OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Adelaide Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

Adelaide Street   Avustralya kıyılarında bulunan en güzel şehirlerinden biridir. Adelaide, şarap yapımının geniş bir merkezi olarak bilinir. Bu şehrin tüm banliyöleri üzüm bağları ve tarlaları ile uğraşmaktadır ve Şarap Merkezi, Adelaide’deki en ünlü turistik yerlerden biridir. Merkez, şarap yapımı ile en azından bir bağlantıya sahip olan çeşitli öğeler koleksiyonlarını gösteren küçük bir müzeye sahiptir. Gezi sırasında şarap yapımı tarihinin birçok ilginç gerçeklerini öğreneceksiniz ve en iyi çeşit şarap tadımı yapmaya davet edileceksiniz. Ayrıca, Adelaide’deki en büyük bağlardan ve çevredeki Barossa Vadisini ziyaret etmeyi de düşünün. Bağ gezintilerinden birinde burayı ziyaret edebilirsiniz.
  Adelaide’deki bazı oteller, unutulmaz bir balayı ya da ciddi bir düğün töreni için tam anlamıyla yapılmıştır. Zarif ve sofistike Hotel Grand Chancellor Adelaide on Hindley çiftler arasında çok popüler. Panoramik … Açık
Şehrin orta kesimi kesinlikle turistler için en güzel ve cazip turistlerden biridir. Burası birkaç büyük parkın, güzel ve rahat meydanların bulunduğu ve neredeyse hiç ulaşım olmadığı için bu bölge yeşilliklerle dolu. Kıyı çizgisi nispeten uzun olsa da, su nadiren bir insan için rahat olan sıcaklık seviyesine ulaşır. Bununla birlikte, küçük koylar ve körfezler bütün yaz boyunca yüzmek için uygundur. Su çok sıcaktır, bu nedenle bu yerler çocuklar ile turistler için bile önerilir.
Murray Nehri’ndeki yolculuklar, turistler arasında en sevilen eğlencelerden biri olmaya devam ediyor. Gemi seyrini daha da keyifli hale getirmek için, önceki yüzyılların en iyi geleneklerinde süslenmiş birkaç vapur kullanılmaktadır. Bu gezinti, sadece Adelaide’yi görmeye gelen turistler arasında değil, aynı zamanda yerliler arasında da çok popüler. Her gezginin yapması gereken bir şey daha Kangaroo Adası’nı ziyaret etmek. Birkaç nadir kanguroo ırkını görebileceğiniz, deniz aslanlarını izleyebileceğiniz ve yerel arılardan alışılmadık bir bal alabileceğiniz en güzel doğa rezervi. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Adelaide, hem turistler hem de yerli halk tarafından ziyaret edilen harika bir Merkez Pazar’a sahiptir. Yıl boyu taze mevsim sebzeleri ve meyveler sunulmaktadır. Fiyatlar, bu arada, burada birçok süpermarkette olduğundan … Açık
  Şayet uzakta araba kullanmayı sevmiyorsanız, şehir içinde de pek çok yer var. Şehrin ana kültürel mekanlarından biri Güney Avustralya Müzesi’dir. Sanatsal ve yerel günlük yaşamın diğer nesneleri de dahil olmak üzere eserlerin ilginç bir koleksiyonunu içeriyor. Sergilemenin önemli bir kısmı, yerel faunanın zengin çeşitliliğine ayrılmıştır.
University En meraklı tarihî manzara için bir başka rakip ise 19. yüzyılda kurulan Botanik Bahçesi’dir. Günümüzde dünyanın çeşitli yerlerinden getirilen yüzlerce bitki türü bahçede bulunmaktadır. Birkaç eski bitki de burada korunmuş olup, bazıları yüz yıldan daha önce ekilmiştir. Bu Botanik Bahçesi’nde bir sürü ilginç fotoğraf çekilecek ve geziler çok bilgilendirici.
  Pitoresk Avustralya şehrinde, çocuklu gezginler, tatillerini ilginç ve aktif eğlence ile çeşitlendirme fırsatına sahip olacaklar. Eşsiz doğa rezervlerini ziyaret edebilir, güzel kumsallarda dinlenebilir ve Murray Nehri … Açık
Doğanın ve açık hava rekreasyonunun tadını çıkarmak için Adelaide tepeleri hâlâ sevilen bir eğlencedir. Yoğun yeşil çalılıklar ile kaplı inanılmaz güzel bir arazidir. Burada yürüyüşe çıkabilir ve egzotik bitki ve ağaçların çeşitliliğine hayran kalabilirsiniz. Geniş bölge boyunca, piknik için uygun olan birkaç alan belirlenmiştir.
University of Adelaide Adelaide Hayvanat Bahçesi, Avustralya’nın en büyük ve yaşlılarından biridir ve hem yetişkinlere hem de çocuklara hitap etmektedir. Hayvanat bahçesi açılışı 1883 yılında gerçekleşti ve şu anda 300’den fazla hayvana ev sahipliği yapıyor. Yerel halk arasında sadece Avustralyalı faunanın geleneksel temsilcileri değil aynı zamanda Sumatran kaplanları da dahil olmak üzere bazı nadir bulunanlar var. Hayvanat bahçesi, güzelliği ile büyüleyici ve yürüyen yürüyüşler için ideal. Dünyaca ünlü Elephant House olan aralarında eşsiz mimari yapılar bulunmaktadır. Sitede düzenli olarak düzenlenen çeşitli sergiler ve eğlence etkinlikleri var.
  Her gezgin Adelaide’deki kendi zevkine uygun bir restoran bulabilir. Şehrin merkezi bölgesi, Hint mutfağına adanmış restoran Jasmin’in yeridir. Özellikleri arasında, vindaloo baharatlı sığır eti gibi yemekler … Açık
Yerli kültürün özellikleri ve sıradan yerel yaşamdan merak edenler için Tandanya Ulusal Enstitüsünü ziyaret etmek şiddetle tavsiye edilir. Bu açık hava müzesi, çeşitli atölye çalışmaları ve küçük müzelerle birlikte klasik bir köy benzeri şekilde inşa edilmiştir. Evlerin her birinde ilginç sergilerden oluşan bir koleksiyonun yanı sıra zanaatkârların çeşitli hediyelik eşyalar ve diğer zanaat yapmalarını izleyebilme olanağına sahip olabilirsiniz.
Adelaide - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

Adelaide ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm alışveriş yerlerinin haritası
Adelaide’nin alışveriş sokakları
♥   Alışveriş Sokağı ' King William Road' Unley, 1.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Alışveriş Sokağı ' Rundle Mall' Adelaide, 1.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Alışveriş Sokağı ' North Terrace' Adelaide, 1.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Alışveriş Sokağı ' Rundle Street' Adelaide, 1.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Alışveriş Sokağı ' Glen Osmond Road' Parkside, 2.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Adelaide kaleleri
♥   Kalesi 'Mile End City Hall & Fire station' , 2.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm parkların haritası
Adelaide çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   National Park 'Blackwood' , 0.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Regional Park 'Cudmore' , 3.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'Dinden' , 4.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Recreation Park 'Brownhill Creek' , 6.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Recreation Park 'Shepherds Hill' , 9.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm sanat müzelerinin haritası
Adelaide ve çevresindeki sanat galerileri
♥   Sanat Müzesi 'Art Gallery of South Australia' Adelaide, 1.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

Avustralya Gezisi: Görülecek Yerler

Şehrin çeşitli parkları ve rezervleri de var. Bunların en popülerleri Hyde Park ve Avustralya Vahşi Hayvan Parkı. Sydney'de turistler olağandışı bir geziye çıkabilirler - opal üretimine bir ziyaret. Burada ziyaretçiler kaya işleyişini görecek, bu değerli taşlar hakkında daha ilginç bilgiler edinecek ve elbette takı satın alacak. …
OrangeSmile araç kiralama Adelaide’de araba kiralama

Tayland, COVID-19 Politikasını Gevşetiyor

Tayland'daki Yeni Yıl etkinliklerinin bu yıl daha fazla insanı getirmesi muhtemel çünkü herkes karantinalardan ve normal hayata özlem duymaktan bıktı. Tatil sezonu için Pattaya, Krabi veya Phuket'te otel rezervasyonu yapan birçok turist de katılmak istiyor. Şampanya yılbaşı kutlamalarının vazgeçilmez içeceği haline gelirken akıllara alkol tüketimi sorusu geliyor. Hükümet, Yeni Yıl geri sayımı sırasında alkollü içki servisine izin verdi, ancak 1 Ocak 2022'de saat 1'e kadar sadece açık hava kafe ve restoranlarının bunu yapmasına izin verilecek. Bu kural ülke çapında geçerlidir. Oku bunu

14.04.2024

Adelaide Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Adelaide Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Adelaide, Avustralya Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Adelaide’de 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Adelaide’dan birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018