OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Sidney Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

sydney skyline   Çok aydınlık ve unutulmaz olan Sydney, dünyanın en heyecan verici yerlerinden biridir. Boyut bakımından Sidney liderlerin arasında - hatta New York daha küçüktür. Burası ’dünyanın en güzel limanı’ ndadır, çünkü burası ilk yerleşim birimlerinden Arthur Phillip’in kurucusu tarafından tanımlanmıştır. Bugün dünyanın en gelişmekte olan şehirlerinden biridir. Sydney’e vardığınızda, uzun ve yorucu uçuşunuzu hemen unutursunuz. Bu şehir, dünyanın diğer büyük şehirlerinin ritmini ve yaşam enerjisini emiyor, ancak aynı zamanda Sydney kendine özgü kentsel değerlerin çeşitliliğini de taşıyor. Bu, bu şehri gerçekten unutulmaz kılar.
  Shangri-La Hotel Sydney Sydney’deki en lüks otellerden biri olduğunu söylemek güvenli. Lüks konuklar, 700 USD’den başlayan bir gün için geniş süitler bulabilirler. Grand süit, otelin en ihtişamlı odalarından … Açık
Sidney’in hemen hemen tüm cazibe merkezleri bir alanda bulunur, bu nedenle ekstra zaman harcamak ve onlara ulaşmak için çaba harcamaya gerek yoktur. Kentin devasa topraklarından birine rağmen, büyük bir kısmı Kraliyet Botanik Parkı tarafından işgal edilmektedir. Kentin ana sembolleri iki büyük bina olarak düşünülür. Bunlar kaldırdı yelkenli bir gemi gibi opera binası ve limanın muhteşem manzarasına sahip bir gözlem güvertesi olan Liman Köprüsüdür.
Yaz aylarında Sydney’deki herkes sayısız kumsala, limana ve koylara yaklaşmaya çalışır. Şehrin en ünlü kumsalları sörfçü için en sevilen yer olan Bondi ve büyük çam ağaçları arasında bulunan Manley’dir. İkinci plaj, ahşap papağanlara ev sahipliği yapar, akşamları bazen burada penguenler görünür. Sidney ziyaret etmek için birçok yerde kutsanmış. En dikkat çekici yerler arasında Mavi Dağlar - harika saf ve güzel havaya sahip mucizevi okaliptüs ormanları, Sydney Kulesi - Güney Yarımküre’nin en uzun binası, Dostluk Çin Bahçesi kesinlikle V. Yüzyılın bahçe tasarım kurallarına göre tasarlanmıştır. , Sydney Gözlemevi ve en etkileyici Kutsal St. Mary kumtaşıdır. Sidney’de çok sayıda müzeyi ve galeri ziyaretinden, Avustralya mutfağının eğlenceli tatlarına kadar her zevke uyacak eğlenceler bulabilirsiniz. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Sydney’de romantik bir tatil için Mercure Sydney Potts Point daha iyi bir otel bulmak zor. Bu, gezginlerin farklı tarzlarda yapılmış çok sayıda konforlu oda bulacakları yerdir. Tüm odalar düşünceli bir aydınlatma … Açık
Sidney Opera Binası
Sydney Harbour Bridge ile birlikte Sydney Opera House şehrin en ünlü turistik yerlerinden biridir ve ana sembollerinden biridir. Bina Hollandalı mimar Jorn Utzon tarafından inşa edildi. 1957’de Opera Binası projelerine ayrılmış uluslararası yarışmayı kazandı. Bina 2 Mayıs 1959’da faaliyete geçti. 1973 yılında inşaat tamamlandı ve II. Kraliçe Elizabeth tarafından resmi olarak açıldı. Anlaşmazlıklardan dolayı mimarla olan sözleşmenin iptal edildiğine rağmen, Utzon büyük açılışta hazır bulundu.
Sydney Harbour Bridge by Rodney Haywood İnşaatın maliyeti sonunda 105 milyon Avustralya Doları olacaktı. Bu, projenin başlangıç ​​maliyetinden çok daha fazla - 7 milyondu. Kompleks aynı zamanda büyük bir orkestra olan Opera Salonu (1500 kişilik), Drama Tiyatrosu (550 kişilik) ve Oda Müziği Salonu (420 sandalye) olan Konser Salonu (2700 koltuk) . Ziyaretçiler, her gün düzenlenen binalara özel 15 dakikalık gezilere katılmaya davetlidir.
  Emerging Designer Market, turistler arasında alışverişin en popüler yerlerinden biri olmaya devam ediyor. Pazar 100’den fazla metrekarelik bir alanı kaplar ve çok sayıda yerel kıyafet satmakla ünlüdür. Genç … Açık
liman Köprüsü
Ünlü Liman Köprüsü kuleleri muhtemelen limanın ve şehrin en güzel panoramik manzarasının keyfini çıkarabileceği yerdendir. Bu arada yerli halk bu köprüyü ’eski askı’ olarak adlandırıyor. Köprünün ağırlığı 61.000 ton ve binanın maliyeti 20 milyon Avustralya doları olacak. İnşaat 1932’de tamamlandı. Birisi tarihi Rocks semtinde yıldız benzeri bir yapıya giderse köprüye ulaşabilir. Köprünün uzunluğu 1150 m’dir (San Francisco’daki Golden Gate Köprüsü’nden yalnızca birkaç metre daha kısadır) ve şehrin kuzeyi ve güney bölgelerini birbirine bağlar. Yayının genişliği 503 metredir.
Sydney Cityscape Kayalar Çeyrek
Kayalar kentin gastronomik ve alışveriş çeyreğine dönüştürülmüş tarihi bir parçasıdır. Burada ziyaretçiler, su hattı boyunca bulunan ve Opera Binası’nın harika manzaralarını sunan sayısız restoran bulacaklar. Kayaların hemen üstündeki Sidney Koyu’nun batı kıyısı, Harbour Bridge’in bir bölümünün bulunduğu yerdir. Avustralya’nın tarihi buradan başlıyor. Kıtanın ilk sömürgecileri, evlerini Sidney Koyu ile Walsh Körfezi arasındaki kayalıklara yaptırdılar ve daha sonra kıtaya daha da derinleşmeye ve fethedmeye başladılar.
Kuş bakışı görünümünden Sidney’in mimarisini keşfetmek! Sidney Opera Evi, Sidney Kulesi, Queen Victoria Binası, Luna Park, Museum of Contemporary Art, tüm bu anıtlar Sidney imajını tanımlıyor. … Açık
  Darling Harbour
Darling Harbour , Sydney’in en ünlü turistik bölgelerinden biridir. Kentin orta kesiminde yer almaktadır. Ziyaretçilerin büyük bir alışveriş merkezi, bir akvaryum, Olimpiyat Oyunları hakkında bilgi içeren bir gemi ve büyük bir yıldönümü için yapılmış ünlü bir monoray bulacağı yer burasıdır. Tek raylı polis ve kent yönetimi tarafından övüldü, ancak sıradan vatandaşlar tarafından çok fazla tartışmaya yol açtı. Monoray, Darling Limanı’nın fütüristik ortamında iyi görünüyor, ancak Sidney’in rahat merkezine gerçekten uygun değil. Yaklaşık 15 dakika süren yolculuğun maliyeti 2.5 avro olacak.
Sydney Opera House Sydney Sergi Merkezi’nin geniş salonları düzenli olarak büyük sergiler, konferanslar ve özel etkinlikler düzenliyor. Olimpiyat Oyunları sırasında, salon hatta bazı yarışmalara ev sahipliği yaptı. Yakınlardaki Kongre Merkezi, çoğunlukla çeşitli organizasyon konularında yer almaktadır. Burası, tüm sergilere ilişkin ayrıntılı bir çizelgeye sahip olabileceğiniz bir yer.
  Sydney’de her yaştan çocuk için birçok eğlenceler var. Featherdale Wildlife Zoo, şehrin en sık ziyaret edilen yerlerinden biri olmayı sürdürüyor. Farklı kangurun cinsleri ve egzotik hayvanların dünyadaki farklı … Açık
Çok mağazalı Harbourside kompleksi , cam çatıları nedeniyle uzak mesafeden dikkat çekiyor. Komplekste şık butikler ve indirimli mağazalar, iyi restoranlar ve fast food kafeler bulunmaktadır. Kompleks, özellikle hafta sonları kalabalık. Darling Limanı’nın diğer tarafı, Sydney Akvaryumunun bulunduğu yerdir. Burada ziyaretçiler büyük bir kafeste yaşayan tüm önemli tatlısu ve deniz balıkları, mercanlar ve hatta timsahları görebilecek.
Darling Harbour Sydney Kraliyet Botanik Bahçeleri ve Alan
Kraliyet Botanik Bahçeleri ve Domain Park , büyük şehrin gürültüsünden ve koşuşturmasından hoş bir mola için en iyi yerdir. Park, Sydney’in kalabalık merkezinden uzakta değil. Birlikte Alanını çevreleyen Park, 1816’da ortaya atılan bahçeler, Avustralya’nın en eski parkını oluşturuyor. Orta Ticaret Bölgesi’nden doğuda bulacaksınız. Bu barış vahasında kalırken, şehrin bir milyon mil uzakta olduğunu hissediyor. Bu Sydney sakinleri arasında popüler bir piknik alanı, bu yüzden hafta sonları park özellikle kalabalık. Bu harika park da güneşlenmek, koşu yapmak ya da dolaşmak ve limana ve Sidney Opera Binası’na güzel manzaranın keyfini çıkarmak için mükemmel bir yer.
  Pek çok gezgin için modern Avustralya mutfağı egzotik görünebilir. Gerçekten de, Sidney’deki ulusal restoranlar, dünyanın dört bir yanındaki diğer şehirlerde bulamayacaklar için benzersiz davranır. Yerel menüde … Açık
Park kenarı, serin su ile bir havuz bulacağınız yerdir - Andrew (Boy) Charlton Pool. Son olarak, Bitki Bahçesi, Palm Grove ve Sidney Tropik Merkezi adlı çevreleyen bahçeler, botanik hakkındaki bilginizi genişletmek için gerçekten harika yerlerdir. Royal Botanic Gardens ve Domain, Central Business District’ün sağındaki Macquarie Caddesi’nde yer almaktadır. Onlara merkezden yürüyerek ulaşmak kolaydır.
Sidney - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

Sidney ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm alışveriş yerlerinin haritası
Sidney’in alışveriş sokakları
♥   Alışveriş Sokağı ' Sydney' Sydney, 1.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Alışveriş Sokağı ' King Street' Sydney, 1.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Alışveriş Sokağı ' Pitt Street Mall' Sydney, 1.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Alışveriş Sokağı ' George Street' Sydney, 1.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Alışveriş Sokağı 'Market Street' Sydney, 1.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm parkların haritası
Sidney çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   National Park 'Dawes' , 0.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Regional Park 'Goat Island' , 1.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'Tarong' , 3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'Alfred' , 3.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   A - Park 'Rosebery park' , 7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm sanat müzelerinin haritası
Sidney ve çevresindeki sanat galerileri
♥   Sanat Müzesi 'Art Gallery of New South Wales' Sydney, 0.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

'Dünyadaki Sıradışı Yerler' Rehberimizden Sidney ve Çevresindeki Turistik Yerler

Sydney Akvaryumu

From the series “Dünyanın En Havalı ve Büyük Akvaryumları”
Daha az etkileyici olan Great Barrier Reef'in alanı. Orada en muhteşem deniz canlılarını görebilirsiniz: minik renkli balık, denizatları, renkli yıldızlar ve polipler. Sydney Aquarium, her yıl bir milyondan fazla insanın ziyaretinde bulunur ve yüzde 55'i diğer ülkelerden turisttir. Yer Avustralyalılar arasında popülerliğini kaybetmiyor. İstatistiklere göre, her Avustralyalı hayat 2-3 kez Sydney'deki akvaryumunu ziyaret ediyor. Bu rakamlar şaşırtıcı değildir, çünkü Sydney'in akvaryumunda dünyanın en büyük köpekbalığı koleksiyonu bulunmaktadır. Ayrıca 160 metre uzunluğunda dünyanın en büyük akrilik tüneline sahiptir. … Devamını oku
OrangeSmile araç kiralama Sidney’de araba kiralama

Dubai'deki Expo 2020 7 Milyondan Fazla Ziyaretçi Tarafından Ziyaret Edildi

Henüz bu etkinliği ziyaret etmediyseniz, Dubai'de otel rezervasyonu yapmak için hala zamanınız var çünkü Expo 2020 Dubai 31 Mart 2022'ye kadar sürüyor. Emirliği ziyaret edemeyen kişiler Expo 2020 web sitesinde sanal bir tur yapabilirler. Bu arada, sanal ziyaret Aralık sonunda 31.6 milyona ulaştı. Oku bunu

22.02.2024

Sidney Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Sidney Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Sidney, Avustralya Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Sidney’de 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Sidney’den birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018