OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
Polonya

Polonya’nın İklimi ve Ziyaret için En İyi Mevsim. Güncel Hava Tahmini

Centrum Kultury Zamek   Polonya topraklarında, sıcak ve nemli Atlantik hava kütleleri ile yaz mevsiminde kuraklık ve kış aylarında şiddetli bir soğukluğu kışkırtan Doğu Kıtaları arasında sürekli bir savaş var. Bu yüzden ülkedeki hava durumunu “sabit” olarak adlandırmak zor. Birkaç saat sonra sıcak ve güneşli bir sabah, yoğun gök gürültülü havalarda nemli ve yağışlı bir hava ile değiştirilebilir. Genel olarak, ülkede kış ve yaz oldukça parlak bir şekilde sunulmaktadır ancak mevsimsel dönemler için geçerli değildir. Orta kıta iklimi, Aralık ayının başlamasıyla tüm ihtişamıyla kendini gösterir. Hava hemen ayaz hale gelir ve zemin kayda değer karlarda örülür. Ülkedeki ortalama sıcaklık -3 ° C ila 1 ° C arasındadır. Geceleri, sıcaklık -6 ° C’ye kadar düşebilir.
Ülke tarihi ve kültürü için önemli anıtlar ve mimari yapılar. …
Devamını oku
Ocak ayında Atlantik kütlelerinin büyük akışları daha da düşük bir sıcaklığa sebep olur. Gün boyunca hava nadiren 3 ° C’den daha sıcaktır ve gece sıcaklığı -8 ° C ila -9 ° C arasındadır. Ocak ayında yağış nadiren görülür. Ancak, thaws yokluğu nedeniyle, kar Aralık ayı boyunca kalır. Polonya’nın kuzeybatısındaki iklim daha nemli ve ılımandır. Ocak ayında, karın yavaş yavaş eridiği ve hava sıcaklığının 1 ° C’nin içinde olduğu görülebilir. Şubat ayında, karla kaplı alanlar genellikle yalnızca ülkenin dağlık bölgelerinde bulunur. Hava yavaş yavaş ısınır ve gündüz -1 ° C’nin altına düşmez. Ancak kışın sıcaklık hala -5 ° C’ye ulaşabilir.
Mart ayında oldukça istikrarsız bir hava olmasına rağmen, Polonya’da bahar oldukça hızlı geliyor. Günlük sıcaklık 5 ° C’ye ulaşır, ancak geceleri hafif donmalar meydana gelir. Kıyı bölgelerinde, genellikle güçlü martılar genellikle Mart ayında meydana gelir. Sıklıkla bu dönemde, fırtına uyarıları duyurulur, ancak son yıllarda yıkıcı nitelikte güçlü kasırgalar yaşanmamıştır. Bu nedenle, bu sadece resmi bir ihtiyati tedbir olarak düşünülebilir. Polonya’da ilkbaharın gerçek sıcaklığı takvim verilerine göre geliyor ve nisan ayı ortasında düşüyor. Bu sırada hava sıcaklığı en az 13 ° C’dir. Doğa yavaş yavaş hayat bulur ve hava, çiçek açan floranın inanılmaz lezzetleriyle doludur. Geceleri, sıcaklık 2 ° C’nin altına düşmez. Bu dönemde Baltık kıyılarındaki hava en soğuk havadır. Çoğu zaman, gün boyunca hava sıcaklığı 9 ° C eşiğini aşar. Mayıs ayında güneşli günlerin sayısı devam eder ve hava 20 ° C’ye kadar ısınır. Akşamları ve geceleri geceleri, hala soğuk (yaklaşık 8 ° C). Bu dönemde iklim, ancak istikrarsız olmaya devam ediyor. Bazen nispeten küçük dona sahip geceyi ılık güneşli bir gün izleyebilir. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Polonya, farklı ilgi çekici yerler ve yer işaretleri ile dolu muhteşem bir ülkedir. Zengin geçmişi ve görkemli doğası olan bu ülke ziyaretçileri kayıtsız …
Devamını oku
Haziran’ın başlangıcında, hava daha da sıcak olur. Kural olarak, yaz aylarında Polonya’da ortalama sıcaklık en az 22 ° C’dir. Bu ay boyunca yağışlar sıklıkla düşer ve gündüz hava sıcaklığı 10 ° C’ye düşebilir. Hava akışları yeterince orta, ama artan nem zaten hissedilmeye başlıyor. Temmuz ayında, Polonya’nın kuzey ve batı kesimlerinde, ülkenin nemli ve serin havası oldukça yaygındır ve ülkenin karşı tarafı güneşli günlere ve sıcak havalara sahiptir. Orada hava sıcaklığı 25 ° C’ye ulaşabilir. Bununla birlikte, hava ve yağışta keskin bir bozulma olasılığı yüksektir. Polonya’da Ağustos daha da istikrarsız. Sıcaklık basitçe yukarı ve aşağı yönde dalgalanır. Bulutlu havalarda, hava sıcaklığı 26 ° C’ye düşebilir, ancak güneş çıktığı anda, hava hemen 24 ° C’ye kadar ısıtır. Geceleri zaten çok daha soğuk, yaklaşık 12 ° C. Sonra tekrar, deniz en fazla 22 ° C’ye kadar ısıtır.
Eylül ayında Polonya’da hava hala sıcak ve öngörülemez. Eylül günlerinin üçte biri uzun süreli yağışlarla karakterizedir. Ortalama sıcaklık 20 ° C’dir, bazı yerlerde sonbahar mevsimi 25 ° C’ye kadar ısıtılmış hava ile başlar. Ekim ayında güneşli günlerin sayısı daha da az. Yağmur yağmazsa, hava hala nemli ve bulutlu kalır. Geceleri Baltık Denizi bölgesinde, ilk donlar görülebilir. Gün boyunca hava sıcaklığı 14 derecelik işaretin ötesinde keskin bir şekilde düşer ve gece de 5 ° C’nin altına düşer. Bu dönemde en yumuşak ve en sıcak hava merkezi bölgelerde görülür. Kasım ayında, tipik bir sonbahar paternine sahibiz: ağır sızan bulutlar, kasvetli hava, nemli, düzenli yağışlar ve sıklıkla yerlilerin mülkiyetine zarar veren çitler. Hava, özellikle ülkenin dağlık bölgelerinde yaygındır. Gün boyunca hava sıcaklığı 6 ° C’ye kadar ısınır ve geceleri hava sıfır derecedir.

Polonya Seyahati için En İyi Zaman

Orthodox cathedral in Warsaw   Polonya yılın herhangi bir zamanında turistler için ilginç bir yer olacak. Ancak, seyahat için seçilen zamana bağlı olarak, ülke çok çeşitli eğlence sunabilecektir. Turizm mevsiminin zirvesi ilkbaharın sonlarına düşer ve yaz sonuna kadar sürer. Bu dönemde, sadece büyüleyici bir plaj tatilinin keyfini çıkarmanın yanı sıra kapsamlı bir rehabilitasyona da katılabilirsiniz. Bunun nedeni, ülkenin bunun için yaratılmış ideal koşullara sahip olmasıdır. Ayrıca, oldukça fazla turist, ilginç Avrupa geleneklerini ve inanılmaz sokak kutlamalarını izlemek için Noel’i ve Polonya’daki tüm Yeni Yıl tatillerini kutlamaya karar verir. Sezon dışı dönemde Polonya’daki en düşük turist akışı gözlenir. Her nasılsa tatilciler, tur operatörleri ve yerel oteller cazibesine turlar sadece çarpıcı indirimler sunuyoruz. Sezon dışı dönemde alışveriş yapmak, gezmek, ülkenin en pitoresk köşelerini ziyaret etmek veya bir iş kurmak için izcilik yapmaktan keyif alabilirsiniz.
  Tarihte ve mimaride yapılmış çok sayıda anıt, Polonya’daki turistleri bekliyor. Polonyalıların zorlu yaşamı hakkında bilgi edinebilirsiniz. Sayısız …
Devamını oku
Polonya ziyaretinizin amacı ülkenin tarihi mirası ile geziler ve tanışma ise, o zaman yolculuk için en iyi zaman Mayıs ayı sonu ve Eylül ayı sonuna kadar. Bu dönemde hava çok sıcak ve yağış miktarı az olacak. Ancak, şu anda antik kaleler ve gizemli kaleler gibi tüm popüler turistik yerler ziyaretçilere kapalı. Polonya’nın bütün batı kısmı, sade ve keyifli Baltık Denizi ile sınırlanmıştır. Polonya’nın henüz plaj tatilleri arayan turistlerle bir ilgisi olmamasına rağmen, yaz aylarında, binlerce yolcunun güneşlenmek, su ve denizden zevk almak için buraya gelmeleri gerekiyor. Yüzme sezonu haziranın ilk günlerinde açılır ve ağustos sonuna kadar sürer. Ancak sonbaharın başlangıcından bu yana eylül sonbahar dönemi uygun değildir, çünkü hava sıcaklığı keskin bir şekilde düşer. Polonya’da vakit geçirmenin bir başka harika yolu da hem iç hem de uluslararası bir yolculuktur (İsveç ve Danimarka). Herhangi bir sezon bu tür eğlence için uygundur. Ancak, elbette en yüksek fiyatlar yaz aylarında.
Avrupa kayak merkezlerine ekonomik bir alternatif arıyorsanız, Polonya’ya dikkat etmelisiniz. Sezon aralık ayının başından itibaren açılır ve Mart ayının yirminci günü sona erer. Kayak merkezlerine en pahalı ve kalabalık turlar, Yeni Yıl ve Noel tatilleri sırasında gerçekleşir. Ülke, bu merkezlerin yılın herhangi bir zamanında ziyaret edilebileceği şekilde kapsamlı bir altyapı geliştirdi. Yine de, fiyatlar biraz daha pahalı olsa da, Mayıs ayından Ağustos ortasına kadar sizin için en rahat olacak. Amacınız alışveriş için Polonya’ya gitmekse, ülkede iki büyük satış olduğunu bilmek önemlidir. İlki Noel’den Ocak ortasına kadar olan dönemdir. Ancak satışların ikinci haftası temmuz ayı sonundan başlayıp Ağustos ortasına kadar devam ediyor. Mümkün olduğunca yerel geleneklere yakınlaşmak ve Polonya zihniyetini anlamak istiyorsanız, ziyaretinizi büyük çaplı kutlamalar ile örtüşecek şekilde planlamanız tavsiye edilir. Örneğin, 1 Kasım - 1 Nisan tarihleri ​​arasında Bağımsızlık Gününün kutlandığı 11 Nisan günü, şaka günü (şakaların heyecan verici bir günü), 14 Şubat - Sevgililer Günü, 21 Ocak ve 22 Ocak - Büyükanne ve Büyükbaba Günü ve Aralık ayında 6 - Aziz Nikolaos Günü. Bu günlerde, tüm turistlerin uğrak yeri olan parlak kutlamaları ve festivalleri ülkeye yayıyor.

Polonya’nın Şehirlerinde Fantastik Turlar ve Geziler

Polonya Güncel Hava Tahmini

Polonya için rüzgar koşulları haritası

Polonya için sıcaklık tahmini haritası

1. '+' Düğmesiyle Polonya’nın belirli bölgelerini yakın laştırabilirsiniz.
2. Bunun yanında, fare düğmesiyle haritayı alıp diğer ülkelerin sıcaklıklarını görmek için hareket ettirebilirsiniz.

Polonya için yağmur tahmini

1. Bu haritanın üzerindeki kontrol panelini kullanarak önümüzdeki 10 gün içinde herhangi bir süre Polonya’da yağış tahminini kontrol edebilirsiniz.
2. Üst kontrol panelinden, aşağıdaki hava parametrelerini kontrol edebilirsiniz: Sıcaklık, Bulut örtüsü, Yağış, Rüzgar ve Basınç.
Polonya rehberi bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
Ülke haritaları Polonya haritaları
OrangeSmile.com'da araba kiralama Araba kiralama
Şehirler haritası Polonya şehir haritası
Tüm ilgi çekici yerlerin haritası Polonya gezi haritası

2022'de 9 Yeni Otel Açmayı Tercih Etti

Eylül 2022'de Oslo'daki Sommerro oteli, özenle restore edilmiş 1930'lardan kalma Art Deco binasında hizmet vermeye başlayacak. Bu bina, Norveç başkentinin tarihi bir mahallesi olan Frogner'in gerçek bir simgesidir. Milyonlarca dolarlık bir yenileme, Norveç'teki en büyük koruma projesini özenle, 56 rezidans dahil 231 odalı modern bir otele dönüştürdü. Preferred, 2022'de New York'ta The Wall Street Hotel, Singer Island'da (Florida, ABD) Amrit Ocean Resort & Residences, Zanzibar'da TOA Hotel & Spa, Washington'da Pendry otel ve Pendry Park City olmak üzere beş otel daha açacak. Utah'ta bir otel. Oku bunu

28.09.2022

Polonya Gezisi Fotoğraf Akışı

Polonya’nın En İyi Şehirleri için Seyahat Tavsiyeleri

Kraków
3. Yaz tatillerinde pek çok kampüs otel olarak çalışır. Şehrin pek çok oteli olmadığı için konaklamalarda tasarruf etmek isteyenler için gerçek bir yardım olacaklar. 4. market Square, hediyelik eşya dükkanlarının bulunduğu bu mekanda hediyelik eşya arayanlar için en uygun yerdir. 5. Çoğu müze fotoğraf çekmeyi ve ek ücret karşılığında video çekme imkânı verir, bu nedenle gezi başlamadan önce sizinle birlikte bir kamera çekip gelemeyeceğinizi … Devamını Oku
Varşova
3. Kentin çoğu kilisesinde ve müzesinde fotoğraf ve video çekimlerine izin verilmektedir. Ancak, bazı kurumlarda bu küçük bir ek ücret karşılığında mevcut olabilir. Turistlerin hatırlaması gereken tek şey, yasaklanmış fotoğraf ve video çekim türlerini kullanmak değildir. Flaşı fotoğraf ve video çekimi sırasında kullanmayın. 4. Müzeler ve diğer kültürel kurumlar genellikle Polonya dilinde geziler düzenler, böylece gezginlerin önceden bir rehber satın … Devamını Oku
Wrocław
3. Para birimi sadece bankalarda ve özel döviz bürolarında değiştirilebilir. İçindeki döviz kuru önemli ölçüde değişebilir. Özel döviz kuru ciddi bir suç sayılır, bu nedenle hiçbir durumda özel kişilerin hizmetlerini kullanamazsınız. 4. Kent, iyi gelişmiş bir toplu taşıma sistemi ile ayırt edilir. Tüm ulaşımın iki tarifesi vardır - bir gün ve bir gece. Gece ücreti 23: 00’ten sonra geçer. Kural olarak, bir sürüş maliyeti 2 - 3 kat artar. 5. Taksi … Devamını Oku
Gdańsk
3. Haziran ayından ekim ayına kadar olan süre, Gdansk'ta dinlenmek için en iyi zaman olarak kabul edilir. Yılın bu döneminde şehir her zaman birçok gezgin tarafından ziyaret edilir. Tatil sezonunda her zaman kayda değer bir otel odası sıkıntısı vardır, bu nedenle, rahatlamak isteyen turistlerin otel odalarını önceden rezervasyon yaptırmayı düşünmeleri gerekir. Yaz aylarında turistler yalnızca çok sayıda otel ve kampüste değil, aynı zamanda özel partilerden … Devamını Oku
Łódź
3. Özel otoparklardan bir taksi alınmalı veya telefonla aranmalıdır, arabaları sokaklarda durdurmak alışılmış değildir. En yüksek fiyatlar, tren istasyonlarına ve otellere yakın park etmiş taksi arabaları tarafından verilmektedir. 4. Hizmetin restoran ve kafelerde olmasını isterseniz, bazı ipuçları ekleyebilirsiniz. Ancak, nakit para ödülü zorunlu değildir. Lüks restoranlarda toplam siparişin% 10'una kadar bahşiş vermelisiniz. Küçük ve küçük işletmelerde% … Devamını Oku
Katowice
3. Ulusal para biriminin yanı sıra, bazı özel mağazalar ve kafeler ABD doları cinsinden ödemeleri kabul edebilir. Ancak, turistlerin böyle bir durumda döviz kurunun en iyisi olmayacağını akılda tutmaları gerekir. Şehirde çok fazla döviz bürosu bulunmamakta ve hizmetleri için oldukça yüksek bir ücret talep edebilmektedirler, bu yüzden sınırda ya da havaalanında para alışverişi yapmanız önerilir. 4. Şehirde ziyaretçilerin kredi kartı ile ödeme yapabilecekleri … Devamını Oku
Białystok
3. Taksi hizmetleri de günün saatine bağlı olarak farklı bir fiyat var. Gündüz fiyatlandırma genellikle 6:00 ile 22:00 arasında sürer. Geceleri, aynı taksi yolculuğu yaklaşık iki kat daha fazla mal olacak. 4. Hiçbir koşulda turistler, her zaman büyük otellerin yakınında bulunan işaretsiz taksilerden faydalanmamalıdırlar. Bu gayri resmi taksi şoförleri arasında oldukça fazla dolandırıcı var. Bir taksinin bir sayacı olmaması durumunda, sürüşün fiyatını … Devamını Oku
Lublin
3. Büyük turist grupları için taksi hizmetleri avantajlı olacaktır. Taksi ücretleri oldukça uygun, ancak öğleden sonra 10: 00'dan sonra daha yüksek bir gece ücreti olduğunu unutmayın. 4. Yerel halk için favori ulaşım modlarından biri bisiklettir. Uygun bisiklet yolları her yerde, pek çok kiralama noktasından birinde iki tekerlekli araçlar kiralanabilir. 5. Lublin'deki en pahalı otellerden bazıları tarihi bölgede ve şehrin merkezi sokaklarında bulunmaktadır. … Devamını Oku

Polonya’nın Popüler Bölgeleri Haritası

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018