OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
Hollanda Antilleri

Hollanda Antilleri için Seyahat İpuçları - Neleri Önceden Hazırlamalı, Oradayken Nelere Uymalı

  1. Antiller’deki suç oranının oldukça düşük olmasına rağmen, turistler yankesicilere dikkat etmelidir. Havaalanında ve limanlarda daha çok yankesici var. Bunun için kasaların bulunduğu otellerde değerli şeyler bırakılmalıdır. Temel güvenlik kurallarına uyarsanız, bir hırsızlığın kurbanı olmayacaksınız.
2. Yerel sakinler sokaklarını temiz tutar. Ciddi bir cezaya çarptığı için çöp atmak çok kötü bir fikirdir.
3. Adalarda polis profesyonellik ile karakterizedir. Çalışanlar mavi üniforma giyerler. Her zaman turistlere yardım etmeye hazırdır, böylece herhangi bir konuda onlara güvenle hitap edebilirsiniz.
  Sadece yetişkinler değil, çocuklar Hollanda Antilleri’nde tatil yapmaktan memnun olacaktır. Görülecek bir şey var. Adaların doğası çok şaşırtıcı. …
Devamını oku
4. Antillerin 2011 yılından bu yana resmi para birimi ABD dolarıdır. Bununla birlikte, daha önce resmi para birimi olan Hollanda Antillian guilder, Curacao ve St. Maarten’de kullanılmaktadır.
5. Satın almak çok karlı. Ekipmanlar, mücevherat ve ev eşyaları vergilendirilmemiş ve vergilendirilmemiştir. Mağazalar aralıklı olarak çalışır; bu nedenle, bir günün üçüncü molasını bulursanız şaşkın olmayın. Büyük alışveriş merkezleri, kural olarak, yalnızca akşamları çalışır.
6. Otellerde ve büyük lokantalarda hesap ipuçları otomatik olarak bulunur. Bu, toplam tutarın% 10-15’idir. Sıradan kafelerde müşterinin takdirine göre bir ipucu var. Aynı oran kabul edilebilir bir şekilde kabul edilecek. İpucu, bir bagajda, bagaj yardımı dışında kabul edilmemektedir.
7. Nisan ayının ortasından Aralık ayı ortasına kadar, turist sayısı önemli ölçüde düşük olduğunda, tüm mal ve hizmetlerin fiyatları önemli ölçüde azalmaktadır. Yani dinlenip indirimli fiyatlardan yararlanabilirsiniz. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
8. Yüksek sezonda son derece zor olacak gibi bir otel odasında önceden rezervasyon yapmak daha iyi. Ayrıca çoğu restoranın sabah çalışmadığını unutmayın. Öğle yemeğine açılabilirler, ancak ziyaretçilerin akını sadece akşamlardadır.
9. Soketlerle ilgili zorluklar olabilir. Farklı kültürlerin etkisi yüzünden. Ada bağlı olarak, şebekedeki fiş tipi ve voltaj seviyesi değişebilir. Gerekirse, otel gerekli adaptörü sağlayacaktır. Tatil bölgesindeki birçok dükkanda, gadget’ları şarj etmek için kullanabileceğiniz özel cihazlar bulunur.
10. Bir yol bulmanız veya başka sorularınız olması durumunda, her zaman gösterip her şeyi söyleyecek olan yerel halkla iletişime geçebilirsiniz.
Hollanda Antilleri rehberi bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Hollanda Antilleri’nin Şehirlerinde Fantastik Turlar ve Geziler

Ülke haritaları Hollanda Antilleri haritaları

Tayland, COVID-19 Politikasını Gevşetiyor

Tayland'daki Yeni Yıl etkinliklerinin bu yıl daha fazla insanı getirmesi muhtemel çünkü herkes karantinalardan ve normal hayata özlem duymaktan bıktı. Tatil sezonu için Pattaya, Krabi veya Phuket'te otel rezervasyonu yapan birçok turist de katılmak istiyor. Şampanya yılbaşı kutlamalarının vazgeçilmez içeceği haline gelirken akıllara alkol tüketimi sorusu geliyor. Hükümet, Yeni Yıl geri sayımı sırasında alkollü içki servisine izin verdi, ancak 1 Ocak 2022'de saat 1'e kadar sadece açık hava kafe ve restoranlarının bunu yapmasına izin verilecek. Bu kural ülke çapında geçerlidir. Oku bunu

01.02.2023

Hollanda Antilleri Gezisi Fotoğraf Galerisi

Hollanda Antilleri’nin Popüler Şehirleri için Tavsiyeler

Willemstad
  1. Tatile çıkmak için en uygun zaman, şehirde iyi havaların hüküm sürdüğü mart ve haziran ayları arasındadır. Yağmur mevsimi ekim ayından şubat ayına kadardır. Temmuz ve Ağustos, tatil beldesinin birçok sahil bayramı tarafından ziyaret edildiği en sıcak aylardır. 2. Birçok turist yerel restoranlarda sunulan yiyecekleri oldukça sıra dışı bulabilir. Garsonlar uzun süre yabancı yabancılara alışmışlardır, bu yüzden soru sormaktan çekinmeyin - personel doğru yemeği seçmekten memnuniyet … Devamını Oku
Curaçao
  1. Adadaki yağışlı mevsim eylül ayından aralık ayına kadar sürer. Yılın geri kalanında hava kuru ve sıcaktır, plaj tatili için idealdir. Adanın etrafında daha fazla zaman geçirmeyi planlayan, ancak sahilde olmayan turistlerin, havanın çok sıcak olmadığı Eylül veya Mayıs aylarında gelmeleri önerilir. 2. Şebeke gerilimi 120 V olduğundan, bazı cihazlar için özel adaptörler gereklidir. Amerikan tarzı prizler her yerde; Otellerin çoğunda adaptörler istek üzerine temin edilebilir. 3. Tüm büyük … Devamını Oku

Hollanda Antilleri’nin Popüler Bölgeleri için Seyahat Hazırlığı

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018