OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Okayama Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

Tanada (Rice Field)   Okayama, Japonya’da önemli bir ulaşım ve eğitim merkezi olmasının yanı sıra zengin kültürel mirasa ve karmaşık tarihe sahip bir şehirdir. 1889 yılında kurulmuş ve büyük bir sanayi bölgesi olarak kabul edilmiştir. İkinci Dünya Savaşı yıllarında şehir tamamen yıkıldı ve bu nedenle tamamen yeniden inşa edilmesi gerekiyordu. Bugün Okayama turizm açısından çok cazip; burada çok sayıda çekici bina, kültür merkezi ve eğlence bulacaksınız.
  1. Okayama’da orijinal hediyelik eşya hayranları, geleneksel tatami paspasların yanı sıra porselen eşyalara da dikkat etmelidir. Japonya’daki diğer şehirlerden farklı olarak, burada hala elle yapılıyorlar. 2. … Açık
Sanat Müzesi, konukların önde gelen Japon sanatçıların tablo koleksiyonlarına bakabilecekleri en güzel binalardan biridir. Bina küçük bir tepe üzerinde bulunur ve antik bir tapınağa benziyor. Burası görkemli ve zarif bir yer. Hayashibara Sanat Müzesi daha az dikkat çekici değil. Resim sergisine ek olarak, müzenin birkaç odası antika mobilya, bıçak ve ulusal kostüm koleksiyonlarına ayrılmıştır. Bu müzede sergilenen eşyaların çoğu ulusal hazineler olarak kabul edilir.
Çok sayıda kültürel kurumun yanı sıra Okayama, Korakuen Bahçesi olarak adlandırılan muhteşem bir doğa koruma alanı ile ünlüdür. 1700 yılında kurulmuştur. Günümüzde bu bahçede çok sayıda sıra dışı bitki, büyük gölet ve kanalların yanı sıra yapay adalar görebilirsiniz. Bu milli parkın merkezinde kiraz ve kayısı bahçeleri ile çevrili Okayama Kalesi’ni göreceksiniz. Bahçede, ziyaretçilerin mola verebilecekleri ve çay töreninin tadını çıkarabilecekleri birkaç çay evi inşa edilmiştir. Bugün kale, samurayların kullandığı silah ve zırh koleksiyonlarını sergileyen bir müzeye dönüştürülmüştür. Turistler ayrıca, muhteşem manzaraların geniş bir sergisini bulacakları Yumedji Sanat Müzesi’ni ve zengin bir antik eserler koleksiyonuna sahip Doğu Müzesi’ni ziyaret etmelidir. Klasik müzik severler, Senfonik Konser Salonu’nu ziyaret etmekten kesinlikle keyif alacaklardır. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Okayama binden fazla mağaza ve alışveriş merkezi sunuyor, bu nedenle alışveriş meraklıları burada kesinlikle sıkılmayacak. Şehrin ana alışveriş caddesi Omotecho Caddesi’ni yürüyerek yerel mağazaları … Açık
  İlginç bir yerel tarihi cazibe merkezi, 16. yüzyılda inşa edilmiş eski Tsukimi Yagura (Ay izleme) kulesidir. Başlangıçta, kule günümüze kadar korunmamış büyük bir mimari kompleksin parçasıydı. Kule ziyaretçilerine çok ilginç bir aktivite sunuluyor: bayanlar burada lüks bir kimono deneyebilir ve erkekler için güzel samuray kostümleri hazırlanır. Bu antik kulede unutulmaz bir fotoğraf çekimi yapabilirsiniz.
Okayama, Japan Okayama civarında, turun bir parçası olarak da ziyaret edilebilecek ünlü Bizen-yaki zanaat merkezi bulunmaktadır. Burada ustalar, Japonya’nın en eskisi olan antik teknolojiye göre eşsiz çanak çömlek yapıyorlar. Merkeze gelen tüm ziyaretçiler ustaların çalışmalarını gözlemleyebilir ve hatta beğendikleri ürünleri satın alabilirler. Yüksek kalitenin ana sırrı olan mutfak eşyaları yapmak için benzersiz bir mineral bileşimine sahip özel kil kullanılır.
  Okayama, çeşitli eğlence merkezleri, pitoresk parklar ve ilginç yürüyüş yerleri ile aileleri memnun etmeye hazır. Aktif turistler arasında en sevdikleri yerlerden biri Nichioji Shizen no Mori Sports. Park yılın herhangi … Açık
Şehirde ve çevresinde birçok benzersiz kutsal alan korunmuştur ve en ilginçlerinden biri Saijo Inari Tapınağı’dır. Bu tapınak 1.200 yıldan daha uzun bir süre önce kuruldu ve bugün çeşitli anıt bölgelerine sahip büyük bir mimari kompleks. Bu tapınağın birçok ilginç özelliği vardır, bazı bölümleri herhangi bir bağlantı elemanı kullanılmadan yapılmıştır. Üst üste yığılmış devasa taşların konumu yüzlerce yıldır değişmeden kalmıştır. Tapınağın en ücra köşelerinden birinde, suyunun mucizevi olduğuna inanılan küçük bir pınar vardır.
Ashimori Klanından Samuray’ın Eski Konutu turu bilgilendirici olmayı vaat ediyor. Klasik geleneklerde inşa edilmiş, değerli bir mimari nesneyi temsil eder. Rezidans, eski bir çay evine, birkaç depo odasına ve birçok nadir bitkinin bulunduğu muhteşem bir bahçeye sahiptir.
  Okayama’da geleneksel yöresel yemekleri deneyebileceğiniz birçok Japon restoranı bulunmaktadır. Ancak turistler, egzotik yerel lezzetler sattıkları gıda pazarları ve sokak tezgahlarıyla çok daha fazla ilgileniyorlar. … Açık
Yürüyüş için harika bir yer, tren istasyonunun yakınında bulunan Tottori Meydanı. Bu meydan, yanında farklı dönemlere ait birkaç ilginç eski bina olduğu için dikkat çekicidir. Burada ayrıca güzel sembolik anıtları da görebilirsiniz. Özgün bir heykel kompozisyonu ile süslenmiş anıtsal saat özellikle ilgi çekicidir.
Okayama - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

Okayama ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Okayama kaleleri
♥   Kalesi 'Shimotsui Castle' Kurashiki, 2.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Ki castle' Sōja, 16.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Matsuyama Castle' Takahashi, 32.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Takamatsu Castle' Takamatsu, 35.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Marugame Castle' Marugame, 41.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm parkların haritası
Okayama çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   Prefectural Natural Park 'Seiban kyuryo' , 55.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Prefectural Natural Park 'Chikuho' , 73.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Prefectural Natural Park 'Okuhino' , 82.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'Setonaikai' , 85.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Prefectural Natural Park 'Onzui chikusa' , 87.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

'Dünyadaki Sıradışı Yerler' Rehberimizden Okayama ve Çevresindeki Turistik Yerler

Yashima

From the series “Gezegendeki En Etkileyici Terkedilmiş Şehirler”
Altyapısının bazı unsurları iyi korunmuştur. Şehir sokaklarında çok sayıda hediyelik eşya içeren hediyelik eşya dükkanlarını görebilirsiniz. Renkli plakalar, cılız posta kutuları, büyümüş parklar ve bir depoda unutulan bir tramvay içeren harap ahşap evler - terk edilmiş şehir hiç de üzgün ve korkutucu görünmemektedir. Öyle görünüyor ki, evlerini terk etmesi çok hızlı olan her an geri dönebilir. … Devamını oku
OrangeSmile araç kiralama Okayama’da araba kiralama

Tayland, COVID-19 Politikasını Gevşetiyor

Tayland'daki Yeni Yıl etkinliklerinin bu yıl daha fazla insanı getirmesi muhtemel çünkü herkes karantinalardan ve normal hayata özlem duymaktan bıktı. Tatil sezonu için Pattaya, Krabi veya Phuket'te otel rezervasyonu yapan birçok turist de katılmak istiyor. Şampanya yılbaşı kutlamalarının vazgeçilmez içeceği haline gelirken akıllara alkol tüketimi sorusu geliyor. Hükümet, Yeni Yıl geri sayımı sırasında alkollü içki servisine izin verdi, ancak 1 Ocak 2022'de saat 1'e kadar sadece açık hava kafe ve restoranlarının bunu yapmasına izin verilecek. Bu kural ülke çapında geçerlidir. Oku bunu

30.11.2023

Okayama Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Okayama Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Okayama, Japonya Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Okayama’da 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Okayama’dan birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018