OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Kosice Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

  Kosice, Slovakya’nın doğusunda, Hornad Nehri vadisinde bulunan Kara Dağ’ın eteğinde yer alan bir şehirdir. Kosice, ülkenin ikinci en büyük şehri ve aynı adı taşıyan bölgenin merkezidir. Kentin nüfusu 235 bin kişiye ulaşıyor.
  Kosice çok farklı bir kültüre sahiptir. Müziği, dini ve mutfak gelenekleri, ilginç geleneklerin bolluğu ile farklılaşır. Macar egemenliği döneminin ulusal kültür üzerinde önemli bir etkisi olmasına rağmen, yerel … Açık
Şehir, Slovakya’nın önemli bir ticaret ve sanayi merkezidir. İşte ülkenin ikinci büyük üniversitesi de burada.

Turistler Kosice’de çok sayıda gothic bina ile en ünlü binaları bulacaklar. Şehrin merkezinde, anıtsal bir St. Elizabeth Katedrali görebileceğiniz, yayalara özel, sadece büyük bir yürüyüş bölgesi bulunmaktadır. Bina 1378’den 1508’e kadar iki yüzyıl sürdü. Katedral kompleksi ayrıca Kent Kulesi ve St. Michael Kulesi’ni de içeriyor. Şehrin yeraltına bu kilisenin arkasında bir geçit var. Ortaçağ’da koruyucu tesisler vardı.
Bu ilgi çekici yerleri ziyaret etmenin yanı sıra Şehir Tiyatrosu’nu izlemenin keyfini çıkarabilirsiniz. Ana girişinin önünde bir müzik çeşmesi bulunmaktadır. Tiyatronun iç dekorasyonları Gakeb tarafından yapılmış kalıp süslemeler ve tavan resimleri ile temsil edilir. Tiyatronun arkasında bir Belediye Binası, Şehir Müzesi, eski Kosice cezaevi ve veba Sütunu bulunur. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Gezginler, çok sayıda ilginç ilgi çekici yer olduğu için, Kosice’nin tarihi merkezinde yürüyüş yapmanın keyfini çıkaracaklarından emin olabilirler. Tarihi bölgenin kalbinde, Cellat’ın kaidesi yer … Açık
Ayrıca Calvinist Kilisesi, Dominik Manastırı, Ursulines Kostel, Cizvit Kostel, Luteran Kirche, Fransiskan Manastırı, sinagog ve daha fazlasını ziyaret etmeyi de düşünebilirsiniz.

  Kösice’nin önemli bir cazibe merkezi, Aziz Elizabeth Katedrali’nin kuzey kulesi olan Kral Sigismund Kulesi’dir. Yüksekliği 59 metredir ve bu kulenin tepesine tırmanmak için 160 basamaklı dik bir sarmal merdivenin üstesinden gelmelisiniz. Kulenin tepesinde, şehir sokaklarının harika manzarasının açıldığı bir gözlem güverte var.
Kentin en güzel mimari eserlerinden biri Eski Belediye Binası’nın yapımıdır. 18. yüzyılın sonlarında inşa edilmiş ve iki stilin benzersiz bir birleşimini temsil eder - Barok ve Klasikleşme. Yıllar önce olduğu gibi, bina cephesinin güzel bir bitiş ile şaşırtıyor; antika tarzında yetenekli korkuluklar ve sütunlar korur.
  Kosice, bol miktarda gece hayatı ve şık mağazalarla övünemeyen mütevazi bir sanayi kentidir. Bununla birlikte, Slovakya’nın bu pitoresk köşesi kendine özgü bir cazibeye sahiptir. Eko-turizm hayranları ve yoğun … Açık
Hlavná’nın tarihi caddesinde sembolik bir anıt - Veba Sütunu. Veba salgını, şehri 1709’da vurdu ve yüzlerce insanın hayatını talep etti. Bu trajik olayın anısına, ana öğesi Bakire Meryem’in figürü olan meydanda bir heykel yerleştirilmesine karar verildi.
Olağandışı şehirdeki en ilgi çekici yerlerden biri, pek çok ilginç efsanenin eşlik ettiği, 14. yüzyıldan kalma önemli bir bina olan Dilenci Evi’dir. Onlardan birine göre, bu ev şehir dilencilerinden biri tarafından yaptırılmış. O çok ustaca yalvarıyordu, ona büyük bir gelir getirmeye başladı. Resmi verilere göre, bu ev varlıklı tüccarlardan biri için inşa edildi. Şimdi tarihi binanın birinci katında birkaç ilginç dükkan var.
  1. Tatilcilerin temel güvenlik kurallarına uyması gerekir. Akşamları, şehrin ıssız bölgelerinde dolaşmak gerekmez; halka açık yerlerde kişisel eşyalarınızı yakın tutmanız gerekir. Karışıklığı önlemek için, … Açık
15. yüzyılda inşa edilen ortaçağ cezaevi Miklušova väznica’nın binası da kentte korunmaktadır. Bugün ilginç bir müze barındırıyor. Hapishanede tamamen korunmuş eski hücreler, bir işkence odası ve giysilerini ve eşyalarını görebileceğiniz bir uygulayıcı odası vardır. Cellat ailesiyle birlikte hapishanede yaşadı.
Tarihi cadde Hrnčiarskej’de, Lane of Crafts adında çok ilginç bir yer var. Orta Çağ’da kentin en ünlü sanatkarlarının atölyeleri vardı. Bu atölye çalışmalarının birçoğu hala operasyonda. Halen bu tarihi binalarda ilginç hediyelik eşya dükkanları var. Burada eski bir eczaneye bakabilir ve birkaç mükemmel pastaneyi ziyaret edebilirsiniz. Burada, birçok turist orijinal hediyelik eşya arayışına giriyor ve ulusal tarzda sahteciliği araştırıyor.
Kosice - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

Kosice ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Kosice kaleleri
♥   Kalesi 'Füzér Castle' , 24.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Šariš Castle' , 37.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Boldogkuváralja Castle' , 41.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Čičava Castle' , 42 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Spiš Castle' , 47.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm parkların haritası
Kosice çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   World Heritage Site 'Caves of Aggtelek Karst and Slovak Karst' , 57.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'Magurski Park Narodowy' , 90.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'Bükki' , 90.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'Pieniński Park Narodowy' , 100.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Landscape Park 'Popradzki Park Krajobrazowy' , 104.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

Slovakya Gezisi: Görülecek Yerler

Gezginler, Trencín Kalesi nedeniyle çoğunlukla ünlü olan Trencin şehrini ziyaret etmeyi unutmamalıdır. Kale, Roma İmparatorluğu döneminde binden fazla yıldır inşa edilmiştir. Kalenin bulunduğu bölgede küçük bir kilise yanı sıra birkaç gözlem güvertesi ve geniş teraslar var. …
OrangeSmile araç kiralama Kosice’de araba kiralama

2022'de 9 Yeni Otel Açmayı Tercih Etti

Eylül 2022'de Oslo'daki Sommerro oteli, özenle restore edilmiş 1930'lardan kalma Art Deco binasında hizmet vermeye başlayacak. Bu bina, Norveç başkentinin tarihi bir mahallesi olan Frogner'in gerçek bir simgesidir. Milyonlarca dolarlık bir yenileme, Norveç'teki en büyük koruma projesini özenle, 56 rezidans dahil 231 odalı modern bir otele dönüştürdü. Preferred, 2022'de New York'ta The Wall Street Hotel, Singer Island'da (Florida, ABD) Amrit Ocean Resort & Residences, Zanzibar'da TOA Hotel & Spa, Washington'da Pendry otel ve Pendry Park City olmak üzere beş otel daha açacak. Utah'ta bir otel. Oku bunu

04.12.2023

Kosice Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Kosice Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Kosice, Slovakya Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Kosice’de 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Kosice’den birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018