OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Nagazaki Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

  Şehir, her yönden dağlarla çevrili pitoresk bir koyda yer almaktadır. Uzun bir süre Nagazaki, Avrupa ile iletişimi sağlayan tek liman kentiydi.

1945’te şehir gerçek bir trajediyle karşı karşıya kaldı - atom bombasının kurbanı oldu. Şehrin büyük bir kısmı yıkıldı ve patlamada 25 bin kişi öldü. Nagazaki’nin çoğunlukla engebeli arazide yer alması nedeniyle, patlamanın etkisi biraz gevşedi. Şimdilerde, ’barış çağrısı’ adlı anıt, patlama bölgesinin merkez üssüne yerleştirildi. Şehrin kuzey kısmı, başka bir unutulmaz topluluk olan Barış Parkı ve yanında bulunan Atom Bombası Müzesi’nin yeridir.
  Nagasaki’deki en yüksek mağaza yoğunluğu JR Nagasaki Tren İstasyonu yakınında bulunabilir. Burada alışveriş merkezlerini, çok sayıda elektronik mağazasını, moda butiğini ve hediyelik eşya dükkanlarını … Açık
Şehir, Avrupa ülkeleriyle her zaman bağını sürdürdüğü için, kültürü ve yaşam tarzı üzerinde büyük etkisi oldu. Bugün birçok insan Nagazaki’yi ülkenin en Avrupa şehri olarak adlandırıyor. Şehrin batı kısmı gerçekten modern bir Avrupa bölgesine benziyor. Buradaki binalar bile Japonya için olağan değil. Bu bölgenin en dikkat çekici yapısı, bir zamanlar İngiltere’den zengin bir tüccarın işgal ettiği Glover Konağı’dır. Bununla birlikte, Nagazaki’nin merkezi kısmı daha çok Çin Mahallesi’ne benziyor. Çin toplumu burada birkaç yüzyıl boyunca yaşadı, bu nedenle ana yerel tarihi yerler 17. yüzyılda inşa edilmiş birkaç kilise ile temsil edilmektedir. Gurme gezginler bu bölgede bulunan Çin restoranlarına aşık olacaklar. Her yıl şehrin bu bölgesinde ’Çin’ Ejderha Geçit Töreni düzenlenir. Bu gerçekten büyülü ve muhteşem bir tatil.
Nagazaki’nin dini mekanları arasında, patlamada ciddi şekilde hasar görmüş, ancak 1981’de tamamen yenilenmiş olan Urakami Katolik Kilisesi’nden bahsetmek istiyoruz. Gotik tarzdaki tek bina Oura Katolik Kilisesi’dir. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Agiruno Oka Park, Nagasaki’deki genç aileler arasında çok popüler. Bu sadece pitoresk bir park değil, heyecan verici bir gün geçirebileceğiniz gerçek bir açık hava eğlence merkezidir. Parkta, ziyaretçilerin … Açık
  Nagazaki’nin Konfüçyüs Mozolesi, ulusal öneme sahip tarihi bir anıttır. Bu turistik yer genellikle Japonya’da ’en Çinli’ olarak adlandırılır. Mesele şu ki, türbe Çin tarzının en iyi geleneklerine göre inşa edilmiş. Yapım aşamasında sadece Çin’den ithal malzemeler kullanıldı. Dahası, türbenin inşası yalnızca Çinli uzmanlar tarafından yapıldı. Türbe 1893 yılında inşa edilmiş, 19. yüzyılın sonunda binanın bir kısmı bir ilkokul tarafından işgal edilmiştir. Tarihi bina, 1945’te meydana gelen bir patlamada ağır hasar gördü. Sadece 1967’de tamamen restore edildi.
Hashima Adası’na yapılan geziler, alışılmadık yerlerin hayranları arasında oldukça popülerdir. Terk edilmiş bir maden kasabasına sahip bu minyatür adacık, bir James Bond filmi çektikten sonra 2011 yılında yaygın olarak tanındı. Sadece birkaç yıl önce adanın bir kısmı resmi turlar için uygun hale geldi ve bugün turistlerin terk edilmiş şehrin en güvenli bölgelerini ziyaret etmelerine izin verildi.
  Uzun zamandır Japon mutfağını deneyimlemeyi hayal eden ya da şimdiden en sevdikleri olduğunu düşünen herkes Nagazaki’de geleneksel yemekleri tatmaktan mutluluk duyacaktır. Şehirde çeşitli seviyelerde çok sayıda … Açık
Ulusal dini mekanlara hayran olmak isteyenler, Shofuku-ji Tapınağı’nı ziyaret etmekle ilgileneceklerdir. Tarihsel verilere göre, bu tapınağın kurucusu keşiş Tetsujin Dohan’dır, yapımı 1677’de tamamlanmıştır. Bugün, Shofuku-ji Tapınağı, ulusal dini mimarinin klasik bir örneğidir. 1715’teki yeniden yapılanmadan sonra, pratik olarak değişmeden kalır. Tapınağın 300 yıldan daha uzun bir süre önce yenilenen birçok ahşap öğesi günümüze kadar gelmiştir.
Şehirde en çok ziyaret edilen kültür tesislerinden biri, nispeten yakın zamanda 2005 yılında açılan Nagazaki Tarih ve Kültür Müzesi’dir. Müzenin bulunduğu bina büyük mimari değerdedir. Orta Çağ’da Nagasaki Sulh Ceza Dairesi olarak inşa edilmiştir. İkinci Dünya Savaşı sırasında bina bir bomba sığınağı barındırdı ve tamamen yenilendikten sonra burada bir müze açıldı. Toplamda, dünyanın her yerinden Japonya’ya getirilen değerli tarihi belgeler, sanat eserleri ve el sanatları dahil olmak üzere yaklaşık 48.000 sergi duvarlarında saklanıyor. Orta Çağ’da Japon yetkililerin yaşamına çok ilginç bir sergi ayrılmıştır.
Nagazaki - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

Nagazaki ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Nagazaki kaleleri
♥   Kalesi 'Kushima Castle' Ōmura, 18.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Tomioka Castle' Reihoku, 29.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Hinoe Castle' Minamishimabara, 37.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Uchi Castle' Kagoshima, 38.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Shimabara Castle' Shimabara, 46.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm parkların haritası
Nagazaki çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   National Park 'Saikai' , 27.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Prefectural Natural Park 'Omura wan' , 30.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Prefectural Natural Park 'Tara dake' , 33.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Prefectural Natural Park 'Hachiman dake' , 60.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Prefectural Natural Park 'Chikugo gawa' , 62.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

'Dünyadaki Sıradışı Yerler' Rehberimizden Nagazaki ve Çevresindeki Turistik Yerler

Gunkanjima

From the series “Gezegendeki En Etkileyici Terkedilmiş Şehirler”
Minik adada birkaç düzine dükkan, bir okul ve bir hastane vardı. Kentte bir mezarlık bile oldu. Genelde Gunkanjima diye adlandırılan Hashima Adası, dünyanın en yoğun nüfuslu yeriydi. Halen topraklara girmek yasa dışıdır ancak kalıcı fotoğrafçılar ve turistler için tabular yok. Yerel yönetimlerin inisiyatifiyle Gunkanjima, UNESCO Dünya Mirası listesine teklif edildi ancak bu talep yanıt alınamadı. … Devamını oku
OrangeSmile araç kiralama Nagazaki’de araba kiralama

2022'de 9 Yeni Otel Açmayı Tercih Etti

Eylül 2022'de Oslo'daki Sommerro oteli, özenle restore edilmiş 1930'lardan kalma Art Deco binasında hizmet vermeye başlayacak. Bu bina, Norveç başkentinin tarihi bir mahallesi olan Frogner'in gerçek bir simgesidir. Milyonlarca dolarlık bir yenileme, Norveç'teki en büyük koruma projesini özenle, 56 rezidans dahil 231 odalı modern bir otele dönüştürdü. Preferred, 2022'de New York'ta The Wall Street Hotel, Singer Island'da (Florida, ABD) Amrit Ocean Resort & Residences, Zanzibar'da TOA Hotel & Spa, Washington'da Pendry otel ve Pendry Park City olmak üzere beş otel daha açacak. Utah'ta bir otel. Oku bunu

30.09.2023

Nagazaki Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Nagazaki Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Nagazaki, Japonya Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Nagazaki’de 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Nagazaki’den birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018