OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Kyoto Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

Kyoto   1868 yılına kadar Kyoto, imparatorun, başkentin ve Japonya’nın manevi merkezinin ikametgahıydı. Şehrin topraklarında, çoğu UNESCO himayesinde olan çok sayıda tarihi eser bulunan 17 antik tapınak bulunmaktadır.
  Kyoto’yu ziyaret etmeyi planlayan çocukları olan turistler kesinlikle gezi programına katılmalı, Maymun Parkı Iwatayama’yı ziyaret etmelidir. Bu resimli parkın ana sakinleri maymunlardır. Hem yetişkinler hem de … Açık
Budizm, ülkenin mimari tarzının oluşumunda çok önemli bir etki yaptı. Bugünlerde bile Budist tapınakları ziyaretçileri alışılmadık şekilleriyle hayrete düşürüyor. Ahşap binada ana malzeme olarak hareket etti. Binada başka süslemeler kullanılmamıştır. Çinli ve Koreli ustalar odun tuğlalarından gerçek şaheserler yaratmayı başardılar. Detaylarla zengin ahşap oymacılığı, bu tür tapınakların ana süslemesiydi. Bunu yapabilmek için ustaların saatlerce çalışması gerekiyordu. Bazı tapınaklarda, tüm metal detaylar yaldızlarla kaplanmıştır, atmosferi daha zarif ve görkemli kılar.
Ginkakuji veya Silver Pavillion’a yaptığınız gezi sırasında çok yeni şeyler bulabilir ve ünlü sanatçıların eserleriyle tanışabilirsiniz. Ana sanat müzesinin bulunduğu bina 1489 yılında inşa edilmiştir. Köşk güzel gölün kıyısında durmaktadır. Tapınağın iç dekorasyonu, muhteşem doğadan hareketli bir duvarla ayrılmıştır. Duvarlar ayrıldığında, köşkün zengin iç dekoru ile görkemli doğa manzaraları arasındaki sınır kayboluyor. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Çok sayıda Japon mutfağı restoranı, kentin ana gastronomik haysiyetini temsil etse de, diğer mutfak kültürlerinin hayranları Kyoto’yu sıkıcı ve monoton bulmaz. Ulusal mutfak restoranı Issian Pontocho, yerel cazip … Açık
Eski Japon şehirleri için olağan olan bu bölgenin daha geleneksel bir manzarası da taş bahçedir. En ünlü taş bahçe Ryoanji manastırında yer almaktadır. Çakılla kaplı kare bir alanda büyük taşlar yer almaktadır. Bu izleyiciyi gördükten sonra her izleyicinin kendi izlenimi vardır. Bazıları taşların sisle kaplı dağ tepelerine benzeydiğini söylerken, diğerleri ise sonsuz okyanuslarla çevrili adaların takımadalarını görüyor.
  En büyük Budist anıtı Kinkaku-ji tapınağıdır. Resmi olmayan Altın Tapınak adı altında birçok turist tarafından bilinmektedir. Bu tapınağın duvarları ve çatısı saf altınla kaplanmıştır. Yılın herhangi bir zamanında, çevresindeki manzaraların fonunda basitçe tekrarlanamaz görünüyor. Tapınak 14. yüzyılın sonunda inşa edilmiştir ve Shogun Aşıkağa Yoshimitsu’nun ömrünün son yıllarına ev sahipliği yapmasıyla bilinir. 1950’de bina yangın nedeniyle ağır hasar gördü. Yangın, yerel rahiplerden biri tarafından düzenlendi. Güzel tapınağın restorasyonu 30 yıldan fazla sürdü.
  Kyoto eşsiz bir festival şehridir - hemen hemen her ay burada güzel kutlamalar yapılır. Birçok kutlamanın uzun bir tarihi var; Bunların büyük bir kısmı önemli dini bayramlara ve tarihi olaylara adanmıştır. Bir sonraki … Açık
Bir başka eşsiz cazibe merkezi Kyoto Tren İstasyonu. Trenle seyahat etmeyi planlamıyor olanlar için bile bir yürüyüş ilginç olacak. İstasyonun binası oldukça yakın zamanda restore edilmiş ve fütüristik bir tarzda muhteşem bir anıttır. Binanın içinde, pek çok ilginç şey turistleri bekliyor. Çok ilginç hediyelik eşya dükkanları dahil dükkanlar ve kafeler var. İstasyon binasında, her yerde egzotik bitkilerin bulunduğu güzel rekreasyon alanları da var.
Ulusal öneme sahip Nijo Kalesi. İnşaat 1603 yılında başladı. Tokugawa hanedanının resmi konutu olarak kuruldu. Bu kale Japonya’nın en lükslerinden biri. Orijinal cephe dekorasyonunu neredeyse tamamen korudu ve kalenin iç kısmında, eşsiz tarihi eserler gizlendi. Kaleyi ziyaret bütün yıl boyunca turistlere açıktır, ancak çoğu gezgin yaz aylarında ziyaret etmeyi tercih eder. Kale, ilkbahar ya da yaz aylarında yürüyüş yapmanın özellikle ilginç olduğu, pitoresk bir bahçenin topraklarında bulunmaktadır.
  Kyoto, Japonya’nın kültür başkenti statüsünü yıllardır korumaktadır. Yüzyıllar boyunca eski dünyanın cazibesini korumayı başaran muhteşem bir şehir. Güzel Budist tapınakları ve sarayları, çeşmeleri ve … Açık
Dünyaca ünlü Sagano Bambu Ormanı Kyoto’da yer almaktadır. İçinde kelimenin tam anlamıyla gökyüzünü gizleyen çalılıkların arasında bambu, özel yürüyüş yolları ve köprüler bulunuyordu. Rezerv üzerinde gece gezileri düzenlenmektedir. Karanlıkta, bölge muhteşem bir aydınlatma ile dekore edilmiştir. Ormanın yakınında turistlere satılık bambudan yapılmış ilginç el sanatları teklif edilen küçük bir pazar var.
Kyoto Autumn Kyoto’da birçok ilginç müze var. En sıradışı olanlardan biri Asukoyama Müzesi. Başlıca sergileri, araştırmacılar tarafından doğrudan şehirde ve Japonya’nın diğer bölgelerinde bulunan arkeolojik buluntular.
Kyoto - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

Kyoto ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm alışveriş yerlerinin haritası
Kyoto alışveriş sokakları
♥   Alışveriş Sokağı ' Shijō Karasuma)' Kyoto, 1.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Alışveriş Sokağı ' Shin-Kyōgoku Street' Kyoto, 1.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Alışveriş Sokağı ' Shijō Kawaramachi' Kyoto, 1.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Alışveriş Sokağı ' Pontochō' Kyoto, 2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Kyoto kaleleri
♥   Kalesi 'Ichigoyama Castle' Yoshii, 1.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Momoyama Castle' see Fushimi Castle, 7.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Shoryuji Castle' Nagaokakyō, 10.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Yodo Castle' Kyoto, 11 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Zeze Castle' Ōtsu, 13.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm parkların haritası
Kyoto çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   Prefectural Natural Park 'Ryozen' , 2.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Prefectural Natural Park 'Hozu kyo' , 10.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Prefectural Natural Park 'Mikami-tanakami-shigaraki' , 21 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Prefectural Natural Park 'Kutsuki-katsura gawa' , 29.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Prefectural Natural Park 'Hashikura' , 30.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm sanat müzelerinin haritası
Kyoto ve çevresindeki sanat galerileri
♥   Sanat Müzesi 'Kyoto National Museum' Kyoto, 2.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sanat Müzesi 'National Museum of Modern Art Kyoto' Kyoto, 3.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sanat Müzesi 'Kyoto Municipal Museum of Art' Kyoto, 3.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sanat Müzesi 'Sen-oku Hakuko Kan' Kyoto, 4.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sanat Müzesi 'Miho Museum' Kyoto, 26 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

'Dünyadaki Sıradışı Yerler' Rehberimizden Kyoto ve Çevresindeki Turistik Yerler

Park Asuka'daki megalitler

From the series “Gezegenin En Gizemli Yapıları”
İnsanlar binlerce yıl önce katı granit üzerinde ne şekilde çalışmış, desenle süslüyor, modern bilimin bilmece aracıdır. Yerliler megalitlerin sihirli gücüne inanırlar. Birçoğu onlardan kaçmaya ve büyük taşlara dokunmamaya çalışıyor. Bu efsaneler, her gün büyük granit taşların yanında fotoğraflanan meraklı turistleri korkutmuyor. … Devamını oku

Osaka Board Oyun Parkı

From the series “En İyi 16 Sıradışı ve Özgün Park ve Bahçeler”
Böylece, park tamamen çevre dostu malzemelerden yapılmış, bu nedenle çocuklu aileler arasında çok popüler. Bu tema parkı da amaçlanan amacı için kullanılır. Yerliler, tahta oyunları oynamak ve pitoresk kanalların keyfini çıkarmak için buraya gelirler. … Devamını oku
OrangeSmile araç kiralama Kyoto’da araba kiralama

Holiday Inn'in Avrupa'da Yeni Projeleri Açıklandı

Popüler otel markası hem eğlence hem de iş amaçlı seyahat edenler için çeşitli seçenekler sunmaktadır. Holiday Inn Express, Avrupa'da halihazırda faaliyet gösteren 277'den fazla otel ve önümüzdeki yıllarda açılacak 60 otel ile IHG portföyünde en hızlı büyüyen markalardan biridir. Yeni otellerden bazıları, yani Brüksel'deki Holiday Inn Express oteli ve Ajaccio'daki (Fransa) Holiday Inn Express oteli, bu yaz çoktan kapılarını açacak. Holiday Inn Express otelleri açık kalmaya ve her ne olursa olsun misafirlerine hizmet vermeye çalışır. Avrupa'daki çoğu otelin kapalı olduğu Covid-19 salgını sırasında bile markanın otellerinin% 80'inden fazlasının çalışmalarına devam etmesine izin verildi. Oku bunu

24.06.2021

Kyoto Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Kyoto Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Kyoto, Japonya Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Kyoto’da 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Kyoto’dan birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018