OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Winnipeg Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

Winnipeg Sunstar   Aynı adı taşıyan bir gölün yakınında yer alan küçük bir kasaba olan Winnipeg, mütevazı bir yerleşimden modern bir megalopolis’e ve Kanada’nın sanayi ve turizm merkezine dönüşmesi için yüzlerce yıl gerekiyordu. Bu şehir, daireler için ucuz fiyatlar nedeniyle göçmenler arasında çok popüler hale geldi. Bu nedenle Winnipeg sokaklarında yürürken İngilizce, Fransızca, Ukraynaca ve Rusça dillerini duyabilirsiniz. Bu tür kültürel çeşitlilik, şehrin gelenekleri üzerinde bir etki yaratmayı başaramadı ve bugün Winnipeg’de birçok kültür merkezi var.
  1. Winnipeg’in mağazalarını ve pazarlarını ziyaret etmeyi planladığınızda, yerel parayı yanınıza almak daha iyidir. ABD doları bile her yerde kabul edilmez. Büyük banknotlardaki kağıt paralar genellikle … Açık
Ana kentin görüşü Kanada ve diğer bazı ülkeler için günümüzde bile para kazandıran Kanada Kraliyet Darphanesi. Bu binaya girmek yasak, ancak mimarisinin gerçekten sıra dışı olduğu için bu evin görünüşüne hayran kalacaksınız.
Assiniboine Park, yürüyüş yapmaktan hoşlanan insanlar için en popüler yerdir. Park ayrıca Kanada doğasının güzelliğini keşfetmek için harika bir yerdir. Winnipeg’i çocuklarla birlikte ziyaret ediyorsanız, bu şehirde bulunan Kildonan Park’a katılmayı unutmayın. Mimarlıkseverler, Viktorya döneminin güzel binalarını bulacağınız Exchange Quarter’ı ziyaret etmeyi düşünmelidir. Bu şehir farklı milletlerden insanlar için bir ev olduğu için, İtalyan, Fransız çeyrek ve Çin şehir bulacaksınız. Her bir mahallede, bazı kültürlerin en iyi geleneklerinden yapılmış mağazalar ve restoranlar zincirleri bulabilirsiniz. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Winnipeg alışveriş için mükemmeldir. Çeşitli fiyat kategorilerinde onlarca özel mağaza bulunuyor. Forks Market güzel bir tarihi binaya sahiptir. Bu şehrin en ünlü yeridir. Birçoğu, özellikle rahat bir yemek alanında … Açık
Bilinçaltının çoğu ziyaretçisi, şehrin adının benzerliğini ve Winnie-the-Pooh’la ilgili popüler çocuk kitabının ana karakterini fark edemez. Nitekim, Winnipeg ismi Kanada’dan Büyük Britanya’ya bir yolculuk yapmış olan bir ayı yavrusu hakkındaki efsane ile bağlantılıdır.
  Kentin kültür merkezleri arasında Ed Leith Cretaceous bulunmaktadır. Ziyaretçilere Kretase dönemine ait arkeolojik buluntu koleksiyonu sunmaktadır. Bu müzede, ziyaretçiler dinozorların iskeletlerini ve büyük balıkların yanı sıra 100 milyondan fazla olan eşsiz bir fosil koleksiyonunu görebiliyorlar. Bu müzenin birçok bilgi paneli var, bu yüzden bağımsız bir tur bile çok heyecan verici olacağını vaat ediyor.
  Winnipeg, çeşitli eğlence olanaklarına sahip çocuklarla keyifli bir tatil geçirecek. Assiniboine Park Hayvanat Bahçesi’ni ziyaret ederek bir aile gezi programı başlatmaya değer. Şartlı olarak birkaç tematik … Açık
Daha az ilginç olan Robert B. Ferguson Mineraloji Müzesi. Panoramik pencerelere sahip güzel ve modern bir binada yer almaktadır. Müze Wallace Üniversitesi topraklarında yer almaktadır. Müzenin ziyaretçilerinin bugün görebileceği eşsiz mineral koleksiyonunun oluşumu 1918’de başladı. Ünlü jeolog Joseph Spencer, üniversiteyi 1000’den fazla sergiye ev sahipliği yapan mineral koleksiyonuyla sundu. Ünlü jeoloğun örneği diğer bilim adamları tarafından takip edildi. Kanada’nın her yerinden jeologlar üniversiteye kaya ve mineral örnekleri göndermeye başladı. Zamanla, koleksiyon o kadar büyük hale geldi ki, bütün bir bina depolanması için tahsis edildi. Winnipeg’in konukları bu muhteşem müzeyi ücretsiz olarak ziyaret edebilir.
Winnipeg, Manitoba Şehrin etrafında yürürken çok ilginç heykeller görebilirsiniz. En etkili ve tanınabilir olanlardan biri de heykel Golden Boy. Bu heykel, her şeyden önce sıra dışı bir düzenleme ile dikkat çekicidir; yasama meclisi binasının kubbesinin üstüne monte edilir. Bu heykelin yüksekliği 5 metreden fazladır ve 77 metrelik bir yükseklikte yer almaktadır, böylece Winnipeg’in birçok bölgesinden altın çocuğun figürünü görebilirsiniz. 1919’da kurulan heykel, ticari işlerin patronu olan Merkür’ün tanrısıdır.
  Winnipeg, yüzlerce farklı yemek mekanına ev sahipliği yapmaktadır. Aralarında ev yapımı yemekler sunan mütevazı kahve dükkanları ve restoranlar ve birçok onur ödülü kazanan şık restoranlar bulacaksınız. Promenade … Açık
Şehrin çok ilginç dini mekanları var. Meryem Ana Katedrali mükemmel bir örnektir. 1880 yılında inşa edilmiş ve Romanesk tarzında çarpıcı bir anıttır. Yüz yıldan daha eski olan katedralin cephesi neredeyse orijinal formunda korunmuştur. Korunan antik katedralin iç tasarımının ana özelliği vitray olarak kabul edilir. Son zamanlarda, herkesin dinleyebileceği katedralde modern bir elektronik organ kuruldu. Pek çoğu, yaldızla bitirmek için antik ikonlara hayranlıkla bakmak için katedrale gelir.
Winnipeg - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

Winnipeg ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm parkların haritası
Winnipeg çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   Provincial Park 'Memorial Provincial Park' , 1.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Provincial Park 'Upper Fort Garry Heritage Provincial Park' , 2.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Provincial Park 'Trappist Monastery Provincial Park' , 14.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Provincial Park 'St. Norbert Provincial Park' , 14.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Provincial Park 'Duff Roblin Provincial Park' , 14.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm sanat müzelerinin haritası
Winnipeg ve çevresindeki sanat galerileri
♥   Sanat Müzesi 'Winnipeg Art Gallery' Winnipeg, Manitoba, 1.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

'Dünyadaki Sıradışı Yerler' Rehberimizden Winnipeg ve Çevresindeki Turistik Yerler

Nekoma Tabanı

From the series “Terk Edilmiş Ünlü Askeri Üsler ve Kaleler”
Baz, Soğuk Savaş sırasında inşa edildi ve Sovyet füzelerini kesmek için tasarlanmıştı. Nekoma Üssü ABD'deki ilk füze savunma sistemi oldu. Nesne 1975 yılında bitirildi. Ancak, kompleks devreye girdikten sadece birkaç yıl sonra kaldırıldı. 40 yılı aşkın bir süredir askeri inşaat ihmal edilmiştir. Gezginler ve turistler, yalnızca orijinal dış tasarım nedeniyle bunu fark ediyorlar. Askeri üs uzun süredir korunduğundan, herkes bölgeyi keşfedebilir. Nekoma Askeri Üssü, olağandışı mekanlarda etkileyici fotoğraflar çekmek isteyen gezginler için özellikle popüler. … Devamını oku
OrangeSmile araç kiralama Winnipeg’de araba kiralama

Hilton, Kyoto'da üçüncü lüks otel inşa ediyor

2024 yılında ilk misafirlerini ağırlayacak. Farklı kategorilerde 313 oda bulunacak, odaların içi ve otel alanları birinci sınıf otelin ana özelliklerinden biri haline gelecek. Odaları dekore ederken, kalitesiyle ünlü ve dünyanın en iyilerinden biri olarak kabul edilen yerel tekstillerin kullanılması planlanıyor. Oku bunu

14.04.2024

Winnipeg Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Winnipeg Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Winnipeg, Kanada Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Winnipeg’de 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Winnipeg’ten birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018