OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
Oranjestad

Oranjestad Seyahatinizi Hazırlayın: Tavsiyeler & İpuçları - Yapılması ve Uyulması Gerekenler

  1. Kelimenin tam anlamıyla tüm yıl boyunca, tatil güneşli ve sıcak bir havaya sahiptir, hava sıcaklığı nadiren +29 °C’nin altına düşer. Turizm sezonunun yüksekliği Nisan’dan Eylül’e kadardır. Bu süre içerisinde tatile çıkacaksanız önceden otel odası rezervasyonu yaptırmaya özen gösterin.
2. En uygun toplu taşıma türü, sabah 6:00’dan akşam geç saatlere kadar hizmet veren otobüstür. Ücret yaklaşık 1.3 USD, otobüsler 30 dakikadan fazla olmayan aralıklarla çalışıyor.
3. Şehir dışına seyahat etmeyi ve adanın uzak bölgelerini ziyaret etmeyi planlayan yolcular, araba kiralamayı veya taksiye binmeyi düşünmelidir. Taksiler sabit ücretler sunsa da, ek yolcular ayrıca ücretlendirilebileceğinden, yolculuk için ödeyeceğiniz ücret yine de önceden belirtilmelidir.
4. Tesisin tüm plajları halka açıktır ve ücretsizdir. Sadece kiraladığınız spor ve plaj malzemeleri için ödeme yaparsınız.
5. Yerel dükkanlar en geç saat 9:00’dan itibaren ziyaretçi almaya başlar ve 17:00-18:00’e kadar çalışır. Kruvaziyer gemilerinin limana geldiği günlerde büyük mağazalar ve alışveriş merkezleri çalışma gününü önemli ölçüde uzatabilir. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
6. Standart elektrik voltajı 110V’dur, çoğu otel Amerikan tarzı prizlere sahiptir. Seyahate çıkmadan önce yanınıza aldığınız elektrikli aletlerin uyumluluğunu kontrol edin ve gerekli adaptörleri stoklayın.
7. Çoğu restoranda servis ücretleri toplam faturaya dahildir. Aksi takdirde, kendi başınıza ve küçük bütçeli restoran ve kafelerde miktara %10-15 ekleyin, miktarı uygun herhangi bir sayıya yuvarlayın.
  Oranjestad’da gezginler, birçok benzersiz doğal cazibe merkezinin yanı sıra ilginç tarihi yerler görebilir. Şehrin en eski binası 1796 tarihli Zoutman Kalesi’dir. Kalenin adı ünlü Hollandalı amiralden … Açık
8. Mal ve hizmetler için ulusal para biriminde ödeme yapmak en avantajlıdır, ancak neredeyse tüm mağaza ve restoranlar ABD dolarını kabul eder. En iyi döviz kurları, 08:00 - 16:00 saatleri arasında ziyaretçi kabul eden bankalar tarafından sunulmaktadır. Gündüzleri bankalar 1 saatlik öğle yemeği molası verebilir. Cumartesi ve Pazar izin günleri olarak kabul edilir.
9. Şehirde hava sıcak olsa da plaj kıyafetleri sadece sahilde uygun olacaktır. Şehir yürüyüşleri için gündelik kıyafetleri tercih edin ve seçkin restoranları, kumarhaneleri ve gece kulüplerini ziyaret etmeniz durumunda kıyafetler çok dikkatli seçilmelidir.
Oranjestad - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

Oranjestad’ta Nereleri Ziyaret Etmeli - Benzersiz Yerler

Willemstad

From the series “Dünyadaki En Büyüleyici ve Gözalıcı Şehirler”
Tarihi bölge çok pitoresk ve ilginç. Her görkemli tarihi binada turistlere ilginç tesisler açılmıştır. Burada mükemmel hediyelik eşya dükkanları, harika bir ulusal menüye sahip restoranlar, inanılmaz koleksiyonlarla tarihi ve sanatsal eserler içeren müzeler keşfedebilirsiniz. Willemstad limanı da önemli bir turizm cazibe merkezidir. Ponton ve barajlardan toplanan kayan pazar. Pazar sadece meraklı turistler arasında değil aynı zamanda gurmeler arasında da popülerdir çünkü burada burada taze deniz ürünleri satın almak mümkündür. … Devamını oku

Santa Ana de Coro Kasabası

From the series “Güney Amerikadaki Ünlü Unesco Bölgeleri”
Kurulduğu günden bu yana, liman kentindeki ana meselelerden biri, genellikle yerini yağmalayan ve yere yığıyor olan korsanlardı. Buna rağmen, şehir her defasında yeniden inşa edilmiştir. Bugün, 18.-19. Yüzyıllarda mucizevi bir şekilde hayatta kalmayı başaran çok güzel tarihi binalar görmek mümkündür. Eski binaların bulunduğu liman alanı, özellikle ilgi çekicidir. Kasabanın en önemli cazibe merkezi Zamora Caddesi'dir. Venezuela'nın lüks konaklarımızın korunmuş olduğu en güzel sömürge caddesi budur. … Devamını oku

Oranjestad ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Aruba: Seyahat Tavsiyeleri

6. Kredi kartıyla veya yerel Aruban Florin ile mağazalarda ödeme yapabilirsiniz. Diğer para birimleri Aruba borsalarında işlem görmemektedir. Turistlerin getirdiği yabancı para birimleri banka ofislerinde değiştirilebilir. Aruba’daki ATM’ler sadece yerel para birimi cinsinden nakit para veriyor. Dolar sadece başkentteki ATM'lerde çekilebilir. Havaalanındaki banka şubeleri her gün 08:00 - 16:00 saatleri arasında hizmet vermektedir.
7. Aruba Adaları elektrik şebekesindeki gerilim 110v. Genel olarak, otellerdeki elektrik prizleri Amerikan modelindedir. Ada'ya gitmeden önce, yolculukta yanınıza almayı planladığınız tüm elektrikli cihazlarınızın elektrik prizleriyle uyumlu olup olmadıklarını kontrol etmeniz ya da ilgili adaptör ve uzantıları satın almanız daha iyi olacaktır.
8. Otel ve restoranlarda bahşiş vermek genellikle% 10 veya% 15'tir ve faturaya otomatik olarak dahil edilir. Taksi şoförü için ipucu bırakmak kabul edilmez. Bununla birlikte, ek ödemeler sadece bagaj için kabul edilir.
9. Genel olarak, Ada oldukça düşük bir suç oranına sahiptir. Ancak, turistler sıklıkla kişisel eşyalarını çaldırırlar. Büyük insan kalabalığı, havaalanları ve kamu kurumları bulunan yerlerde birçok yankesici ile tanışabilirsiniz. Bu nedenle, yanınızda büyük miktarda para, belge ve değerli şeyleri taşımamanız daha iyidir. Onları sessizce otel güvenliklerinde bırakmadan, güvenliklerinden korkmadan bırakabilirsiniz. Çantanızı herkesin önünde kalabalık yerlerde çıkarmak veya bir eşyayı bir arabanın ön koltuğundaki bir istasyonda bırakmak gerekmez. …
OrangeSmile araç kiralama Oranjestad’ta araba kiralama

Tayland, COVID-19 Politikasını Gevşetiyor

Tayland'daki Yeni Yıl etkinliklerinin bu yıl daha fazla insanı getirmesi muhtemel çünkü herkes karantinalardan ve normal hayata özlem duymaktan bıktı. Tatil sezonu için Pattaya, Krabi veya Phuket'te otel rezervasyonu yapan birçok turist de katılmak istiyor. Şampanya yılbaşı kutlamalarının vazgeçilmez içeceği haline gelirken akıllara alkol tüketimi sorusu geliyor. Hükümet, Yeni Yıl geri sayımı sırasında alkollü içki servisine izin verdi, ancak 1 Ocak 2022'de saat 1'e kadar sadece açık hava kafe ve restoranlarının bunu yapmasına izin verilecek. Bu kural ülke çapında geçerlidir. Oku bunu

01.10.2022

Oranjestad Fotoğrafları

Oranjestad haritasında servisleri (eczane, polis, otopark, bankalar) arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Oranjestad Çevresindeki Şehirler için İpuçları

Oranjestad Seyahati - Tavsiyeler ve İpuçları. Alınması gereken önlemler, uymanız gereken kurallar, ve Oranjestad’ta yapmaktan kaçınmanız gerekenler. Seyahatinizin beklenmedik sürprizler olmadan, pürüzsüz ve kolay geçmesi için yardımcı oluyoruz.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018