OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Avustralya Gezisi. Seyahat Rehberi - Gezilecek Yerler, Manzaralar, Geziler ve Doğa

Perth sunrise lightning   Avustralya’yı keşfetmeye başlamak için en iyi yol, ülkenin en güzel ve eşsiz şehri olan Sidney’i ziyaret etmektir. Eski mahalleleri, modern ticaret bölgelerini ve alışveriş caddelerini orada bulacaksınız. Tarihi binaları, kiliseleri ve anıtları görmek isteyen turistler, King Cross bölgesi ile başlamalı. Dar Cross Street sokakları ve güzel meydanları, sanat merkezleri, müzeler ve hediyelik eşya mağazalarına ev sahipliği yapmaktadır. Elizabeth Caddesi alışveriş için popüler bir yer ve yakınlardaki Homebush semti, Olimpik spor tesislerinin yeridir. Sidney şehrinin en popüler görülecek yerler arasında Sidney Tarih ve Antropoloji Müzesi, Ulusal Deniz Müzesi, Anıt Sanat Galerisi, Uygulanan Sanatlar ve Bilim Müzesi, Yeni Güney Galler Sanat Galerisi, Nicolson Antik Müzesi ve Modern Sanat Müzesi bulunur.
  Avustralya, gezegenin en küçük kıtasını işgal eden Güney Yarımküre’de bir Devlettir. Pasifik ve Hint olmak üzere iki okyanusun kavşağında bulunur. …
Devamını oku
Şehrin çeşitli parkları ve rezervleri de var. Bunların en popülerleri Hyde Park ve Avustralya Vahşi Hayvan Parkı. Sydney’de turistler olağandışı bir geziye çıkabilirler - opal üretimine bir ziyaret. Burada ziyaretçiler kaya işleyişini görecek, bu değerli taşlar hakkında daha ilginç bilgiler edinecek ve elbette takı satın alacak.
Perth, dikkati çekecek başka bir Avustralya şehridir. Çoğunlukla, altın, pırlanta ve nikel taş ocağı bulunan çok sayıda madende ünlüdür. Perth, tipik Avustralya manzarası ile harika bir yerdir - yüksek kayalar, alışılmadık ağaçlar ve sayısız egzotik bitki. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
Darwin ilginç yerler ve sürprizler saklayan bir şehirdir. Buradaki asıl ilgi çekici nokta, ziyaretçilerin nadir hayvanları, kuşları görebilecekleri ve yerel bitki örtüsünün tadını çıkarabilecekleri Kakadu Milli Parkı’dır. Darwin banliyölerinde, Katherine Caves ve Leechfield’in en popüler parkları olan birkaç park var.
Perth Sunrise Kuşkusuz Big Barrier Reef, ülkenin ana sembolü ve dünyadaki en ünlü yerlerden biridir. Resif, ülkenin doğu kıyısında uzanıyor. Big Barrier Reef, dünyanın en büyük ve UNO Dünya Mirası listesine eklenir. Resifin uzunluğu 50 kilometredir. Her yıl bu eşsiz mekan, resifin güzelliğine derinlemesine hayran birçok dalgıçları cezbeder. Dalgıçlar ayrıca, muhteşem doğa yeşili bulacakları Manyetik Ada’yı ziyaret etmeleri önerilir.
Ülke tarihi ve kültürü için önemli anıtlar ve mimari yapılar. …
Devamını oku

Tarih ve Eğlence

  Sömürge döneminden önce, Avustralya toprakları aborijinler tarafından dolduruldu. İlk yerleşmeler burada 60 000 yıl önce daha kuruldu. En ilginç arkeolojik bölgelerden bazıları Mungo Gölü yakınlarındadır. Avustralya’nın bazı eyaletlerinde, araştırmacılar eski mağara resimlerinin kalıntılarını buldular. Avustralya’daki sömürge dönemi, kıtanın ilk defa Avrupa yolcular tarafından ziyaret edildiği 1606 yılında başladı. Onu ziyaret eden ilk adam, Hollandalı gezgin Willem Janszoon’du. New Holland’ı keşfettiği araziyi aradı. Birkaç yıl içinde, Avustralya İspanyol sömürgeciler tarafından ziyaret edildi. İlk İngiliz kolonileri 18. yüzyılın sonlarında burada kuruldu.
Perth Yerli popülasyon, 150 yıllık aktif kolonizasyon için önemli ölçüde azalmaktadır. Aborjinlerin ölümünün başlıca nedenlerinden biri, Avrupalıların getirdiği bulaşıcı hastalıklardı. Avustralya tarihinin en seçkin olayı, 19. yüzyılın ortalarındaki Altın Rush’ın başlangıcıydı. 1901’de, Avustralya Topluluğu olarak bilinen bir koloni federasyonu kuruldu. Avustralya resmi olarak 1986’da çok uzun zaman önce Büyük Britanya’dan bağımsızlık kazandı.
  Avustralya’nın ulusal mutfağı, dünyanın birçok insanının tat tercihlerinin kaprisli olarak karıştırıldığı en egzotik ve çeşitli mutfak geleneklerinden …
Devamını oku
Kıtanın ana değeri eşsiz doğasıdır. Avustralya’da, birçok eşsiz milli park vardır. Burada, dünyanın herhangi bir yerinde bulunmayan nadir endemik hayvanları görebilirsiniz. Kangaro, platypuses, emus ve nadir kola türleri burada kalmaktadır. En ünlü milli park Kakadu’dur. Bölgesinde hala Avustralya aborjinlerinin yerleşim yerleri var.
Avustralya, lüks plaj tatilleriyle birçok insanı kendine çekiyor. Yerel plajlar, dünyada sörf yapmak için en uygun olanlardır. En lüks tatil bölgesi, Brisbane yakınlarındaki kaynağına sahip olan Altın Sahil’dir. Lüks oteller ve restoranlar ile elit bir tatil beldesi bulunmaktadır. Broadbeach tesisi, tutkulu gezginler arasında oldukça popülerdir.
  Neredeyse tamamen Avrupalı ​​göçmenlerin soyundan oluşan modern Avustralya ulusu gerçekten eşsizdir. Farklı halkların özelliklerini özümseyerek, …
Devamını oku
Avustralya’nın başlıca turistik yerlerinden biri Great Barrier Reef’dir. Dalgıçlar, dünyanın her yerinden hayranlık duymak için buraya geliyorlar. Bu eşsiz doğal nesne UNESCO koruması altındadır, bu nedenle sadece bazı yerlerde dalış yapmasına izin verilir.
Avustralya rehberi bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17

Avustralya’nın Şehirlerinde Fantastik Turlar ve Geziler

Referans Bilgiler
Tüm parkların haritası
Avustralya şehir parkları ve milli parklar
♥   National Park 'Abercrombie River' . Haritada   Fotoğraflar
♥   National Park 'Albinia' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Regional Park 'Albinia 1' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Regional Park 'Albinia 2' . Haritada   Fotoğraflar
♥   National Park 'Alexander Morrison' . Haritada   Fotoğraflar

İnceleme Serimizden Avustralya’nın Ünlü ve Benzersiz Yerleri

Coober Pedy

Serimizden “Gezegendeki En Sıradışı Yerleşkeler”
  Avustralya'nın dünyadaki en eşsiz şehirlerinden biri olan Coober Pedy, birçok insanın hayatının imkansız olduğu görülüyor. Bu şehir, gayrı olarak opal'ın başkenti olarak bilinir. Bu bölge bu mineralin dünya rezervlerinin yaklaşık yüzde 30'una borçludur. Şehrin aşırı bir yaşam sürmesini sağlayan ana özelliği sert hava koşulları. Yorucu sıcak ve katastrofik toz fırtınaları, yerlileri kelimenin tam anlamıyla yere gizlemeye zorladı.

Birkaç yıl önce, kesinlikle tüm vatandaşlar, tamamen rahat bir donanıma sahip olan yeraltı evlerinde yaşıyorlardı. Bu evlerdeki hava sıcaklığı doğal olarak 22 santigrat derecede korunmaktadır. Vatandaşların büyük kısmı şimdi madenlerde çalışıyor, birçoğu evlerinden aşağı iniyor. Coober Pedy'de konvansiyonel konforlu evlerin inşası oldukça yakın bir tarihte … Tümünü Oku

Hillier Gölü

Serimizden “Etkileyici Renkli Gölgeleriyle Dünyanın Olağanüstü Kuytuları ”
  Avustralya'da harika bir göl Hillier var. İlk bakışta, varlığına inanmak çok zordur. Bu göldeki su parlak pembe renkte, kum kıyılarına inanılmaz bir kontrast gösteriyor. Bu eşsiz doğal cazibe merkezi, pembe okaliptus ormanı ile çevrili Orta Adada bulunmaktadır. Bu adanın keşfedicisi, 1802'de adaya inen İngiliz keşifçi Matthew Flinders'dı. Seyahat eden kişi, en üst noktaya çıktığında, gül suyu ile inanılmaz bir göl fark etti.

200 yıl sonra bile suyun rengi çözülmemiş bir gizem olarak kalır. Başlangıçta, bunun suyun ve nadir mikroorganizmaların yüksek tuz içeriğinden kaynaklandığı düşünülüyordu. Bununla birlikte, çok sayıda çalışma, bu faktörlerin suyun rengini hiçbir şekilde etkilemediğini göstermiştir. 20. yüzyılın başlarında, Hillier gölü, tuzun çekilmesi için büyük ölçekli bir … Tümünü Oku

Harbour Bridge

Serimizden “Şehirlerin Panoramik Görüntüsü ile Nefes Kesen Yüksek Gözlem Noktaları”
  Standart keşif gezilerinden bıkmaktan yorulanlar, Sydney'deki tatil çeşitliliğini değiştirecekler. Yerel Liman Köprüsü, dünyanın en büyük kemer köprülerinden biridir. Birkaç yıl önce, büyük Pylon Manzarası orada inşa edildi. Ziyaretçiler, köprü yan kemeriyle gelebilirler.

Bu gözlem güvertesine yapılan ziyaret unutulmaz bir macera olacak. Kaldırmadan önce, tüm ziyaretçiler, kauçuktan kurtarılan ayakkabıları ve rüzgardan koruyan bir takım elbise içeren özel bir üniforma alıyor. Hayat çizgileri kıyafetlere yapıştırılmıştır. Ancak, tüm ihtiyati önlemlere uyulduktan sonra ziyaretçiler köprüye çıkışlarını bir eğitmenin eşliğinde başlatabilir. Gözlem güvertesi, köprünün en üst noktasında bulunur. Körfezin muhteşem manzarasını ve bankalar üzerindeki alanları sunar.

Şehrin panoramik … Tümünü Oku
Tüm benzersiz geziler Avustralya
Ülke haritaları Avustralya haritaları
OrangeSmile.com'da araba kiralama Araba kiralama
Şehirler haritası Avustralya şehir haritası
Bölgelerin haritası Avustralya’da bölgelerin haritası
Tüm ilgi çekici yerlerin haritası Avustralya gezi haritası
Kabartma haritası Avustralya’nın kabartma haritası

Hilton, Kyoto'da üçüncü lüks otel inşa ediyor

Proje organizatörleri, yeni Kyoto otelinin hem iş hem de eğlence için mükemmel olduğunu belirtiyor. Hatırlatmak gerekirse, Roku Kyoto otelinin açılışı 2021 yılında şehirde gerçekleşti. Lüks otel aynı zamanda enfes atmosferi ve hizmet çeşitliliği ile de konuklarını şaşırtmayı bırakmıyor. Kinkaku-ji Tapınağı gibi ünlü cazibe merkezlerine yakındır ve Shozan Resort Kyoto Pavilion otele kısa bir yürüyüş mesafesindedir. Oku bunu

13.07.2024

Avustralya’nın Popüler Şehirlerinde Geziler

Sidney
Sydney Sergi Merkezi'nin geniş salonları düzenli olarak büyük sergiler, konferanslar ve özel etkinlikler düzenliyor. Olimpiyat Oyunları sırasında, salon hatta bazı yarışmalara ev sahipliği yaptı. Yakınlardaki Kongre Merkezi, çoğunlukla çeşitli organizasyon konularında yer almaktadır. Burası, tüm sergilere ilişkin ayrıntılı bir çizelgeye sahip olabileceğiniz bir yer. Çok mağazalı Harbourside kompleksi , cam çatıları nedeniyle uzak mesafeden dikkat çekiyor. Komplekste şık butikler ve indirimli mağazalar, … Devamını Oku
Melbourne
Tiyatro hayranları Prenses Tiyatrosu'nu ziyaret etme şansına sahip olacaklar. Bu opera binası şık bir Viktorya dönemi binasında yer almaktadır. Varlık tarihi için tiyatronun binası tekrar tekrar inşa edildi ve modernize edildi. Son büyük yeniden yapılanma 1989'da gerçekleşti. Bu antik tiyatronun kendine özgü bir sembolü var - salonda her zaman serbest bir koltuğun bırakıldığı bir hayalet. 1888'de opera Faust, şarkıcı Frederick Baker'ın yaptığı tiyatroda sahnelendi. Gösteri sırasında öldüğü ana rollerden … Devamını Oku
Gold Coast
Plaj rekreasyonunun yanı sıra tesisin konukları, tesisin en pitoresk bölgelerine ilginç yürüyüş turlarına katılabilirler. Örneğin, Lamington Doğa Koruma Alanı turistik alandan çok uzak olmayan eşsiz bir doğa parçasıdır. Toplam alanı 200 kilometrekareden fazla olan büyük bir ormandır. Rezervde yürüyüş sırasında, ziyaretçiler pek çok nadir bitki göreceklerdir. Bir tur rehberi, doğal olarak oluşturulmuş gözlem güvertelerinden bölgenin panoramik manzarasını izlemek için dağların ve tepelerin zirvesine … Devamını Oku
Brisbane
Kentin çevresinde ana sakinleri koala olan Lone Pine Sanctuary bulunmaktadır. Bu, dünyanın çeşitli türlerine ait yaklaşık 130 hayvana ev sahipliği yapan dünyanın en büyük sığınak alanıdır. Queensland eyaletinde yürürlükte olan yasalara göre, ziyaretçiler hayvanları evcilleştirebilir ve yalnızca bu rezervde kollarında tutabilirler. Kutsal alan, özellikle çocuklu gezginlerle popülerdir. Bira kafaları da uygun yerler bulabilir, eski bira XXXX için heyecan verici bir yolculuk yapmak için sunulacak. Devletin en … Devamını Oku
Perth
Ulusal mutfağın tipik yemekleriyle ilgilenen gurmeler mutlaka ızgara bifteklerini denemeyi unutmamalıdır. Deniz ürünleri de ulusal mutfakta yaygın olarak bulunur. Tatlısu istiridyeleri ile birçok yemek var ve köpekbalığı eti ile yemek oldukça pahalı yerel bir incelik kalır. Yerel restoranlar da, özel tariflere göre pişirdikleri ıstakozlarla ünlüdür. Alkollü içeceklerin hayranları Perth'de özel galibiyet turlarına katılmaya davetlidir. Swan Nehri vadisinde, ünlü Avustralya şarabı üreten tarihi şarap … Devamını Oku
Adelaide
En meraklı tarihî manzara için bir başka rakip ise 19. yüzyılda kurulan Botanik Bahçesi'dir. Günümüzde dünyanın çeşitli yerlerinden getirilen yüzlerce bitki türü bahçede bulunmaktadır. Birkaç eski bitki de burada korunmuş olup, bazıları yüz yıldan daha önce ekilmiştir. Bu Botanik Bahçesi'nde bir sürü ilginç fotoğraf çekilecek ve geziler çok bilgilendirici. Doğanın ve açık hava rekreasyonunun tadını çıkarmak için Adelaide tepeleri hâlâ sevilen bir eğlencedir. Yoğun yeşil çalılıklar ile kaplı … Devamını Oku
Canberra
Canberra'nın güneybatısında, Namadgi Milli Parkı bulunmaktadır. 1984 yılında kuruldu ve 1.000 kilometrekarelik bir alanı kapsıyor. Bu yerlerin temel değerleri inanılmaz derecede güzel granit kayaları ve flora ve fauna temsilcilerinin çarpıcı çeşitliliğidir. Rezervin en ilgi çekici yerlerinden biri, Naas vadisinde bulunan devasa bir ağaç. Genellikle doğal bir pansiyon denir. Bu ağaç düzinelerce kuş türüne, yarasaya ve hatta bazı memelilere ev sahipliği yapmıştır. Canberra'da çok ilginç dini yerler var. … Devamını Oku
Tasmanya
Eğlence tesisleri gelince, ziyaretçilerin çoğunluğu plajlarda vakit geçirmeyi tercih ediyor; Şnorkelle yüzme ve aile tatilleri için uygun yerler vardır. Balık avı da büyük bir popülerliğe sahiptir. Birçok tatilci bir araba kiralamayı ve adanın en önemli bölgelerinden bir yolculuğa çıkmayı tercih ediyor. Her şehir, çok sayıda restoran ve kafe, heyecan verici alışveriş pavyonları ve hediyelik eşya dükkanlarıyla ziyaretçileri ağırlamaktadır. Ancak, gezginler hafta sonunda tüm yerel restoranlar ve … Devamını Oku

Avustralya’nın Şehirleri Turistik Rehberleri Haritası

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018