OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
İsrail

İsrail için Seyahat İpuçları - Neleri Önceden Hazırlamalı, Oradayken Nelere Uymalı

Petach Tikva   İsrail’i bir tatil beldesi olarak seçerken, ülkedeki konaklamanızın ayrıntılarını düzgün bir şekilde incelemeye değer. Gezi için kapsamlı hazırlık, birçok rahatsızlıktan, garip anlardan ve hayal kırıklıklarından kaçınmanıza yardımcı olacaktır. Bu durumda, tatil sadece hoş anılar bırakacaktır.
1. Yolculuktan önce amacını açıkça tanımlamalısınız. Tel Aviv, tembel plaj tatilleri sevenler için uygundur. Bir öneri olarak dalgıçlar Eilat’ta kalmalıdır. Heyecan peşinde iseniz, çöle gitmeniz tavsiye edilir. Dini hacın turistik yerleri Kudüs ve Celile’de yoğunlaşmıştır.
2. Ölü Deniz’de uzun bir tatile çıkarken, bir doktora danışmaya değer. Sanatoryum tedavisi için belirgin endikasyon yoksa, tuzlu sularda birkaç saat yüzmek iyi bir şeydir.
  Yıl boyunca birçok renkli festival ve festival etkinlikleri İsrail’de gerçekleşiyor. Ülkedeki en önemli şenliklerden biri de “Rosh Hashanah” olarak da …
Devamını oku
3. Ölü Deniz üzerinde dinlenme, bir gün batımı içinde tuzlu suda yirmi dakikadan fazla kalamayacağınızı unutmamak önemlidir. Günde iki kez ziyaret yeterlidir. Ziyaretler arasındaki ara en az üç saat olmalıdır.
4. Bacaklarınızı incitmemek için Ölü Deniz’e özel ayakkabılarla girmek daha iyidir.
5. Ölü Deniz’den su içemezsiniz. Gözlerinize, burnunuza ve ağzınıza giren sudan kaçınmalısınız. Dalış önerilmemektedir ve yüzdükten sonra duş almanız tavsiye edilmektedir.
6. Lütfen plajda atıştırmalık ve içme suyu almayın. Yapmanız gerekiyorsa, yaklaşık 50-100 metre uzağa hareket ettirin, bu ürünler çok daha düşük bir fiyata kazanılabilir. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
7. Denetlenmeden kumsallarda para ve değerli eşya bırakmanız tavsiye edilmez.
8. Seyahat acentelerinin ve taksi şoförlerinin turist getirmeyi sevdiği mağazalarda hediyelik eşya satın almak gereksiz olacaktır. Genellikle en yüksek fiyatlara sahipler. Hatıra Eşyası en iyi pazarlarda veya küçük mütevazı dükkanlarda satın alınır.
9. Nisan ayından ekim ayına kadar süren sıcak İsrailli yaz mevsiminde susuz kalmayı önlemek için bol su içmelisiniz (başka bir yerde olduğundan daha fazla). Her zaman yanınızda bir şişe su bulundurmak daha iyidir.
10. İsrail’deyken, her zaman 50 ila 100 birim arasında SPF’li bir bronzlaşma kremi kullanmanız gerekir. Bu sadece plaj gezileri için değil, aynı zamanda şehir etrafında sıradan yürüyüşler için de geçerlidir. Ayrıca bir başlığın da yanınızda olması tavsiye edilir.
  Geleneksel İsrail mutfağı, çeşitliliğini göçmenlere borçludur. Bu çeşitliliğin ve zenginliğin kredisi, dünyanın farklı ülkelerinden getirilen tariflerden, …
Devamını oku
11. Dini mekanları ziyaret ederken, kıyafet kurallarına uymalısınız: açık ayak veya omuzlara izin verilmez ve kadınlar başlarını bir mendille kapatmalıdır.
12. Polisle son derece kültürel olarak davranmanız tavsiye edilir.
13. Şabat’ta sigara içmekten kaçınmalısınız.
14. Özellikle akşamları ve geceleri güvenli olmayan buranın Kudüs’ün Arap mahallelerinde yürümekten kaçınmanız tavsiye edilir.
15. İnananlar ve diğer insanların çocuklarının fotoğraflarını çekemezsiniz.
16. Cumartesi günleri, Hayfa hariç, toplu taşıma sisteminin bir duraklaması var. Shabbat’a taksi sürmek için fiyatların yükseltilmesine yasalar izin veriyor. Ayrıca dikkat edilmesi gereken, çoğu dükkanın bu günde çalışmadığı gerçeğidir.
İsrail rehberi bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

İsrail’in Şehirlerinde Fantastik Turlar ve Geziler

İsrail’in Renkli ve Benzersiz Yerleri

Zekeriya Mezarı

Serimizden “Yahudi Medeniyetinin Ayakta Kalan Sanat Eserleri”
  Tapınak Dağı'na yakın Kidron Vadisinde, Zekeriya mezarının benzersiz bir nesnesi var. İkinci Tapınak döneminde inşa edilmiştir. Bu, orijinal biçiminde bugüne kadar korunmuş mimarinin birkaç anıtından biridir. Mezar taşa oyulmuştur. Bu, yüksekliği yaklaşık 12.5 metre olan eşit bir küp. Yahudi geleneklerine göre, bu mezar peygamber Zekeriya'ya aittir. Kidron Vadisi'ndeki diğer pek çok nesne gibi, hac önemli bir yer.

Mezar odasının bulunmadığı monolitik bir anıt. Bu nedenle, büyük peygamberin orada gömüldüğüne dair bir delil yoktur. Bu çelişkiler anıtı binlerce yolcunun çekici kılmamaktadır. Hepsi buraya tek amacı buluyorlar - azizi ibadet etmek ve duvarları eski yazıtlarla kaplı eşsiz antik yapıya hayran olmak için.

Son yıllarda araştırmacılar, mezarın M.Ö. 1. yüzyıla kadar inşa edilmediğini … Tümünü Oku

Tel Beer Sheva

Serimizden “Yahudi Medeniyetinin Ayakta Kalan Sanat Eserleri”
  Tarihi açıdan önem taşıyan bir diğer şaşırtıcı dini türbe, İsrail'in güneyindeki Tel Beer Sheva antik kentidir. Araştırmacılar, son yüzyılın 70'inde nispeten kısa bir süre önce bunu keşfettiler. Buluntuların en eskileri M.Ö. 4. yüzyıla kadar uzanır. M.Ö. 2. yüzyıla ait buluntular çok daha ilginçtir. Sakinler, o yaş için olağanüstü bilgi ve becerilere sahip olan büyük bir köy olduğunu belirtiyorlar.

Bir fildişi ustalıkla işlediler, metali eritebildiler ve gerekli taş tezgahlarını yapabildiler, aynı zamanda benzersiz yeraltı odaları inşa edebildiler. Günümüzde gezginler, Yahuda sakinleri tarafından inşa edilmiş binaların yıkıntıları ile arkeolojik alanı görebilirler. Şehrin son günlerinde yaklaşık 60 ev vardı. Bu büyük ve müreffeh kentin boşaltılmasının nedenleri bilinmiyor. Bilim … Tümünü Oku

Ağlama Duvarı

Serimizden “Yahudi Medeniyetinin Ayakta Kalan Sanat Eserleri”
  Yahudiliğin Tapınak Dağı'nın dışında bulunan en büyük türlerinden birisi Ağlama Duvarı'dır. Binlerce yıl önce Tapınak Dağı'nı çevreleyen korunmuş antik duvarın bir parçası. Kalan parçanın uzunluğu 57 metredir. MS 70'de Romalılar tarafından duvarın geri kalan kısmı tahrip edildi. Bin yıldan fazla bir zamandır, Ağlama Duvarı Yahudilik pratiği olan insanlar için bir umut ve inanç sembolü olmuştur.

Hacılar, dünyanın dört bir yanından antik duvarın yarıklarından birinde kutsal güçlerin yardımına ihtiyacı olan sevdiklerinin adlarıyla dua etmek ve bir not bırakmak için buraya gelirler. Duvarın başlangıcının ve sonunun kesin tarihi bilinmemektedir. Bazı haberlere göre, MÖ 19 yılında Büyük Herod'un saltanatı sırasında başladı. Tapınağın tahrip edilmesinden sonra, direnen duvar, müminlerin … Tümünü Oku
Tüm benzersiz geziler İsrail
Ülke haritaları İsrail haritaları
OrangeSmile.com'da araba kiralama Araba kiralama
Şehirler haritası İsrail şehir haritası
Bölgelerin haritası İsrail’de bölgelerin haritası
Tüm ilgi çekici yerlerin haritası İsrail gezi haritası

İsrail Gezisi Fotoğraf Galerisi

İsrail’in Popüler Şehirleri için Tavsiyeler

Kudüs
  1. Para birimleri bankalarda ve her ilde bulunabilecek özel döviz bürolarında takas edilebilir. Havaalanında bulunan döviz büroları geleneksel olarak en uygun döviz kurlarını sunar. 2. Küçük özel dükkanlarda ve açık pazarlarda alışveriş yapmayı planlayan turistlerin kesinlikle paraya ihtiyacı olacak. Süpermarketler, alışveriş merkezleri, restoranlar ve benzin istasyonları genellikle kredi kartlarıyla ödemeleri kabul eder. Seyahate çıkmadan önce, kredi kartınızın veya banka kartınızın ülkede … Devamını Oku

İsrail’in Popüler Bölgeleri için Seyahat Hazırlığı

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018