OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
Curaçao

Curaçao’da Kültür. Ziyaret edilmesi gereken yerler - şehrin tarihi kısımları, tiyatrolar, müzeler ve saraylar

The Plaza Hotel, Willemstad   Curacao’nun belli başlı turistik yerleri metropolitan alanda yoğunlaşmaktadır, ancak Willemstad ve çevresinde pek çok ilginç gezi yeri bulabilirsiniz. Başkentin tarihi bölgeleri arasında, güzel sömürge binalarının yanı sıra, bugüne kadar mükemmel şekilde korunmayı başaran sekiz kaleden de bahsedilmek zorunda. En güzel olanlar Nassau ve Amsterdam kaleleri olarak kabul edilir, yakın zamana kadar bu güçlü tahkimatlar adayı korsanlardan ve işgalcilere karşı korudu. Willemstad’ın ikonik cazibe merkezleri arasında, Hollanda kraliçelerinin isimlerini taşıyan üç eski köprü vardır.
  Curacao, konuklarına çeşitli ilginç uzmanlık dükkanları ile memnun edecek. Böylece, Serena’nın Sanat Fabrikası turistler arasında büyük popülerliğe sahiptir. Müşterilerine çok sevimli el yapımı figürinler … Açık
En ünlü kültürel kurum, paha biçilmez bir sanat ve antika koleksiyonunu temsil eden Curacao Müzesi olarak kabul edilir. Müzenin salonlarından biri eski resimlerin koleksiyonuna adanmıştır, diğerinde güzel antika mobilyaları görebilirsiniz. Müzede temsil edilenler arasında antik haritaların yanı sıra Hint sanatının eserleri de sergileniyor.
Turun önemli bir amacı, adanın tüm misafirlerinin ziyaret etmeye çalıştığı Kıdemli şarapçılık. Curacao likörünü üretir. Şaraphane ziyaretçileri, içki üretim sürecini gözlemleme fırsatına sahip olacaklar. Şaraphane, 19. yüzyıldan kalma güzel konakta yer almaktadır. Geleneksel olarak tur likör tadıyla sona erer. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Curacao, Karayip Denizi’ndeki adadır. Venezüella’dan yaklaşık 80 kilometre uzaklıktadır. Ada, Küçük Antillere ait Leeward Adaları’nın bir parçasıdır. Willemstad adanın başkentidir. Adanın … Açık
Başkentin mahallesinde ünlü doğal cazibe var - Hatok mağaraları. Meraklı gezginler, bu yerlere devasa sarkıt ve inanılmaz derecede güzel yeraltı gölü görme ihtimaliyle ilgi çekiyor. Mağaraların başlıca sakinleri yarasa kolonileridir; Tur katılımcıları bu şaşırtıcı yaratıkların yaşamları hakkında birçok ilginç gerçekleri öğrenebilecekler.
Ocean View at Westpoint Bir başka ünlü doğal simge yapı, Curacao’nun batı kesiminde yer almaktadır. Güzel Christoffel Park birçok hayvan ve kuş için bir yaşam alanı haline gelir; Rezervin etrafındaki bir yürüyüş sırasında iguanalar, tavşanlar, beyaz kuyruklu geyikler ve kertenkelelerin yanı sıra eşekler ve egzotik kuşları görebilirsiniz. Özellikle turistler için yüksek bir kule inşa edildi, bu nedenle doğal bir ihtişamın keyfini bir izleme platformundan çıkarabilirsiniz. Rezervin girişinde her gün muhteşem turlar düzenleyen Tabiat Tarihi Müzesi bulunmaktadır.
  Curaçao’nun ana avantajı, kar beyazı kumları ve berrak suları olan pitoresk plajlarıdır. Adanın dış mekan ve plaj aktiviteleri için mükemmel koşulları vardır. Bununla birlikte, çocuklu gezginler buradaki tatili … Açık
  Curacao Denizcilik Müzesi, adanın denizcilik tarihi hakkında bilgi sahibi olmak isteyen turistler için büyük ilgi görüyor. Sergileri arasında denizci üniformaları, gemi modelleri, gemi kütükleri, fotoğraflar yer alıyor. Müze dünya navigasyonunun hikayesini anlatıyor, korsanlığa büyük önem veriyor. Müzenin bir diğer avantajı, muhteşem manzaraların keyfini çıkarmanıza izin veren pitoresk liman boyunca elverişli konumudur. Sanat uzmanları, etkileyici güzel sanat eserleri koleksiyonlarının saklandığı Landhuis Bloemhof ve Landhuis Jan Kok’a geliyor. Galeriler, iyi korunmuş iç mekanlara sahip tarihi konaklarda yer almaktadır, bu sayede yerel sakinlerin atalarının birkaç yüzyıl önce burada nasıl yaşadığını hayal edebiliyorum.
Doğal Tarih Müzesi, Curaçao’dayken kesinlikle görülmeye değer başka bir müzedir. Dünyanın bu kısmına özgü hayvan kemikleri sunar ve adanın faunasının oldukça benzersiz olduğunu belirtmeye değer. Müze renkli olarak kuşları, jeolojiyi, hayvanları anlatıyor ve yerel flora ve fauna ile ilgili filmleri gösteriyor. Beit Hayim mezarlığı da ziyaret edilmeye değerdir. Bunun nedeni, burada yürümek, huzur ve sükunet atmosferi sayesinde sadece iyi duygular getiriyor. Burası bazı heykel sanat eserlerini mezar taşları biçiminde hayran görmek için harika bir yer.
  Yerel mutfaklar özgün ve özgündür ve Avrupa ile geniş ölçüde karşılaştırılır; Ancak, ulusal gelenekler Creole lezzetinden yoksun değildir. Bol miktarda deniz ürünü ve sebze salatası, mükemmel et muameleleri ve … Açık
Fort Beekenburg önemli bir tarihi dönüm noktası olarak kabul edilir. 1703 yılında Willemstad’ı İngilizlerden ve Fransızlardan korumak için güçlendirilmiş bir yapı olarak inşa edilen kale, saldırılarını birkaç kez durdurdu. Sadece İngilizler iki kez ele geçirmeyi başardılar; bu 1800’de gerçekleşti - kuralları üç yıl sürdü - ve 1807’de, sonraki 8 yıl boyunca kale İngilizlere aitti. Fort Beekenburg da korsanlar tarafından saldırıya uğradı, ancak yapı her zaman düşmanın ilerlemesine dayandı. Bina 1927’de kapatıldı ve 2005 yılında tekrar halka açıldı.
St. Willibrordus Church Sint Kilisesi Willibrordus, önemli bir dini yer ve adadaki kutsal mimarinin az sayıdaki cazibe merkezlerinden biri. Tapınak Katolik katedralleri tipik neo-gotik tarzda inşa edilmiştir. Kiliseye giderken, flamingoların bulunduğu gölü görebilirsiniz. Bu nedenle kiliseye gitmeden önce manzaranın tadını çıkarmanız tavsiye edilir. Bir başka dini simge ise Willemstad Piskoposluğu. Kilisenin diğer binalardan uzak durmadığına dikkat çekmek önemlidir, bu yüzden bunun aslında bir türbe olduğunu bilmeden kolayca geçebilirsiniz. Ancak, asla görmezden gelmemelisiniz - Willemstad Piskoposluğu, dini mekanları geniş bir atmosfere sahip ziyaret etmeyi sevenlerin dikkatini hak ediyor.
Aşağıdaki bölümde, Curaçao ve çevresinde gezi biletlerimizden veya şehir keşif turlarından birine ulaşabilirsiniz. Web sitemiz, yerinde yapılan çevrimdışı satın alımla karşılaştırıldığında% 10-30 daha düşük bilet fiyatları sunuyor.

Curaçao ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Curaçao - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

Hollanda Antilleri’nin İkonik Kültürel Yerleri

Curacao'nun yalnızca manzarayla övünebileceğine inanmak yanlış olur. Maarten Adası'nda soyu tükenmiş bir yanardağ var. Sint-Eustatius adasında güzel resifler var. Eğer dalış yaparsan batmış gemileri inceleyebilirsin. Nadir bulunan hayvan ve bitki türleriyle dolu olan milli parklar ve rezervler özel bir dikkati hak ediyor. Örneğin, divi-divi ağacı Shete-Boka Ulusal parkında yetişir. Bu ağaç, bütün devletin sembolüdür. Yolcular, istediğiniz zaman pembe flamingolar, beyaz kuyruklu geyikler ve egzotik kuşları izleyebilirler. …
OrangeSmile araç kiralama Curaçao’da araba kiralama

Tayland, COVID-19 Politikasını Gevşetiyor

Tayland'daki Yeni Yıl etkinliklerinin bu yıl daha fazla insanı getirmesi muhtemel çünkü herkes karantinalardan ve normal hayata özlem duymaktan bıktı. Tatil sezonu için Pattaya, Krabi veya Phuket'te otel rezervasyonu yapan birçok turist de katılmak istiyor. Şampanya yılbaşı kutlamalarının vazgeçilmez içeceği haline gelirken akıllara alkol tüketimi sorusu geliyor. Hükümet, Yeni Yıl geri sayımı sırasında alkollü içki servisine izin verdi, ancak 1 Ocak 2022'de saat 1'e kadar sadece açık hava kafe ve restoranlarının bunu yapmasına izin verilecek. Bu kural ülke çapında geçerlidir. Oku bunu

05.02.2023

Curaçao’nun Kültürel Mirası Fotoğraf Galerisi

Curaçao’nun Kültürel Simgeleri Haritası: Sanat galerileri, anıtlar, saraylar vb.

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Curaçao Komşularında Kültürel Geziler

Curaçao Kültür Rehberi. Curaçao’da ziyaret edilmesi gereken büyüleyici yerler: tapınaklar, müzeler, kiliseler, tiyatrolar ve kaleler. Curaçao’da 'mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerler'e dair öneriler (adresler, telefon numaraları ve bağlantı linkleriyle). Bu sayfa bilgisini kullanarak kendi şehir gezinizi planlayın!
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018