OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Perth Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

Perth sunrise lightning   Perth, Batı Avustralya’nın başkenti ve kıtadaki en büyük şehirlerden biridir. Modern şehrin kurucusu, 1829’da buraya gelen ve bugünkü metropolde küçük bir yerleşim yeri kuran bir İngiliz teğmen olan James Stirling’dir. 19. yüzyılın sonunda genç şehir tarihini kökten değiştiren bir olay meydana geldi. Yerleşim bölgesinde altın birikintileri tespit edilmiştir. O andan beri, göçmenlerin akını onlarca kez arttı; yerleşim ekonomik ve endüstriyel altyapıyı geliştirirken hızla büyümüştü.
  Perth’in ana tarihi sembolü Swan Bells (’Çan Kulesi Perth’). Çoğu gezi turları için bir başlangıç ​​noktası olarak hizmet vermektedir. Etkileyici boyuttaki bir bakır konstrüksiyonun yapıldığı … Açık
Hayal etmek zor, ancak kasabanın keşfinden sonraki ilk on yılda şehrin nüfusu altı kat artmıştır. Dünyanın dört bir yanından gelen büyük madencilik şirketlerinin temsilcileri, güzel yüksek katlı binaların inşasına başlamak için buraya koştular. Geçtiğimiz yüz yıl boyunca, Perth’in madencilik sektörü inanılmaz yüksekliklere ulaştı. Dünyanın en büyük nikel ve altın çıkarma merkezlerinden ve dünyanın en önemli ikinci madencilik merkezlerinden biridir.
Bu şehrin önemli sanayi statüsüne rağmen, sadece iş açısından ilginç değil. Perth eşsiz doğasıyla ünlüdür - şehrin hemen yakınında, asırlık ’köri’ ağaçlarıyla dolu benzersiz park alanları bulunmaktadır. Dünya öneminin yerel bir simgesi, bölgesi ’Pinnacles’ Petrified Forrest ile kaplı olan ’Nambung Ulusal Parkı’ dır. Bilim adamları on yıllardır kökeninin sırrını çözmeye çalışıyorlardı, ama Perth’in taşlaşmış ormanı gezegenin ana gizemlerinden biri olmaya devam ediyor. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Perth’in eğlence komplekslerini ziyaret etmek, muhteşem manzaralarını keşfetmekten daha az heyecan vermez. İdeal tatil programınız Avustralya’daki en büyük ’AQWA’ akvaryumunu ziyaret etmelidir. … Açık
Klasik şehir manzaralarına gelince, aralarında güzel kolonyal konaklar ve şık modern gökdelenler, ilginç müzeler ve her ay ilginç etkinliklere ev sahipliği yapan modern kültür merkezleri bulunmaktadır. Perth ayrıca bir plaj turizm bölgesi olarak bilinir. Yerel plajlar inanılmaz derecede güzel ve sessizdir, bir aile tatili için mükemmel bir seçimdir. Bu yerler ayrıca tüplü dalış hayranları için daha az cazip değildir: sahil yakınında, güzel mercan resifleri ve diğer ilginç su altı cazibe merkezleri vardır.
Perth Sunrise Geçtiğimiz yüz yıl boyunca Perth, 10.000 kişiden az nüfusa sahip küçük bir kasabadan, şık bir metropole evrildi. Aynı zamanda, dünyanın en izole şehirlerinden birinin durumunu korumuş, bu da geçmişin çekiciliğini, zengin kültürel gelenekleri ve eşsiz bir yaşam tarzını tam anlamıyla muhafaza etmesini sağlar. Eşsiz doğa, inanılmaz güzel vahşi plajlar ve misafirperver yerliler günümüz Perth’in başlıca ayırt edici özellikleridir.
  Birçok gezgin Perth’i öncelikle popüler bir sahil tesisi olarak tanıyor. Çok rahat ve pitoresk olan yerel plajlar gün batımını seyretmek için mükemmeldir, bu yüzden akşam geç saatlerde bile kıyıdaki turistlerle … Açık
  Perth, dünyadaki farklı mutfaklardan yemekler sunan çok sayıda restoran ve bistro açısından zengindir. Northbridge bölgesi, yemek mekanlarında özellikle zengindir, bu yüzden öncelikle yiyeceklerin gitmesi gereken yer burasıdır. Bütçede ziyaretçiler için süper pahalı lüks yemek mekanları ve mütevazı restoranlar vardır. Canlı bu şehrin hiçbir yerinde durmaz. Northbridge, gündüz ve gece saatlerinde aynı derecede aktiftir ve restoranların yanı sıra birçok popüler gece kulübü, pub ve bar bulunmaktadır.
Perth Ulusal mutfağın tipik yemekleriyle ilgilenen gurmeler mutlaka ızgara bifteklerini denemeyi unutmamalıdır. Deniz ürünleri de ulusal mutfakta yaygın olarak bulunur. Tatlısu istiridyeleri ile birçok yemek var ve köpekbalığı eti ile yemek oldukça pahalı yerel bir incelik kalır. Yerel restoranlar da, özel tariflere göre pişirdikleri ıstakozlarla ünlüdür.
  Perth’in lüks otelleri misafirlerine rahat çalışma ve eğlence için eksiksiz bir hizmet sunmaya hazırdır. Pan Pacific Perth Hotel, en yüksek seviyede kalmak isteyen turistler arasında popülerdir. Güzel ve modern bir … Açık
Alkollü içeceklerin hayranları Perth’de özel galibiyet turlarına katılmaya davetlidir. Swan Nehri vadisinde, ünlü Avustralya şarabı üreten tarihi şarap imalathaneleri vardır. Bu tür geziler sırasında katılımcılar, güzel üzüm bağlarını keşfedebilir ve şarabı saklamak için kullanılan eski şarap mahzenlerini ziyaret edebilirler. İçeceğin farklı çeşitlerinin tadilatı, doğal olarak, bu tür gezilerin önemli bir parçasıdır. Tüm şarap imalathaneleri, ürettikleri tüm içecekleri sattıkları kendi dükkanlarına sahiptir.
Perth City Perth’den çok uzak olmayan, Fremantle liman şehri var. Bir önceki yüzyılın ortalarında İtalyan göçmenler tarafından kuruldu. Günümüzde, bu şehir Avustralya’da İtalyan mutfağının ana merkezi haline gelmiştir. Farklı türde makarna ve lazanya denemek ve muhteşem İtalyan tatlılarının tadını çıkarmak için harika bir yerdir. Perth’in konukları, 19. yüzyıla kadar uzanan güzel bir binada hizmet veren yerel pazar Fremantle Marketlerini keşfedebilirler. Binanın içinde, ziyaretçiler 150’den fazla tezgah bulacaktır. Fremantle Market, yerel ustalar tarafından yapılan popüler ulusal ürünler ve ilginç hediyelik eşyalar için alışveriş yapmak için harika bir yerdir.
Perth - rehber bölümleri 1 2 3 4 5

Perth ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm alışveriş yerlerinin haritası
Perth’in alışveriş sokakları
♥   Alışveriş Sokağı ' Hay Street' Perth, 2.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Alışveriş Sokağı ' Murray Street' Perth, 2.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm parkların haritası
Perth çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   National Park 'Scott' , 2.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Regional Park 'King' , 3.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Regional Park 'Zamia Creek' , 4.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'Jane' , 4.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'Gloucester' , 5.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm sanat müzelerinin haritası
Perth ve çevresindeki sanat galerileri
♥   Sanat Müzesi 'Art Gallery of Western Australia' Perth, 3.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

'Dünyadaki Sıradışı Yerler' Rehberimizden Perth ve Çevresindeki Turistik Yerler

AQWA

From the series “Dünyanın En Havalı ve Büyük Akvaryumları”
AQWA Akvaryumu, Perth'in gerçek tarihi simgesi. İnanılmaz bir hikaye onun açılışıyla ilgilidir. Merkezin kurucusu, 1970 yılında ülkedeki en büyük eğlence parklarının bir kısmını açan Avustralya'daki en zengin adamlardan biri. Morris Kahn. Oğlu şnorkelli yüzmeyi severdi ve dalışlarından biri de kulak zararımıza zarar verdi, bu nedenle daha fazla tüplü dalış söz konusu değildi. Morris Kahn, oğlu konsolide etmek için, dünyanın dört bir yanından gelen gezginlerin bu günleri görmek için istekli olduğu, kıtadaki en iyi akvaryumunu inşa etmeye karar verdi. … Devamını oku
OrangeSmile araç kiralama Perth’de araba kiralama

Dubai'deki Expo 2020 7 Milyondan Fazla Ziyaretçi Tarafından Ziyaret Edildi

Henüz bu etkinliği ziyaret etmediyseniz, Dubai'de otel rezervasyonu yapmak için hala zamanınız var çünkü Expo 2020 Dubai 31 Mart 2022'ye kadar sürüyor. Emirliği ziyaret edemeyen kişiler Expo 2020 web sitesinde sanal bir tur yapabilirler. Bu arada, sanal ziyaret Aralık sonunda 31.6 milyona ulaştı. Oku bunu

16.06.2024

Perth Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler
Perth, Avustralya Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Perth’de 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Perth’ten birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018