OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
Calgary

Calgary’nın Renkleri - Gelenekler, Festivaller, Düşünce Anlayışı ve Yaşam Tarzı

Calgary from Princes Island Park   Calgary her zaman Kızılderililer ve kovboylarla ilişkilendirilmiştir. Aslında, şehrin atmosferi, Vahşi Batı hakkında iyi bilinen filmleri hatırlatıyor. Bu özellik, kentin ikinci adını - Kanada’daki Teksas - çok yaygın ve popüler hale getirmiştir. Calgary, dünyaca ünlü festivalin dünya kenti ve Calgary Stampede adlı rodeodur. Bu etkinlik sırasında şehir tam anlamıyla dönüşüyor. Festival 1912 yılında ilk kez düzenlendi ve o zamandan beri kovboy yarışmaları düzenlemek iyi bir gelenek haline geldi. Festival, kentin kültürel yaşamının ayrılmaz bir parçası oldu.
  Calgary, çok çeşitli eğlence seçeneklerine sahip büyük bir şehirdir. Çocuklu yolcular burada sıkılmak zorunda değildir. Ziyaretçiler için çok sayıda eğlence parkı var. Bunların arasında en popüler olanları … Açık
Tatil boyunca vatandaşlar geleneksel olarak kovboy kıyafetleri giyerler. Bir yöreyi şık kıyafetler olmadan normal giysilerle görmek neredeyse imkansızdır. Geniş ağzına kadar güzel şapkalar, deri ceketler ve saçaklı, parlak ekose gömlekler ve indigo kot pantolonlar - bunlar festival kıyafetlerinin temel özellikleridir. Fuar cinsiyetinin de tüm festivallere aktif olarak katıldığı belirtilmelidir. Hem erkek hem de kadın kıyafetleri birçok mağaza ve tezgahta satılmaktadır.
Eski bir geleneğe göre, festival güzel bir geçit töreni ile açılıyor. Şehrin en iyi sürücüleri geçit törenine katıldı. Birçok kişi bu ciddi yürüyüşü görmeye geldi. Etkinliğin ana kısmı sözde ’çoban yarışması’ - yerli atlar ve boğalarda yarış. Ancak, daha orijinal yarışmalar da var. Cesur kovboylara kement atma yeteneklerini göstermek, vahşi inekleri sağmak ve diğer heyecan verici olaylarda rekabet etmek için teklif edilir. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Calgary’de turistler binden fazla farklı gastronomik tesis bulacaklar. Yerel restoranlar, tüm dünya mutfaklarından yemekler sunmaktadır. Ulusal mutfak restoranları, bistrolar ve pizzacılar genellikle hem yerel halk hem … Açık
Tribün Gösterisi etkinliğin zirvesi. Bu arabaların yarışı. Çeşitli etkinlikleri ziyaret etmenin yanı sıra festivalin konuklarına bir Hint köyünü ziyaret etmeleri de öneriliyor. Yerel zanaatkârların orijinal takılar ve muska satın almak için ziyaretçilere sunacakları yer burası. Dreamcatchers özellikle ziyaretçiler arasında popüler. Festival boyunca geleneksel salonlar olarak tasarlanan güzel kafeler şehrin ana caddelerinde çalışmaya başlıyor. Burada tatilciler otantik kovboy yiyeceklerini ve içeceklerini deneyebilir ve country müzik dinleyebilir. Güzel tatil Calgary’e dünya çapında ün kazandı. Festival günlerinde en fazla yolcu sayısı şehri ziyaret ediyor.
Calgary   Lila Festivali, turistlerin ziyaret etmekten keyif aldığı daha az popüler bir etkinliktir. Gerçek bir yaşam şöleni ve yeni bir yaz. Festival açık hava kutlamaları olmadan hayal etmek imkansız. Kimse yılın bu döneminde üzgün kalamaz. Ziyaretçilerin hizmetinde esnaf atölyeleri, müzikal performanslar ve ilginç sergiler var. Lila Festivali, yaz başında şehrin merkezi sokaklarında düzenleniyor. Bir diğer popüler etkinlik ise dans etmeye adanmış. Güneş ve Salsa Festivali adı verilen bu, Kensington BRZ’nin önündeki sokakta düzenlenen yıllık bir etkinliktir. Temmuz sonu, festival için normal zamandır. Program, dans yarışmaları gibi birçok ilginç etkinlik içermektedir. Bu yarışmaların üç galibi “Salsa ve Güneşin Özeti”, “Güneşin Özeti” ve “Salsa Prensesi” gibi onurlu unvanlara sahiptir. Üçlü, gelecek yıl boyunca Kanada dışında ve şehirdeki uluslararası etkinliklerde Calgary’i temsil ediyor.
  Calgary, inanılmaz bir kontrast şehridir. Burada turistler eşsiz tarihi eserlerin, müzelerin ve galerilerin yanında modern gökdelenler bulacaklar. Şehrin ziyaretçileri kesinlikle dünyanın en büyük interaktif müzelerinden … Açık
Calgary Folk Müzik Festivali hiçbir zaman yeni misafir çekmekten vazgeçer. İlginç olay genellikle Temmuz ayının sonunda yapılır. Calgary Folk Müzik Festivali, dünyanın farklı ülkelerinde sayısız taraftarın sevgisini ve özverisini kazandı. Aynı zamanda bu tür en önemli olaylardan biri olarak kabul edilir. Festivalin şanslı ziyaretçileri müzik konserlerine, en iyi şarkı yazarı yarışmalarına, heyecan verici seminerlere ve ustalık derslerine katılabilir. Son yıllarda, festivalin mekanı değişmedi - Prens Adası Parkı. Bu parkın birçok avantajı var. Açık bir mekanda müzik dinlemek ve çevresindeki doğanın pitoresk manzaralarına hayran kalarak kamp yapmanın keyfini çıkarmak harika bir fırsat.
Calgary Ağustos ayında şehir müzikle ilgili iki ilginç etkinliğe ev sahipliği yapıyor: ay başında başlayan Calgary Uluslararası Blues Festivali ve üçüncü yaz ayının ortasında düzenlenen Uluslararası Reggae Festivali. Festivaller açık havada ve aynı yere sahip - Shaw Millenium Park. Turistler için kaliteli müzik dinlemek, bir kampta yaşamak ve şehirsel stresden uzak, unutulmaz bir hafta sonu geçirmek için harika bir fırsat. Calgary, ziyaret etmeyi hak eden ilginç etkinliklere ev sahipliği yapmıyor. Örneğin, Morningside Music Bridge Uluslararası Müzik Festivali, Temmuz ayında düzenlenen büyüleyici bir etkinlik. Bu festivalin temel amacı genç müzisyenlerin yeteneklerini açığa çıkarmak ve şov dünyasında ilk adımlarını atmalarına yardımcı olmak. Katılımcılar arasında piyano çalar, kemancı, çellist ve kemancı var.
  Calgary, aktif tatiller için ideal bir şehirdir. Çok sayıda park ve spor merkezleri, gece kulüpleri ve dükkanlar, aile eğlence merkezleri ve alışveriş kompleksleri şehirdeki konaklamanızı gerçekten eğlenceli ve … Açık
Ağustos ayının ortasında, Calgary ünlü bir gastronomik etkinlik olan Calgary’nin Lezzeti’ne ev sahipliği yapıyor. Bu, turistler için dünyanın farklı mutfaklarını denemek için mükemmel bir fırsat. Kural olarak, festival Prens Adası Parkı’ndan uzak olmayan Eau Claire Festival Plaza’da gerçekleşiyor. Temmuz ayının sonunda, kent, Summerstock Festivali gibi kaliteli tiyatro etkinliklerinin tüm hayranlarına hitap eden bir etkinliğe ev sahipliği yapıyor. Summerstock, Calgary’deki tek müzikal tiyatrodur. İki hafta boyunca, ziyaretçileri şaşırtmaktan asla vazgeçmeyen kaliteli tiyatro gösterileri hayranlarını memnun eder. Performans her yıl değiştiğinden, bu festivale katılmak her zaman çok ilginçtir. Olympic Plaza, kentin yerlileri ve misafirlerinin bu unutulmaz gösterilerin tadını çıkardığı bir yer.
Calgary - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

Calgary ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm kiliselerin haritası
Calgary yakınındaki katedraller ve bazilikalar
♥   St. Mary’s Cathedral, Calgary, 5.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
OrangeSmile araç kiralama Calgary’de araba kiralama

Dubai'deki Expo 2020 7 Milyondan Fazla Ziyaretçi Tarafından Ziyaret Edildi

Henüz bu etkinliği ziyaret etmediyseniz, Dubai'de otel rezervasyonu yapmak için hala zamanınız var çünkü Expo 2020 Dubai 31 Mart 2022'ye kadar sürüyor. Emirliği ziyaret edemeyen kişiler Expo 2020 web sitesinde sanal bir tur yapabilirler. Bu arada, sanal ziyaret Aralık sonunda 31.6 milyona ulaştı. Oku bunu

01.02.2023

Fotoğraflarla Calgary’nın Renkleri

Calgary Haritasında Popüler Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Calgary’nın Komşu Şehirlerindeki Gelenekler ve Festivaller

Calgary’nın gelenekleri, düşünce anlayışı ve yaşam tarzına dair şehir rehberi. Calgary’nın ruhunu - otantik festivallerini, etkinliklerini ve kutlamalarını - keşfedebileceğiniz en iyi zaman aralığını öğrenin. Ayrıca, Calgary’nın ilgi çekici adetlerini, dünyaya ve turistlere karşı tutumunu açığa çıkarıyoruz.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018