OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Melbourne Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

Melbourne Below   Turistler güzel sokaklarında yürüyüş yapmak, bu şehrin dikkat çekici yerlerini keşfetmek ve ülkenin en güzel parklarını ve bahçelerini ziyaret etmek için Melbourne’a geliyor. Bu şehirde gerçekten çok ikonik yerler var. Bununla birlikte, en popüler olan birkaç belirgin lider vardır, bu yüzden kesinlikle belirtilmelidir.
  Yerel halk neşeli bir mizaç, mükemmel bir mizah anlayışı ve hayata karşı olumlu tutumları vardır. Şehirlerindeki yüksek turist trafiğine alışkınlar, bu yüzden yabancı konukları oldukça uzak ama hoş karşılarlar. … Açık
Alışılmadık mimari anıtlarla süslenmiş Federasyon Meydanı’ndan şehirle tanışmaya başlayın. Ayrıca doğrudan meydanda yer alan Ulusal Galeri’yi de ziyaret edebilirsiniz. Kentin tarihini tanımak için ayaklarınızı Altın Müzesi’ne taşıyın. 19. yüzyılın ortalarında neo-Rönesans tarzında inşa edilmiş inanılmaz güzel bir mimari komplekste açıldı. Melbourne, Viktorya Dönemi Altına hücumu sırasında inşa edildiği için müzenin adı tesadüfen seçilmedi. Bir başka gerçekten görkemli bina, ’dairesel’ formda inşa edilen Melbourne Akvaryumu’dur, böylece ziyaretçiler alışılmadık bir tünelden geçebilir ve etraflarındaki denizin ihtişamını görebilirler. Akvaryumun ana teması güney denizlerinin sakinleridir.
Rialto Kuleleri’nin yüksek katlı kompleksi, şehrin panoramik manzarasına sahip gözlem alanlarıyla donatılmıştır. Bu binanın kulelerinden birinin yüksekliği 251 metredir. Çocuklu turistler kesinlikle Avustralya’nın en eski hayvanat bahçesini - Melbourne Hayvanat Bahçesi’ni ziyaret etmelidir. Şehir merkezine yakın konumdadır ve ziyaretçilere dünyanın dört bir yanından getirilen üç yüzden fazla hayvan türü sunmaktadır. Alışveriş yapmaktan hoşlanan turistler, kesinlikle her gün açık olan şehrin en büyük alışveriş bölgesi olan Kraliçe Victoria Pazarı’nı ziyaret etmelidir. Ülkenin başka herhangi bir pazarında bu kadar geniş bir mal seçimini asla bulamazsınız. Burada giyim, yemek bölümleri ve elbette hediyelik eşya dükkanları ile pavyonlar bulabilirsiniz. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Sınırlı turistler, güzergahı şehrin en güzel ve dikkat çekici bölgelerinden geçtiği için ünlü Melbourne tramvayını tercih etmeli, bu da ortak bir tramvay gezisini heyecan verici ve ilgi çekici bir şehir turuna … Açık
  Melbourne’daki en güzel saraylardan biri, birkaç yıl önce UNESCO Dünya Mirası Listesi ilan edilen Kraliyet Sergi Binası’dır. Sadece bir mucize ile bu görkemli saray 20. yüzyılın ortalarında yok edilmedi. Kaydetmeye ve sergi merkezini binada açmaya karar verildi. Şimdi çeşitli sergiler düzenlemek için kullanılıyor. Saray, çağdaş sanatla ilgili tematik etkinliklere ev sahipliği yapıyor. Tarihi binayı çevreleyen yemyeşil bir bahçe. Sıcak mevsimde, merkez çiçek yatakları ve egzotik bitkilerin bolluğuna gömülür.
melbourne morning Tiyatro hayranları Prenses Tiyatrosu’nu ziyaret etme şansına sahip olacaklar. Bu opera binası şık bir Viktorya dönemi binasında yer almaktadır. Varlık tarihi için tiyatronun binası tekrar tekrar inşa edildi ve modernize edildi. Son büyük yeniden yapılanma 1989’da gerçekleşti. Bu antik tiyatronun kendine özgü bir sembolü var - salonda her zaman serbest bir koltuğun bırakıldığı bir hayalet. 1888’de opera Faust, şarkıcı Frederick Baker’ın yaptığı tiyatroda sahnelendi. Gösteri sırasında öldüğü ana rollerden biri. Tiyatronun kadrosu, ruhunun hala tiyatroda olduğuna inanıyor.
  Melbourne, orijinal heyecan verici eğlence merkezleri ile dünyanın dört bir yanından turistleri çeken ünlü bir aktif eğlence merkezidir. Şehir, Melbourne Hayvanat Bahçesi olarak adlandırılan dünyanın en ünlü zoolojik … Açık
Melbourne’de çok güzel dini yerler var. En görkemli olanlardan biri St.Paul Katedrali. 19. - 20. yüzyılın başlarında inşa edilen otel, Gotik tarzda canlı bir anıttır. Katedralin ana dekorasyonu, dünyanın en iyi ustabaşı tarafından yapılan benzersiz bir organ olarak kabul edilir. Katedralin aslında Melbourne’un tarihi merkezinde olmasına rağmen, ince cephesi uzun zamandır modern yüksek binalar tarafından gizlenmiştir. Tüm turistler bağımsız olarak katedrali bulamazlar.
Melbourne Town Hall Olağandışı manzaraların hayranları, bir zamanlar ünlü kaptan James Cook’a ait olan antik taş konağı ziyaret etmek isteyecekler. Başlangıçta, bu konak Melbourne yakınlarında, Büyük Ayton adlı küçük bir köyde bulunuyordu. 1933’te Melbourne hükümeti tarihi binayı satın alıp şehre taşımaya karar verdi. Konak, Melbourne’ün doğu kesimindeki yerel işletmelere bağışlandı ve bağışlandı. Şimdi pitoresk bir parkın topraklarında. Konağı gezerken, Kaptan Cook’un keşifleri hakkında birçok ilginç şey öğrenebilirsiniz.
Melbourne - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Melbourne ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm alışveriş yerlerinin haritası
Melbourne alışveriş sokakları
♥   Alışveriş Sokağı ' Flinders Lane' Melbourne, 0.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Alışveriş Sokağı ' Bourke Street' Melbourne, 0.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Alışveriş Sokağı ' Collins Street' Melbourne, 0.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Alışveriş Sokağı ' Bridge Road - Richmond' Melbourne, 3.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Alışveriş Sokağı ' Chapel Street' Melbourne, 4.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm parkların haritası
Melbourne çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   Marine National Park 'Yaringa' , 0.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Regional Park 'Bayview' , 3.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'Cascade' , 9.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'Gourock' , 13.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Regional Park 'Sandringham Bay' , 16.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm sanat müzelerinin haritası
Melbourne ve çevresindeki sanat galerileri
♥   Sanat Müzesi 'National Gallery of Victoria' Melbourne, 0.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

'Dünyadaki Sıradışı Yerler' Rehberimizden Melbourne ve Çevresindeki Turistik Yerler

Floating Surfing Park

From the series “Suda ya da Sualtında Bulunan Süslü Evler ve Oteller”
Ne yazık ki, her zaman sörf yaparken hayranları favori eğlence programlarını sahilde doğrudan yaşayabilirler. Doğal yorgunluklar dinlenmelerini önleyebilir. Bir sörf parkının ortaya çıkmasıyla Melbourne sakinleri için sorun çözülecektir. Turistler eğlence kompleksini kesinlikle takdir edeceklerdir. Havuza ek olarak, kumlu bir plaj, rahat kafe ve hatta dükkanlarla rahat bir dinlenme alanı inşa edilecek, böylece parkta gün geçirebilirsiniz. Melbourne'da inşa edilmesi planlanan sörf parkı, kendi türünün tek örneği olmayacaktır. Bu parklardan bir tanesi Amerika Birleşik Devletleri'nde, Nishua şehrinde zaten açık. Yerliler ve turistler için çok popüler. … Devamını oku
OrangeSmile araç kiralama Melbourne’da araba kiralama

Holiday Inn'in Avrupa'da Yeni Projeleri Açıklandı

Popüler otel markası hem eğlence hem de iş amaçlı seyahat edenler için çeşitli seçenekler sunmaktadır. Holiday Inn Express, Avrupa'da halihazırda faaliyet gösteren 277'den fazla otel ve önümüzdeki yıllarda açılacak 60 otel ile IHG portföyünde en hızlı büyüyen markalardan biridir. Yeni otellerden bazıları, yani Brüksel'deki Holiday Inn Express oteli ve Ajaccio'daki (Fransa) Holiday Inn Express oteli, bu yaz çoktan kapılarını açacak. Holiday Inn Express otelleri açık kalmaya ve her ne olursa olsun misafirlerine hizmet vermeye çalışır. Avrupa'daki çoğu otelin kapalı olduğu Covid-19 salgını sırasında bile markanın otellerinin% 80'inden fazlasının çalışmalarına devam etmesine izin verildi. Oku bunu

11.05.2021

Melbourne Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Melbourne Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Melbourne, Avustralya Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Melbourne’da 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Melbourne’dan birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018