OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
Antalya

Antalya Seyahatinizi Hazırlayın: Tavsiyeler & İpuçları - Yapılması ve Uyulması Gerekenler

Antalya - Miracle Resort   1. Nisan - Ekim ayları arasında Antalya’yı ziyaret etmek, plaj dinlenmek için hayran olanlar için daha uygundur - bir yılın bu zamanında açık ve güneşli bir hava şarttır. Gezilerde daha fazla vakit geçirmek isteyenler yaz mevsiminde şehre seyahat etmemekten daha iyidirler - sıcak havalar planlarınızı bozabilir.
2. Sokaklarda yaşayan yerel halkın, özellikle de siyah şal giymiş kadınların fotoğraflarını çekmeyin - bu yasaktır. Bir adamın resmini çekmeden önce, ona izin istediğinden emin olun.
3. Ev ve camiye girmek ancak ayakkabılarınızı çıkardıktan sonra yapılabilir. Camide sessiz olduğundan emin ol. Bir camiyi ziyaret etmeden önce kıyafetinize dikkat etmeyi unutmayın. Görünür ya da parlak kıyafetler giyen turistler, pek çok ilgi alanının bulunduğu bölgeye girmekten kaçınılabilir.
4. Şehrin sokaklarında alkollü içki içmek yasaktır. Alkol, önemli dini kutlamalar sırasında birçok lokantanın menülerinden bile çıkarılabilir.
5. Kentin restoranlarında ve kafelerinde ipucu bırakmayı unutmayın. Ortalama bir ipucu toplamı, toplam faturanın yaklaşık% 5 - 10’unu oluşturur. Taşıyıcılar ve otel işçilerinin de küçük ödülleri alması gerekir. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
6. Yerel piyasalarda ve perakende satış mağazalarında pazarlık yapmayı unutmayın. Yerel tüccarlar için pazarlık bir çeşit ritüel haline geldi. İndirim istemek, muhtemelen yalnızca büyük süpermarketlerde uygun değildir. Bir pazara giderken, küçük kupürlerde çok para kazanmak daha iyi, bu nedenle satıcılara daha kolay ödeme yaparsınız. Birçoğu, değişimin olmadığını iddia edebilir, böylece bir ürünün fiyatını artırabilir.
7. Giyim ve mücevherat özel dükkanlarda satın almak daha iyi. Sokak pazarlarındaki mücevher kalitesi oldukça kuşkulu olabilir.
  Gizli Bahçe’nin adı tam anlamıyla ’Gizli Bahçe’ olarak tercüme edilebilir. Ziyaretçilerin sahildeki muhteşem panoramik manzaranın keyfini çıkarabileceği yüksek kayalıklardan birinde yer almaktadır. … Açık
8. Turistik yerlerin çoğuna otobüslerle kolayca ulaşılabilir, ancak turistler genelde taksilerin servislerini kullanmayı tercih etmektedir. Şehrin herhangi bir caddesinde tam anlamıyla ücretsiz bir araba yakalayabilirsiniz. Bir sürüş fiyatını önceden tartışmanızı öneririz, çünkü tüm sürücülerin kendi arabalarında sayaçları yoktur.
9. İçme suyu almak için en iyi yol, dükkanlarda satın almaktır. İçme musluk suyu sağlığınızı en iyi şekilde etkileyebilir.
Antalya - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

Antalya’da Nereleri Ziyaret Etmeli - Benzersiz Yerler

Düden Şelalesi

From the series “Dünyanın En Harika Şelaleleri”
İsteyenler, şelale arkasında güvenle saklanan mağaraya gidebilir ve güzelliklerini arka taraftan da değerlendirebilirler. Cazibe merkezinin doğrudan yakınında, dinlenmek için özel olarak donatılmış oturma alanları olan ve sizi pikniğe davet eden inanılmaz derecede güzel bir park var. Daha rahat bir atmosferde rahatlığını tercih edenler, yakınlardaki restoranlardan birinde dinlenip aynı anda spesiyaliteleri tadabileceğiniz şelale manzarasının keyfini çıkarabilirler. Romantik doğalar, bir deniz yolculuğu sırasında şelale hayran olabilir. Kıyıda harika bir manzara sunmaktadır. … Devamını oku

Olympos Teleferik

From the series “Dünyadaki En Uzun Kayak Teleferikleri ve Tramvaylar”
Raf yolu, ünlü İsviçre şirketi Doppelmayr Garaventa Group tarafından inşa edildi. Yapının uzunluğu 4.350 metredir. Teleferiğin, dünyanın en ferah kabinlerinden birinde, 80 yolcu için tasarlandığından da bahsetmek gerekir. Kabin 10 m / s'lik bir hızda hareket eder, bu nedenle yukarı çıkmak yaklaşık 10 dakika alır. … Devamını oku

Antalya ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

OrangeSmile araç kiralama Antalya’da araba kiralama

2022'de 9 Yeni Otel Açmayı Tercih Etti

Eylül 2022'de Oslo'daki Sommerro oteli, özenle restore edilmiş 1930'lardan kalma Art Deco binasında hizmet vermeye başlayacak. Bu bina, Norveç başkentinin tarihi bir mahallesi olan Frogner'in gerçek bir simgesidir. Milyonlarca dolarlık bir yenileme, Norveç'teki en büyük koruma projesini özenle, 56 rezidans dahil 231 odalı modern bir otele dönüştürdü. Preferred, 2022'de New York'ta The Wall Street Hotel, Singer Island'da (Florida, ABD) Amrit Ocean Resort & Residences, Zanzibar'da TOA Hotel & Spa, Washington'da Pendry otel ve Pendry Park City olmak üzere beş otel daha açacak. Utah'ta bir otel. Oku bunu

28.01.2023

Antalya Fotoğrafları

Antalya haritasında servisleri (eczane, polis, otopark, bankalar) arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Antalya Çevresindeki Şehirler için İpuçları

Antalya Seyahati - Tavsiyeler ve İpuçları. Alınması gereken önlemler, uymanız gereken kurallar, ve Antalya’da yapmaktan kaçınmanız gerekenler. Seyahatinizin beklenmedik sürprizler olmadan, pürüzsüz ve kolay geçmesi için yardımcı oluyoruz.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018