OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
İsrail

İsrail’in Doğası - Aktif Dinlenme için Milli Parklar ve Sit Alanları

Eilat, Israel   İsrail dünyanın iki parçasının sınırında yer alır ve Orta Doğu bölgesine aittir. Ülkenin batı kıyıları Akdeniz tarafından yıkanmakta, Ürdün Nehri doğu sınırlarında akmaktadır ve görkemli Ölü Deniz Suriye-Afrika fay hattında bulunmaktadır. İsrail’in güney kıyısı Kızıldeniz tarafından yıkandı. Ülkenin küçük boyutuna rağmen, doğal çeşitliliği ile ayırt edilir. İsrail’in toprakları çeşitli bölgelere ayrılabilir: kıyıdaki Akdeniz düzlüğü, orta kısımdaki tepelik manzaralar, Negev çölü ve Ürdün Vadisi. Ülkenin iklimi subtropikal ya da hafif yağışlı kışları ve kuru kümes hayvanları ile Akdeniz’i tanımlayabilir.
  İsrail, sadece farklı dinlerin turistlerini ve haccını çeken, aynı zamanda dünyanın en büyük kutsal bölgelerine ev sahipliği yapan güzel bir ülke değildir. …
Devamını oku
Doğal teklik, turistlerin dikkatini hak eden çok sayıda doğal cazibe alanı tanımlar. İsrail’in en muhteşem yerlerinden biri, Dünya Okyanusunun seviyesinin altında bulunan Ölü Deniz’dir. Ürdün Nehri’nin sularıyla beslenen dev bir iç göldür. Rezervuar modern adını Haçlılardan almıştır. Nehir suları, Ölü Deniz’i mineraller ve tuzla doyurur, bu da onu gezegendeki en tuzlu ve cansız rezervuar yapar. Bugün, oteller, sanatoryumlar, hastaneler ve spa merkezleri de dahil olmak üzere Ölü Deniz’in kıyısında bir turizm altyapısı oluşturulmuştur.
Dünyanın en ünlü nehirlerinden biri olan “Ürdün Nehri” İsrail’de bulunabilir. Dünyanın her yerinden Hıristiyanlar için hac yeridir. İnanlılar, İsa Mesih’in Vaftizci Yahya tarafından eski zamanlarda vaftiz edildiği yerde, vaftizmin sembolik sakrumuna katılma eğilimindedirler. Mukaddes Kitap, bir kez daha Ürdün’den, suları Yeşu’dan önce ayrılan ve İsraillilerin çöl boyunca bir kırk yıl süren göçü tamamlamalarına yardım eden muhteşem bir nehir olarak konuşur. Bugün, turistler Ürdün’ü kendi gözleriyle görebiliyor ve kutsal nehir sularına dalabiliyorlar. Ziyaret edilecek en popüler yer Tiberias’a yakın nehrin kaynağının yakınında bulunan turizm kompleksi “Yardenit” dir. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Geleneksel İsrail mutfağı, çeşitliliğini göçmenlere borçludur. Bu çeşitliliğin ve zenginliğin kredisi, dünyanın farklı ülkelerinden getirilen tariflerden, …
Devamını oku
İsrail’e gelenler, “çiçek açan” lakaplı ve çaresiz bir çöl olan Negev’i ziyaret edemezler. Yılda bir kez, çok sayıda bitkinin çiçeklenme zamanı gelir, bu kıtır yeri renkli bir halıya dönüşür ve koku ile doldurulur. Çölde iç kayaların erozyonu sonucu oluşan antik toprak kraterleri “mahtesh” bulacaksınız. Birkaç yıl önce burada çölün kuzey kısmının verimli topraklarının yetiştirilmesine izin veren bir su borusu döşendi. Bu, yerleşimlerin ve tarım komünlerinin ortaya çıkmasına neden oldu - “moshav” ve “kibbutzim”. Yatir, birçok turistik güzergahın bulunduğu çölde büyük bir ağaçlandırma oluşturuldu. Antik yerleşimlerin kazıları ilgi çekicidir.
Tiberias Gölü veya Kinerit Gölü de turistler arasında popülerdir. Efsaneye göre, İsa Mesih, vaaz verdi, ölüleri diriltdi ve iki bin yıl önce kıyılarında hastalandı. Bu gölün suyu, su üstünde yürüdüğü mucizesini gösterdi. Gölde kaplıcalara sahip doğa parkı Hamat-Gader bulunmaktadır. Kazılar sırasında, topraklarında Roma hamamı kalıntıları bulunmuştur. Ayrıca büyük bir timsah kreşine sahiptir. İsrail’de ziyaret edilecek en güzel yerlerden biri, eskiden Mısır’daki ticaret karavanları için başlangıç ​​noktası olan Rosh Ha Nikra’nın mağaralarıdır. Günün saatine bağlı olarak, mağaralar renklerini simliden akuamarine değiştirirler. Turistler, mağaralardan geçmek ve Akdeniz sahilinin pitoresk manzaralarına hayran olmak için uygun yollardan yararlanabilirler.
  İsrailliler kültürlerini çok ciddiye alıyorlar. Ülkenin gelişiminin tarihsel özellikleri, yerel nüfusun yaşam tarzına yansıyor. İsrail’deki tüm tatiller …
Devamını oku
Hayfa Dağı’nın yamacında Hayfa’da Bahai Bahçeleri yer almaktadır. 20. yüzyılın ortalarında, bugün Baha’i Tapınağı’ndan ayrılan on dokuz yuvarlak teras vardır. Teraslar İran tarzında dekore edilmiştir. Onların mükemmel sokakları, zümrüt çimler ve zarif kesilmiş çalılar, ancak zevk yaratamazlar. Bahçelerde her biri kutsal bir anlamı olan dört yüz çeşitten fazla tuhaf bitki bulacaksınız. Gethsemane Bahçesi, İsrail’in dini ve kültürel türbelerinden biridir. Bugün, sadece mütevazı bir arsa kalır. Daha önce geniş bir vadi işgal etti. Modern bahçe Meryem Ana’nın mezarına bitişiktir. Geleneğe göre, Gethsemane Bahçesi’nde İsa Mesih’in çarmıha gerilmeden önceki son saatlerini geçirdi. Şu anda yüzlerce yıllık eski zeytin ağaçları burada yetişiyor.
Ayrıca birkaç yüzyıl önce su altında kaybolan antik Caesarea kentinin merkezi olan “Caesarea Milli Parkı” da var. Bugün bile, topraklarının bir kısmı su altında. Parkta antik bir amfi tiyatro, bir hipodrom ve bir liman korunmuştur. Devasa duvarları zarif galeriler, mağazalar ve restoranlar ile çevrilidir. Halk plajına giderken, ilginç bir “kuşun mozaiği” ile antik su kemerini görebilirsiniz. “Caesarea” da birçok sanat galerisi bulacaksınız. Limanda, efsanevi gorgon Medusa’nın başının oyulduğu kapakta taştan yapılmış bin yıllık Sarcophagus’u temsil eden bir arkeolojik sergi bulabilirsiniz.
İsrail rehberi bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

İsrail’in Şehirlerinde Fantastik Turlar ve Geziler

Referans Bilgiler
Tüm parkların haritası
İsrail şehir parkları ve milli parklar
♥   National Park 'Aqwa Bella' . Haritada   Fotoğraflar
♥   National Park 'Bet Guvrin' . Haritada   Fotoğraflar
♥   National Park 'Eshkol' . Haritada   Fotoğraflar
♥   National Park 'Eshqol' . Haritada   Fotoğraflar
♥   National Park 'Gan Hashlosha' . Haritada   Fotoğraflar
♥   National Park 'Hamat teverya' . Haritada   Fotoğraflar
♥   National Park 'Har tavor' . Haritada   Fotoğraflar
♥   National Park 'Hare Yehuda' . Haritada   Fotoğraflar
♥   National Park 'Hazor' . Haritada   Fotoğraflar
♥   National Park 'Hof Palmahim' . Haritada   Fotoğraflar

İsrail’in Ünlü Yerleri ve Manzaraları

Tapınak Tepesi

Serimizden “Yahudi Medeniyetinin Ayakta Kalan Sanat Eserleri”
  Belki de, Yahudi medeniyetinin en tanınmış ve en çok ziyaret edilen anıtlarından biri Tapınak Dağıdır. Bu, Kudüs'ün Eski Kentinde bulunan harika bir bölgedir. Bu görüş bir tepede yapılmıştır. 45 metre yüksekliğe ulaşan bir taş duvar ile çevrilidir. Buranın ilk sözü M.Ö. 10. yüzyıla kadar uzanmaktadır. Uzun yıllardır, bu alan yeni eserler keşfetmeyi başaran arkeologlar tarafından araştırılmaktadır.

Bilim adamları, orada daha eski yerleşimlerin yaşandığına ve binaların bunun bir kanıtı olduğuna inanıyorlar. Yahudiliğe uyan insanlar için Tapınak Dağı, dünyadaki en kutsal yerlerden biri olma özelliğini sürdürüyor. Kudüs'teki ilk Tapınak aslında bu bölgede yerleşmişti; şimdi ikinci tapınak var. Hemen yakınında, Dome of the Rock ve El Aksa Camii de dahil olmak üzere birçok ibadet yeri ... Tümünü Oku

Mini İsrail

Serimizden “Mimari Obje ve Şehirlerin Ünlü Minyatür Müzeleri ”
  İsrail şehri Latrun, ziyaretçileri ülkenin mimari ve tarihi yerlerine tanıtan bir 'İsrail Minyatürü' tema parkı temsil etmektedir. İsrail'in en seçkin ve güzel binalarının modelleri parkta sunuluyor. Bunların arasında güzel saraylar ve tapınaklar, müzeler ve tiyatrolar, ayrıca önemli mimari anıtlar olarak kabul edilen modern oteller bulunmaktadır.

Parkta 350 düzen bulunmaktadır. Sadece çeşitliliğin yanı sıra yapısında da dikkat çekicidir. Bir kuş bakışı görünümünden parka bakarsanız, bölgedeki izlerin ülkenin önemli bir dini sembolünü oluşturduğunu görebilirsiniz - David'in yıldızı. Kelimenin tam anlamıyla, parktaki her düzen kendi sırrına sahiptir. Böylece, Knesset binasının bir kopyasının yanında, askeri muhafız komutanlar tarafından verilen net komutları duyabilirsiniz. Taddy stadının ... Tümünü Oku
Tüm benzersiz geziler İsrail
Ülke haritaları İsrail haritaları
OrangeSmile.com'da araba kiralama Araba kiralama
Şehirler haritası İsrail şehir haritası
Bölgelerin haritası İsrail’de bölgelerin haritası
Tüm ilgi çekici yerlerin haritası İsrail gezi haritası

İsrail Fotoğraf Galerisi

İsrail’in Bölgelerindeki Kültürel Manzaralar

Kudüs
Kutsal Kabir Tapınağı daha az önemli bir dini tapınak değildir. Aslında bu, her biri Hristiyanlıktaki farklı gelenekleri yansıtan altı farklı kilise kompleksidir. Kilisenin her kilisesinin kendine özgü dini eserleri vardır. Ancak ziyaretçiler tapınakta zengin dekorasyon ya da mücevher bulamazlar. Bu yer hacıları dekorasyondan … Devamını Oku

İsrail: Bölge Bölge Gezi Haritası

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018