OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
Kobe

Kobe’nin Renkleri - Gelenekler, Festivaller, Düşünce Anlayışı ve Yaşam Tarzı

kobe   Kobe sakinleri, bazıları yüzlerce yıl öncesine dayanan geleneklerine saygılı bir tutumla nitelendiriliyor. Şehir, şenlikli takvimindeki en ilginç etkinliklerden biri olan Işık Festivali (Kobe Luminarie) sayesinde birçok gezgin tarafından tanındı. İlk defa, bu festival 1995’te düzenlendi ve organizasyonunun nedeni çok trajikti. 1995’te güçlü bir deprem Kobe’yi vurdu ve binlerce vatandaşı öldürdü.
  Kobe, dünyaca ünlü incelik - doğranmış sığır eti doğduğu yerdir. Bu tür et dünyada en pahalı olanıdır ve sadece burada deneyebilirsiniz. Analogları dünyanın birçok ülkesinde bulunmasına rağmen, bu eti … Açık
Depremden sonra, şehir tam anlamıyla harabelerde yatıyordu, konutları ve mimari anıtları restore etmek için çok paraya ihtiyaç vardı. Şehrin restorasyonu için fon toplamak amacıyla, korkunç deprem kurbanlarının anısına güzel bir festival düzenlemeye karar verildi. İtalya hükümeti kente 200.000 ışık bağışladı, onlar için elektrik biyoyakıt üretildi.
Şehir iki haftadan fazla bir süredir muhteşem aydınlatma ile dekore edilmiştir. Her akşam birkaç saat ışıklar yanıyordu. Festival günlerinde, tüm merkezi caddeler otomobiller için engelleniyor, bu nedenle yerel halkın ve turistlerin hafif tesislere hayran kalması daha uygun. Böylesine güzel bir tatille yıkık şehre gitmek istemeyen ancak geri getirecek kadar para toplayan turistleri çekmek mümkündü. Her yıl Kobe’de Işık Festivali yapılmasına karar verildi ve şimdi yılda en az üç milyon turist ziyaret ediyor. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Kobe, eşsiz mimari ve tarihi eserlerin hazinesidir. Birçok eski bina ve kültür merkezi 1995 depreminde tamamen tahrip olmuş, ancak daha sonra yerel halkın çabaları ile restore edilmiştir. İnanılmaz derecede güzel bir 19. … Açık
Yerel halk için, bu güzel olay trajik bir unutulmaz tarih olmaya devam ediyor, bu nedenle festivalin açılış gününde her zaman deprem mağdurları için dua etmek için bir dakikalık sessizlik gözlemliyorlar. Son yıllarda, güzel tatil programı önemli ölçüde genişletti. Festival çerçevesinde ilginç sergiler ve eylemler düzenleniyor, çoğu hayırsever bir odağa sahip.
Kobe sakinleri kibarlıkları ve misafirperverlikleri ile tanınır; Her turist bu şehirde hoşgeldin misafir gibi hissedeceksiniz. Vatandaşlar uzun süredir çok sayıda turiste alışmıştır. Onlara saygınızı göstermek için, yerel görgü kurallarının basit kurallarına uymalısınız. Her şeyden önce, her zaman büyük beğeni toplayan herkese karşı kibar olmak gerekir. Birçok Avrupa ülkesinden farklı olarak, yerel halk asla el sıkışma kullanmazlar. Burada birbirlerini hafif bir yay ile selamlıyorlar.
  Kobe, aktif ve ilginç bir tatil için pek çok yere sahiptir. Sıcak mevsimlerde, 200’den fazla bitki türünün yetişdiği şehirdeki en güzel park olan Takenaka’yı mutlaka ziyaret etmelisiniz. İlkbaharda binlerce … Açık
Kobe sakinleri her zaman yabancı misafirlere yardım etmeye hazırdır; birçoğu yabancı dil biliyor. Sokaktaki yerel insanlara sormadan önce, karakterlerinin çekiciliğinin bir başka önemli özelliğini göz önünde bulundurmak önemlidir. Bu nedenle, orta yaşlı insanlardan yardım istemek en iyisidir çünkü genç ve yaşlı insanlar yabancılarla konuşmakta özellikle utanmaktadırlar.
Genel olarak, yerel insanlar çok olumlu, neşeli ve aktif insanlar olarak tanımlanabilir. Şehir sokakları akşamları asla boş olmaz, etrafta dolaşan pek çok genç vardır. Kobe düzenli olarak zorunlu özellikleri gastronomik programlar olan ilginç fuarlara ve festivallere ev sahipliği yapıyor. Kasaba halkı geleneksel mutfağını seviyor ve her gün ve her ortamda tam anlamıyla bazı özel yemekler yemeye hazır. Neredeyse tüm marketlerde satılan kızarmış kalamar şişleri buna güzel bir örnektir.
  1. Kobe’yi ziyaret etmek için en uygun dönem, burada her zaman çok sıcak ve güneşli olduğunda ilkbahar ve sonbahardır. Yaz aylarında, sık sık yağmur yağar ve güçlü bir rüzgar esiyor, bu da tatilinizi … Açık
Yerel gençlik, büyük ölçüde mevcut alt kültürlerin çeşitliliği ile ilgili ilginç özelliklere ve geleneklere de sahiptir. Kobe’de yaşayan genç insanlar arasında, dünyaca ünlü anime hayranlarının yanı sıra modern müzik grupları ve aktörler de var. Bu ateşli hayranlar, mümkün olan her şekilde putlara benziyorlar. Şehirde farklı alt kültür temsilcileri için kıyafet ve aksesuar satan birçok özel mağaza var.
artificial river Şehrin sokaklarında bir yürüyüş sırasında çizgi film karakterleri giymiş adamlar görürseniz, bu kadar parlak ve sıra dışı gençler burada yaygın olduğu için şaşırmayın. Bazı turistler, başlangıçta giyinmiş gençlerle fotoğraf çekmek ister. Fotoğraf çekmeden önce, izin istemediğinizden emin olun. Kalbinde genç ve yeşilseniz, yerel gençlik kültürüne kolayca katılabilirsiniz. Bir takım elbise, bir peruk ve seçilen görüntüyü taklit etmek için gereken diğer tüm özellikleri seçebileceğiniz tematik mağazalardan birini ziyaret edin. Kobe, sakinleri eski geleneklerini korumayı ve aynı zamanda modern trendleri takip etmeyi başaran, modern ve dinamik bir şehir.
Kobe - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

Kobe ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm kiliselerin haritası
Kobe yakınındaki katedraller ve bazilikalar
♥   Cathedral of the Immaculate Conception of the Blessed Virgin Mary (Tamatsukuri Church), 大阪 (Osaka), 32.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Cathedral of St. Francis Xavier (Kawaramachi Church), 京都 (Kyoto), 65.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Kobe kaleleri
♥   Kalesi 'Akashi Castle' Akashi, 16.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Amagasaki Castle' Amagasaki, 23.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Itami Castle' Itami, 25.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Kishiwada Castle' Kishiwada, 31.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Osaka Castle' Osaka, 32.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Sasayama Castle' Sasayama, 43.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Sumoto Castle' Sumoto, 45.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
OrangeSmile araç kiralama Kobe’de araba kiralama

Tayland, COVID-19 Politikasını Gevşetiyor

Tayland'daki Yeni Yıl etkinliklerinin bu yıl daha fazla insanı getirmesi muhtemel çünkü herkes karantinalardan ve normal hayata özlem duymaktan bıktı. Tatil sezonu için Pattaya, Krabi veya Phuket'te otel rezervasyonu yapan birçok turist de katılmak istiyor. Şampanya yılbaşı kutlamalarının vazgeçilmez içeceği haline gelirken akıllara alkol tüketimi sorusu geliyor. Hükümet, Yeni Yıl geri sayımı sırasında alkollü içki servisine izin verdi, ancak 1 Ocak 2022'de saat 1'e kadar sadece açık hava kafe ve restoranlarının bunu yapmasına izin verilecek. Bu kural ülke çapında geçerlidir. Oku bunu

28.01.2023

Fotoğraflarla Kobe’nin Renkleri

Kobe Haritasında Popüler Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Kobe’nin Komşu Şehirlerindeki Gelenekler ve Festivaller

Kobe’nin gelenekleri, düşünce anlayışı ve yaşam tarzına dair şehir rehberi. Kobe’nin ruhunu - otantik festivallerini, etkinliklerini ve kutlamalarını - keşfedebileceğiniz en iyi zaman aralığını öğrenin. Ayrıca, Kobe’nin ilgi çekici adetlerini, dünyaya ve turistlere karşı tutumunu açığa çıkarıyoruz.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018