OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Honduras Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

  Honduras, Orta Amerika’da demokratik bir anayasal cumhuriyettir. Ülke güneyde Nikaragua, güneybatı Salvador ve batı Guatemala ile sınır komşusudur. Karayip Denizi ve Pasifik Okyanusu’nun suları ile de yıkanır. Ülke nüfusu yalnızca 7,4 milyon insanı tahmin ediyor. Etnik kompozisyon oldukça homojendir çünkü toplam nüfusun yaklaşık% 90’ı melezi tahmin etmektedir. Honduras bölgesi, esasen doğudan batıya doğru iki bin metre uzunluğunda dağların geçtiği geniş bir tarladır. Ülkenin iklimi bir yıl boyunca hafif sıcaklık dalgalanmalarıyla tropiktir. Bununla birlikte, yılın bazı dönemlerinde felaket tropikal kasırga riski vardır. Bu nedenle Karayipler bölgesini ziyaret etmek için en uygun zaman Şubat-Nisan ayları arasıdır.
Sınai gelişme açısından Honduras Amerika’nın pek çok ülkesinin gerisindedir, ancak kültür açısından bu yer zengin gelenekleri ve Maya kabilelerinden gelen antik sanatı nedeniyle bilinir. Rönesans ve Barok tarzlarında temsil edilen sömürge mimarisinin birçok bina, ev ve mekanlarında bu eski zamanlara referanslar bulabilirsiniz.
Copan Harabeleri, Honduras’ın en ünlü yerlerinden biridir. Burası hala esrarengiz oymalar ile tapınakları ve taş stelleri tutan eski Maya İmparatorluğu’nun tören merkezi. Ülkede müzik ve sanat çok popülerdir, bu yüzden Comayagua kentinde, hükümet tarafından tam olarak desteklenen bir güzel sanatlar okulu açılmıştır. Birçok ünlü ressam bu okulu bitirdi. Bunlar arasında Carlos Garay, Arturo Lopez Rodenso ve Antonio Velasquez de var. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Honduras ekoturizm hayranları arasında çok popüler; pitoresk ada Roatan’ı ziyaret ediyorlar. Bu adacık, muhteşem doğası ve berrak suları olan plajları için çekicidir. Yılın belirli zamanlarında, küçük deniz böceklerinin nasıl doğduğunu gözlemleyebilirsiniz. Adanın etrafında birçok ilginç gezi, dalış için mükemmel koşullar ve ayrıca yunusları izlemek için de harika yerler var. Adada, alışılmadık gezilerin tüm hayranları için ilginç olacak bir yürüyüş boyunca birkaç özgün yerleşim vardır.
Honduras Bu adada, seçkin tatil köyü olan zengin Fransız Keyfi, zengin gezginler arasında popülerdir. Burada, pitoresk egzotik çalılıkların arasında, üzerinde beyaz kumlu özel bir plajın olduğu bir restoran ve bara sahip şık bir otel var. Turistler için, ince palmiye ağaçlarının arasında, geleneksel hamaklar gerilir ve tesiste ilginç bir hayvanat bahçesi vardır. Gurmeler burada mükemmel bir restoran ve su üzerinde bulunan bir bar var.
Honduras’ın eşsiz tarihi dönüm noktası Lancetilla Botanik Bahçesi’dir. 1926’da yerel demiryolu şirketinin desteğiyle kuruldu. Bu botanik bahçesi, alan bakımından dünyadaki ikinci sırayı almaktadır. Yüzlerce ender bitkinin ve çiçeğin yanı sıra, ziyaretçiler büyüleyici kuşları görebilir; Bahçede 350’den fazla tür yaşıyor. Botanik bahçesinin topraklarında çok ilginç bir bambu ormanı ve kocaman bir meyve bahçesi var. Bahçenin topraklarında, kıyısında turistlerin kullanabileceği sahillerin olduğu Lancetilla nehri akıyor.
Honduras Tarihi yerlerdeki yürüyüş hayranları, Quirigua arkeoloji parkını ziyaret etmekle ilgilenecekler. Topraklarında, MS 2. yy’da kurulan ve 8. yüzyıla kadar süren antik kentin yapılarının korunmuş parçalarını görebilirsiniz. Diğer birçok eski Maya kentinde olduğu gibi, burada gizemli takvimlerin parçaları ve asıl amacı gizem olarak kalan heykeller de dahil olmak üzere birçok açıklanamayan eserler keşfedildi. Birkaç yıl önce, esrarengiz arkeolojik park UNESCO Dünya Mirası listesine dahil edildi. İyi donanımlı. Parkta sunulan tüm tarihi eserler, özel ahşap eklerle çevrelenmiştir.

Honduras ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm parkların haritası
Honduras çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   National Park 'Agalta' , 47.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'Pico Bonito' , 81.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'Capiro Calentura' , 81.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'Montañade Yoro' , 92.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'Port Royal' , 134.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

Honduras Gezisi: Görülecek Yerler

  Honduras'daki gezi rotaları, tarih üzerine yoğunlaşmış olan turistleri cezbedecek. Bu ülkede, eski tapınaklar kalıntıları göreceksiniz, eski şehirleri ziyaret edin ve Maya kabileleri hakkında birçok ilginç hikaye öğrenin. Ayrıca, bu ülkenin tatil beldeleri muhteşem doğaları ile ünlüdür. Egzotik ağaçlar, çiçekler ve tropik ormanlar ülkenin her yerinde görülebilir. Kentlerde çok güzel parklar da var. …
OrangeSmile araç kiralama Honduras’ta araba kiralama

Dubai'deki Expo 2020 7 Milyondan Fazla Ziyaretçi Tarafından Ziyaret Edildi

Henüz bu etkinliği ziyaret etmediyseniz, Dubai'de otel rezervasyonu yapmak için hala zamanınız var çünkü Expo 2020 Dubai 31 Mart 2022'ye kadar sürüyor. Emirliği ziyaret edemeyen kişiler Expo 2020 web sitesinde sanal bir tur yapabilirler. Bu arada, sanal ziyaret Aralık sonunda 31.6 milyona ulaştı. Oku bunu

24.04.2024

Honduras Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Honduras Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Honduras, Honduras Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Honduras’ta 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Honduras’tan birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018