazmanya turistler için gerekli her şeye sahiptir. Her şehrin çok çeşitli otelleri vardır, bu sayede her zevke ve bütçeye uygun konaklama bulabilirsiniz.
  1. Tazmanya’daki havalimanlarından birine gelen gezginler otele otobüsle kolayca ulaşabilirler. Yerel kasabalar çok kompakttır, bu yüzden turistler kelimenin tam anlamıyla otelin kapısına gitme fırsatına sahip … Açık
Eğlence tesisleri gelince, ziyaretçilerin çoğunluğu plajlarda vakit geçirmeyi tercih ediyor; Şnorkelle yüzme ve aile tatilleri için uygun yerler vardır. Balık avı da büyük bir popülerliğe sahiptir. Birçok tatilci bir araba kiralamayı ve adanın en önemli bölgelerinden bir yolculuğa çıkmayı tercih ediyor. Her şehir, çok sayıda restoran ve kafe, heyecan verici alışveriş pavyonları ve hediyelik eşya dükkanlarıyla ziyaretçileri ağırlamaktadır. Ancak, gezginler hafta sonunda tüm yerel restoranlar ve dükkanların kapalı olduğunu ve seyahatin bu kadar ilginç olmayabileceğini göz önünde bulundurmalıdır.
Tazmanya’nın belki de en ünlü cazibesi Port Arthur. Tasmania adasında Statik hükümlüler bulunduğu 1830 yılında inşa edilmiştir. Hapishane kulelerine ek olarak, mimari kompleksi çeşitli başka yapıları da içermektedir: kiliseler, hastaneler; bir postane bile vardı. 19. yüzyılın sonlarında hapishane kapatıldı ve birkaç yıl içinde binalar talihsizliğe düştü. Çoğu ateş tarafından tamamen tahrip edildi; yerli halk, eski hükümlülerin intikamın yerini tahrip ettiğine inanıyor. Bu eski hapishanede birçok efsane ve efsane var; Yerel sakinler, hayaletleri hapishanedeki koridorlarda bulabileceğinizi iddia ediyorlar - bunlar eski mahkumların ruhları. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Uzak İngiltere’nin mutfak gelenekleri Avustralya adasında uzun yıllardır egemen olmuştur. İngiliz restoranları bu günlerde bile oldukça yaygın. Farklı ülkelerden gelen göçmenlerin gelmesi ile yerel mutfaklar, … Açık
Tazmanya, doğal turistik mekanların hayranlarına hitap ediyor; Güneybatı Ulusal Parkı en pitoresk simge olarak kabul edilir. Geniş ormanlarda, sadece Avustralya’da yaşayan nadir bitki ve çiçekler ile hayvan ve kuşları görebilirsiniz. Yine başka bir ünlü rezerv Launceston yakınlarındadır; Cradle Dağı Milli Parkı. Ana dekorasyonu yeşil tepelerle çevrili kristal berraklığında göldür. Her gezgin Hobart’ı görmeli ve Liffey Şelaleleri’ni ziyaret etmelidir.
Tasmanya - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6

Tasmanya ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm parkların haritası
Tasmanya çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   National Park 'Shannon' , 18.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'Narawntapu' , 24.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Regional Park 'Vernon' , 36.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'Mole Creek Karst' , 38.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'Tasman' , 52.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

'Dünyadaki Sıradışı Yerler' Rehberimizden Tasmanya ve Çevresindeki Turistik Yerler

Franklin Nehri

From the series “Rafting için En Tehlikeli Nehir Akıntıları”
Çok sayıdaki karmaşık flama, hendek ve kaya oluşumlarının yanı sıra birçok yosun kayasından da üstesinden gelmek zorundasınız. Franklin River, sporculara heyecan verici ve nefes kesen bir macera için ihtiyacınız olan her şeyi sunuyor. Bu alanın en önemli avantajlarından biri turist sayısının az olmasıdır. Doğal rezervin popüler yürüyüş parkurlarında yürüyüş sırasında bile diğer turistleri son derece nadir görür. Dünyanın en şiddetli nehirlerinden birisinin kıyıları neredeyse her zaman insan yapımı olarak kalmaktadır. … Devamını oku
OrangeSmile araç kiralama Tasmanya’da araba kiralama

Dubai'deki Expo 2020 7 Milyondan Fazla Ziyaretçi Tarafından Ziyaret Edildi

Henüz bu etkinliği ziyaret etmediyseniz, Dubai'de otel rezervasyonu yapmak için hala zamanınız var çünkü Expo 2020 Dubai 31 Mart 2022'ye kadar sürüyor. Emirliği ziyaret edemeyen kişiler Expo 2020 web sitesinde sanal bir tur yapabilirler. Bu arada, sanal ziyaret Aralık sonunda 31.6 milyona ulaştı. Oku bunu

20.07.2024

Tasmanya Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Tasmanya Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Tasmanya, Avustralya Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Tasmanya’da 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Tasmanya’dan birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018