OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Curaçao Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

Willemstad, Curacao   Curacao, Karayip Denizi’ndeki adadır. Venezüella’dan yaklaşık 80 kilometre uzaklıktadır. Ada, Küçük Antillere ait Leeward Adaları’nın bir parçasıdır. Willemstad adanın başkentidir. Adanın büyüklüğü 64x16 kilometredir. Sessiz rahat koylarda bulunan, yumuşak kumlu pitoresk plajları nedeniyle burası turistler için ilginç olacak. Bunun yanı sıra Curacao, tüm Karayip bölgesinde tüplü dalış için en iyi yer olarak kabul edilir.
  Curaçao’nun ana avantajı, kar beyazı kumları ve berrak suları olan pitoresk plajlarıdır. Adanın dış mekan ve plaj aktiviteleri için mükemmel koşulları vardır. Bununla birlikte, çocuklu gezginler buradaki tatili … Açık
Adanın ekvator iklimi vardır. Hava sıcaklığı tüm yıl boyunca sıcak, ortalama sıcaklık + 28C’ye ulaşıyor. Yağmur mevsimi eylül ayından aralık ayına kadar sürer. Geceleri yoğun yağmur yağarken, gündüzleri hava sıcak ve güneşlidir.
Yöre mutfağı, turistleri kızarmış balık ve güveç eti, tavuk ve sığır eti ile karşılayacak. Bu yerin geleneğine göre, sığır, muz, soğan, patates ve baharatlardan oluşan yerel çorbayı denemeniz önerilecek. Bir başka geleneksel Curacao yemeği ise “keshi-yena” peynir kekidir. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Yerel mutfaklar özgün ve özgündür ve Avrupa ile geniş ölçüde karşılaştırılır; Ancak, ulusal gelenekler Creole lezzetinden yoksun değildir. Bol miktarda deniz ürünü ve sebze salatası, mükemmel et muameleleri ve … Açık
Curacao’da ziyaret edilmesi önerilen yerler arasında Curacao Müzesi ve Senior Winery bulunmaktadır. Başkentin kuzeyinde, dev sarkıtlar, güzel yeraltı gölleri ve şelaleler ve eşsiz bir yarasa kolonisi ile ünlü Hato Mağaraları bulunur. Cristoffel Park adanın batısında yer almaktadır. Burada iguanalar, tavşanlar, eşekler, egzotik kuşlar ve geyikler, kertenkeleler ve deniz kaplumbağalarını görebilirsiniz.
Willemstad, Curacao Aktif istirahat sevenler, Curacao plajlarına gitmeli çünkü orada birçok ilginç aktivite bulacaklar. Bunlar tenis, voleybol, golf, tüplü dalış, şnorkelle yüzme, rüzgar sörfü ve çok daha fazlası. Çocukları olan turistler sayısız deniz hayvanına bakabilecekleri, kaplumbağaları, flamingoları ve yara izlerini görebilecekleri Deniz Akvaryumu’nu ziyaret etmeyi düşünmelidir. Son olarak, sertifikalı dalgıçlar köpekbalıklarıyla bile yüzebilir!
  Curacao, yüzlerce etnik gruba ev sahipliği yaptığı için ada kültürü çok yönlü ve çeşitlidir. Birçok ulusal gelenek, yüzyıllar boyunca değişmeden kalmaya devam ediyor, yaşamın ana yönü güçlü ve farklı … Açık
  Adanın ana mimari simgesi, küçük eski evleri ile dünya çapında tanınan büyüleyici Willemstad şehridir. Bu evlerin cepheleri gökkuşağının her renginde boyanmıştır. Minyatür şehir 1634 yılında kuruldu ve şu anda tüm bölge bir UNESCO sitesi. Bu şehirde bir yürüyüşe çıkmak ve bunun gibi ilginç. Yürüyüşü yerel müzeleri, restoranları ve hediyelik eşya dükkanlarını ziyaret ederek tamamlayabilirsiniz.
Santa Martha View Çeşitli doğal manzaralarda Ato mağaralarını vurgulamakta fayda vardır. Çok büyükler; Bu mağara kompleksinin alanı yaklaşık 5.000 metrekaredir. Mağaralarda araştırmacılar çok sayıda ilginç eser bulabildiler. 1500 yıl boyunca mağarada yerel kabilelerin evi olarak bulunduğunu keşfettiler. Mağaralar yaklaşık bir milyon yıl önce kuruldu. Şimdi hem jeolojik hem de tarihsel açıdan büyük ilgi çekiyorlar.
  Curacao’nun belli başlı turistik yerleri metropolitan alanda yoğunlaşmaktadır, ancak Willemstad ve çevresinde pek çok ilginç gezi yeri bulabilirsiniz. Başkentin tarihi bölgeleri arasında, güzel sömürge … Açık
Willemstad kasabasında çok ilginç bir Kura-Hulanda Müzesi var. Adalıların kültürüne adanmıştır ve çok ilginç bir antropolojik sergi koleksiyonu depolamaktadır. Bu müze adanın en büyüklerinden biridir. 15 binada bulunur ve yaklaşık 1.500 metrekarelik bir alanı kaplar. Her binada belirli bir zaman dilimine veya belirli bir kültürel yöne ayrılmış özel bir koleksiyon vardır.
The Plaza Hotel, Willemstad Adada çok ilginç bir dini dönüm noktası - Sinagog Mikve İsrail-Emanuel. Batı Yarımküre’deki en eski aktif tapınaktır. Sinagogun ilk binası 1674’te inşa edildi. Bugün turistlerin görebileceği bina, 1733’de biraz sonra inşa edildi. Sinagogun tasarımını bir müzeye daha çok benzeyen, burada her adımda ilginç antikalar görebilirsiniz. ve süs eşyaları.
  Curacao, dalış ve plaj tatili hayranları arasında popülerdir. Güzel plajları ve bolca eğlence seçeneği olan güzel bir adadır. Şnorkelle yüzme için en uygun yer Playa Kalki koyudur. Bu yerin ana cazibe sualtı mercan … Açık
Adanın ikonik tarihi dönüm noktası Fort Amsterdam’dır. Curaçao’nun en eski liman bölgesinde yer almaktadır. Bu kale 1634 yılında inşa edilmiştir. İki yıl sonra adadaki ana tahkimattı. Şimdi kalenin binasında, meraklı bir tarihi eser koleksiyonuna sahip küçük bir müze var. Turistler bu önemli merkezi ücretsiz olarak ziyaret edebilir.
Curaçao - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

Curaçao ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm parkların haritası
Curaçao çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   National Park 'Medanos de Coro' , 105 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'Sierra de San Luis' , 125.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

'Dünyadaki Sıradışı Yerler' Rehberimizden Curaçao ve Çevresindeki Turistik Yerler

Willemstad

From the series “Dünyadaki En Büyüleyici ve Gözalıcı Şehirler”
Tarihi bölge çok pitoresk ve ilginç. Her görkemli tarihi binada turistlere ilginç tesisler açılmıştır. Burada mükemmel hediyelik eşya dükkanları, harika bir ulusal menüye sahip restoranlar, inanılmaz koleksiyonlarla tarihi ve sanatsal eserler içeren müzeler keşfedebilirsiniz. Willemstad limanı da önemli bir turizm cazibe merkezidir. Ponton ve barajlardan toplanan kayan pazar. Pazar sadece meraklı turistler arasında değil aynı zamanda gurmeler arasında da popülerdir çünkü burada burada taze deniz ürünleri satın almak mümkündür. … Devamını oku

Hollanda Antilleri Gezisi: Görülecek Yerler

Adaların belli başlı simgelerini tanımanın en iyi yolu, en büyük ortaçağ kompleksine ev sahipliği yapan Curacao adasını ziyaret etmektir - Fort Amsterdam. Kale, 1635 yılında inşa edilmiş ve halen hükümet mukimi olarak kullanılmaktadır. Geçmişte, kale bir koruyucu tesis olarak kullanıldı, bu nedenle olası bir saldırıyı gidermek için tüm iç tesisatlar kasaya dönüştürüldü. Eski binalardan birinde bulunan Curacao Müzesi, adadaki en ilginç kültürel destinasyonlar arasındadır. Müze, resim, şık mobilyalar, haritalar, eski çalışma araçları, craftworks ve çok daha fazlası gibi farklı koleksiyonları ve birçok ilginç öğeyi sergiliyor. Turistlerin ayrıca aşağıdaki müzelere dikkat etmeleri önerilir: Deniz Müzesi, Fort Amsterdam Kilisesi Müzesi, Yahudi Kültürel ve Tarihi Müze ve Kura Hulanda Müzesi. …
OrangeSmile araç kiralama Curaçao’da araba kiralama

Tayland, COVID-19 Politikasını Gevşetiyor

Tayland'daki Yeni Yıl etkinliklerinin bu yıl daha fazla insanı getirmesi muhtemel çünkü herkes karantinalardan ve normal hayata özlem duymaktan bıktı. Tatil sezonu için Pattaya, Krabi veya Phuket'te otel rezervasyonu yapan birçok turist de katılmak istiyor. Şampanya yılbaşı kutlamalarının vazgeçilmez içeceği haline gelirken akıllara alkol tüketimi sorusu geliyor. Hükümet, Yeni Yıl geri sayımı sırasında alkollü içki servisine izin verdi, ancak 1 Ocak 2022'de saat 1'e kadar sadece açık hava kafe ve restoranlarının bunu yapmasına izin verilecek. Bu kural ülke çapında geçerlidir. Oku bunu

03.10.2022

Curaçao Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Curaçao Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Curaçao, Hollanda Antilleri Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Curaçao’da 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Curaçao’dan birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018