OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Canberra Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

War Memorial   Canberra, unutulmaz uyumuyla ziyaretçileri basitçe mıknatıslayan aromatik bahçeler şehridir. Şehrin parklarında ve sokaklarında yürürken, Canberra’daki her küçük taşın görkemli bir mimari yapının parçası olduğunu düşünerek kendinizi yakalayabilirsiniz - burada “yedek” bir şey bulmak gerçekten zor. Sıradan dükkanlar ve restoranlar bile sanat eserlerine benziyor. İlk izleniminiz, bu şehrin mimarisinin gerçek binasından önce iyice planlandığı için yanıltılmaz. Avustralya başkentinin tasarım projesinin yazarı, en üst seviyeye çıkma ve optimum bir yapı planı geliştirmek için yerel peyzajın tüm özelliklerine çok önem veren mimar Walter Burley Griffin idi.
  1. İpuçları yerel restoranlar ve kafelerde resmen kabul edilmez. Yalnızca lüks yemek tesisleri, faturanın toplam tutarına ipucu içerebilir. Kural olarak, ipuçlarının büyüklüğü toplam siparişin% 10’undan fazla … Açık
Başkentin en ilgi çekici yerlerinden biri, toplam alanı 50 hektar olan Botanik Bahçesi. Burada, çoğu masallardan gelmiş gibi görünen 6 binden fazla bitki türünü görebilirsiniz. Bahçede kocaman bir okaliptüs korusu ve bir ot bahçesi var. Avustralya Aborjinleri hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyen turistler, Avustralya Ulusal Galerisi’ni ziyaret etmekten keyif alacaklardır. Salonlarında, günlük yaşamı ve yerel halk kültürünü anlatan 70 binin üzerinde eser sergileniyor. Burada ayrıca Avrupalı ustaların eserlerini ve modern ressamların eserlerini bulacaksınız. Ulusal Portre Galerisi, modern sanatın en güzel manzarasını sunar. 1994 yılında açılmıştır ve o zamandan beri galeri, özel koleksiyonlardan nadir eserler içeren sık sık sanat sergilerinin yeri olmuştur.
Canberra’nın ilgi duyduğu yerleri izledikten sonra, başkentin yakınında olduğu gibi banliyölere bir gezi yapmanın tam zamanı iki büyük ulusal park olan Tharwa ve Kosciuszko.

  Canberra’da da dikkate değer tarihi yerler var. Mükemmel bir örnek eski Meclis evidir. Bu bina 1927 yılında inşa edilmiştir. İnşaatın yapıldığı andan itibaren parlamento lüks bahçelerle çevriliydi. Burada korunmuşlardı ve şimdi, parlamento binayı boşalttıklarında 2004’te yürüyüşler için güzel bahçeler kullanıldı. 1992’de tarihi binada, Avustralya’nın politik kültürüne adanmış ilginç bir müze açıldı ve birçok ilginç tarihi eser içeriyor. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Lonsdale Caddesi, Canberra’daki en cazip alışveriş caddesi olarak tanınmaktadır. Aslında, caddenin tamamı hiç bitmeyen bir dizi dükkan ve hediyelik eşya dükkanlarıdır. Turistler pek çok sevimli el yapımı çanta … Açık
Canberra’nın güneybatısında, Namadgi Milli Parkı bulunmaktadır. 1984 yılında kuruldu ve 1.000 kilometrekarelik bir alanı kapsıyor. Bu yerlerin temel değerleri inanılmaz derecede güzel granit kayaları ve flora ve fauna temsilcilerinin çarpıcı çeşitliliğidir. Rezervin en ilgi çekici yerlerinden biri, Naas vadisinde bulunan devasa bir ağaç. Genellikle doğal bir pansiyon denir. Bu ağaç düzinelerce kuş türüne, yarasaya ve hatta bazı memelilere ev sahipliği yapmıştır.
Canberra’da çok ilginç dini yerler var. Kraliyet Askeri Koleji yanında minik bir kilise Changi. Aslında Singapur’daydı. Changi kampında yapımı savaş esirleriyle nişanlanmış 30 adet şapelden biridir. Bu şapel 1944 yılında inşa edildi. Savaştan sonra Avustralya’ya taşınmasına karar verildi. Burada tam anlamıyla kamp içinde inşa edildiği biçimde yeniden inşa edildi. Şimdi şapel pitoresk okaliptüs korusu içinde yer almaktadır ve en sembolik şehir konumlarından biridir.
  Canberra’da çocuklu tatilciler için görülmeye değer birçok ilginç yer var. Aile tatilleri için harika bir yer Ulusal Hayvanat Bahçesi ve Akvaryum olacaktır. Ziyaretçilere, yerel fauna temsilcilerinin yanı sıra … Açık
Canberra’daki birçok cazibe merkezi çocuklu gezginlere yöneliktir. Mükemmel bir örnek, Ulusal Dinazor Müzesi. Bu muhteşem müze, ülkenin en çok ziyaret edilen yerlerinden biridir. Her yıl, sergileri yaklaşık 55.000 ziyaretçi tarafından inceleniyor. Müzenin duvarları, Avustralya’nın farklı yerlerinden getirilen eşsiz arkeolojik buluntulardır. Burada eski fosiller koleksiyonlarının yanı sıra tarih öncesi hayvanların iskeletlerini de görebilirsiniz. Müzenin açılışı 1933 yılında gerçekleşti. Yıllar boyunca koleksiyonu inanılmaz bir ölçekte genişledi ve bugün dünyadaki türünün en büyüğü. Bu müzede çocuklar için çok ilginç eğlenceli aktiviteler var.
Canberra - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

Canberra ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm parkların haritası
Canberra çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   National Park 'Brindabella' , 20.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'Yanununbeyan' , 32.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'Namadgi' , 49.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'Tallaganda' , 54.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'Budawang' , 77.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm sanat müzelerinin haritası
Canberra ve çevresindeki sanat galerileri
♥   Sanat Müzesi 'National Gallery of Australia' Canberra, 7.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

'Dünyadaki Sıradışı Yerler' Rehberimizden Canberra ve Çevresindeki Turistik Yerler

Hyams Plajı

From the series “Dünyanın En Romantik 15 Sahili”
Sahili kaplayan kum resmi olarak dünyadaki en temiz kum olarak kabul edilmiştir. Içindeki safsızlıkların miktarı% 0.1'den azdır. Sahildeki böylesine göz kamaştırıcı bir kum nereden bulabilirdi - araştırmacılar için hala bir gizem olarak kalmaya devam ediyor. Sürümlerden birine göre, güçlü alt akımlar kumlu sahil oluşumuna katkıda bulundu. Sahilden güzel, unutulmaz fotoğraflar getirmek isteyenler, günbatımında ziyaret etmeli, sahildeki en muhteşem resimlerden biri akşam karanlığında yapılabilir. … Devamını oku
OrangeSmile araç kiralama Canberra’da araba kiralama

Hilton, Kyoto'da üçüncü lüks otel inşa ediyor

Proje organizatörleri, yeni Kyoto otelinin hem iş hem de eğlence için mükemmel olduğunu belirtiyor. Hatırlatmak gerekirse, Roku Kyoto otelinin açılışı 2021 yılında şehirde gerçekleşti. Lüks otel aynı zamanda enfes atmosferi ve hizmet çeşitliliği ile de konuklarını şaşırtmayı bırakmıyor. Kinkaku-ji Tapınağı gibi ünlü cazibe merkezlerine yakındır ve Shozan Resort Kyoto Pavilion otele kısa bir yürüyüş mesafesindedir. Oku bunu

22.07.2024

Canberra Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Canberra Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Canberra, Avustralya Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Canberra’da 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Canberra’dan birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018