OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
Bavaro

Bavaro Seyahatinizi Hazırlayın: Tavsiyeler & İpuçları - Yapılması ve Uyulması Gerekenler

  1. Yürüyüş ve gezilerin hayranları, bu sezon boyunca genellikle her gün yağmur yağdığı için Mayıs’tan Eylül’e kadarki dönemde Bavaro’yu ziyaret etmekten kaçınırlar. Duşlar yılın geri kalanında nadirdir, bu nedenle turistler aktif gezi programlarından hiçbir şey engelleyemez.
2. Ağustos yılın en sıcak ayıdır, bu nedenle sıcaklık nadiren 30C’nin altına düşer.
3. Turistler, neredeyse tüm yerel insanlar bu dili konuştuklarından, İspanyolca bir phrasebook almayı düşünebilirler. Bölgede İngilizce de yaygındır. Büyük otel komplekslerinde ve alışveriş merkezlerinde, personel genellikle Almanca ve Fransızca bilmektedir.
4. Dini yerler ziyaret ederken, erkekler şapka ve şapka çıkarmalıdır. Geçmişte kadınların saçlarını bir şal ile örtmeleri gerekiyordu, ancak bu kural son yıllarda bir tavsiye haline geldi.
5. Prestijli bir restorana, müzeye veya herhangi bir yerel kiliseye giderken kıyafetinizi dikkatli bir şekilde seçin. Giysiler çok parlak veya açık olmamalı. Ziyaretçilerin aşırı abartılı olarak girmelerine izin verilmeyebilir. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
6. Prestijli oteller, büyük restoranlar ve alışveriş kompleksleri uluslararası kredi kartlarını kabul eder. Şehrin uzak bölgelerine gelince, turistler bir kredi kartı ile ödeme zor bulabilir. Para çekmek için bir banka bulmak kolay bir iş değildir. Bu nedenle, cüzdanınızda biraz nakit olması daha iyidir.
7. Dominik pezosu yanında, ABD doları ile ödeme yapmak mümkündür - bu para her yerde neredeyse kabul görmektedir. Bavaro’nun merkezinden belirli bir mesafede bulunan özel döviz bürolarına veya bankalara para değişimi yapmak daha iyidir. Kural olarak, merkezdeki tüm döviz hizmetleri oldukça elverişsiz bir döviz kuru sunuyor.
  Bavaro, doğal güzellikleri ve plajları için her şeyden önce ilginç. Burada kalan en genç gezginlere ve gençlere hitap edecek. Daha büyük çocuklar ve ebeveynleri Bavaro Macera Parkı’nı ziyaret etmek isteyecektir. … Açık
8. Antik eserleri hediyelik eşya olarak almayı planlayan turistler, ihracata izin veren belgeleri düşünmelidir. Ülkeyi özel belgeler olmaksızın tarihi ve kültürel önemi olan eşyalarla terk etmesine izin verilmemektedir.
9. Yerel restoranlar ve kafelerde ipuçları bırakmanız tavsiye edilir. % 10’a kadar bir ipucu yeterlidir. Daha cömert bir ödül sadece personeli karıştırır. Bazı restoranlar faturada servis ücreti içerir.
10. Hat voltajı 110-120V’dir. Sadece büyük oteller 220V voltajıyla kendi jeneratörlerine sahiptir.
Bavaro - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Bavaro’da Nereleri Ziyaret Etmeli - Benzersiz Yerler

Las Cascada Su Parkı

From the series “En Harika ve Süslü Su Parkları”
Su parkının açılışı 1985'te yapıldı. Birkaç yıl önce tamamen yenilenmiştir. Yükseltmeden sonra, yeni ve modern sürüşler çıktı. Su parkını çevreleyen güzel bir tropik bahçe değişmeden kaldı. Bomba ve Hızlı Türeti slaytlar baş döndürücü sürüş hayranları için mükemmeldir. En hızlı sürüşlerden biri Su Tüneli'dir. … Devamını oku

Bavaro ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Dominik Cumhuriyeti: Seyahat Tavsiyeleri

3. Konuşma sırasında size yaklaşan Dominicanlardan uzak durmayın. Bu ülkenin kişisel alan hakkında kendi fikirleri vardır ve bu “manevra”, iletişim için isteksizlik ve isteksizlik olarak kabul edilebilir.
4. Dominik Cumhuriyeti'ne gelince, ATM'de Dominik pezosu için bazı ABD doları aldığınızdan emin olun. Birçok restoran ve otel Amerikan doları kabul ediyor, ancak bu kârlı olmayabilir.
5. Restoranlarda musluk suyu ve su içmekten kaçınmak çok önemlidir. Sokakta hindistancevizi suyu almayın. Sadece bir yiyecek dükkanında satılan şişelenmiş maden suyu içebilirsiniz. Dişlerinizi fırçaladıktan sonra ağzınızı yıkamak için kullanın. Restoranlar ve kafelerde, içecekler için kullanılan suyu arındırırsa garsonlara sorun. Sudaki bakteriler, çoğu Dominicans için güvenlidir ancak turistlerde hazımsızlığa neden olabilir.
6. Dominik Cumhuriyeti'nde, yiyecekleri paylaşmak yaygındır. Muhabirin önünde yemek yapmak kötü davranışlar olarak kabul edilir. …
OrangeSmile araç kiralama Bavaro’da araba kiralama

Suudi Arabistan Diriyah'ta 38 Otel Açacak

Diriyah, Suudi Arabistan'daki ilk mega projelerden biridir. Oteller ve diğer altyapılar önümüzdeki yıl açılmaya başlayacak ve tüm çalışmaların 2026'da bitmesi bekleniyor. Bujairi Terrace'taki ilk 18 restoran 2022'nin başlarında faaliyete geçecek. Oku bunu

01.10.2022

Bavaro Fotoğrafları

Bavaro haritasında servisleri (eczane, polis, otopark, bankalar) arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Bavaro Çevresindeki Şehirler için İpuçları

Bavaro Seyahati - Tavsiyeler ve İpuçları. Alınması gereken önlemler, uymanız gereken kurallar, ve Bavaro’da yapmaktan kaçınmanız gerekenler. Seyahatinizin beklenmedik sürprizler olmadan, pürüzsüz ve kolay geçmesi için yardımcı oluyoruz.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018