OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
Meksika

Meksika’da kültürel gezi. Neleri ziyaret etmeli - müzeler, tapınaklar, kaleler ve saraylar

  Meksika, her yıl 20 milyon turist tarafından ziyaret edilmektedir. Bazıları deniz tatilleri, bazıları yerel yemekler, bazıları da antik kültür tarafından çekilmektedir. Herkes Meksika’da beğenisine bir şeyler bulabilir. Zengin bir tarihe sahip olan ülke, geçmişin sırlarını ilgilenen herkese açıklamaya hazır birçok müzeye sahiptir. Mexico City’de, neo-romantizm ve neo-Gotik’i mimarisinde birleştiren 18. yüzyıldan kalma Chapultepec Kalesi var. 19. yüzyılda, bir askeri akademiyi, daha sonra İmparator Maximilian’ın ikametgahını barındırdı ve şimdi Ulusal Tarih Müzesi tarafından işgal edildi. Müzede, Meksika’nın eski kültürlerinin eserlerini görebilir, Jose Clemente Orozco ve diğerleri gibi Meksikalı sanatçıların resimlerine hayran kalacak, bağımsızlık savaşının tarihini ve Meksika tarihindeki diğer önemli anları öğreneceksiniz.
  Bazı gezginler sadece rahat değil, aynı zamanda şık bir konaklamayı da tercih etmektedir. Meksika otelleri çok sayıda güzel iç mekan seçeneği sunmaya hazır. …
Devamını oku
Frida Kahlo’nun Evi Müzesi veya “La Casa Azul” (“Mavi Ev”), 1950’lerde ölümünden kısa bir süre sonra müzeye dönüşen büyük Meksikalı ressamın evidir. Bu mavi duvarlarda, Frida’nın kişisel eşyaları ve eserleri var. Müze sadece sanatçı ve sanatseverlerin hayranlarına değil, Meksika’nın yakın geçmişine dokunmak isteyen herkese de önerilir. Müze turistler ve yerliler arasında çok popülerdir, bu yüzden sabırlı olmalısınız: burada her zaman uzun kuyruklar vardır.
Leon Troçki Evi Müzesi, Troçki’nin yaşadığı ve öldürüldüğü kırmızı boyalı duvarlı bir evdir. Frida Kahlo Müzesi’nin yakınında yer almaktadır. Ünlü devrimcilere adanmış rehberli turlar ve tarihi sergilere ev sahipliği yapıyor. Troçki’nin kişisel eşyalarına bakabilir, hayatının ne kadar mütevazı olduğunu görebilir, kütüphane ve hediyelik eşya dükkanını ziyaret edebilir ya da bahçede yürüyüş yapabilirsiniz. Arka bahçede Troçki ve karısının küllerinden oluşan bir mezar var. Bu evde geçmişin atmosferi dikkatle korunmuştur. Müze pazartesi günleri kapalıdır. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Güneşin ve güzel plajların ülkesi lüks bir tatil için ihtiyacınız olan her şeye sahiptir. Gerçekten lüks Meksikalı oteller, rahat etmeyenleri bekliyor. …
Devamını oku
Bilim ile ilgilenenler ’Museo de la Luz’ (Işık Müzesi) ’yi görmezden gelmemelidir. Işıklara, yıldızların ışığına, rengin kimyasına, sanatın ışığına, görsel yanılsamalara, aynalara, karanlık odaya, atölyelere ve ışığa adanmış bir okülist oda içeren etkileşimli bir bilim müzesidir. ve bunun gibi. Aguascalientes’de harika ’Museo Interactivo de Ciencias y Tecnologia’ (’Bilim ve Teknoloji İnteraktif Müzesi’) keşfedeceksiniz. Sürekli güncellenen bu müzede, bilim ve teknoloji alanındaki yenilikler hakkında bilgi sahibi olabileceği gibi, bir planetaryum ve bir gözlemevini de ziyaret edebilirsiniz.
Eski tarih Oaxaca’da turistleri bekliyor. İnanılmaz Monte Alban ya da Beyaz Dağ, zirvesinde, Zapotek halkının antik kentinin kalıntıları olan bir dağdır. Burası vadi büyülü bir görünüm sunuyor. Şehrin içinden yürürken, ziyaretçileri zalim medeniyetin uzak geçmişine sürükler. Kuzeybatı Yucatan’daki Uxmal şehrinin kalıntıları, Maya halkının yaşamını anlatıyor. 9. yüzyılda inşa edilmiş olan bu şehir, muhteşem piramitleri, sarayları ve her dönüşte bulunan yağmur tanrısı yüzü ile UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer almaktadır.
  Meksika gibi kültürel olarak zenginleştirilmiş bir ülkede, bazıları halen ev otelleri olan birçok tarihi bina var. Ülkedeki bazı oteller ulusal hazinelerdir. …
Devamını oku
Yucatan Yarımadası’nda Tulum kalıntıları vardır. 13. yüzyılda inşa edilen bu kalker Maya şehri bir labirent gibi görünüyor. Bir liman şehriydi, temiz bir plaj var. Dik adımlar bir kireçtaşı uçurumun üzerinde büyük bir kaleye yol açar. Şehrin görünümü her ziyaretçinin aklını kaçırıyor. Kuşlara, iguanalara ve yılanlara ev sahipliği yaparken, mavi suların bir arka planına karşı güzel doğa gerçekten büyüleyici. Yakında bir ormandaki Coba kentinin kalıntıları vardır. Şehrin etrafındaki alan bakımlı ve güzel bir şehir parkına benziyor, ancak piramitlerden biri tırmanabiliyor. Kalıntıların bazı duvarlarında, korunmuş hiyeroglif yazıtlar vardır.
Mexico City’deki lüks mermer Saray Güzel Sanatlar Sarayı sadece bir opera binası değil, aynı zamanda bir sergi salonu ve bir müzedir. Bina hem içeride hem de dışarıda muhteşem - mermer ve yaldız her yerdedir. Dünyanın dört bir yanından gelen sanatçıların eserlerini ve Meksikalı sanatçıların özenle korunan resimlerini sergiler. Opera ve bale, vitray perdeli bir tiyatroda sahnelenmekte, dördüncü katta ise modern sergileri muhafaza eden Ulusal Mimarlık Müzesi bulunmaktadır.
Meksika rehberi bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Meksika’nın Şehirlerinde Fantastik Turlar ve Geziler

Referans Bilgiler
Tüm kiliselerin haritası
Meksika’daki katedraller ve bazilikalar
♥   Catedral Nuestra Señora de la Soledad, Acapulco. Haritada   Fotoğraflar
♥   Catedral de San Pedro y San Pablo, San Pedro y San Pablo Ayutla. Haritada   Fotoğraflar
♥   Catedral Metropolitana de Nuestra Señora de la Asunción, Oaxaca. Haritada   Fotoğraflar
♥   Catedral de la Ascunsión, Chilpancingo de los Bravo. Haritada   Fotoğraflar
♥   Concatedral de la Ascunsión, Chilapa. Haritada   Fotoğraflar
♥   Catedral del Señor, Villahermosa. Haritada   Fotoğraflar
♥   Catedral de San Juan Bautista, Tuxtepec. Haritada   Fotoğraflar
Tüm sarayların haritası
Meksika sarayları
♥   Sarayı 'Castillo de Chapultepec' Mexico City. Haritada   Fotoğraflar
♥   Sarayı 'Castillo de San Juán de Ulúa' Veracruz. Haritada   Fotoğraflar
♥   Sarayı 'Government Palace of Chihuahua' Chihuahua. Haritada   Fotoğraflar
♥   Sarayı 'Hospicio Cabañas' Guadalajara. Haritada   Fotoğraflar
♥   Sarayı 'Los Pinos Official Residence' Mexico City. Haritada   Fotoğraflar

Meksika’nın Rekorlara Layık Olağanüstü Yerleri

Popocatepetl Manastırı

Serimizden “Kuzey Amerikadaki Ünlü Unesco Bölgeleri”
  Popocatepetl, Meksika'nın en önemli doğal cazibe merkezlerinden biridir. Bu aktif yanardağın yüksekliği 5 426 metredir ancak ölçek nedeniyle değil ünlüdür. Dünya önemi olan tarihi miras olarak kabul edilen birkaç antik manastır, aktif bir yanardağın eteklerinde ayakta kalmıştır.

Bu manastırlar 16. yüzyılda inşa edilmiştir. Kurucuları, Dominik, Franciscan ve Augustinian emirlerinin temsilcileri idi. Bütün manastırlar görkemli bir görünümü paylaşıyorlar. Toplamda, yamaçlarda 14 manastır var. En ilgi çekici ve iyi korunmuş manastırlardan biri, yanardağın eteklerinde Huejotzingo alanında bulunur.

Bu manastır Başmelek Mikail'e ithaf edilmiştir. Manastırın kuruluşundan bu yana değişmeden ayakta kalabilen benzersiz eserlerle ünlü bir yer. Konuklar, eşsiz ortaçağ fresklerinin tadını çıkarmanın yanı … Tümünü Oku

Chichén Itzá

Serimizden “Kuzey Amerikadaki Ünlü Unesco Bölgeleri”
  Antik Maya şehri olan Yucatan Yarımadası'nın kuzey kesiminde yer alan Chichen Itza, dünyanın en çok ziyaret edilen yerlerinden biridir. Her yıl on binlerce yolcusu, Maya kültür merkezinin cadde boyunca dolaşmakta, gizemli piramitlere ve eşsiz ibadet yerlerine hayran. Bilim adamlarına göre, kent M.Ö. 7. yüzyılda kuruldu.

Antik kentin ana gizemi, 1194 yılında meydana gelen nüfus yoğunluğunun sebebidir. Bilinmeyen nedenlerle, saldırılardan ve yağmalardan kurtarılan büyük ve müreffeh kent, bir gecede terk edilmiştir. Uzun yıllar boyunca, Chichen Itza arkeolojik araştırmalar için düzenli bir mekan haline geliyordu. Bilim adamları çok sayıda tarihi eser keşfettiler. Antik kentin merkezi, 24 metrelik büyük piramit Kukulkan Tapınağıdır. Çok sayıda sır ve gizemler onunla ilişkilendirilir.

Sonbahar ve ilkbahar … Tümünü Oku
Tüm benzersiz geziler Meksika
Ülke haritaları Meksika haritaları
OrangeSmile.com'da araba kiralama Araba kiralama
Şehirler haritası Meksika şehir haritası

2022'de 9 Yeni Otel Açmayı Tercih Etti

Eylül 2022'de Oslo'daki Sommerro oteli, özenle restore edilmiş 1930'lardan kalma Art Deco binasında hizmet vermeye başlayacak. Bu bina, Norveç başkentinin tarihi bir mahallesi olan Frogner'in gerçek bir simgesidir. Milyonlarca dolarlık bir yenileme, Norveç'teki en büyük koruma projesini özenle, 56 rezidans dahil 231 odalı modern bir otele dönüştürdü. Preferred, 2022'de New York'ta The Wall Street Hotel, Singer Island'da (Florida, ABD) Amrit Ocean Resort & Residences, Zanzibar'da TOA Hotel & Spa, Washington'da Pendry otel ve Pendry Park City olmak üzere beş otel daha açacak. Utah'ta bir otel. Oku bunu

08.02.2023

Famous sites of culture and history of Fotoğraflarla Meksika’nın Ünlü Kültürel ve Tarihi Yerleri

Meksika Popüler Şehirlerinde Kültür ve Anıtlar

Meksiko
Belki de, Quetzalcoatl'ın piramidi bu antik kentin en gizemli nesnesidir. Maya'nın başlıca tanrılarından birinin adını taşıyor. Piramit, eski tanrıları tasvir eden heykeller göreceğiniz geniş teraslarla çevrilidir. Şehrin ziyaret için tavsiye edilen birçok önemli yeri var. Mexico City'nin kalbinde yer alan üç kültür meydanını ziyaret etmeyi unutmayın. Meydanda, Aztekler tarafından inşa edilen evlerin yanı sıra sömürge döneminin gerçekten çarpıcı bir mimari anıtı olan büyük bir Katolik katedrali … Devamını Oku
Cancún
Şehrin çevresini keşfetmek için yola çıkmadan önce turistler, kesinlikle Cancun merkezine yakın, güzel ve modern bir binada bulunan Ulusal Antropoloji Müzesi'ni ziyaret etmelidir. Müze, Aztekler, Olmeciler ve Mayalar - ev eşyaları koleksiyonu ve eski uygarlıkların sanat eserleri sergiliyor. Tiyatro hayranları burada da eğlence bulacaklar. Cancun'ın tiyatro ve opera binası, konukların kesinlikle herkes tarafından sevilen parlak ve unutulmaz gösterileri ile mutlu olmayı asla bırakmaz. Isla Mujeres, adanın en ünlü … Devamını Oku
Guadalajara
Palace de Goberno, kentin çarpıcı mimari bir simge yapıdır. Bu, yapımı 18. yüzyılda tamamlanan neoklasik tarzda yapılmış muhteşem bir yapıdır. Günümüzde güzel bina birkaç idari kurumun evi olmuştur. Saray ayrıca turlara açık. Ziyaretçilerin muhteşem salonlarının denetimi sırasında ünlü ressam Jose Clemente Orozco'nun paha biçilmez eserlerini görebilecekler. Duvar resimleri, kurulduğu andan beri sarayı süsledi. Plaza de Armas Meydanı, daha az göz alıcı bir mimari anıtın - Hükümet Sarayı'nın … Devamını Oku
Monterrey
Yine de su üzerinde rekreasyon ve eğlencenin hayranları, şehrin en önemli simgesi Canal De Santa Lucia olduğu için şehirde sıkılmayacaklar. Her gün, insan yapımı kanalın ihtişamını ve kanalın etrafındaki turistik yerlerin nefes kesici güzelliğini en iyi şekilde sergileyen şehrin konukları ve ziyaretçileri için ilgi çekici kanal gezileri düzenlenmektedir. Şehrin aynı önemli turistik cazibe merkezi Faro del Comercio'dur. Bu yeni dönüm noktasının ortaya çıkarılması, ticaret ve sanayi odasının birinci yıl … Devamını Oku
Acapulco
Salonun içi beyaz ve mavi renklerle yapılırken, diğer Gotik binaların çoğunluğu daha koyu tonlarla karakterize edilmiştir. Hem yerli hem de ziyaretçiler hoş çeşmelere yakın rahatlamanın keyfini çıkarıyor. Meydanda rahat bir gazebo ve tezgahlar da bulunmaktadır. Egzotik palmiyeler ve büyük renkli çiçek tarlaları ile çevrili bir yer - Zocalo Meydanı dünyanın en güzel meydanlarından biri olarak kabul edilir. San Diego Fort, 1616 yılında tamamlanan binanın önemli bir mimari simgesidir. Başlangıçta bu ana … Devamını Oku
Merida
Katedralin yakınında, çoğu gezi yolunun başlangıç noktası olarak hizmet veren ana şehir meydanı bulunmaktadır. Meydan, 500 yıldan daha önce bu yerde kurulmuş önemli bir tarihi yer. Meydanın merkezinde, şehrin en büyük içme suyu kaynağı vardı, bu yüzden her zaman burada kalabalıktı. 17. yüzyılın başında, meydan ilk kez döşendi. Sömürge döneminin gelişiyle birlikte önemli idari binalar ve yeni yerleşim caddeleri inşa edilmeye başlandı. Bugün meydanda birkaç güzel anıt var ve ana dekorasyonu bir … Devamını Oku
Cozumel
Güzel sömürge yapılarından biri, ziyaretçileri yerel doğanın özellikleri, adanın tarihi ve halkının gelenekleri ile tanıştıran Museo de la Isla de Cozumel'e ev sahipliği yapmaktadır. Müze, jeolojik ve tarihi eserlerin yanı sıra, ilginç bir doğa bilimleri sergisi koleksiyonuna sahiptir. Burada, adanın keşfi sırasında keşfedilen bazı eşsiz arkeolojik bulguları da görebilirsiniz. Müzenin en sıradışı 'sergisi', eski bir Maya kulübesinin yeniden inşa edildiği avlusunda yer alıyor. Eski Maya konutlarının … Devamını Oku
Villahermosa
Ayrıca ana sakinleri yerel ormanlardan hayvanlar ve kuşlar olan küçük bir hayvanat bahçesi de bulunmaktadır. Evde rahat muhafazalarda hissediyorlar, böylece neşeli ve canlı ruh halleriyle ziyaretçileri memnun etmeyi hiç bırakmıyorlar. Şehrin kalbinde yer alan Plaza de Armas de Villahermosa'dan daha iyi bir yürüyüş yeri yoktur. Meydan, bir dizi önemli ilgi çekici yer ve kültür bölgesi ile çevrilidir. Tiyatro sanatının uzmanları, her ay büyük prömiyerlerin yer aldığı Iris Tiyatrosu'nu ziyaret etmekle … Devamını Oku

Meksika’nın Kültürel ve Tarihi Yerler Haritası

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018