OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
Polonya

Polonya’da Yolculuk - Yollar, Havaalanları, Demiryolu, Otobüsle Ulaşım

Krakow Cathedral   Polonya’daki ulaşım altyapısı oldukça yüksek bir seviyeye yükseltildi. Hem devletin hem de sakinlerin ulaşım konusuna aşırı titizlikle yaklaştıklarını bilmek ilgi çekicidir. Bu nedenle, turistlerin genellikle ülke çapında hareket etmekte herhangi bir problemleri yoktur. Buradaki tüm ulaşım araçları her zaman tam olarak programa göre çalışır. Yolculuk sırasında araçta öngörülemeyen bir durum meydana gelse bile, örneğin bir arıza, yolcular, mümkün olduğunca çabuk bir şekilde bir analog aktarmaya aktarılır. Ülke içinde uçakla, trenle, otobüsle, metroyla veya tramvayla seyahat edebilirsiniz. Araba kiralama seçeneği de turistler arasında çok popüler.
  Sadece Polonya’da değil tüm Avrupa’daki en şık otellerden biri, Hotel Blow Up 5050 Poznan Bulvarı’dır. İçerdeyken turistler kendilerini siyah beyaz …
Devamını oku
Polonya topraklarında on hava limanı vardır. En büyük havaalanı başkentin yakınlarındadır. Ülkenin Avrupa Birliği’ne katılımından sonra, havalimanlarındaki hizmet kalitesinin ve terminallerin görünümünün iyileştiği belirtilmelidir. Hepsi çağdaş uluslararası gereksinimlere uygun olarak modernleştirilmiştir. Terminallerin sınırları içindeki altyapı, seyahat sırasında bir gezgin için gerekli olan herşeyi mümkün kılmaktadır. İç hatlar da çok popüler. Ülkenin karşı uçlarına sadece seksen dakika içinde ulaşabilirsiniz. Genel olarak, şirketlerin fiyat politikası oldukça uygun maliyetlidir. Bununla birlikte, biletlerin fiyatı tatillerde artabilir.
Demiryolu, küçük illeri birbirine bağlayan Polonya’nın en büyük şehirleri boyunca gerilir. Böylece, ülkenin en uzak bölgeleri arasında trenle kolayca seyahat edebilirsiniz. Polonya’nın sınıflarına ve hareket hızına bağlı olarak oldukça geniş bir grup trene sahip olduğunu belirtmek gerekir. Bu sonuçta biletin maliyetini belirler. “Ekspres” trenlerin başlangıçtan son noktaya kadar duraklamadan, gerekli şehre hızlı bir şekilde ulaşmanızı sağladığını lütfen unutmayın. Demiryolu ağını işleten tüm uluslararası trenler çoğunlukla oldukça iyi durumda. Düzenli olarak bakımdan geçerler, bu nedenle kırılma vakaları nadirdir. Vagonların iç kısımları (hareketsiz tipte bile) maksimum temizlik ve temizliğe kadar korunur. Polonya’daki trenlerin hareketi ile ilgili tüm bilgiler, tren istasyonunu arayarak sevk memurundan alınabilir.
  Polonya, en güzel ve muhteşem otelleri barındıran çok sayıda saray ve kaleye sahiptir. Bu gerçek, kraliyet tarzı dinlenme fikrini önemli ölçüde değiştirebilir. …
Devamını oku
Toplu taşıma filosu da çok iyi durumda. Hükümet düzenli olarak onarım çalışmaları ve otobüs ve diğer araçların tamamen yenilenmesi için cömert sübvansiyonlar tahsis etmektedir. Bu arada, bir şehir içinde hareket etme sorunu varsa, otobüsler en popüler ulaşım şeklidir. Komşu şehirler arasında otobüsle de seyahat etmek mümkündür. Diğer yandan uzun mesafeli geziler nadirdir, çünkü uzun mesafeler trenle seyahat etmeyi tercih eder. Ayrıca Polonya’nın büyük şehirlerinde tramvay yolları bulacaksınız. Konforlu koltuklar ve klima ile donatılmış modern çağdaş ulaşım araçları, özellikle geziler yapar. Biletlerinizi kiosklarda veya doğrudan sürücüden satın alabilirsiniz. Varşova’da bir metro var. Yeraltı trafiği kavşağı tamamen anlaşılabilir ve turistlerin yararı için İngilizce dilinde bilgi stantları bulunmaktadır.
Yolcu otobüslerinden ve elektrikli trenlerden bağımsız olarak ayrılmak istiyorsa, bir araba kiralamak mümkündür. Ayrıca, ilgili kurumlar sadece tüm büyük ve popüler turistik şehirlerde değil, birçok terminalin sınırları içinde yer almaktadır. Karayolu trafik kuralları, Batı Avrupa standardıyla uyumludur. Bir araba sürmek için geçerli bir uluslararası sürücü belgesine ihtiyacınız olacak. Şehir içinde, gün içerisinde saatte 50 kilometreye kadar hızlarda seyahat edebilirsiniz. Geceleri hız limiti saatte 80 kilometreye çıkar. Şehirlerin eteklerinde saatte 90 kilometre hızla seyahat edebilirsiniz. Polonya lüks modern otoyollara sahiptir. Bu yüksek hızlı bölümlerde saatte 130 kilometre hızla hareket etmek mümkündür. Ülkenin oldukça sıkı trafik yasalarına sahip olduğunu ve herhangi bir kırılma cezasının en az 25 dolar olduğunu hatırlamakta fayda var.
  Polonya derin dini bir ülkedir ve bu nedenle sakinleri Noel ve Paskalya gibi tatillere karşı özel bir tavır sergilerler. Bütün aile Noel arifesinde şenlikli masada …
Devamını oku
Araba kiralamanın bir alternatifi taksiye binmek olabilir. Ülkenin her yerinde tek bir taksi hizmeti bulunduğuna ve “919” sayısına ulaşılabileceğine dikkat edilmelidir. Dağıtımcılar Lehçe veya İngilizce konuşabilir. Taksi çağırmak ücretsizdir. Ülkede çeşitli şehir ve bölge taksi şirketleri de var. Kural olarak, arabalara bir metre takılır veya bir seyahatin maliyeti servis operatörü tarafından hesaplanır. Her biri için evrensel olan taksi hizmetleri için bir kural var - şehir sınırları içinde herkes şirketlerin belirlediği tarifeleri takip etmelidir. Gece (saat 10: 00’dan önce ve sabah 6’dan önce) ya da tatillerinde şehrin dışındaki bir gezi, artan bir oranda hesaplanacaktır. Çoğu zaman, pick-up maliyeti tüm taksi hizmetlerinde aynıdır ve en az altı zlotis’dir.
Ülkenin bütün batı kesiminin Baltık Denizi ile sınırlanmış olması ve kanalların ve nehirlerin ülkenin her tarafına akması nedeniyle, su taşımacılığı mevcuttur, ancak sadece sıcak mevsimde. Polonya’nın ana nehirlerinde düzenli geziler yoktur. Bu servis sadece yolcu gemilerine açıktır. Ayrıca bir gemi, astar, yat veya sahil boyunca gezmek için bir tekneye binebilirsiniz. Son zamanlarda bisiklet, ülkede aktif olarak gelişmektedir. Ülkenin düz arazisi buna katkıda bulunur. Herhangi bir şehirde bisiklet kiralayabilirsiniz. Ancak, sadece büyük şehirler modern bir bisiklet yolu ağına sahiptir. Bu nedenle, kentin haritasını almak için bisiklet kiralama ile birlikte birçok turist sunulmaktadır. Bisikletler hosteller ve oteller yakınındaki otoparklarda kalabilir. Trenle seyahat ederken bunları yanınıza alabilirsiniz.

Ana Havaalanları ve Havayolu Ulaşımı

  Modern Polonya topraklarında on adet havaalanı bulunmaktadır. En büyük hava limanlarından biri Bydgoszcz Havaalanı’dır. Kuyavian-Pomeranya Voyvodalığı’ndan sadece üç kilometre uzaklıktadır. Bu, toplu taşıma ile havalimanına ulaşmayı çok kolaylaştırıyor. Otobüsler arasındaki aralıklar yarım saatten fazla değildir. Özel otomobiller, transferler ve taksiler için terminalin önünde büyük bir otopark var. Havalimanlarının topraklarında, çeşitli dükkanlar, kafeler, hediyelik eşya dükkanları ve atıştırmalık barları dahil bir uçuştan önce veya sonra rahat dinlenmek için ihtiyacınız olan her şeyi bulacaksınız. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Polonya topraklarında, sıcak ve nemli Atlantik hava kütleleri ile yaz mevsiminde kuraklık ve kış aylarında şiddetli bir soğukluğu kışkırtan Doğu Kıtaları …
Devamını oku
Ülkenin ana havalimanı, Varşova’da bulunan Okecie’dir. Resmi olarak, hava limanı klasiklerin en büyük bestecisi olan F. Chopin’in adını taşır. Havaalanı başkentin merkezine sadece sekiz kilometre uzaklıktadır. Bu nedenle, hava limanından toplu taşıma ile kolayca ulaşılabilir. Taksiler 50’den fazla zlotiye mal olmamalıdır. Terminallerin yakınında iki park yeri vardır: biri kişisel arabaları bırakmak için, diğeri ise transferler ve taksiler için. Havalimanında çeşitli dükkanlar, salonlar, kafeler ve restoranlar, küçük lokantalar, kreş odası, engelliler için özel donanımlı yerler, uluslararası ve yerel bankaların ofisleri, döviz büroları ve diğer kullanışlı yapılar bulacaksınız.
Varşova yakınlarındaki bir sonraki havalimanı Modlin’dir. Başlıca Polonya havaalanını rahatlatmak için özel olarak inşa edilmiştir. Terminalden Varşova’ya kırk kilometreden fazla değil. Düzenli toplu taşıma bu güzergahı katlar. Havaalanı çok rahat ve kullanışlı. Her yolcu için tam teşekküllü bir Avrupa servisi mevcuttur. Aynı zamanda, hava limanı günde yaklaşık 7 bin yolcuya hizmet veriyor. Bir sonraki büyük uluslararası havalimanı, John Paul II adındaki Krakow Balice’dir. Ayrıca, az gelişmiş ve düşünceli bir altyapıya sahiptir. Ücretsiz modda yalnızca ilk 15 dakika boyunca kullanılabilen bir Wi-Fi ağı var. Burada küçük kafelerde ve renkli yerel restoranlarda yiyebilirsiniz. Bölgede ayrıca ATM’ler, döviz bozdurma noktaları, gümrüksüz satış mağazaları ve hediyelik eşya mağazaları bulunmaktadır.

Demiryolu, Otobüs, Havayolu ve Denizyolu Ulaşımı

  Polonya’nın mükemmel bir ulaşım altyapısı var. Bu nedenle, turistler kendi bölgeleri boyunca rahat ve rahat olacak şekilde seyahat edeceklerdir. Şehir içinde otobüsle hareket etmek en uygunudur. Herhangi bir şehirdeki her yarım saatte bir otobüs, kendi otobüs terminallerini farklı yönlere bırakmaktadır. Ayrıca gezilerin programa sıkı sıkıya bağlı olduğu da unutulmamalıdır. Otobüs biletleri yol kenarı büfelerinde veya otomatlarda satın alınabilir. Sürücüden bir bilet almayı seçerseniz, biraz daha pahalıya mal olabilir. Kentsel ulaşım filosunun tamamı düzenli olarak servis edilen modern, kullanışlı otobüslerden oluşmaktadır. Araçlardaki salonlar temiz ve düzenli. Ayrıca komşu bölgeler arasında otobüslerle de hareket edebilirsiniz. Ancak, uzun mesafeli yollar için otobüs kullanımı oldukça nadirdir, çünkü bu durumda, yerel halk demiryoluna tercih etmektedir.
  Polonya’nın ekonomik durumu gerçek bir dünya olayı olarak kabul edilmektedir. Küresel kriz ve inanılmaz derecede karmaşık finansal problemler içinde, Polonya …
Devamını oku
Büyük şehirlerde ayrıca bir tramvay servisi de bulacaksınız. Polonya’nın başkenti Varşova’da bir metro var. Metro istasyonlarının oldukça büyük olduğunu ve yeraltı kavşağının kendisinin uygun olduğunu lütfen unutmayın. Uyku alanlarına ve şehrin histerik ve idari merkezine götürür; Bu yüzden metro turistler ve yerliler arasında çok popüler. Bu alanların bisiklet yardımıyla bağlanması da mümkündür. Ancak, Polonya’da bisiklet sürmenin henüz yeni başlamaya başladığı ve büyük şehirlerde bile, şu ana kadar rahat ve geniş kapsamlı bisiklet şeritlerinin bulunmadığı belirtilmelidir. Onların yokluğunu göz önünde bulundurarak, her zaman yerlilerle iyi gitmeyen yaya bölgelerini gezmek zorunda kalacaksınız. Ayrıca bisikletçilerin iki sıra halinde hareket etmesinin yasak olduğu da dikkate alınmalıdır. Bu yasaya uyulmaması katı bir cezayı çekebilir.
Estatua de Neptuno Düz rahatlama sayesinde demiryolu ağı ülkenin tüm bölgelerini kapsamaktadır. Trafik değişimi en uzak şehirlerden geçerek onları uzak bölgelere bağlar. Trenlerin sınıflarına ve hareket hızına bağlı olarak değiştiğini lütfen unutmayın. Tek bir bölgenin ötesine geçmeyen yavaş trenler var ve ayrıca sadece gündüz veya günün her saatinde çalışan hızlı trenler de var. Hızlı trenlerle günlük geziler de mevcuttur. Ayrıca, yiyeceklerin bilet fiyatına dahil olduğu, artan konfor sunan ekspres trenler de vardır. Uluslararası rotalarda çalışan tren biletleri ayrı olarak satılmaktadır. Ayrıca özel gece yarısı ifade eder. Onların tuhaflıkları, ilk duraktan son noktaya, tek bir duraklama olmadan hareket etmeleridir. Bu, mümkün olan en kısa sürede gerekli şehre ulaşmanızı sağlar.
Ülke tarihi ve kültürü için önemli anıtlar ve mimari yapılar. …
Devamını oku
Hızlı veya yavaş trenler için biletler belirli bir trene değil, güzergahın kendisine aittir ve sadece bir gün içinde geçerlidir. Diğer tren türlerinde biletler, sınıflarına göre satın alınır. Trenler rezervasyon hizmeti sunuyorsa, o zaman sadece bilet gişelerinde bilet satın alabilirsiniz. Hemen hemen tüm trenler, sadece küçük atıştırmalıkları satın alabileceğiniz, aynı zamanda tam bir öğle yemeği yiyebileceğiniz, rahat ve şık bir yemek vagonuna (vagon restoran) sahiptir. 26 yaşın altındaki yolcular yüzde yirmi indirim hakkına sahiptir. Diğerleri bir kimlik belgesi sunmadan tren bileti satın alabilir. Yolculuk sırasında yolcunun, teftiş anından önce biletlerini kaybetmesi durumunda, o zaman büyük bir para cezası yazılacağını unutmayın. Seyahatlerde tasarruf etmek için hafta sonu bileti satın alabilir ve sınırsız seyahatler yapabilirsiniz. Banliyö trenlerinin birçok şehirde çalıştığını lütfen unutmayın.
Wzgorze Partyzantow Varşova’da en büyük olan Polonya’da on havalimanı bulunmaktadır. Genel olarak, sadece büyük şehirler arasında hızlı trafiğe ihtiyaç duyanlar iç ulaşım hizmetlerini kullanırlar. Başka bir ulaşım aracıyla illerde seyahat etmek en iyisidir. Bir uçakta iç hat uçuşunun maksimum süresi seksen dakikayı geçmez. Bilet yaklaşık 80 dolara mal olacak. Ancak bayramlarda havayolu şirketleri fiyatları artırabilir. Taksi hizmetleri de ülkede yaygındır. Kural olarak, sürüş maliyetini doğrudan dağıtıcıdan hesaplayabilirsiniz. Minimum alma maliyeti yaklaşık altı zlotis olacaktır. Şehrin sınırları içinde bir kilometrelik bir yolculuğun maliyeti üç ila dört zlotis arasındadır. Şehir dışı tarife, kilometre başına en az altı zlotis’dir. Tarifeler, geceleri ondan başlayarak, sabah altıya kadar da artabilir. Taksiyi beklerken her saat için en az 45 zlotiye mal olacak.
  Polonya’nın geleneksel mutfağı çeşitlidir; Fransa, Rusya, Avusturya ve Ukrayna da dahil olmak üzere birçok farklı ülkeden etkilenmiştir. Polonyalı …
Devamını oku
Polonya’daki yollar sadece harika. Bu nedenle birçok turist araba kiralamayı tercih ediyor. Bunu şehir acentesinde veya havalimanı terminalinde yapabilirsiniz. Bunun için uluslararası bir sürücü belgesi göstermeniz gerekecek. Ancak, kiralık bir arabada büyük bir şehrin etrafında hareket etmek uygun olmayacaktır. İlk olarak, ülkede sıkı kısıtlamalar vardır. Şehirdeki maksimum hız sınırı, öğleden sonra saatte 50 kilometre ve gece saatte 80 km’dir. Lütfen turist şehirlerinde sık sık büyük trafik sıkışıklığı olduğunu unutmayın. Böyle bir durumda, yaya olarak ya da toplu taşıma ile daha hızlı ve daha ucuzdur. Ancak şehirler arasında, kiralık bir arabada seyahat edebilirsiniz. Modern karayollarında saatte 130 kilometreye varan hızlarda sürülebileceğini belirtmek gerekir. Ülkede birçok nehir ve su yolu akmaktadır ve buralarda akan tekneler bulabilirsiniz. Ancak, bu bir ulaşım aracı değil, turistik eğlence demektir. Baltık Denizi kıyısındaki turistler, kruvaziyer gemileri, gemiler ve küçük yatların yanı sıra sıcak mevsimlerde de hizmet vermektedir.
Polonya rehberi bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20

Polonya’nın Şehirlerinde Fantastik Turlar ve Geziler

Ülke haritaları Polonya haritaları
OrangeSmile.com'da araba kiralama Araba kiralama
Şehirler haritası Polonya şehir haritası
Tüm ilgi çekici yerlerin haritası Polonya gezi haritası

2022'de 9 Yeni Otel Açmayı Tercih Etti

Eylül 2022'de Oslo'daki Sommerro oteli, özenle restore edilmiş 1930'lardan kalma Art Deco binasında hizmet vermeye başlayacak. Bu bina, Norveç başkentinin tarihi bir mahallesi olan Frogner'in gerçek bir simgesidir. Milyonlarca dolarlık bir yenileme, Norveç'teki en büyük koruma projesini özenle, 56 rezidans dahil 231 odalı modern bir otele dönüştürdü. Preferred, 2022'de New York'ta The Wall Street Hotel, Singer Island'da (Florida, ABD) Amrit Ocean Resort & Residences, Zanzibar'da TOA Hotel & Spa, Washington'da Pendry otel ve Pendry Park City olmak üzere beş otel daha açacak. Utah'ta bir otel. Oku bunu

09.02.2023

Polonya Fotoğraf Akışı

Polonya Şehirleri için Seyahat Tavsiyeleri

Kraków
3. Yaz tatillerinde pek çok kampüs otel olarak çalışır. Şehrin pek çok oteli olmadığı için konaklamalarda tasarruf etmek isteyenler için gerçek bir yardım olacaklar. 4. market Square, hediyelik eşya dükkanlarının bulunduğu bu mekanda hediyelik eşya arayanlar için en uygun yerdir. 5. Çoğu müze fotoğraf çekmeyi ve ek ücret karşılığında video çekme imkânı verir, bu nedenle gezi başlamadan önce sizinle birlikte bir kamera çekip gelemeyeceğinizi … Devamını Oku
Varşova
3. Kentin çoğu kilisesinde ve müzesinde fotoğraf ve video çekimlerine izin verilmektedir. Ancak, bazı kurumlarda bu küçük bir ek ücret karşılığında mevcut olabilir. Turistlerin hatırlaması gereken tek şey, yasaklanmış fotoğraf ve video çekim türlerini kullanmak değildir. Flaşı fotoğraf ve video çekimi sırasında kullanmayın. 4. Müzeler ve diğer kültürel kurumlar genellikle Polonya dilinde geziler düzenler, böylece gezginlerin önceden bir rehber satın … Devamını Oku
Wrocław
3. Para birimi sadece bankalarda ve özel döviz bürolarında değiştirilebilir. İçindeki döviz kuru önemli ölçüde değişebilir. Özel döviz kuru ciddi bir suç sayılır, bu nedenle hiçbir durumda özel kişilerin hizmetlerini kullanamazsınız. 4. Kent, iyi gelişmiş bir toplu taşıma sistemi ile ayırt edilir. Tüm ulaşımın iki tarifesi vardır - bir gün ve bir gece. Gece ücreti 23: 00’ten sonra geçer. Kural olarak, bir sürüş maliyeti 2 - 3 kat artar. 5. Taksi … Devamını Oku
Gdańsk
3. Haziran ayından ekim ayına kadar olan süre, Gdansk'ta dinlenmek için en iyi zaman olarak kabul edilir. Yılın bu döneminde şehir her zaman birçok gezgin tarafından ziyaret edilir. Tatil sezonunda her zaman kayda değer bir otel odası sıkıntısı vardır, bu nedenle, rahatlamak isteyen turistlerin otel odalarını önceden rezervasyon yaptırmayı düşünmeleri gerekir. Yaz aylarında turistler yalnızca çok sayıda otel ve kampüste değil, aynı zamanda özel partilerden … Devamını Oku
Łódź
3. Özel otoparklardan bir taksi alınmalı veya telefonla aranmalıdır, arabaları sokaklarda durdurmak alışılmış değildir. En yüksek fiyatlar, tren istasyonlarına ve otellere yakın park etmiş taksi arabaları tarafından verilmektedir. 4. Hizmetin restoran ve kafelerde olmasını isterseniz, bazı ipuçları ekleyebilirsiniz. Ancak, nakit para ödülü zorunlu değildir. Lüks restoranlarda toplam siparişin% 10'una kadar bahşiş vermelisiniz. Küçük ve küçük işletmelerde% … Devamını Oku
Katowice
3. Ulusal para biriminin yanı sıra, bazı özel mağazalar ve kafeler ABD doları cinsinden ödemeleri kabul edebilir. Ancak, turistlerin böyle bir durumda döviz kurunun en iyisi olmayacağını akılda tutmaları gerekir. Şehirde çok fazla döviz bürosu bulunmamakta ve hizmetleri için oldukça yüksek bir ücret talep edebilmektedirler, bu yüzden sınırda ya da havaalanında para alışverişi yapmanız önerilir. 4. Şehirde ziyaretçilerin kredi kartı ile ödeme yapabilecekleri … Devamını Oku
Białystok
3. Taksi hizmetleri de günün saatine bağlı olarak farklı bir fiyat var. Gündüz fiyatlandırma genellikle 6:00 ile 22:00 arasında sürer. Geceleri, aynı taksi yolculuğu yaklaşık iki kat daha fazla mal olacak. 4. Hiçbir koşulda turistler, her zaman büyük otellerin yakınında bulunan işaretsiz taksilerden faydalanmamalıdırlar. Bu gayri resmi taksi şoförleri arasında oldukça fazla dolandırıcı var. Bir taksinin bir sayacı olmaması durumunda, sürüşün fiyatını … Devamını Oku
Lublin
3. Büyük turist grupları için taksi hizmetleri avantajlı olacaktır. Taksi ücretleri oldukça uygun, ancak öğleden sonra 10: 00'dan sonra daha yüksek bir gece ücreti olduğunu unutmayın. 4. Yerel halk için favori ulaşım modlarından biri bisiklettir. Uygun bisiklet yolları her yerde, pek çok kiralama noktasından birinde iki tekerlekli araçlar kiralanabilir. 5. Lublin'deki en pahalı otellerden bazıları tarihi bölgede ve şehrin merkezi sokaklarında bulunmaktadır. … Devamını Oku

Polonya Şehir Haritası - İpuçları

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018