OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Japonya Gezisi. Seyahat Rehberi - Gezilecek Yerler, Manzaralar, Geziler ve Doğa

from Yoriki-cho, Osaka   Burası muhteşem bir ülke, unutulmaz anılar bırakacak bir seyahat. Çok sayıda gezi ve eğlenceyi anlatırken, Tokyo’dan söz etmekten başarısız olmak imkansızdır. Bu muhteşem şehirde, parlak gökdelenler çeşitli müzeler, tapınaklar ve anıtlarla sınırlanır. Doğal olarak, Japonya’nın başkentinde birçok modern eğlence kompleksi ve parkı bulunmaktadır.
  Japonya’da çocuklar ile konforlu bir konaklama için tüm olanaklar yaratılmıştır. Binaların merdivenleri bebek arabaları için yaklaşma rampaları ile …
Devamını oku
İmparator Sarayı, başkentin önemli bir tarihi ve mimari manzarasıdır. Saray, Edo Kalesi adı altında da bilinir. Zarif kuleler, ağır ahşap kapılar ve çevre üzerindeki foss, binanın ne kadar katı ve paslanamaz olduğunu gösterir. 15. yüzyılda inşa edilen Kokyo Sarayı, güzel parklar arasında yer almaktadır. Sarayın geniş salonlarını ve koridorlarını gözlemledikten sonra, Kitanomaru Parkı’nda yüzlerce yıllık ağaçların ve antik heykellerin tadını çıkarmak için yürüyüş yapın.
Kentte otuzdan fazla müze var; bunların en popülerleri Bridgestone Müzesi, Tenri Galerisi, Ulusal Modern Sanatlar Müzesi, Tokyo Yeraltı Müzesi, Uçurtma Müzesi, Idemitsu Müzesi ve Ota Müzesi. Bu müzeler çoğunlukla sanat eserleri ve tarihi eserler koleksiyonlarına ayrılmıştır. Ancak, Tokyo’da göz kamaştırması Müzesi, Su Boruları Müzesi, Yeraltı Müzesi, Çantalar Müzesi ve Bisiklet Müzesi gibi daha alışılmadık müzeler var. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Özel ve gizemli Japonya’ya yapılan bir gezi sadece ilginç değil aynı zamanda yararlı olabilir. Antik kültürün, yüzyılların mimarisinin ve modern …
Devamını oku
Tokyo banliyölerinde birçok ilgi çekici yer bulunmaktadır. Çocuklarla seyahat eden konuklar, 1983’te açık olan ve Amerika’daki orijinal eğlence parkına yakın konumda olan Tokyo Disneyland’ı ziyaret etmenin tadını çıkaracaklardır. Doğanın simgesi olan hayranlar, güzel göller, şelale, antik tapınaklar ve ormanları bulacakları Nikko Ulusal Parkı’na aşık olacak.
Yokohama ülkedeki en modern şehir olarak bilinir, ancak ana buluşma noktası tarihi bir konudur. Sankeien Bahçesi, ülkenin değişik bölgelerinden parka getirilen çok sayıda eski ahşap binalar, evler ve tapınaklara ev sahipliği yapıyor. Hakkeijima Deniz Cennetinde aktif dinlenme fanları çok eğlenceli bulacaktır. Komplekste bir su parkı ve büyük bir Deniz Müzesi bulunmaktadır. Nara antik tapınak açısından zengin. Birçok tapınak değerli kalıntıları tutar ve yerel müzeler benzersiz tarihi eserler koleksiyonları sergiler.
  Japon adalarının çoğu, açık bir mevsim mevsimi ile karakterize ılıman bir iklim bölgesinde yer almaktadır. Bu özellik, Japonya sakinlerine ve misafirlerine, …
Devamını oku

Tarih ve Eğlence

  Modern Japonya’nın yerinde ilk ülke, M.Ö. 3. yüzyıla dayanan Hanshu Chronicles’da belirtilmiştir. O zaman, ülke Wa olarak adlandırıldı. MS 6. yüzyılda, Budizm ülkede vaaz edilmeye başlandı, tam olarak o dönemde, ilk merkezi devlet kuruldu. 8. yüzyılda, adalarda, başkent Heizei-kyo olan güçlü ve hızla gelişen bir ülke vardı. Ülke komşu Çin’den birçok dini ve kültürel yönü ödünç aldı.
Varlığının ilk yüzyılları, çok iç savaşlar ile doluydu. 13. yüzyılda, ülke Moğol istilasını gördü. Ülkenin tarihinin dönüm noktaları, 1543’te gerçekleşen olaylardı. O zaman, Portekizli gezginler ilk önce Japon kıyılarına ulaştı. 16. yüzyılın ortalarına gelindiğinde, Japonya hızlı gelişimini kolaylaştıran birçok Avrupa ülkesi ile ticaret ilişkileri kurmaya başladı. Japonya, neredeyse tüm yıl boyunca kendi bağımsızlığını sürdüren birkaç ülkeden biridir.
  Japonya adalarda bulunan bir eyalettir. Ülke topraklarının yarısından fazlası dağlarla kaplıdır. Kuzeyden güneye doğru olan uzunluğun yanı sıra ada karakteri, …
Devamını oku
Her mevsim Japonya’da tatil yapmak ilginç. Bölgesinde, popüler ve ünlü plajlar, ünlü kayak merkezleri ve birkaç lüks sağlıklı yaşam merkezi bulunmaktadır. En peyzajlı ve en güzel plajlarından bazıları Okinawa’da yer almaktadır. Şehirde ayrıca çok sayıda su parkı, bir okyanus akvaryumu ve bir yunus akvaryumu var. Okinawa’da, sağlık dinlenmenizin önemli bir bileşeni olarak farklı türde masajlar yapabileceğiniz büyük bir talasoterapi merkezi bulunmaktadır.
St. Marys Cathedral, Tokyo Kış rekreasyonu için en gözde tatil yerleri Sapporo ve Niseko’dur. Yüksek bir rota seviyesi ve çok çeşitli oteller ile ayırt edilirler. Bu tatil yerlerinde, kayak ve snowboard için mükemmel koşullar vardır. Ayrıca burada birkaç kaplıca da ziyaret edebilirsiniz. Kış tatilinin çoğunluğu aile tatili için uygundur. Sadece yetişkinler için değil, çocuklar için de kayak okulları var.
Yıl boyunca Japonya’da 200’den fazla tatil kutlanmaktadır. Çoğu eski dini geleneklerle bağlantılı. Ülkenin her bölgesinin eşsiz festival gelenekleri vardır. En ilginç ve güzel tatillerden biri Cherry Blossom Festivali’dir. Mart ayı ortasında kutlanmaya başlıyor. Japonya’da, kiraz çiçekleri Nisan ayı ortasında çiçek açmayı bırakır.
Japonya rehberi bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

Japonya’nın Şehirlerinde Fantastik Turlar ve Geziler

Referans Bilgiler
Tüm parkların haritası
Japonya şehir parkları ve milli parklar
♥   Prefectural Natural Park 'Akkeshi' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Prefectural Natural Park 'Akune' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Prefectural Natural Park 'Amo' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Prefectural Natural Park 'Arimine' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Prefectural Natural Park 'Asahi' . Haritada   Fotoğraflar
Tüm kalelerin haritası
Japonya kaleleri
♥   Kalesi 'Aoba Castle' Sendai. Haritada   Fotoğraflar
♥   Kalesi 'Aya Castle' Aya. Haritada   Fotoğraflar
♥   Kalesi 'Azuchi Castle' Azuchi. Haritada   Fotoğraflar
♥   Kalesi 'Bitchu Matsuyama Castle' Takahashi. Haritada   Fotoğraflar
♥   Kalesi 'Chibana Castle' Okinawa. Haritada   Fotoğraflar
Tüm sarayların haritası
Japonya sarayları
♥   Sarayı 'Heian Palace' Kyoto. Haritada   Fotoğraflar
♥   Sarayı 'Heijo Palace' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Sarayı 'Imperial Palace' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Sarayı 'Jurakudai' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Sarayı 'Katsura Detached Palace' . Haritada   Fotoğraflar

İnceleme Serimizden Japonya’nın Ünlü ve Benzersiz Yerleri

Shirakawa-Go Kenti

Serimizden “Van Gogh Renkleri ile Boyanmış Küçük Gösterişli Kasabalar”
  Shirakawa-go, yüzlerce yıldır tarihi cazibesini sürdüren birkaç Japon kasabasından biridir. Burası yaklaşık 1. 600 kişiye ev sahipliği yapmaktadır; alanı 356 km2'dir. Kasabanın en önemli özelliği benzersiz bir mimaridir. Bugün bile yerel sakinlerin küçük evlerini görebilirsiniz. Binalar 200 yıl öncesine tamamen benziyor.

Shirakawa-go, ülkenin en karlı yerlerinden biridir. Kasaba dağlarla çevrilidir, bu nedenle soğuk mevsimde oraya gitmek kolay değildir. Tarih boyunca yerel nüfusun önemli bir kısmı tarım yapmaktadır. Yaz aylarında geniş pirinç tarlalarının tadını çıkarabilirsiniz. Son yıllarda, eski şehir birçok turist tarafından ziyaret edildi ve bu turizm altyapısının gelişmesine yol açtı. Toplamda, şehir yaklaşık 60 ev içeriyor. Birkaç yıl önce, bu yer UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer … Tümünü Oku

Shirakawa-go Köyü

Serimizden “Zen ile Dolu En Samimi Kasabalar”
  Japonya'da rahatlatıcı bir geri çekilme keyfi için en iyi yer, eski Shirakawa köyüdür. Bu uzak köy dağlık bölgede bulunmaktadır. Site, rüzgar ve doğanın diğer engeli korunan yükselen dağlarla çevrilidir. Antik köyün en önemli özelliklerinden biri, eşsiz gapped çatılı yerel sakinlerin küçük evleridir. Bu çatı formu kazara olmaz. Kışın vadide kar doludur ve bu formun sadece çatısı uzun süre kar yağışına dayanabilir.

Yıllar geçtikçe köy, kışın medeniyetten tamamen kopar. Soğuk aylarda bile şimdi ulaşmak kolay değil. Eski köy, kendi ulusal geleneğine sahiptir. Yüzlerce yıldır, sakinleri ipekböcekleri yetiştirme ve kumaş üretimi yapıyorlardı. İpekböceği sadece evde yetiştirilmektedir. Köyün neredeyse tüm evleri küçük fabrikalardır.

Shirakawa-go köyündeki yaşam tarzı, yıllar … Tümünü Oku

Nara Dreamland

Serimizden “Ürperme Hissi Yaratan Issız Yerler”
  Japonya'da, birçok turisti korkutan terk edilmiş bir Nara Dreamland eğlence parkı var. Parkın açılışı 1961'de gerçekleştirildi. 30 yılı aşkın bir süredir çalıştı ve finansman eksikliği nedeniyle kapatıldı. Parktaki bir yürüyüş, bir gecede terk edilmiş olduğu izlenimini verir. Bütün sürmek on yıllar sonra mükemmel bir şekilde korunmuştur. Eski terk edilmiş binalarda oyuncaklarla ve çok sayıda başka ekipmana sahip slot makinesi bulabilirsiniz.

Eğlence parkının tasarımı California Disneyland'a çok benzer. Bugün, sahnesinin bazı unsurları göz korkutucu görünüyor. Park yıkılma yıllarında yavaşça yok oldu. Birçok binada ağaçlar filizleniyor ve cazibe merkezleri sicim bitkileri ve otlarla kaplı. Parkın büyük bir alanı ile karakterizedir. Kapanış gününden itibaren, bölgeye giriş tamamen … Tümünü Oku
Tüm benzersiz geziler Japonya
Ülke haritaları Japonya haritaları
OrangeSmile.com'da araba kiralama Araba kiralama
Şehirler haritası Japonya şehir haritası
Tüm ilgi çekici yerlerin haritası Japonya gezi haritası
Kabartma haritası Japonya’nın kabartma haritası

Tayland, COVID-19 Politikasını Gevşetiyor

Tayland'daki Yeni Yıl etkinliklerinin bu yıl daha fazla insanı getirmesi muhtemel çünkü herkes karantinalardan ve normal hayata özlem duymaktan bıktı. Tatil sezonu için Pattaya, Krabi veya Phuket'te otel rezervasyonu yapan birçok turist de katılmak istiyor. Şampanya yılbaşı kutlamalarının vazgeçilmez içeceği haline gelirken akıllara alkol tüketimi sorusu geliyor. Hükümet, Yeni Yıl geri sayımı sırasında alkollü içki servisine izin verdi, ancak 1 Ocak 2022'de saat 1'e kadar sadece açık hava kafe ve restoranlarının bunu yapmasına izin verilecek. Bu kural ülke çapında geçerlidir. Oku bunu

28.05.2024

Japonya’nın Popüler Şehirlerinde Geziler

Tokyo
İmparatorluk Sarayı İmparatorluk Sarayı 1590 yılında, Tokugawa hanedanının ilk şomisyeni Ieyasu döneminde inşa edilmiştir. Yüzyıllar boyunca saray büyüyor, dünyadaki en büyük saray haline gelmeye başladı. Sarayın iç avlusu, 2 Ocak'ta Yeni Yıl günü, 23 Aralık'ta İmparator'un doğum gününde, yılda sadece iki gün olmak üzere halka açıktır. Bir zamanlar saraya ana giriş olan çift taşlı bir kemer köprüsü olan Nijibashi'ye dikkat etmeyi unutma. İkinci Dünya Savaşı sırasında saray yıkıldı, ancak … Devamını Oku
Osaka
Daha az orijinal olmayan bir binayı işgal eden Ulusal Sanat Müzesi'ni görmezden gelmeyin. Özellikle 1970 Uluslararası Sergisi için tasarlanmış ve inşa edilmiştir. Yedi yıl sonra, duvarları içinde bir müze açılmasına karar verildi. Bugün müzenin koleksiyonu, Paul Cezanne, Pablo Picasso ve Vasily Kandinsky'nin eşsiz tabloları da dahil olmak üzere 5.000'den fazla sanat eseri içeriyor. Aynı yıl Ulusal Etnoloji Müzesi ilk ziyaretçilerini aldı. Müze her zaman Osaka'nın en önemli kültür merkezlerinden biri … Devamını Oku
Kyoto
Bir başka eşsiz cazibe merkezi Kyoto Tren İstasyonu. Trenle seyahat etmeyi planlamıyor olanlar için bile bir yürüyüş ilginç olacak. İstasyonun binası oldukça yakın zamanda restore edilmiş ve fütüristik bir tarzda muhteşem bir anıttır. Binanın içinde, pek çok ilginç şey turistleri bekliyor. Çok ilginç hediyelik eşya dükkanları dahil dükkanlar ve kafeler var. İstasyon binasında, her yerde egzotik bitkilerin bulunduğu güzel rekreasyon alanları da var. Ulusal öneme sahip Nijo Kalesi. İnşaat 1603 yılında … Devamını Oku
Nagoya
Türk İslam Müzesi yerel halkın kültür ve geleneklerini tanımak isteyen herkes için doğru yer. Serginin önemli bir kısmı bölgenin geleneklerini oluşturmaya adamıştır. Müze ayrıca ilginç tarihi eserler koleksiyonunu sergiliyor. Bin yıldan fazla bir süre önce yaratılmış fildişi eşyalarını görmeyi unutma. Antik çanak çömlek müzedeki en değerli eserlerinden biridir. Lüks el işlemeli tekstil ürünleri de bulunmaktadır. Bölgenin tarihi ile ilgilenen gezginler, yerel Arkeoloji Müzesi'ni ziyaret edeceklerdir. … Devamını Oku
Nagazaki
Hashima Adası'na yapılan geziler, alışılmadık yerlerin hayranları arasında oldukça popülerdir. Terk edilmiş bir maden kasabasına sahip bu minyatür adacık, bir James Bond filmi çektikten sonra 2011 yılında yaygın olarak tanındı. Sadece birkaç yıl önce adanın bir kısmı resmi turlar için uygun hale geldi ve bugün turistlerin terk edilmiş şehrin en güvenli bölgelerini ziyaret etmelerine izin verildi. Ulusal dini mekanlara hayran olmak isteyenler, Shofuku-ji Tapınağı'nı ziyaret etmekle ilgileneceklerdir. … Devamını Oku
Kobe
Rocco Dağları doğa severler arasında çok popülerdir. Nispeten düşük, ama çok güzeller. 20. yüzyılın başında, ülkenin geri kalanı için yerlerin donatılması başladı. Eteklerinde, birçok güzel villa inşa edildi. Ayrıca, golf sahaları burada yer almaktadır. Eteklerinde, konukların her zaman memnuniyetle karşıladığı birkaç çiftlik vardır. Burada birçok ilginç yürüyüş yapabilir veya ata binebilirsiniz. Kobe'de, çeşitli ilginç hediyelik eşya dükkanları ve ucuz Çin restoranları ile turistleri … Devamını Oku
Okayama
Okayama civarında, turun bir parçası olarak da ziyaret edilebilecek ünlü Bizen-yaki zanaat merkezi bulunmaktadır. Burada ustalar, Japonya'nın en eskisi olan antik teknolojiye göre eşsiz çanak çömlek yapıyorlar. Merkeze gelen tüm ziyaretçiler ustaların çalışmalarını gözlemleyebilir ve hatta beğendikleri ürünleri satın alabilirler. Yüksek kalitenin ana sırrı olan mutfak eşyaları yapmak için benzersiz bir mineral bileşimine sahip özel kil kullanılır. Şehirde ve çevresinde birçok benzersiz kutsal alan … Devamını Oku
Niigata
Şehrin çevresinde ilginç bir doğal dönüm noktası keşfedeceksiniz - güzel Hyoko Gölü. Suyu çok temiz. Gölün kıyıları boyunca ılık mevsimde hayran kalacağınız pek çok nadir ağaç ve bitki türü bulunmaktadır. 5.000'den fazla Sibirya kuğusunun kışlamak için buraya geldiği kış aylarında rezervuarı ziyaret etmek güzel olurdu. Dünyanın her yerinden ornitologlar, bu şaşırtıcı doğa olayını izlemek için Niigata'yı ziyaret ediyor. Şehrin en önemli eğlence tesisi, Japonya'nın en büyük … Devamını Oku

Japonya’nın Şehirleri Turistik Rehberleri Haritası

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018