OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
Belek

Belek Seyahatinizi Hazırlayın: Tavsiyeler & İpuçları - Yapılması ve Uyulması Gerekenler

Belek City Center   1. Yerel halkın fotoğrafını çekmeden önce, kesinlikle onlardan izin almalısınız. Siyah şal giyen kadınların fotoğraflarına izin verilmez.
2. Ayakkabılarınızı camiye veya özel bir eve girişte unutmayınız. Büyük camilerde insanların ayakkabılarını bir torbaya koyup içeri sokmaları sağlanıyor. Bir camiyi ziyaret ettiğinizde, sadece sırtlarının yanından dua eden insanların gelebileceğini aklınızda bulundurmalısınız.
3. Yerel halkın turistlere çok sadık olmasına rağmen, şehrin sokaklarında renkli ve renkli kostümler giyilmesi tavsiye edilmez. Belek’teki çeşitli dini mekanları ve kamu kurumlarını ziyaret ettiğinizde kısa etekler, şortlar, kolsuz gömlekler ve dar kıyafetler gibi kıyafetler kesinlikle ilgisiz olacaktır.
4. Yerliler çok misafirperverdir, bu yüzden turistler bir bardak çay için evlerini ziyaret etmeyi reddetmemelidir. Turistlere yerel perakende mağazalarında çay veya diğer ikramlar da sunulabilir. Bu durumda, misafirperver bir ev sahibine, kendisinden bir hatıra satın aldığınız için kesinlikle teşekkür etmelisiniz.
5. Belek’teki tüm restoran ve kafelerdeki en geniş alkollü içeceklerden birini seçmek için konuklara sunulacak. Ancak, sadece özel olarak belirlenmiş alanlarda içilmesine izin verilir. Şehrin sokaklarında alkol içmek, onaylanmaya neden olabilir. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
6. Yerel restoranlarda ipuçlarının resmi olarak kabul edilmemesine rağmen, garsonlar herhangi bir ek ödülü takdirle kabul edeceklerdir. Kural olarak, ipuçları toplam siparişin yaklaşık% 10’unu tahmin eder. Taksi şoförlerine ipucu bırakmak da kabul edilmez. Otellerde hizmet verenlere verilen genel ipuçları, bir ABD doları tahmin ediyor.
7. Yerliler ile herhangi bir konuda konuşmaktan çekinmeyin. Kural olarak, gezginlere yardımcı olmaktan her zaman mutlu olurlar. Yapmaya değmeyecek tek şey, ulusal geleneklerini eleştirmek ve geçmişin olaylarını kötülemek. Turistler, yerel gelenekleri Yunanistan’ın gümrükleriyle karşılaştırmamalılar. Bu tür davranışlar yerlilere de zarar verebilir.
  Türkiye’nin en popüler tatil beldelerinden biri çeşitli tasarım otellerine sahiptir. Zarif iç mekan Regnum Carya Golf & SPA Resort öne çıkan özelliklerinden sadece bir tanesidir. Mekanın tasarımı, ahşap ve … Açık
8. Yerel pazarlarda pazarlık yapmayı unutma. Birçok satıcı, ürünlerini birkaç kez özel olarak pahalılaştırarak turistlere satmayı umuyor. Yerel tüccarlara ödeme sürecini büyük ölçüde kolaylaştıracağından, küçük mezheplere de daha fazla kağıt para getirmelisiniz.
9. Taksi kullanmayı uman turistler, taksi oranlarının gece iki kat daha yüksek olduğunu akılda tutmalıdır. Taksiler, 6:00 ile 24:00 saatleri arasında temel ücreti tahsil etmektedir.
10. Kentte toplu taşıma sistemi iyi gelişmiştir. Otobüsler sabahın erken saatlerinde ortaya çıkar ve saat 20: 00’ye kadar çalışır. Mikro otobüsler, diğer yaygın ve popüler toplu taşıma şeklidir. Akşam geç saatlere kadar onları yakalayabilirsiniz.
Belek - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Belek’te Nereleri Ziyaret Etmeli - Benzersiz Yerler

Düden Şelalesi

From the series “Dünyanın En Harika Şelaleleri”
İsteyenler, şelale arkasında güvenle saklanan mağaraya gidebilir ve güzelliklerini arka taraftan da değerlendirebilirler. Cazibe merkezinin doğrudan yakınında, dinlenmek için özel olarak donatılmış oturma alanları olan ve sizi pikniğe davet eden inanılmaz derecede güzel bir park var. Daha rahat bir atmosferde rahatlığını tercih edenler, yakınlardaki restoranlardan birinde dinlenip aynı anda spesiyaliteleri tadabileceğiniz şelale manzarasının keyfini çıkarabilirler. Romantik doğalar, bir deniz yolculuğu sırasında şelale hayran olabilir. Kıyıda harika bir manzara sunmaktadır. … Devamını oku

Aspendos Amfi Tiyatrosu

From the series “Hala Kullanılan Antik Amfitiyatrolar ve Arenalar”
İmparator kızı evlilik için kent için en gerekli binayı inşa edecek kişiye vermeye söz verdi. Otuz yılda bir su kemeri inşa etmek için bir mimar, muhteşem bir amfitiyatro yapmak için ise aynı saniyeyi aldı. Kral işlerinden öylesine etkilendi ki, geleceğini seçemedi ve adalet için söz verdi. Kızı yarıya indirmeye karar verdi. Daha sonra anfitiyatroyu inşa eden mimar Zenon, 'yarı' ını terk etmeye karar verdi ve 30 yaşındaki güzelliğin hayatını kurtarmaya karar verdi. Bununla onun adını tarihte ölümsüzleştirdi. … Devamını oku

Belek ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

OrangeSmile araç kiralama Belek’te araba kiralama

Hilton, Kyoto'da üçüncü lüks otel inşa ediyor

2024 yılında ilk misafirlerini ağırlayacak. Farklı kategorilerde 313 oda bulunacak, odaların içi ve otel alanları birinci sınıf otelin ana özelliklerinden biri haline gelecek. Odaları dekore ederken, kalitesiyle ünlü ve dünyanın en iyilerinden biri olarak kabul edilen yerel tekstillerin kullanılması planlanıyor. Oku bunu

01.02.2023

Belek Fotoğrafları

Belek haritasında servisleri (eczane, polis, otopark, bankalar) arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Belek Çevresindeki Şehirler için İpuçları

Belek Seyahati - Tavsiyeler ve İpuçları. Alınması gereken önlemler, uymanız gereken kurallar, ve Belek’te yapmaktan kaçınmanız gerekenler. Seyahatinizin beklenmedik sürprizler olmadan, pürüzsüz ve kolay geçmesi için yardımcı oluyoruz.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018