OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Vysoke Tatry Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

  Vysoké Tatry, Slovakya’da kayak ve diğer kış eğlencelerinin hayranları arasında iyi bilinen bir tatil beldesidir. Tesisin alanı, ülkenin diğer bölgelerinden çok daha fazladır. 1947 yılında birkaç küçük dağ yerleşmesinin birleşmesinden sonra oluşmuştur. Şu anda tatil üç ana bölgeye ayrılmıştır: ’Strbske Pleso’, ’Stary Smokovec’ ve ’Tatranska Lomnica’. Her biri sırayla çeşitli alt bölümlere ayrılır. Tesis alanı, bu çağdaş kayak merkezlerinin oluşturulduğu yamaçların yer aldığı dağların eteklerinde yer almaktadır.
  Tesisin her semtinde kendine has tarihi semboller vardır. İstisnasız tüm konuklar, burada çeşitli turistik mekanları değerlendirmelidir. Tatil bölgesinin tarihi merkezi bir ’Stary Smokovec’ bölgesidir. … Açık
Catchy kayak rotaları ve modern oteller, tesisin tek özellikleri değildir. Vysoké Tatry, şifalı maden kaynaklarının yeri olarak bilinir. Bölgenin her tatil bölgesi cazip özelliklere sahiptir. Her iki taraftar da spor eğlenceleri ve sağlık turizmi hayranları gibi zaman geçiriyorlar. En genç konuklar, pek çok eğlencenin yer aldığı bu pitoresk tesis tarafından da sevindirilecektir.
Günümüzde, yaklaşık 5 000 yerli, beldenin topraklarında yaşamakta ve hepsi de turizm sektöründe faaliyet göstermektedir. İlk gezginler, 19. yüzyıldan 20. yüzyıla kadar bu pitoresk dağlık bölgeleri ziyaret etmeye başladılar. Birçoğu hala konuklarını ağırlayan ilk lüks oteller, yüz yıldan fazla bir süre önce ortaya çıktı. Tesis tüm yıl boyunca popülerdir. Kış aylarında, her zamankinden daha fazla, kayak gezileri için uygun, yaz aylarında, gürültülü şehirlerden uzak doğa ve eğlence hayranları orada ilginç zaman var. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Bir çok tatil yeri 10 yılı aşkın bir süredir konuklarını ağırlamaktadır. Bunlardan biri olan popüler otel Grandhotel Starý Smokovec, güzel eski binada yer almaktadır. Tesis, en prestijli yerlerden biridir. Otel, … Açık
Vysoké Tatry beldesinin diğer göze çarpan özellikleriyle ilgili olarak, çok çeşitli konaklama fiyatlarına dikkat edilmelidir. Yüksek seviyeli rekreasyon hayranlarının yanı sıra, en tuhaf turistler bile burada uygun bir otel seçebilir. Esnek fiyat politikası sadece yerel misafirperverlik mekanları değil, aynı zamanda restoranlar ve eğlencelerle de ilgilidir. Şimdi, tesiste, birkaç modern balneoloji merkezi var. Spa merkezine sahip birçok lüks otel konuklarına özel sağlık programları sunmaktadır. Vysoké Tatry, herkesin her mevsim eğlenceli ve ilginç zaman geçirebileceği evrensel bir tesistir. Aktif eğlence meraklıları kesinlikle spor eğlencelerinin, çeşitli yürüyüş yollarının ve muhteşem gezi objelerinin seçkin bir seçiminden keyif alacaklardır. Gezi ayrıca rekreasyonu zevkle çeşitlendirmeye de izin verecektir.
  Andorra la Vella, bir aile tatili için mükemmel bir seçimdir. Çocuklu turistler, kendilerine sunulan çeşitli eğlence seçeneklerinden gerçekten memnun kalacaklardır. Naturlandia’yı ziyaret etmeyi düşünün - bu popüler eğlence merkezi, tesisin bulunduğu bölgede yer almaktadır. Tatilciler sıcak aylarda eğlencenin tadını çıkarabilir. Farklı yaştaki çocuklar ve yetişkinler için oyun alanları ve çeşitli eğlenceler vardır. Naturlandia’daki saldırı kursları ziyaretçilerle özellikle popülerdir. Küçük çocuklar, kompleksin topraklarında da bulunan küçük bir hayvanat bahçesinin ziyaretinden keyif alacaklardır. Bu hayvanat bahçesi, çocukların evcil hayvan ve besleyebileceği sadece dost canlısı hayvanlara sahiptir.
  Tesis, kendi bölgesinde bulunan çok çeşitli kayak alanları nedeniyle popülerdir. Vysoke Tatry, zorlu koşularda yeteneklerini kullanan deneyimli sporcular ve lüks kayak okullarından yararlanabilecek en küçük turistleri … Açık
Yakındaki Canillo kasabası, Palau de Gel’i ziyaret etmeyi hak eden başka bir yere ev sahipliği yapmaktadır. Başkentten buz sarayına ulaşmak sadece 20 dakika sürmektedir. Kompleks, tüm aile için zengin bir eğlence seçeneği sunmaktadır. Geleneksel bir buz pateni pisti yanı sıra, buz görevler ve hatta karting vardır. Her zaman buz pateni yapmayı öğrenmeyi hayal etmiş olanlar da bu merkezi ziyaret etmeyi çok ilginç bulacaktır. Kaliteli spor ekipmanlarına sahip bir kiralık ofis bulunmaktadır. Gerekli ekipmana sahip olduğunuzda, size nasıl kaydolacağınızı öğretecek profesyonel bir eğitmen kiralayın.
2005-07-27 Vysoké Tatry - Litvorné Pleso 2 Hava karardığında, çok sayıda konuk Placa del Poble’a gidiyor. Bu meydanda kurulan bölge eğlence açısından zengindir. Bir konser salonu, tiyatro, çeşitli alışveriş merkezleri, sayısız ilginç dükkanlar ve elbette çok sayıda restoran ve bar bulunmaktadır. Gün içinde bu bölgeyi ziyaret etmek daha az ilgi çekicidir çünkü birçok hediyelik eşya dükkanı ve satış mağazası oldukça erken kapanmaktadır.
Vysoke Tatry - rehber bölümleri 1 2 3 4

Vysoke Tatry ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Vysoke Tatry kaleleri
♥   Kalesi 'Kežmarok Castle' , 15.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Liptovský Hrádok Castle' , 36.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Markušovce Castle' , 38.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Ľubovňa Castle' , 40.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Spiš Castle' , 42.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm parkların haritası
Vysoke Tatry çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   National Park 'Tatrzański Park Narodowy' , 22.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'Pieniński Park Narodowy' , 34.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'Gorczański Park Narodowy' , 47.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Landscape Park 'Popradzki Park Krajobrazowy' , 56.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'Babiogórski Park Narodowy' , 71.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

'Dünyadaki Sıradışı Yerler' Rehberimizden Vysoke Tatry ve Çevresindeki Turistik Yerler

Tatra Ulusal Parkı

From the series “Dünyadaki En Büyük Sit Alanları”
Bu şaşırtıcı hayvanlar, biraz Pleistosen döneminde gezegenimizde yaşayan devasa marmotlara benziyor; bugün onlar yok olma eşiğinde. Doğal güzelliği tercih edenler, Kmet'in şelalesini görmek ya da mucizevi bir şekilde güzel dağ çayırlarıyla dolaşmak ve doruk noktalarına tırmanmak için bir fırsata sahiptir. Parkta ayrıca birçok mağara bulunur; bunların en ilgi çekici kısmı Polonya topraklarında bulunan Wielka Sniezna mağarasıdır. … Devamını oku

Slovakya Gezisi: Görülecek Yerler

Gezginler, Trencín Kalesi nedeniyle çoğunlukla ünlü olan Trencin şehrini ziyaret etmeyi unutmamalıdır. Kale, Roma İmparatorluğu döneminde binden fazla yıldır inşa edilmiştir. Kalenin bulunduğu bölgede küçük bir kilise yanı sıra birkaç gözlem güvertesi ve geniş teraslar var. …
OrangeSmile araç kiralama Vysoke Tatry’de araba kiralama

Dubai'deki Expo 2020 7 Milyondan Fazla Ziyaretçi Tarafından Ziyaret Edildi

Henüz bu etkinliği ziyaret etmediyseniz, Dubai'de otel rezervasyonu yapmak için hala zamanınız var çünkü Expo 2020 Dubai 31 Mart 2022'ye kadar sürüyor. Emirliği ziyaret edemeyen kişiler Expo 2020 web sitesinde sanal bir tur yapabilirler. Bu arada, sanal ziyaret Aralık sonunda 31.6 milyona ulaştı. Oku bunu

26.02.2024

Vysoke Tatry Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Vysoke Tatry Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Vysoke Tatry, Slovakya Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Vysoke Tatry’de 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Vysoke Tatry’den birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018