OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Kanada Gezisi. Seyahat Rehberi - Gezilecek Yerler, Manzaralar, Geziler ve Doğa

  Kanada, çok sayıda şirin kasaba, ilgi çekici yerler ve yer işaretleri ile konuklarını büyüleyen güzel bir ülkedir. Manzaraların çoğunluğu Ottawa’da bulunuyor. Burası, yakınlardaki Parlamentonun ve Barış Kulesi’nin görülebildiği yerdir. Alışveriş hayranları, birkaç bölgede dolaşacak kadar büyük olan ByWard Market’i ziyaret etmelidir. Ottawa’da birkaç düzine müze var - Kanada Doğa Müzesi, Modern Fotoğraf Müzesi, Bilim Müzesi, Kanada Ulusal Galerisi, Kanada Soğuk Savaş Müzesi, Ulusal Havacılık Müzesi, Bytown Müzesi, Kanada Tarım ve Gıda Müzesi , ve diğer birçok sergi salonları ve galerileri.
  Kanada, çocuklarla dinlenmek için en iyi yerlerden biridir. Bu ülkedeki çocuklar sadece sevilmektedir; Kanadalılar yabancı bir çocuğa bile kolayca hediye …
Devamını oku
Ottawa banliyöleri, küçük bir Kingston kasabasının yeridir. Ünlü bir şehirdir - Fort Henry. Kalenin inşası 1812’de bitti. Binanın yenilenmesi birkaç kez yapıldı, şimdi ziyaretçilere açıktır ve salonları değerli tarihi eserlerle doludur. Muhteşem göl Ontario da orada bulunmaktadır. Göl, güzelliğini ve çevreleyen muhteşem parklarıyla uluslararası ünlüdür.
Toronto, Ottawa’dan daha az ünlüdür. Burası, birçok ilgi çekici yeri olan büyük bir kültür merkezi. Turistlerin Queen Elizabeth Park, Hyde Park ve Toronto Adaları Parkı’nı ziyaret etmeleri önerilir. Bu güzel milli parklar büyük bitki, ağaç ve çiçek koleksiyonlarına sahiptir. Kültürel mekanlara gelince, Toronto’nun en ünlü turistik mekanları Ontario Sanat Galerisi, Ulusal Opera, Royal Ontario Müzesi ve Roy Thomson Salonu’dur. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Kanada, alışveriş yapmak için harika bir yerdir. Ülkede geleneksel Avrupa modelinden farklı olan eşsiz bir satış sistemi var. Çoğu dükkan, alışveriş merkezi …
Devamını oku
Kanadalıların çoğuna göre, Quebec, ülkesinin en güzel vilayetidir. Quebec, oldukça idari önemi olan idari önemine rağmen, büyük bir bilim ve üniversite merkezidir. Laval Üniversitesi, ilin en ünlü eğitim tesisidir. Quebec’teki konuklar çok sayıda güzel üniversite binaları, eski kütüphaneler, geniş meydanlar ve pitoresk parklar görür. Quebec’te ayrıca birçok botanik bahçesi ve hayvanat bahçesi vardır.
Montreal, ayrıca çok sayıda ortaçağ binası ve dini tapınak nedeniyle popüler bir seyahat noktasıdır. Buradaki en ünlü simgeler Notre Dame Kilisesi, Adalet Sarayı, Aziz Jose Kilisesi ve St. Patrick Katedrali’dir. Son olarak, Ramezay Kalesi 18. yüzyılda kentin en güzel binası olarak kabul edilir. Günümüzde, kale, Tarih Müzesi’nin sergilerini düzenlemek için kullanılmaktadır.
  Kanada çokuluslu bir devlettir ve bu nedenle ülkenin tatil çeşitleri vardır. Eyaletlerin yanı sıra, birçok bölgede kendi unutulmaz tarihleri ​​kutlanmaktadır. …
Devamını oku

Tarih ve Eğlence

  Yüzlerce yıl boyunca, yerli Hint kabileleri Kanada topraklarında ikamet etti. Çoğu, 15. yüzyıldaki kabile savaşları nedeniyle neredeyse silinmişti. O zamanki ülke topraklarında yaklaşık 200 000 kişi yaşamaktaydı. Yerli nüfusun azalması, yalnızca kabileler arasındaki bitmeyen anlaşmazlıklardan değil, aynı zamanda Avrupa fetihleri ​​kıtaya geldiğinde meydana gelen bir virüs hastalıkları salgınından da kaynaklanıyordu.
Bu yere ulaşan ilk Avrupalılardan biri Fransızlardı. Ünlü gezgin Jacques Cartier, yeni toprakların keşfine son derece katkıda bulundu. 16. yüzyılın başlangıcı, İspanyol kolonileşme dönemi ile karakterize edildi. Büyük Britanya, ilk yerleşimler 18. yüzyılın ikinci yarısında oluştukça, daha sonra yeni topraklarla ilgileniyordu. Bu gerçek, Büyük Britanya’nın yeni toprakların kontrolünü ele geçirmesini engellemedi. Kanada 1982’de bağımsız oldu.
  Kanada dünyadaki en büyük ülkelerden biridir, büyüklüğü yalnızca Rusya’ya ikincisidir. Doğası olağan dışı derecede güzel ve çeşitlidir. Ülkenin alt …
Devamını oku
Bu tür karmaşık tarih, modern ülkenin kültürüne yansıdı. Şu anda, Kanada dini açıdan en çok yönlü ülkelerden biridir. Burada Hıristiyanlık ve Yahudilikten İslam’a ve Budizm’e kadar farklı dinlere sahip insanlar yaşıyor. Etnik çeşitlilik de oldukça harika, pek çok gezgin yabancı ülkede böyle hissetmiyor. Şimdi, Kanada da iki resmi dil, İngilizce ve Fransızca var. Çoğu bölge sakinleri her iki dili konuşuyor.
Ülkenin ayırt edici özelliklerinden bazıları eşsiz doğa konumlar. Büyük şehirlerin yakınlarında, uygarlıktan etkilenmeyen muhteşem milli parklar ve rezervler bulunmaktadır. Kanada’nın en eski milli parkı Banff. Bölgesinde, değerli kaplıcalar da bulundu. Şimdi, park sadece turistlerle değil, yerel sakinlerle de popüler olan mükemmel bir termal merkeze sahiptir.
Doğa yürüyüşü hayranları Jasper milli parkı tarafından kesinlikle etkilenecektir. Güzel buzul gölleri ve bozulmamış doğal manzaraları ile ünlüdür. Bir çok insan büyük festivallere tanıklık etmek için Kanada’yı ziyaret ediyor. Örneğin, dünyaca ünlü Işık Festivali, Şubat ayı sonlarında Montreal’de düzenleniyor. Sıcak yaz aylarında, Vancouver Deniz Festivali’nin gerçekleştiği bir şehirdir.
Kanada rehberi bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Kanada’nın Şehirlerinde Fantastik Turlar ve Geziler

Referans Bilgiler
Tüm parkların haritası
Kanada şehir parkları ve milli parklar
♥   Provincial Park 'Abitibi-De-Troyes Provincial Park' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Provincial Park 'Adam Creek Provincial Nature Reserve' . Haritada   Fotoğraflar
♥   A - Park 'Adams lake marine park' . Haritada   Fotoğraflar
♥   A - Park 'Adams lake park-bush creek site' . Haritada   Fotoğraflar
♥   A - Park 'Akamina-kishinena park' . Haritada   Fotoğraflar
Tüm kalelerin haritası
Kanada kaleleri
♥   Kalesi 'Casa Loma' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Kalesi 'Castle Kilbride' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Kalesi 'Chateau St. Louis' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Kalesi 'Chelster Hall' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Kalesi 'Chorley Park' . Haritada   Fotoğraflar

İnceleme Serimizden Kanada’nın Ünlü ve Benzersiz Yerleri

Butchart Gardens

Serimizden “Etkileyici Renkli Gölgeleriyle Dünyanın Olağanüstü Kuytuları ”
  Muhteşem parkta yürümek isteyenler, Kanada'daki Butchart Gardens'ı ziyaret edeceklerinden emin. 22 hektarlık alana sahip bu peyzajlı bahçe, ülkenin en büyük ve en pitoresk manzaralıdır. Çok sayıda suni gölet, nehir ve şelale, sayısız zarif çiçek tarhları ve egzotik bitkiler bu pitoresk bahçenin özellikleri arasındadır.

19. yüzyılın sonunda maden çıkarılan bir sanayi ocağı bulunmakta ve bu yerlerde manzara inanılmaz donuk ve cansız olduğunu hayal etmek zordur. Bahçenin kurucuları ünlü sanayiciler ve Butchart ailesinin üyeleriydi. 1904 yılında işlenmiş taş ocağını bereketli toprağa doldurmaya ve güzel çiçekler dikmeye, Batık Bahçesi'nin bir çeşidini oluşturmaya karar verdiler. Bahçeyi düzenlemeye Japonya'nın ünlü tasarımcısı Isaburo Kishida davet edildi. Japonya'nın en iyi geleneklerinde bir … Tümünü Oku

CN Kulesi

Serimizden “Şehirlerin Panoramik Görüntüsü ile Nefes Kesen Yüksek Gözlem Noktaları”
  Toronto'nun sıra dışı eğlence hayranlarına hitap edecek bir gözlem güvertesi de bulunmaktadır. CN Kulesi'nin en üst katlarında yer almaktadır. Bu gözlem güvertesi, 356 metre yükseklikte bulunmaktadır. Ziyaretçiler, oraya gitmek için özel bir asansör kullanmaları önerilir. Bu görüntüleme platformu, diğerleri ile farklılık göstermektedir. Bir kısmı açık havada bulunur ve konuklar EdgeWalk'da gezinti sırasında ziyaret edebilirler.

Çatıları gezen tüm taraftarlar özel emniyet sistemleri ile sabitlenir. Ondan sonra, açık hava terasında korku olmadan yürüyebilir ve Toronto panoramasına hayran kalabilirsiniz. Sitenin kapalı kısmı da inanılmaz bir özelliğe sahiptir; alt kısımda bulunan nesneleri hayranlıkla izleyerek nefes kesici bir deneyim kazandıran bir cam zemin ile donatılmıştır.

CN Kulesi'ndeki … Tümünü Oku

World Water Parkı

Serimizden “En Harika ve Süslü Su Parkları”
  Edmonton, büyük ölçekli alışveriş merkezleriyle ünlüdür. Bu Kanadalı şehir, dünyadaki en ünlü su parklarından biri olan World Water Park'a sahiptir. Üstün özellikleri arasında, tüm yıl boyunca sörf uygulamak için kullanılabilecek yapay dalgalı büyük bir kapalı yüzme havuzuna dikkat etmeniz gerekiyor. Heyecan verici eğlence hayranları, adları kendileri için konuşan mükemmel sürüşlerin keyfini çıkarabilir. Bunlar Nessie'nin İntikamı, Sky Express ve Tropikal Tayfun.

Edmonton'daki su parkı, dünyanın en büyük kapalı aquaparkının yanı sıra Kanada'daki en büyük su parkıdır. 1986 yılında açıldı. Birkaç yıl içinde turistler arasında popülerlik kazanarak otel inşa etmeye karar verildi. Sıcak aylarda kamp, ​​uzak şehirlerden ve yabancı ülkelerden gelen gezginler için mevcuttur. Birçok turist … Tümünü Oku
Tüm benzersiz geziler Kanada
Ülke haritaları Kanada haritaları
OrangeSmile.com'da araba kiralama Araba kiralama
Şehirler haritası Kanada şehir haritası
Tüm ilgi çekici yerlerin haritası Kanada gezi haritası
Kabartma haritası Kanada’nın kabartma haritası

2022'de 9 Yeni Otel Açmayı Tercih Etti

Eylül 2022'de Oslo'daki Sommerro oteli, özenle restore edilmiş 1930'lardan kalma Art Deco binasında hizmet vermeye başlayacak. Bu bina, Norveç başkentinin tarihi bir mahallesi olan Frogner'in gerçek bir simgesidir. Milyonlarca dolarlık bir yenileme, Norveç'teki en büyük koruma projesini özenle, 56 rezidans dahil 231 odalı modern bir otele dönüştürdü. Preferred, 2022'de New York'ta The Wall Street Hotel, Singer Island'da (Florida, ABD) Amrit Ocean Resort & Residences, Zanzibar'da TOA Hotel & Spa, Washington'da Pendry otel ve Pendry Park City olmak üzere beş otel daha açacak. Utah'ta bir otel. Oku bunu

24.07.2024

Kanada’nın Popüler Şehirlerinde Geziler

Montreal
Sanat uzmanları kesinlikle Montreal'deki Place des Arts'a gitmelidir. Bu, 1963 yılında açılan modern sahne sanatları merkezinin adıdır. Bugün burada haftada birkaç kez ilginç prodüksiyonların yapıldığı bir tiyatro barındırmaktadır. Ayrıca bir konser salonu ve çeşitli sergilere ev sahipliği yapan birkaç galeri bulunmaktadır. Özel bir kültürel nesne, şehrin en orijinal binalarından birini işgal eden Montreal Biodome'dur. Tesis, 1976 Olimpiyat Oyunları için bir velodrom olarak inşa edildi. Bugün büyük … Devamını Oku
Quebec City
Önemli bir mimari anıt, tren istasyonunun inşasıdır. Cephesinin ana dekorasyonu, maharetli vitray pencerelerinin çeşitliliğidir. İstasyon Fransız tarzında inşa edilmiştir. Dıştan, eski bir kale veya belediye binasına benziyor. Bu tren istasyonu çok az tren kabul ediyor; bu nedenle turistler her zaman çok sayıda değerli fotoğraf yapma fırsatına sahiptir. Québec'in 1933'te açılan çok ilginç bir Ulusal Güzel Sanatlar Müzesi var. Tarihi bölgenin topraklarında bir müze var ve her biri kendine özgü bir tarihe … Devamını Oku
Vancouver
Kent, önemli bir dönüm noktası olan bir binada mükemmel bir Sanat galerisine sahiptir. Galerinin açılışı 80 yıl önce gerçekleşti. Müzenin açılışı sırasında, sergisinin temeli ünlü Kanadalı sanatçı E. Carr'ın eserleriydi. Zamanla, Müzenin sergilenmesi birkaç kez artmıştır. Bugün, kalıcı yanı sıra geçici sergiler de görülebilir. Galeri genellikle çağdaş sanata adanmış etkinliklere ev sahipliği yapıyor. Diğerleri Stanley Park'ta bulunan yerel akvaryumu ziyaret ederek çeşitlendirebilirsiniz. … Devamını Oku
Calgary
Kendine özgü bir Calgary sembolü, şehrin göbeğinde bulunan Stephen Avenue yaya caddesidir. Bu caddede, 20. yüzyılın başlarında kumtaşı yapılmış çok sayıda güzel tarihi bina ve korunmuş ev görebilirsiniz. Şu anda, bu tarihi binalarda tanınmış restoranlar ve oteller, dükkanlar ve diğer eğlence kuruluşları bulunmaktadır. Calgary'de Kanada'daki en büyük cami olan eşsiz bir dini simge yapı - Baitunnur Camii var. 2008 yılında oldukça yeni inşa edilmiş ve aslında büyük bir kültür merkezi. Caminin … Devamını Oku
Ottawa
Daha az çekici olmayan Gotik anıt, 19. yüzyılın ortalarında harap bir ahşap kilisenin bulunduğu yere inşa edilen Notre-Dame Katedral Bazilikası'dır. Bugün bu katedral şehrin en eskisidir, birkaç yıl önce ulusal öneme sahip tarihi bir anıt olarak kabul edilmiştir. Binanın ana özelliği, 19. yüzyılın sonlarında binaya sonradan eklenen iki yüksek kuledir. İlginç bir kültürel alan, sergisi 1880'de oluşmaya başlayan Kanada Savaş Müzesi'dir. Başlangıçta küçük bir askeri eser koleksiyonundan oluşuyordu; … Devamını Oku
Winnipeg
Daha az ilginç olan Robert B. Ferguson Mineraloji Müzesi. Panoramik pencerelere sahip güzel ve modern bir binada yer almaktadır. Müze Wallace Üniversitesi topraklarında yer almaktadır. Müzenin ziyaretçilerinin bugün görebileceği eşsiz mineral koleksiyonunun oluşumu 1918'de başladı. Ünlü jeolog Joseph Spencer, üniversiteyi 1000'den fazla sergiye ev sahipliği yapan mineral koleksiyonuyla sundu. Ünlü jeoloğun örneği diğer bilim adamları tarafından takip edildi. Kanada'nın her yerinden jeologlar üniversiteye kaya ve … Devamını Oku
Ontario Eyaleti
Toronto bölgenin başkenti. Ülkenin en büyük şehri ve ana sanayi merkezlerinden biridir. Çok sayıda banka, ofis binası ve döviz bürolarına ek olarak, içinde birçok müze, tiyatro, sanat galerisi ve modern eğlence kompleksleri bulunmaktadır. Metropolün tüm yerlerini keşfetmek çok uzun zaman alacaktır. Ottawa kültürün başkenti olarak kabul edilir; Hatta şehir sokakları gerçek bir mimari sanat parçası olarak adlandırılabilir. Ottawa yeşil bir şehirdir; Her adımda renkli çiçek yataklarına ve yoğun … Devamını Oku
Québec
İlin başkenti aynı ismin şehridir; Buradaki her bölge meraklı gezgin için ilginç olacak. Yürüme için sessiz sokaklar ve çeşitli dükkanların yanı sıra çok sayıda tarihi eser bulunmaktadır. Bunların çoğu, kale duvarlarının doğusunda bulunan ve Place Royale'den uzak olmayan eski Quebec'te yoğunlaşmıştır. Tatilcilerin Quebec kalesini ziyaret etmeleri, eski köprüyü ve güzel parlamento binasını görmeleri tavsiye edilir. Medeniyet Müzesi en önemli kültür kurumları arasındadır. Eyaletin en büyük şehri, … Devamını Oku

Kanada’nın Şehirleri Turistik Rehberleri Haritası

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018