OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
Meksika

Meksika için Seyahat İpuçları - Guinness Rekorlar Kitabı'na Layık, Benzersiz Manzaralar

Puente de Ojuela

Serimizden “Dünyanın En Tehlikeli Köprüleri ”
  Puente de Ojuela Meksika'da bulunan gezegendeki en tehlikeli ve gizemli yerlerden biri olarak kabul edilir. Köprü 1898'de derin bir kanyonun üzerine inşa edilmiştir; kasabadan değerli metallerin ve diğer madenlerin çıkarıldığı Ojuela madenlerine en kısa sürede geçiş yaptı. İlk köprü projesinin taslağı dünyaca ünlü mühendis John Roebling'in oğlu tarafından geliştirildi; Yapımlarının en ünlüleri Brooklyn Köprüsüdür.
Puente de Ojuela tamamlanmasının ardından, yıllardır dünyadaki en uzun askı köprülerinden biri olmuştur. Üstün istikrar; geliştiriciler 19. yüzyılın sonunda önemli bir yenilik olan inşaatını güçlendirmek için çelik kablolar kullandı. Köprü madenciler tarafından aktif olarak kullanıldı ve altın ve gümüş madenleri tükendiğinde köprü yanı sıra Ojuela kasabasına da ihmal edildi. Günümüzde bu yüksek köprü, aşırı sporların taraftarlarına hitap etmektedir. İçinden geçmek, yapının açık tasarımı ve etkileyici bir yükseklik sayesinde ağırlıksız bir his verir. Sürüklenen uçurumlar heyecan katar, bu nedenle köprü boyunca yürüyüş sırasında adrenalin acele edilmesi garanti edilir. Bugün, uzunluğu 275 metreden fazla olan bu büyük yapı, önemli turistik mekanlardan biridir. Bu yerler, kanyonun muhteşem manzarasından dolayı fotoğrafseverleri cezbetmektedir. ... Eksiksiz Manzara Derlemesi

Bakır Kanyonu

Serimizden “Gezegenin En Derin Kanyonları”
  Meksika'da bulunan Bakır Kanyonu, genellikle doğal oluşumlar olarak kabul edilen altı küçük kanyon topluluğudur. Kanyonun adı ana özelliklerden birini tamamen yansıtır - geçidin yamaçları doymuş bakır-kırmızı renktedir. Zamanla, kanyonun yamaçları, İspanyol sömürgeci tarafından bakır yatağı olarak kabul edilen yeşil bir yosun ile kaplandı. Dik dağ yamaçlarında yürümek turistlerin favori oyunlarından biri olmaya devam ediyor; şanslı olan yerli yırtıcıların nadir türleri görülebilir. Bu nedenle, geçidin bazı bölgelerinde refakatsiz yürüyüşler yasaklanmıştır.
Boğazda düşey düşüş 1,870 metre kadardır ve dağ tepeleri karla kaplı iken, gorge altındaki subtropikal ormanlar kelimenin tam anlamıyla hayatı ile uğraşmaktadır. Kanyon, Meksika faunasının temsilcilerinin% 30'undan fazlasının ev sahipliği yapıyor; nadir Meksika kurt, siyah ayı ve palya yerel yoğun ormanlarda bulunabilir. Kanyonda binlerce büyüyen bir takım bitkiler. Bu yerler her zaman aktif gezginleri cezbetmiş ve bu nedenle macera turizmi Festivali için kalıcı mekan olarak pitoresk Bakır Kanyonu seçilmiştir. Gezi hayvanları, Raramuri yerlilerinin yerleşim yerlerini ziyaret edebilir ve el yapımı hediyelik eşyalar satın alabilir. ... Eksiksiz Manzara Derlemesi

Kristallerin Mağarası

Serimizden “Gezegenin En Gizemli Jeolojik Oluşumları”
  Meksika'nın Naica kasabasında bulunan Cueva de los cristales, eski madenlerin bulunduğu tek bir komplekstir. Bu eşsiz mağara, büyük selenit kristallerine sahiptir; aralarındaki en büyük ağırlığı 55 ton. Mağara benzersiz iklim koşullarına sahiptir, çünkü içindeki sıcaklık + 58C, nem nadiren% 90'ın altına düşer.
Özel olarak eğitilmiş dişli araçları, en fazla 20 dakika mağarada kalabilir ve bu da keşif işlemlerini önemli ölçüde zorlaştırır. Mağara, 1910 yılında madencilik faaliyeti sırasında keşfedildi ve başlangıçta 'Kılıç Mağarası' olarak adlandırıldı; çünkü ay ışığında uzun kristaller dev kılıçlara benziyordu. Daha sonra kâşifler, mağaranın yaşı 500 bin yıl olduğu için nispeten genç olduğunu öğrendi. Mağara, bu günlerde bile hala magmatik aktivitenin devam ettiği eski kabuk kırığında oluşmuştur.
Isıtmalı yeraltı suları eninde sonunda minerallerle ıslatılmış ve sabit yüksek sıcaklık nedeniyle kristaller oluşmuştur; bazıları 10 metreden daha uzun. 1910'da açılma, benzersiz mağaralarda yapılan çalışmanın ilk adımıydı. 2000 yılında, madenlerin genişlemesi sırasında, mağaranın ikinci bir odası keşfedildi. Dokuz yıl sonra üçüncü bir tane keşfedildi. Aşırı koşullar altında doğal fenomenlerin incelenmesi halen devam etmektedir. İnanılmaz Kristal Mağaranın girişi sıradan insanlar için kapalıdır. ... Eksiksiz Manzara Derlemesi

Sistema Ox Bel Ha

Serimizden “Dünyanın En Büyük ve En Fazla Dallanmış Mağaraları”
  Ox Bel Ha, dünyanın en büyük sualtı mağaralarından biridir. İncelenen kavşakların uzunluğu 256.5 km'den fazladır ve mağaranın derinliği bazı yerlerde 37 metredir. Karst mağarası 1996 yılında keşfedildi ve çok sayıda girişi var. Şu anda bilim adamları 140 girişin mağaradaki yerlerini biliyorlar. Bununla birlikte, mağaranın araştırması hala sürdüğünden, bu kod son değildir.
Bilim adamlarının versiyonuna göre mağaranın oluşumu 18.000 yıl önce başladı. Dünya üzerindeki iklim değişikliğinin bir sonucu olarak, okyanus seviyesi artmıştır. Binlerce yıldır su, kireç taşını dökmüş, bu da eşsiz su altı peyzajlarının oluşmasına yol açmıştır. Şu anda bilim adamları, 80'den fazla mağara kavşağını inceledi. Eşsiz akış kombinasyonu nedeniyle jeolojik oluşumların mağaranın farklı alanlarında benzersiz olduğu unutulmamalıdır.
Hemen hemen tüm Ox Bel Ha koşuları su altındadır. Bazı yeraltı akıntıları Karayipler ile doğrudan bağlantılıdır. Halihazırda dalgıçlar, yer altı galerilerinin yaklaşık 100 km'sini inceledi. Bu büyük yeraltı akımlarının kara ve hayvan oluşumunu etkilediği tespit edildi. Kıyıs bölgelerindeki egzotik bitkiler ve hayvanlar çeşitli yeraltı mağaralarından kaynaklanmaktadır. ... Eksiksiz Manzara Derlemesi

Sistema Sac Actun

Serimizden “Dünyanın En Büyük ve En Fazla Dallanmış Mağaraları”
  Mağaralarda dalmak en popüler ve muhteşem aşırı eğlencelerden biri olarak kabul edilir ve bunun için en iyi yerlerden biri Sac Actun Mağarasıdır. Onların genel uzunluğu 317.5 km'dir, bunlardan sadece 6 km galerisi 'kuru' dur. Diğer tüm tüneller az ya da çok selefendi. Bazı çukurların derinliği 127 metreyi aşıyor. Mağaranın araştırılması 1987'de başlatıldı. Bilim adamları, yer altı tonozlarının kompleksini yakınlardaki diğer büyük mağaralara bağlayan yeni kavşakları düzenli olarak keşfediyorlar.
Halen, Sac Actun, dünyadaki en uzun ikinci mağara ve sadece mamut mağaradır. Dalgıçlar, dalış için konforlu şartlar sayesinde karmaşık mağara sistemi gibi. Mağaraya girişler sahildeydi ve sele tünellerin su sıcaklığı nadiren 20 derecenin altına düştü. Dalıcıların en büyük tehlikesi karmaşık mağara yapısındadır. Şimdiye kadar, araştırmacılar çok hızlı olabilecek 5.000'den fazla geçiş keşfetti. ... Eksiksiz Manzara Derlemesi

Puerto Vallarta

Serimizden “Bungee Jumping için En Heyecan Verici Noktalar”
  Meksika'nın büyüleyici Puerto Vallarta kasabası, pitoresk alanlarda dolaşmayı ve dolaşmayı seven turistler arasında popülerdir. Birkaç yıl öncesine kadar, bu pitoresk kaplıca kasabası, sadece yerel kayaları ve doruk noktalarını fethetmeye çalışan dağcıların, yani aşırı sporcuların taraftarlarını cezbetmişti. Birkaç yıl önce, sahilde bungee atlama için özel kule inşa edildi, yüksekliği 37 metredir.
Bungee atlamacılar için dünyaca ünlü diğer yerlerle karşılaştırıldığında, bu yükseklik oldukça küçük görünüyor. Kulenin özel bir özelliği olan konumu - sinir kitzelini sağlar. Yer, sahildeki yüksek kaya üzerine kurulmuştur. Bu nedenle, cesur tam anlamıyla yamacın denize doğru dalabilir.
Bu eğlence fiyatı oldukça ucuz ve 55 USD civarında. Cazibe her gün 10: 00-18: 00 saatleri arasında açıktır. Kuleye her zaman oldukça geniş bir sıra var, oyunun unutulmaz saniyelerini yaşamak için sabırlı olmalısınız. Puerto Vallarta'nın konuklarının çoğu spor severler ve aktif dinlenme destekçileridir, bu nedenle cazibenin sadece birkaç yıl içinde çok popüler olması sürpriz değildir. ... Eksiksiz Manzara Derlemesi

Calakmul Piramidi

Serimizden “Dünyanın Ayakta Kalmış En Yaşlı Anıtları”
  Maya'nın güçlü kentinde bulunan Calakmul piramitlerine 'Yapı I.' denir. Ve 'Yapı II'. aradı. Toplam yüzlerce benzersiz yapı topraklarda korunmuştur. Piramitler bu tipin en büyük binası, yüksekliği yaklaşık 45 metre. En büyük piramit yanının uzunluğu 140 metreye ulaşıyor. Eski Calakmul kentinin çiçeklenme dönemi 2.yüzyıldan 7. yüzyıla kadar sürmüştür. O zaman görkemli piramitler inşa edildi.
Araştırmacılar, şehir konseyinde çeşitli amaçlı kararların yaklaşık 5.000 bina bulunduğunu tespit ettiler. Geçilmez ormanda gizlenmiş olan antik kentin ilk kalıntıları, 1931'de Amerikalı araştırmacı Syrus Landell tarafından keşfedildi. Daha sonra, antik kalıntıların etrafındaki bölge doğa rezervi ilan edildi. Maya'nın gizemli piramitlerini görmek isteyen turistlerin karmaşık bir rota var.
Piramitlere arabayla ulaşılabilir. Arkeolojik anıtlara giden tek yol çok kaygılı ve bazı yerlerde inanılmaz derecede dar. Bu yolda hızlı gidemezsiniz, çünkü doğa rezervinde yaşayan hayvanlar sürekli olarak geçer. Bu güçlüklerden korkmayan gezginler bu gezi için pişman olmayacaktır. Piramitlerden birinin tepesine tırmanabilir ve yemyeşil ormanda yüksekliklerin keyfini çıkarabilirsiniz. Piramitlerin çevresinde birçok ilginç bina vardır: antik tapınakların, kutsal alanların ve anıtların kalıntıları, yalnızca tahmin edebileceğiniz bir amaç. ... Eksiksiz Manzara Derlemesi

Colorado Nehri

Serimizden “Rafting için En Tehlikeli Nehir Akıntıları”
  Colorado Nehri, kuzey yarımkürede en ılıman ve rafting vadilerinden biridir. Rafting için en iyi yol Grand Canyon'da uzanıyor. Her yıl, 22.000'den fazla sporcu bu alanı ziyaret ediyor. Çoğu rafting rotasının başlangıç ​​noktası Lees Ferry bölgesidir. Heyecan verici gezi Diamond Creek kasabasında tamamlanabilir ve nehir üzerindeki Mead su havzasına kadar ilerleyebilirsiniz.
Bu rotadaki nehrin ortalama akış hızı, saatte yaklaşık 20 km'dir. Lava Rapids'in en karmaşık eşiği olduğu düşünülmektedir. Seçilen güzergah ve rekreasyon programına bağlı olarak, Colorado Nehri üzerindeki yolculuk 1-2-25 gün sürebilir. Hala egzersiz için hazır olmayan gezginler, Katarakt Boğazına girebilir veya nehrin üst kesimlerinden birini seçebilir.
Küçük Radium kasabasından uzak olmayan rota, yeni başlayanlar için çok popüler. Her yıl, 60.000'den fazla spor meraklısı bu bölgeyi ziyaret etti. Utah eyaletinde, Moab'a yakın olan 'Günlük' güzergah turistler arasında en popüler. Colorado Nehri üzerindeki 'rafting sezonu' genellikle Mayıs ayında başlar. Gezintiler için hoş hava, genellikle Eylül ayı sonuna kadar burada. ... Eksiksiz Manzara Derlemesi

Playa de Amor

Serimizden “Gizli ve Ulaşması Güç Nefis Sahiller”
  Dünyadaki en birleşmiş ve olağandışı plajlardan birisi, Banderas'ın pitoresk koyundaki Las Marietas Adaları'nda bulunabilir. Bu küçücük kumsal binlerce yıl önce volkanik aktivitenin bir sonucu olarak oluşmuştur. Gerçekte büyük mağarada bulunur ve her taraftan gelen yüksek kayalarla çevrilidir. İkincisi, yapıyı benzersiz kılan sahilde büyük bir yüzük oluşturur.
2008'den beri, Marietas Takımadalarının tüm bölgesi ulusal bir koruma alanı ilan edildi. Adaların konukları nadir bulunan bitki, hayvan ve balık türlerini görmek için benzersiz bir fırsata sahiptir. Birçok gezgin, uzun zamandır bu alana ev sahipliği yapan yunus yapraklarını izlemek için büyüleyici plajı ziyaret ediyor. Sahile yakın yerlerde çeşitli mercanlar ve diğer deniz sakinleri sunulur, bu nedenle romantik sahildeki geri kalanlar da dalgıçlar düşer.
Playa de Amor (aşk plajı) gezegendeki en sıcak kişilerden biridir. Yaz mevsiminde mağaradaki hava sıcaklığı genellikle 40 dereceye ısıtılır. Marietas Takımadalarının önemli bir özelliği mağaraların çeşitliliği ve tünelin gizli kumsala ulaşabileceği tüneldir. Unutulmamalı ki birçok gizli tüneller ve yeraltı gölleri, takımadaların uzun yıllar boyunca araştırılmasından sonra bile bilinmiyorlar. Sahilde bir dinlenme sonrasında, unutulmaz birçok izlenim bırakacak olan ada yoluyla heyecan verici bir geziye katılabilirsiniz. ... Eksiksiz Manzara Derlemesi

Holbox Beach

Serimizden “Gizli ve Ulaşması Güç Nefis Sahiller”
  Adanın plajlarını arayarak Meksika'yı ziyaret eden tatilciler, büyüleyici Holbox Plajı'na tavsiye edilebilir. Ülkedeki en güzel adalardan biri olan aynı adı taşıyan adada bulunmaktadır. Kelimenin tam anlamıyla, adalar Maya dilinden 'kara delik' olarak çevrilebilir. Isle kriterinde sadece küçük bir yerleşme var, araba ve altyapı yok.
Enstitü türünün en büyük bölümünde ana sakinleri kuşlardır. Holbox'un konukları, muhteşem çöl sahilinde dinlenmek ve pitoresk yerler boyunca yürümek ve egzotik kuş şarkısını dinlemek için mükemmel bir fırsata sahiptir. Turistler, Wüstenstrand'da sadece tekneyle ulaşılabilecek olan sakin toparlanmada ilgi çekici eğlencelerle değişime sahiptir.
Yerlilerden birinin eşliğinde, tekneyi sahil boyunca alabilir ve büyük balinaları ve bu alanı seçen köpek balıklarının seyrek türlerini gözlemleyebilirsiniz. Balina köpekbalığının göçü, mısırın başından Ekim ayının başına kadar sürer. Çoğu turist bu sefer adayı ziyaret ediyor. Holbox'taki sakin atmosfer kısmen etkileyici boyutundan kaynaklanıyor. Yaklaşık 34 km'dir. Sahil muhteşem beyaz kumla kaplıdır. Bazı uzantılarda, sahile yemyeşil hurma ağacı gövdesine sınır verilir. ... Eksiksiz Manzara Derlemesi
Meksika rehberi bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Meksika’nın Tüm Eşsiz Kent Simgeleri Haritada

Meksika’nın Şehirlerinde Fantastik Turlar ve Geziler

Ülke haritaları Meksika haritaları
OrangeSmile.com'da araba kiralama Araba kiralama
Şehirler haritası Meksika şehir haritası

Dubai'deki Expo 2020 7 Milyondan Fazla Ziyaretçi Tarafından Ziyaret Edildi

Henüz bu etkinliği ziyaret etmediyseniz, Dubai'de otel rezervasyonu yapmak için hala zamanınız var çünkü Expo 2020 Dubai 31 Mart 2022'ye kadar sürüyor. Emirliği ziyaret edemeyen kişiler Expo 2020 web sitesinde sanal bir tur yapabilirler. Bu arada, sanal ziyaret Aralık sonunda 31.6 milyona ulaştı. Oku bunu

04.02.2023

Meksika’nın Kent Simgeleri Fotoğraf Galerisi

Meksika Bölgeleri için Gezi İpuçları

Meksiko
Popüler Rexo kulübü, büyük dans pistleri, rahat bir barı ve bir salon bulacakları üç mağazada bulunan büyük bir binadır. Buna ek olarak, kulübün zemininde, yüksek sesle müzik eşliğinde dinlenebileceğiniz ve yerel şefler tarafından hazırlanan mutfak lezzetlerinin tadını çıkarabileceğiniz harika bir restoran bulunmaktadır. Müzik yönergeleri söz konusuysa, birbirlerini tam anlamıyla her gün takip ediyorlar. Cafeina kulübü Brezilyalı tarzda dekore edilmiştir. … Devamını Oku
Cancún
Plaj aktivitelerine ek olarak, Cancun konuklarına çok sayıda spor klübüne ve golf merkezine katılma fırsatı sunmaktadır. Bu şehirde ziyaretçiler çocuklar için oyun alanları, modern spor salonu ve tabii ki çok sayıda tenis kortu bulacaklar. Gece kulüplerinin, diskoların ve barların önemli bir kısmı plajların yakınında yer almaktadır. Kural olarak, gündüzleri bu tür kurumlar normal kafeler gibi çalışır ve akşamları misafirleri için özel eğlence programları … Devamını Oku
Guadalajara
Guadalajara ayrıca, hem yetişkinlerin hem de çocukların iyi vakit geçirebileceği ve çok sayıda eğlenceli ve heyecan verici ilgi çekici yerin tadını çıkarabilecekleri gerçekten harika eğlence parklarına ev sahipliği yapmaktadır. Kentin en popüler parkları Selva Magica, Doğal Macera ve Las Botas Extraviadas'dır. Bu parkların her biri benzersiz bir tarzda dekore edilmiştir ve konuklarına eşsiz bir eğlenceye katılmalarını sunmaktadır. Tobolandia ve Agua Caliente su … Devamını Oku
Monterrey
Hayvanat bahçesi Bioparque Estrella, doğa severler için bir başka ilginç noktadır. Sadece tarif edilemeyecek kadar güzel değil, aynı zamanda nadir hayvanlar için de bir yaşam alanı. Bu park, büyük bir fil popülasyonuna, nadir kuşlara ve diğer egzotik canlılara ev sahipliği yapmaktadır. Buradaki hayvanlar için habitat mümkün olduğu kadar doğala yakın, bu yüzden davranışlarını gözlemlemek gerçekten büyüleyici. Bu parka gelen ziyaretçilerin önemli bir yüzdesi … Devamını Oku
Acapulco
En popüler şehir plajları Caleta ve Icacos'dur. Aile dinlenmek için mükemmel bir şekilde uygundurlar. Açık hava etkinliklerinin hayranları, zengin egzotik bitkilerle çevrili Tamarindo plajına aşık olabilir. Puerto Marquez plajı rekreasyon ve su aktiviteleri için harika bir seçimdir. Plajın uzunluğunun bir kilometrenin biraz üzerinde olmasına rağmen, toprakları çok sayıda oyun alanı ve spor kulübü ile donatılmıştır. Ayrıca bir dalış okulu ve çeşitli spor … Devamını Oku
Merida
Su eğlencesi hayranlarına geniş bir seçenek yelpazesi sunulmaktadır - şehirde birkaç büyük su parkı vardır. Acuatico Baxal Ja en iyilerinden biri olarak kabul edilir. Bu su parkı açıktır ve geniş bir alanı kaplar. Ziyaretçiler, renkli kaydıraklı büyük havuzların, geniş güneşlenme teraslarının yanı sıra her yaştan çocuklar için birçok oyun alanının tadını çıkarabilirler. Su parkında küçük ziyaretçiler için çeşmeli özel küçük havuzlar … Devamını Oku
Cozumel
Bunun yanı sıra park alanı, binlerce yıl öncesine ait bina kalıntılarının bulunduğu çok sayıda ilginç tarihi eser ve arkeolojik alana ev sahipliği yapıyor. Chankanaab, nesli tükenmekte olan kuş ve böcek türlerinin yaşadığı önemli bir koruma alanıdır. Parkın ziyaretçileri, her gün ilginç gösteriler düzenleyen ve ilgilenen herkesin yunuslarla aynı havuzda yüzmesine izin verilen bir yunus akvaryumunda ağırlanır. Son olarak, plaj rekreasyon hayranları … Devamını Oku
Villahermosa
Fun City Bol Tabasco, bovling olmadan yaşayamayanlar için harika bir yerdir. Burada favori oyununuzu oynama arzusu tamamen tatmin olacaktır. Tatilde iyi olmak isteyenler, Unidad Deportiva El Toreo, Peceros Spor Salonu, Ciudad deportiva II, Gym Ateneo, Carrera's Gym veya Campos Deportivos PEMEX gibi yerleri kontrol etmeleri önerilir. Şehirden en iyi olanı seçmek için bu türden yeterli kurum var. Plaza Altabrisa, Galerias Tabasco, Plaza Kent Merkezi ve Europlaza gibi mükemmel … Devamını Oku
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018