OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Georgetown Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

  Ülkenin en büyük şehri olan George Town, tarihine henüz 10. yüzyılda başladı. Bu kadar uzun bir tarih boyunca George Town birkaç kez fethedildi. Şehir Hollandalılar kolonisi idi ve daha sonra Fransız ve İngiliz işgalcilere aitti. Bu zengin tarih, unutulmaz mimariye ve günümüze kadar özenle saklanan çok sayıda anıt eserine yansımasını buldu.
  Eşsiz dini yerler Georgetown’un ana gururu olmaya devam ediyor. Muhteşem tapınaklar ve ilginç binalar, ziyaretçileri ihtişamı ve güzelliği ile şaşırtmaktan asla vazgeçmezler. Her yıl binlerce gezgin bu muhteşem … Açık
Şehrin orta kısmı sadece yeşilliklere dalar. Kentte çeşitli botanik bahçeleri açıldı. Bulvarlarda yürüyüş yapabilir ve 19. yüzyıla ait birkaç bina görebilirsiniz. George Town’un orta bölgesinin ana görüşü Hollandalılar tarafından yapılan Seawall barajı. Bugün barajın çevresindeki bölge, bölge halkının ve turistlerin en sevdiği yer. Sabahları insanlar koşmak için buraya gelirler ve akşamları telaşsız yürüyüşlerini kanallar boyunca yapan çiftleri görebilirsiniz. Barajın yakınında ayrıca çeşitli spor kompleksleri, solaryum, Spa merkezleri ve yüzme bölgeleri de açılmaktadır.
Dini yerleri açıklamaya gelince, 19. yüzyıl sonunda inşa edilen St. George Katedrali’nden kesinlikle bahsetmeliyiz. Bu katedralin çan kulesinin yüksekliği 40 metredir. Bu kilise dünyanın en yüksek ahşap yapılarından biri olarak bilinir. Salonların iç dekorasyonu, en iyi ustalar, katedrali gerçek bir sanat eseri yapmak için burada çalıştıkları için kesinlikle en yakın ilgiyi gerektirir. Kilisenin karşısında, Company Pat Gardens adında harika bir park bulacaksınız. Parlamento binası adanın en güzel evlerinden biridir. 1834 yılında inşa edilmiştir ve etrafını saran idari binaları görebilirsiniz. Aziz Andrew’in güzel ve eski bir kilisesi yakınlardadır. Stabroek adı verilen şehrin en büyük pazarını ziyaret etmek için karşı kareye gidin. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Her türlü su bazlı eğlence Georgetown’da inanılmaz derecede popüler. Tatilciler her zaman bölgeyi yeni bir açıdan görecekleri veya balık avının tadını çıkarabilecekleri Karayip Denizi’nde gemi gezileri … Açık
  Kentin birçok şaşırtıcı mimari eseri var. En etkileyici olanlardan biri Khoo Kongsi’nin evi. Bu güzel ev 1851 yılında Khoo klanı üyeleri için inşa edilmiştir. Bugün, restore edilmiş binada çok ilginç bir müze bulunmaktadır. Bu müzenin sergilenmesi, klan topluluklarının tarihine adanmıştır. Sergileri arasında ahşap ve taş figürinlerden oyulmuş güzel resimler var. Eski evde yüz yıldan fazla bir süredir, kendi içinde paha biçilmez müze sergileyen lüks, bozulmamış iç mekanın birçok unsurunu korumak mümkündü.
1933 Ford Roadster Şehrin en önemli tarihi sembolü Fort Cornwallis’tir. Sahili korsanlardan korumak için 19. yüzyılın başlarında inşa edilmiştir. 200 yıldan fazla bir süredir, kale görkemli ve dokunulmaz görünümünü koruyor. Tur sırasında ziyaretçileri savunma yapısının en gizli köşelerine bakabilecekler. Eski hapishane hücreleri, mühimmat depolamak için kullanılan barakalar ve depolar burada korunmuştur. Kalenin topraklarında, adadaki en eski Hıristiyan şapeli de bulunmaktadır. Halen devasa kale salonlarının bir kısmı Askeri Müze tarafından işgal edilmiştir.
  1. Seyahat edenler, yalnızca şehrin uzak mahallelerine yürüyüş yapmamalıdır. Halka açık yerlerde kalırken temel önlemleri unutmamak da önemlidir. Popüler bölgelerde yan kesiciler ve dolandırıcılarla … Açık
Georgetown’daki yürüyüş sevenler için, favori yerlerden biri Küçük Hindistan bölgesi. Bu ilçe merkez caddesi üzerinde çok sayıda güzel eski bina görebilirsiniz. Birinci katlarda çok ilginç dükkanlar var. En cazip fiyatlarla altın takılar alabileceğiniz birçok kuyumcu da var. Bu bölge aynı zamanda uzmanlaşmış çay ve baharat dükkanlarıyla ünlüdür. Burada Hint mutfağının mükemmel birkaç restoranını ziyaret edebilirsiniz.
Pitoresk yerlerde yürüyüş hayranları kesinlikle Botanik bahçesi gibi olacak, 1884 yılında kurulmuştur. Şimdi bahçe alanı yaklaşık 29 hektardır. Yüzlerce bitki türü kendi bölgesinde temsil edilmektedir. Pitoresk bahçe, yerli halk için favori bir tatil yeridir. Birçok spor alanı ve rahat rekreasyon alanı toprakları üzerinde kurulmuştur. Botanik bahçesinin asıl sakinleri uzun kuyruklu makaklardır. Çok akıllılar, bu nedenle tatilcilerin eşyalarını dikkatle izlemeleri ve mümkünse değerli eşyaları ve aksesuarları yanlarında bulundurmamaları gerekir. Bahçedeki hayvanları besleyemeyeceğinizi de hatırlamakta fayda var. Bu kanunu çiğnemek için büyük bir para cezası uygulanır.
Georgetown - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7

Georgetown ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Cayman Adaları Gezisi: Görülecek Yerler

Cayman Adaları'nın başkenti Georgetown, adaların geçmişiyle tanışmak isteyen gezginler için ilk varış noktası olmalı. Bir tepede bulunan Fort George, kentin en popüler turistik yerlerinden biri olmaya devam ediyor. Kalenin inşası 1790'da gerçekleşti, ancak orijinal kalenin yalnızca bir parçası günümüze kadar varlığını sürdürdü. Eski Mahkeme Binası, şehirde başka popüler bir noktadır. Yüz yirmi yıl önce inşa edilmişti. Uzun geçmişi boyunca binanın kullanıldığı amaç birkaç kez değiştirildi. Farklı yıllarda bir mahkeme, dans salonu, hapishane ve hatta bir kilise olarak kullanılıyordu. Bugün, bina Cayman Adaları Ulusal Müzesi sergisine ev sahipliği yapıyor. Müzenin sergilenmesi, adaların gelişmesinde sömürge dönemine ithaf edilmiştir. Müzenin salonlarından birinde bir dizi madalyon sergilerken, tarihi dokümanlara ve eski haritalara ayrılmış sergiler de bulunmaktadır. …
OrangeSmile araç kiralama Georgetown’da araba kiralama

Tayland, COVID-19 Politikasını Gevşetiyor

Tayland'daki Yeni Yıl etkinliklerinin bu yıl daha fazla insanı getirmesi muhtemel çünkü herkes karantinalardan ve normal hayata özlem duymaktan bıktı. Tatil sezonu için Pattaya, Krabi veya Phuket'te otel rezervasyonu yapan birçok turist de katılmak istiyor. Şampanya yılbaşı kutlamalarının vazgeçilmez içeceği haline gelirken akıllara alkol tüketimi sorusu geliyor. Hükümet, Yeni Yıl geri sayımı sırasında alkollü içki servisine izin verdi, ancak 1 Ocak 2022'de saat 1'e kadar sadece açık hava kafe ve restoranlarının bunu yapmasına izin verilecek. Bu kural ülke çapında geçerlidir. Oku bunu

19.06.2024

Georgetown Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Georgetown Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Georgetown, Cayman Adaları Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Georgetown’da 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Georgetown’dan birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018