OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Cayman Adaları Gezisi. Seyahat Rehberi - Gezilecek Yerler, Manzaralar, Geziler ve Doğa

  Yemyeşil tropikal yeşillikler, ferah kumsallar, fantastik resifler ve kasabalar bazı peri masalı gibi göründüler - bunlar, ilk defa Cayman Adaları’nı ziyaret eden gezginlerin kafalarında görülen en tipik düşünceler. Grand Cayman Adası, takımadalarındaki en büyük adadır. Ada, tüplü dalış ve balık tutma için mükemmel nefes alma kıyı şeridi ile ünlüdür. Ada ayrıca sömürge dönemine ait birkaç tarihi binaya sahiptir ancak arazisi çoğunlukla modern binalar ve ofislerle doludur. Grand Cayman Adası’nda üç yüzü aşkın banka var.
Cayman Adaları’nın başkenti Georgetown, adaların geçmişiyle tanışmak isteyen gezginler için ilk varış noktası olmalı. Bir tepede bulunan Fort George, kentin en popüler turistik yerlerinden biri olmaya devam ediyor. Kalenin inşası 1790’da gerçekleşti, ancak orijinal kalenin yalnızca bir parçası günümüze kadar varlığını sürdürdü. Eski Mahkeme Binası, şehirde başka popüler bir noktadır. Yüz yirmi yıl önce inşa edilmişti. Uzun geçmişi boyunca binanın kullanıldığı amaç birkaç kez değiştirildi. Farklı yıllarda bir mahkeme, dans salonu, hapishane ve hatta bir kilise olarak kullanılıyordu. Bugün, bina Cayman Adaları Ulusal Müzesi sergisine ev sahipliği yapıyor. Müzenin sergilenmesi, adaların gelişmesinde sömürge dönemine ithaf edilmiştir. Müzenin salonlarından birinde bir dizi madalyon sergilerken, tarihi dokümanlara ve eski haritalara ayrılmış sergiler de bulunmaktadır.
Pedro Saint James Castle, Georgetown’ın banliyölerinde yer almaktadır. Lüks bir eve benzeyen kale 18. yüzyılda inşa edilmiştir. Bu, adadaki en eski koruyucu tesislerden biridir. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
Kayman Adaları, alışılmadık bir eğlence sunuyor. Örneğin, turistler cehennemde bulunan kaplumbağa çiftliğini ziyaret etmeye hazırdırlar. Çiftlik yeşil kaplumbağaların nüfusunu arttırmak için kuruldu. Bugün, çiftliğin akvaryumları ve havuzları 16 binden fazla kaplumbağaya ev sahipliği yapmaktadır. Adanın doğu kısmı, Kraliçe Elizabeth II Milli Parkı’nın bulunduğu yerdir. Güzel park, 300’den fazla ağaç ve çalı türü sunmaktadır. Egzotik bitkiler içeren birkaç sera vardır ve parkın büyük bir kısmı orkide adanmıştır.
1933 Ford Roadster Vahşi doğanın hayranları, nüfusu 150 kişiden az olan Little Cayman Adası’nı ziyaret etmeleri önerilir. Tüm yerliler turistik işlerde çalışıyorlar. Tatilcilerin genellikle Bay Deniz Parkı ve Booby Göleti Doğa Koruma Bölgesi’ni ziyaret etmeleri önerilir; çünkü bu güzel yerler çok sayıda nadir kuş türlerine ev sahipliği yapmaktadır. Dalgıçlar, ihtiyaç duydukları her şeyi Bloody Bay Wall Reef’de bulacak.

Tarih ve Eğlence

  Cayman Adaları’nın keşfisi Christopher Columbus. İlk kez 1503’te takımadalara bindi. Adalar, Avrupalılar buraya gelip büyük iguanalar gördüklerinde ve onları caimanlar ile karıştırdıklarında, bugünkü isimlerini 1530’da kazandılar. Bundan dolayı, Avrupalı ​​keşifçiler uzun yıllar adaları kolonileştirmeye başlamamışlardı. Takımadalar bir ulaşım noktası olarak kullanıldı. Daha sonra Avrupalılar, avlanma nedeniyle neredeyse ortadan kaldırılan çok sayıda deniz kaplumbağası tarafından çekildi.
1670 yılında, Madrid Protokolü’nün bir sonucu olarak, Cayman Adaları resmen bir İngiliz kolonisi haline geldi, ancak bu gerçek bile aktif kolonizasyona neden olmadı. İlk büyük Avrupa yerleşim birimi, 1833’te takımadalar üzerine kurulmuştur. Avrupa sömürgecilerinin kitlesel gelişi, takımadaların yakınında bulunan mercan resifleri tarafından sınırlandırılmıştır. Tüm gemiler sahile başarılı bir şekilde binmedi, bu yüzden şimdi, birkaç yüz yıl önce burada batık gemilerin düştüğünü görebilirsiniz. Takımadaların kısmi öz yönetim hakkı kazanmış olmasına rağmen, Cayman Adaları hala Büyük Britanya’nın bir denizaşırı ülkesidir.
Takımadalar hala dünyadaki seyrek nüfuslu bölgelerden biridir. Geniş topraklarında sadece 58 000 kişi yaşamaktadır. Doğada diğerleri hüküm sürerken, yalnızca üç ada yerleşiktir. Bu, rekreasyon hayranlarını kalabalık olmayan bir ortamda çekiyor. Burada, gezginler inanılmaz güzel adaları ziyaret etmek ve plajlarında rahatlamak için bir fırsat var.
Son yıllarda adalarda birçok ilgili çevre programı var ve turistler bunlara katılabilir. Ana programlardan biri, nadir deniz kaplumbağalarının popülasyonunun yeniden ortaya çıkmasıdır. Artık adada özel kaplumbağa bakım merkezleri var. Takımadaların birçok harika doğa özelliği vardır, örneğin, topraklarında neredeyse hiç göl ve nehir yoktur. Bu yüzden ada suları berraktır, burası dalış için mükemmeldir. Kör beyaz kum, yerel plajları daha büyüleyici hale getirir.

Cayman Adaları’nın Şehirlerinde Fantastik Turlar ve Geziler

Ülke haritaları Cayman Adaları haritaları
OrangeSmile.com'da araba kiralama Araba kiralama

Bu Yaz İsviçre'de Bisikletli Seyahat Talebi Artabilir

Geçtiğimiz yaz Temmuz ayında yaklaşık 80.000 Bisiklet Günü Kartı satıldı ve 2019'a kıyasla% 45'lik bir artışa ulaştı. 2021'de Bern'den Brig'e ve Zürih'ten Chur'a gibi popüler rotalara 15.000 bisiklet daha getirildi. 2021'deki güçlü talep, hala oldukça düşük olan arzdan daha yüksek. Dahası, bisikletle seyahat, İsviçre'yi keşfetmenin sürdürülebilir ve çevre dostu bir yoludur ve bu gerçek, Swizz Ulaşım ve Çevre Derneği'ni Pro Velo ile bir araya getirdi. Oku bunu

13.05.2021

Cayman Adaları’nın Popüler Şehirlerinde Geziler

Georgetown
Şehrin en önemli tarihi sembolü Fort Cornwallis'tir. Sahili korsanlardan korumak için 19. yüzyılın başlarında inşa edilmiştir. 200 yıldan fazla bir süredir, kale görkemli ve dokunulmaz görünümünü koruyor. Tur sırasında ziyaretçileri savunma yapısının en gizli köşelerine bakabilecekler. Eski hapishane hücreleri, mühimmat depolamak için kullanılan barakalar ve depolar burada korunmuştur. Kalenin topraklarında, adadaki en eski Hıristiyan şapeli de bulunmaktadır. Halen devasa kale salonlarının bir kısmı … Devamını Oku

Cayman Adaları’nın Şehirleri Turistik Rehberleri Haritası

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018