OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
Tasmanya

Tasmanya Seyahatinizi Hazırlayın: Tavsiyeler & İpuçları - Yapılması ve Uyulması Gerekenler

View of Hobart from Mt Wellington   1. Tazmanya’daki havalimanlarından birine gelen gezginler otele otobüsle kolayca ulaşabilirler. Yerel kasabalar çok kompakttır, bu yüzden turistler kelimenin tam anlamıyla otelin kapısına gitme fırsatına sahip olurlar. Ücret, yolun uzunluğuna bağlıdır ve 10 ila 22 Avustralya doları arasında değişebilir.
2. Otelden havaalanına yapılan yolculuk karmaşık bir meydan okumadır; Otobüste bir koltuk önceden rezerve edilmelidir. Iniş zamanı ve yeri telefonla kabul edilir; Otel çalışanları turistlere gerekli tüm bilgileri sağlayacaktır.
3. Davenport’tan Melbourne’a günlük feribotlar vardır; Bu seçenek, Tazmanya’ya ek olarak Avustralya’yı ziyaret etmeyi bekleyenler için en uygun seçenek olacaktır. Feribot ücretleri, konfor düzeyine bağlıdır ve 120 ila 300 Avustralya doları arasında değişebilir.
4. Bir araba kiralamayı planlayan turistler, bir çok acentenin kiralık arabaların ana karaya naklini yasakladığını düşünmelidir. Mevcut kuralları önceden belirtmek gerekir; feribotla ulaşım 70 dolar civarında olacak.
5. Karanlıktan sonra seyahat etmeyi planlayan sürücüler son derece ihtiyatlı olmalıdır. Ana tehlike, dolambaçlı yollarla değil, sık sık yola çıkan yerel hayvanlarla ilişkilidir. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
6. Tasmania’daki toplu taşıma, geniş bir otobüs güzergahları ağı ile temsil edilmektedir. Tüm rotaların kesin bir zaman çizelgesi olması gerektiği halde, kesintiler ve gecikmeler yaygındır. Belli kasabalarda turistler yürüyerek özgürce hareket edebilirler; uzun mesafeli otobüsler için rezervasyon gerekmektedir.
7. Popüler ulaşım şekli bisiklettir; Birçok kiralık ofisden birinde kiralayabilirsiniz. Tazmanya bisiklet sürmek için mükemmel koşullara sahiptir; Bütün şehirlerdeki bu iki tekerlekli taşımayla rahatça hareket etmek mümkün.
  Tazmanya topraklarının neredeyse yarısı, ekoturizmin hayranları için ideal yerler olan vahşi bölgelerle doludur. Turistler, en güzel rezervlerinden birine kısa bir tur atmaya ya da milli parklardan birinde birkaç gün … Açık
8. Gastronomik turizmi savunanların mutlaka turist ofislerinden birinde Tassie Yemek Kartı satın almaları önerilir. 30 gün sürer ve 6 kişilik bir grup için tasarlanmıştır; Kart, ülkenin en popüler restoranlarında ve marketlerinde indirimlerden yararlanmanızı sağlar. Bir seyahat rehberi bir haritaya hoş bir ek olacaktır; Tazmanya’nın en popüler restoranlarının ve alışveriş yerlerinin listesini içerir.
Tasmanya - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6

Tasmanya’da Nereleri Ziyaret Etmeli - Benzersiz Yerler

Franklin Nehri

From the series “Rafting için En Tehlikeli Nehir Akıntıları”
Cesur yolcular için 7-10 gün süren heyecanlı seferler gerçekleştiriliyor. Bu nehir yürüyüşleri sırasında sadece nehir yolculuğunun yanı sıra, yerel doğanın özelliklerinin yanı sıra Tazmanya doğa rezervinin en nadir hayvan ve kuş türlerinden de keyif alabilirsiniz. Rafting'in pitoresk alanlar üzerinden yürüyüşlerden daha önemli olduğu turistler, 'suyolu' üzerindeki karmaşık engellerin çeşitliliğini takdir edeceklerdir. … Devamını oku

Tasmanya ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

OrangeSmile araç kiralama Tasmanya’da araba kiralama

Tayland, COVID-19 Politikasını Gevşetiyor

Tayland'daki Yeni Yıl etkinliklerinin bu yıl daha fazla insanı getirmesi muhtemel çünkü herkes karantinalardan ve normal hayata özlem duymaktan bıktı. Tatil sezonu için Pattaya, Krabi veya Phuket'te otel rezervasyonu yapan birçok turist de katılmak istiyor. Şampanya yılbaşı kutlamalarının vazgeçilmez içeceği haline gelirken akıllara alkol tüketimi sorusu geliyor. Hükümet, Yeni Yıl geri sayımı sırasında alkollü içki servisine izin verdi, ancak 1 Ocak 2022'de saat 1'e kadar sadece açık hava kafe ve restoranlarının bunu yapmasına izin verilecek. Bu kural ülke çapında geçerlidir. Oku bunu

05.02.2023

Tasmanya Fotoğrafları

Tasmanya haritasında servisleri (eczane, polis, otopark, bankalar) arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Tasmanya Çevresindeki Şehirler için İpuçları

Tasmanya Seyahati - Tavsiyeler ve İpuçları. Alınması gereken önlemler, uymanız gereken kurallar, ve Tasmanya’da yapmaktan kaçınmanız gerekenler. Seyahatinizin beklenmedik sürprizler olmadan, pürüzsüz ve kolay geçmesi için yardımcı oluyoruz.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018