OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
Guadalajara

Guadalajara’nın Renkleri - Gelenekler, Festivaller, Düşünce Anlayışı ve Yaşam Tarzı

University of Guadalajara   Guadalajara’nın ulusal kültürü oldukça yönlü ve orijinaldir. Özgünlüğünü hayatın her bir bölgesinde bulabilirsiniz. Birçok turist bu tesisi öncelikle mükemmel kalitede tekila ile ilişkilendirir. Bu popüler ulusal içki, Guadalajara banliyölerinde bulunan Tekila kasabasında üretiliyor. Birçok turist yerel olarak üretilen tekilayı unutulmaz bir hediye olarak satın almayı tercih ediyor. Dikkate değer bir diğer şey de yerel dükkanların ziyaretçilere içeceği çeşitli kaplarda satın almalarını sağlamasıdır. Yerel ticaret fuarlarında beş litrelik büyük teneke kutularla paketlenmiş tekilayı bile bulabilirsiniz.
  Guadalajara’nın cazibe merkezlerinin çeşitliliğini görmek için kesinlikle geziyle dolu bir günden daha fazlasına ihtiyacınız olacak. Gezginler kesinlikle Zapopan Meryem Ana Bazilikası’nı görmeli, Bu bina … Açık
Şehir genellikle ’charreada’ adlı bir rodeoya ev sahipliği yapıyor - sadece yerli halkı değil aynı zamanda turistleri de çeken inanılmaz ve heyecan verici bir eğlence. Boğa güreşinin yerel halk için en popüler eğlence biçimlerinden biri olarak kabul edildiğine dikkat edilmelidir, bu nedenle birçok ulusal hediyelik eşya doğrudan bununla ilgilidir. Basitçe her hediyelik eşya dükkanında müşterilere bir kovboy kıyafeti satın alma imkanı sunulur - güzel tokaları, botları ve şapkaları olan kemerler. Guadalajara, bir yıl boyunca en dikkat çeken mariachi müzik festivali olan birçok ilginç etkinliğe ev sahipliği yapıyor.
Yerel halkın şarkılara ve danslara olan sevgisi de canlı bir ulusal özelliktir. Bu milletin folkloru, neredeyse tüm Latin Amerika ülkelerinde tanınan bir kazanım kazandıracak kadar eşsiz ve eşsizdir. Festival geleneksel olarak Almanya, Avusturya ve Kanada, İtalya, Hırvatistan ve Slovakya’dan gelen müzisyenleri ve şarkıcıları çekiyor - bu ülkelerde çok fazla mariachi hayranı var. Tatil, etkinliğe katılan tüm müzik gruplarının katıldığı ciddi bir geçit töreni ile başlar. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Guadalajara mutlaka çeşitli eğlencelerin hayranlarını memnun edecektir. Şehir çok sayıda restorana, gece kulübüne, mağazaya ve pazara ev sahipliği yapmaktadır. Burada açık hava rekreasyonu hayranları tarafından … Açık
Oldukça dikkat çekici bir gerçek - performanslar sırasında tüm müzisyenler ve şarkıcılar ulusal kostümler giymiş olmalıdır. Amerikalı ve Hırvat sanatçıların geleneksel Meksika kıyafetleri giyerek sahne alabildiklerini hayal etmek gerçekten zor. İlk defa, renkli müzik festivali 19. yüzyılın ortalarında olduğu kadar erken gerçekleşti. Başıboş müzisyenler bir şehirden diğerine gitti ve yerel halk tarafından her zaman büyük bir sabırsızlıkla beklenen performansları sergiledi. Zamanla bu müzik grupları büyük topluluklarda ortaya çıkmaya başladı. Festival çok ilginç özellikler ve gelenekler kazandı. Artık Meksika folklorunun uzmanları her ülkede kelimenin tam anlamıyla bulunabiliyor, bu yüzden bu mariachi festivalinin neden bu kadar popüler olduğunu merak etmiyorsunuz.
tall red columns, Guadalajara   Meksika mutfağının bilenleri hemen hemen her ülkede bulunabilir. Tanınmış tacos, quesadillas, burrito - bu kesinlikle ilk denemeye değer bir şey. Yerel mutfak, torta (zengin bir sos tabakasının altında etli sandviç), ’pozole’ (et, marul, misket limonu ve mısır çorbası), köstebek (baharat ve kuruyemişli çikolata), chilaquiles peynir ve şili ile tavuk). Ve tabii ki, tekila - renkli Meksika’nın sembolü haline gelen alkollü içecek olmadan tatil olmaz. Kent topraklarında, üretimi için bir fabrika var - Casa Herradura.
  1. Seyahat etmeyi planladığınızda, yanınızda sıcak giysiler getirmeyi kesinlikle unutmamalısınız. Gündüzleri bu yer oldukça sıcak olabilir ve gece şehre düştüğünde sıcaklık yazın bile +13 ° C’ye düşer. … Açık
Guadalajara’nın en renkli etkinliklerinden biri, bir aylık Seramik Fuarı. Haziran ayının ortasında açılır ve yaz ayının ikinci ayının ortasında biter. Burada bazı benzersiz şeyler satın alabileceğiniz gerçeğinin yanı sıra, bu şarkıları mariachi ile dinlemek için harika bir fırsat - Guadalajara’da hiçbir festival onların katılımları olmadan yapamaz. Diğer ilginç fuarlar, Kasım ayı sonunda yapılacak olan Feria Internacional del Libro FIL ve Haziran ayı sonunda düzenlenen Juegos Mecánicos Villaları San Juan’dır. Onları çocuklarla ziyaret ettiğinizden emin olun - atlıkarıncaya binmek ve festival atmosferini hissetmek ile olağanüstü bir macera olacak. Gerçek bir tatilin ne olduğunu öğrenmelerini sağlayın.
Sitting in the shade, fountain, Gothic Cathedral, fountain, Guadalajara Ayrıca Fiestas de Octubre olarak bilinen yerel Oktoberfest vardır. Eylül ayından başlayarak bir sonraki ayın sonunda biten bir ay sürer. Mekan, birçok bira şirketinden gelen biraların sunulduğu, arenaya benzeyen geniş bir alan olan Auditorio merkezi. Bu, “kendinize ait” olan en ilginç birayı bulmanın kolay olacağı anlamına gelir. Gastronomik programa ek olarak, yerel rock gruplarının performansları da dahil olmak üzere müzikal program da olacak.
  Guadalajara’da, mükemmel kalitede kıyafet ve ayakkabıların indirimli olarak satın alınabileceği birçok mağaza bulunmaktadır. Mükemmel bir örnek, Mustang marka mokasenlerin 30 avroya mal olacağı Acuario ayakkabı … Açık
Sert müziğe adanmış bir başka etkinliğin adı, nisan ortasına planlanan Roxy Festivali. Burada, Parque Trasloma’da, tamamen farklı alt türlerin rock müziklerini dinleyebilirsiniz - yeni metal, hardcore, indie, reggae ve klasik hard rock. Bölgesel grupların performanslarının yanı sıra, dünyanın dört bir yanından dünyaca ünlü yıldızların konserleri ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Aynı festivalde ulusal yemeklerin tadına bakabilirsiniz, bu da tatilin mutsuz olduğu anlamına gelmez.
Guadalajara Kasım ayının sonunda Guadalajara’da sıcak geçecek, çünkü kentin festival yaşamındaki en önemli olaylardan biri bu zamanda gerçekleşecek. Baton gibi herkese aktarılan dans, müzik ve sadece eğlence içeren kapsamlı bir program olan 212 RMX’ten bahsediyoruz. Mekan Chapultepec Bulvarı’dır. Burada, hem yerel hem de uzaktan gelenler gibi, farklı türlerin ve aynı zamanda tamamen farklı sanatçıların müziklerini dinleyebilirsiniz. Tüm bu süre boyunca yöresel yemeklerin olağanüstü tadını çıkarabilirsiniz.
  Guadalajara, Meksika platosunun güney-batısındaki Meksika’da bulunan bir şehirdir. Şehir, Jalisco eyaletinin idari merkezidir. Bu isim İspanya’da bir kasaba adından alınmıştır. Adı “dağlar arasında akan … Açık
Haziran ayının sonunda, Guadalajara’yı ziyaret etmeye karar verenlerin, Rondante Fest gibi bir olaya tanık olmaları için eşsiz bir fırsatı var. Trasloma Merkezinde düzenlenir. Bir fuar, müzik, tiyatro gösterileri, atölye çalışmaları, resmi festivaller, çocuk programı, dans - bunlar festivali ziyaret etmeyi bekleyenlerden sadece birkaçı. En küçük vatandaşlar, diğerlerinden daha çok hoşlanacaktır, bu nedenle etkinlik sırasında onları otelde bırakmayın.
Arcos de Guadalajara Herhangi bir Meksika şehri hakkında konuşursak, ülke çapında yaygın olarak kutlanan en renkli tatili göz ardı etmek imkansızdır. Tahmin edebileceğiniz gibi, bu Festival de Muertos ve zamanı Kasım ayının başında. En önemli olaylar, zengin bir antik geçmişe sahip olan Guadalajara yakınlarındaki bir kasabada yaşanıyor - Tlalpan. Bu dönemde ana meydanı, 21. yüzyılın geldiğinden şüphe duyacağımız bir yer haline geliyor - yüzleri boyalı yüzleri olan her yerde insanlar, geleneksel fedakarlığı simgeleyen ritüeller gerçekleştiriliyor, merkez caddeleri Tlalpan sanki değil efsanevi bir şehir. Ve elbette, tüm bunlar sadece yerel kültürle tanışmak ve festivalin bir parçası olmakla kalmayıp aynı zamanda bolca eğlenmek için de yardımcı oluyor. Tek dezavantajı şenliğin sonsuza dek süremeyeceği.
Guadalajara - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

Guadalajara ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

OrangeSmile araç kiralama Guadalajara’da araba kiralama

Hilton, Kyoto'da üçüncü lüks otel inşa ediyor

Hilton, yakında Kyoto'da yeni bir otel inşa etme projesine başlayacağını duyurdu. Şehrin kalbinde, prestijli Sanjo-Kawaramachi bölgesinde yer alacaktır. Konuklar dinamik şehirdeki tüm ilgi alanlarına kolayca ulaşabilecekler, birçok popüler cazibe merkezi ve rekreasyon alanı otele yürüme mesafesinde olacak. Oku bunu

08.02.2023

Fotoğraflarla Guadalajara’nın Renkleri

Guadalajara Haritasında Popüler Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Guadalajara’nın Komşu Şehirlerindeki Gelenekler ve Festivaller

Guadalajara’nın gelenekleri, düşünce anlayışı ve yaşam tarzına dair şehir rehberi. Guadalajara’nın ruhunu - otantik festivallerini, etkinliklerini ve kutlamalarını - keşfedebileceğiniz en iyi zaman aralığını öğrenin. Ayrıca, Guadalajara’nın ilgi çekici adetlerini, dünyaya ve turistlere karşı tutumunu açığa çıkarıyoruz.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018