OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
Curaçao

Curaçao Seyahatinizi Hazırlayın: Tavsiyeler & İpuçları - Yapılması ve Uyulması Gerekenler

Ocean View at Westpoint   1. Adadaki yağışlı mevsim eylül ayından aralık ayına kadar sürer. Yılın geri kalanında hava kuru ve sıcaktır, plaj tatili için idealdir. Adanın etrafında daha fazla zaman geçirmeyi planlayan, ancak sahilde olmayan turistlerin, havanın çok sıcak olmadığı Eylül veya Mayıs aylarında gelmeleri önerilir.
2. Şebeke gerilimi 120 V olduğundan, bazı cihazlar için özel adaptörler gereklidir. Amerikan tarzı prizler her yerde; Otellerin çoğunda adaptörler istek üzerine temin edilebilir.
3. Tüm büyük mağazalar kredi kartlarını kabul eder; nakit para yalnızca açık piyasada alışveriş yapmak isteyenler için yararlıdır. Restoranlar ve benzin istasyonlarında nakitsiz sistem de kullanılmaktadır.
4. Antika eşya veya tabloyu hatıra olarak satın alacak yolcuların, ilgili tüm dökümanlara dikkat etmeleri gerekmektedir. Kültürel varlığın ihracatı kesinlikle yasaktır. Bu kural ayrıca dalış sırasında doğrudan hediye bulmayı bekleyen dalgıçlar için de geçerlidir.
5. Adanın etrafında arabayla seyahat etmek uygundur. Kira günde yaklaşık 60 dolara mal olacak. Pasaport ve uluslararası bir ehliyetin yanı sıra, hesapta gerekli miktarda depozito bulunan bir kredi kartına ihtiyacınız var. Sürüş tecrübesi bir yıldan az olanlar hizmet reddedilebilir. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
6. Ada oldukça güvenlidir, ancak bazı dış alanları keşfetmeniz önerilmez. Halka açık yerlerde, kişisel eşyalarınızı yakından takip etmeniz gerekir; değerli eşyalar otelde depolanmalıdır.
7. Yerel üretim likörünü geziden geri getirmek isteyen turistlerin doğrudan şaraphaneye alışveriş yapmaları önerilir. Yanındaki mağaza tatilcilere ürünleri tatmalarını ve daha sonra en sevdikleri likörü en cazip fiyatlarla satın almalarını sağlayacak.
  Curaçao’nun ana avantajı, kar beyazı kumları ve berrak suları olan pitoresk plajlarıdır. Adanın dış mekan ve plaj aktiviteleri için mükemmel koşulları vardır. Bununla birlikte, çocuklu gezginler buradaki tatili … Açık
8. Tüm adanın plajları tatil için çok temiz ve iyi donanımlı. Şnorkelle yüzme, bazı bölgelerde dalışın doğrudan bankadan yapılabileceğini bilmelidir. Bu yerler özellikle yeni başlayanlar için uygundur.
Curaçao - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

Curaçao’da Nereleri Ziyaret Etmeli - Benzersiz Yerler

Willemstad

From the series “Dünyadaki En Büyüleyici ve Gözalıcı Şehirler”
Willemstad 1634 yılında büyük bir ticaret merkezi olarak kuruldu. Şehir, yüzyıllardır gelişmekte ve gelişmektedir. Şehrin tarihi bölgesinde zengin tüccarlar tarafından inşa edilmiş güzel konakları günümüzde görebilirsiniz. Birçok tarihi evin renkli cepheleri vardır. En ilgi çekenlerden biri Scharlo'nun alanıdır, batı yarımküredeki en eskilerden biri olan benzersiz bir sinagogun bulunduğu yer burasıdır. Burada, önemli bir mimari değere sahip olan eski bir Yahudi mezarlığına uğrayabilir, küçük bir tarihi müze kendi topraklarında açılmıştır. … Devamını oku

Curaçao ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Hollanda Antilleri: Seyahat Tavsiyeleri

6. Otellerde ve büyük lokantalarda hesap ipuçları otomatik olarak bulunur. Bu, toplam tutarın% 10-15'idir. Sıradan kafelerde müşterinin takdirine göre bir ipucu var. Aynı oran kabul edilebilir bir şekilde kabul edilecek. İpucu, bir bagajda, bagaj yardımı dışında kabul edilmemektedir.
7. Nisan ayının ortasından Aralık ayı ortasına kadar, turist sayısı önemli ölçüde düşük olduğunda, tüm mal ve hizmetlerin fiyatları önemli ölçüde azalmaktadır. Yani dinlenip indirimli fiyatlardan yararlanabilirsiniz.
8. Yüksek sezonda son derece zor olacak gibi bir otel odasında önceden rezervasyon yapmak daha iyi. Ayrıca çoğu restoranın sabah çalışmadığını unutmayın. Öğle yemeğine açılabilirler, ancak ziyaretçilerin akını sadece akşamlardadır.
9. Soketlerle ilgili zorluklar olabilir. Farklı kültürlerin etkisi yüzünden. Ada bağlı olarak, şebekedeki fiş tipi ve voltaj seviyesi değişebilir. Gerekirse, otel gerekli adaptörü sağlayacaktır. Tatil bölgesindeki birçok dükkanda, gadget'ları şarj etmek için kullanabileceğiniz özel cihazlar bulunur. …
OrangeSmile araç kiralama Curaçao’da araba kiralama

Dubai'deki Expo 2020 7 Milyondan Fazla Ziyaretçi Tarafından Ziyaret Edildi

Henüz bu etkinliği ziyaret etmediyseniz, Dubai'de otel rezervasyonu yapmak için hala zamanınız var çünkü Expo 2020 Dubai 31 Mart 2022'ye kadar sürüyor. Emirliği ziyaret edemeyen kişiler Expo 2020 web sitesinde sanal bir tur yapabilirler. Bu arada, sanal ziyaret Aralık sonunda 31.6 milyona ulaştı. Oku bunu

01.10.2022

Curaçao Fotoğrafları

Curaçao haritasında servisleri (eczane, polis, otopark, bankalar) arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Curaçao Çevresindeki Şehirler için İpuçları

Curaçao Seyahati - Tavsiyeler ve İpuçları. Alınması gereken önlemler, uymanız gereken kurallar, ve Curaçao’da yapmaktan kaçınmanız gerekenler. Seyahatinizin beklenmedik sürprizler olmadan, pürüzsüz ve kolay geçmesi için yardımcı oluyoruz.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018